Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

    Turneu B la Brăila (Cupa ACTIV)
    Organizator :CS ACTIV TT Brăila
    Boros Doru (vicepresedinte,tel.074508406
    Data : 15 Mai 2010(sambata)
    Ora: 9:30
    Locatie : Sala de sport CS ACTIVTT din Brăila,Str.Aleea
    Cutezatorilor,cartier HIPODROM, in incinta
    Compexul Mare Hipodrom-etaj
    Taxa de participare :25 lei
    Protocol : dimineata cafea,saleuri,fursecuri,apa
    pranz aperitive
    Sistem de joc: Turneu ce se desfasoara pe cinci mese de
    competitie , participanti 35 jucatori
    Premiere : CUPA ACTIV, diplome, medalii si premii surpriza
    pentru cei patru finalisti
    NOTA : Inscrierile se fac pe site, la telefon sau la sediul clubului.

  • #2
    Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila

    Buna seara!
    Ma numesc Draghici Cosmin,nu sunt un jucator de tenis de masă,dar ma pot numi o persoana foarte pasionata de acest sport...Urmaresc de o buna bucata de timp acest forum foarte reusit si,fiind din Ianca,caut foarte des subiecte legate de tenisul de masa brailean....Surpriza...dupa multe cautari gasesc astazi un subiect postat de catre "activtt" in legatura cu dorinta lui de a organiza un concurs de tip B.Vazand adresa salii de desfasurare, imi dau seama ca in urma cu aproximativ 5 saptamani am trecut cu baiatul meu pe acolo si am intrat in sala cu dorinta de a putea inchiria si a juca tenis cu el....Din pacate pentru mine si spre dezamagirea lui nu puteam face acest lucru din mai multe motive:
    -imediat dupa urcarea scarilor care duc catre sala,observ 3 indivizi cinstindu-se unul pe altul cu vre-o 2,3 sticle de vin,unul dintre ei fiind cel care urma sa imi inchirieze masa...(normal,cam turmentat individul)
    -prezenta unor clienti foarte dubiosi la mesele de tenis care injurau de mama focului si nu puteam permite ca copilul meu sa auda toate acele porcarii...
    Pana la urma imi fac curaj si intru in sala propriu-zisa,unde vad toate mesele ocupate de acei indivizi needucati si ma hotarasc sa o parasesc imediat,insa,constat cu stupoare un pusti la vre-o 18-19 ani care antrena un baiat cam de seama copilului meu si dupa parerea mea o facea foarte bine...A fost singurul lucru din sala aceea care m-a facut sa pierd vre-o 10 minute acolo...Daca nu ma insel l-am vazut si in cateva poze pe forum pe aici pe acel pusti...
    Nu am vrut sa mentionez toate astea din vre-o dorinta negativa,doar ca stau si ma gandesc cum se vor mai ridica pe viitor jucatori buni de tenis de masă din Brăila(cel putin) cand sunt sub influenta acestor persoane total dezinteresate?
    Multumesc pentru rabdarea de a citi acest mesaj....

    Comentariu


    • #3
      Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

      Domnule "Spectator Draghici",
      Nu doresc sa intru in polemici cu dumneavoastra pe forum , dar cine va sfatuit sa declarati acest lucru nu este o persoana onorabila.
      Regret ca exista acest gen de "DUEL SPORTIV" in Brăila si faptul ca TURNEUL B din 20 februarie organizat tot de ACTIV-TT prin intermediul lui Marius Ion a fost reusit, poate a starnit din nou invidia celor avizati.Nu-i asa?
      Pentru informarea dumneavoastra : ACTIV-TT este club sportiv privat , afiliat la FRTM-București din 1990, organizeaza de 10 ani competitii sportive locale si nationale pentru patru categorii de sportivi iar taxa de inchiriere a meselor pentru orice client este una din sursele de venit ale clubului.
      Daca doriti sa sponsorizati activitatea clubului si sa deveniti principala sursa de venit, vom primi doar clientii pe care-i doriti dumneavoastra ( desi suna a discriminare).Pentru negocieri va asteptam cu drag la club, sper sa aveti acest curaj si sa dati dovada de FAIR PLAY - doar va place sportul , ati venit tocmai de la Ianca, seara , cu un copil, sa jucati tenis de masă .
      In incheiere cerem scuze asa "zisilor spectatori" pentru ca nu avem clienti la costum si se mai racoresc uneori ,intre partide cu o bere sau un sprit .

      Comentariu


      • #4
        Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

        Imi pare rau ca credeti ca am fost manipulat de cineva...Dar expresia de "duel sportiv" imi da de inteles ca mai exista un club unde se joaca tenis de masă in Brăila! As fi tare curios sa aflu si locatia acelui club daca am inteles bine...Cat despre racorirea clientilor,eu nu vorbeam de ei,eu am vazut aceasta racorire majora cu vin,la angajatii clubului...mai exact persoana care inchiriaza mese...dar in fine...

        Comentariu


        • #5
          Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

          Intervin si eu pentru a aduce in discutie doua puncte:
          Mai intai va rog sa studiati posibilitatea unei taxe mai mici, (15 -20leI) pentru a fi in ton cu celelalte turnee B care au cam aceleasi cheltuieli ( daca aveti o oferta speciala, care merita o asemenea taxa ar fi bine sa o popularizati)
          Mai apoi, va rog sa incercati sa finalizati primul turneu, care a ramas "in coada de peste":
          viewtopic.php?f=11&t=3873&start=80
          Daca prima idee este doar o rugaminte, cea de-a doua este necesara pentru a ne convinge ca puteti si stiti sa coordonati intregul turneu, astfel incat acesta sa poata fi validat.
          In caz contrar, turneul organizat de D-vs nu va fi omologat si nu se vor acorda puncte.
          Va multumesc,
          Dan Bodeanu

          Comentariu


          • #6
            Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

            Domnule Bodeanu,
            Clubul CS ACTIV-TT este unul dintre cele mai vechi cluburi din Brăila avem peste 10 ani de activitate( afiliat la FRTM,organizator de competitii si turnee locale si nationale etc.) probabil primul club privat de tenis de masă din Brăila ,infiintat dupa 1990, si va asiguram ca acest turneu va fi omologat.
            In legatura cu primul turneu organizator a fost Ion Marius, care ne-a asigurat ca rezultatele au fost transmise.
            Cu stima
            Doru Boros
            vicepresedinte

            Comentariu


            • #7
              Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

              Problema cu clasamentul am rezovat-o ptr ca intradevar era responsabilitatea mea.....Imi cer scuze ptr intarziere,desi primii 16 ii postasem deja....Cat despre Domnul Draghici Cosmin,nush ce sa zic....cred ca pustiul de care vorbeste sunt eu si ii multumesc ptr aprecieri,dar as dori sa ii aduc la cunostinta faptul ca eu,tenisul pe care m-a vazut dansul ca il jucam,acolo l-am invatat....La CS Activ TT....

              Comentariu


              • #8
                Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                Multumesc pentru operativitate si succes la concurs!

                Comentariu


                • #9
                  Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                  Postat în original de MARIUS ION 2010
                  Problema cu clasamentul am rezovat-o ptr ca intradevar era responsabilitatea mea.....Imi cer scuze ptr intarziere,desi primii 16 ii postasem deja....Cat despre Domnul Draghici Cosmin,nush ce sa zic....cred ca pustiul de care vorbeste sunt eu si ii multumesc ptr aprecieri,dar as dori sa ii aduc la cunostinta faptul ca eu,tenisul pe care m-a vazut dansul ca il jucam,acolo l-am invatat....La CS Activ TT....
                  Nu am nici un dubiu in legatura cu locul in care ai invatat tu sa joci tenis...Insa sper din toata inima ca de la dansii ai invatat doar sa joci tenis,nu sa si bei precum acestia... ...

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                    Postat în original de activtt
                    Domnule "Spectator Draghici",
                    Nu doresc sa intru in polemici cu dumneavoastra pe forum , dar cine va sfatuit sa declarati acest lucru nu este o persoana onorabila.
                    Regret ca exista acest gen de "DUEL SPORTIV" in Brăila si faptul ca TURNEUL B din 20 februarie organizat tot de ACTIV-TT prin intermediul lui Marius Ion a fost reusit, poate a starnit din nou invidia celor avizati.Nu-i asa?
                    Pentru informarea dumneavoastra : ACTIV-TT este club sportiv privat , afiliat la FRTM-București din 1990, organizeaza de 10 ani competitii sportive locale si nationale pentru patru categorii de sportivi iar taxa de inchiriere a meselor pentru orice client este una din sursele de venit ale clubului.
                    Daca doriti sa sponsorizati activitatea clubului si sa deveniti principala sursa de venit, vom primi doar clientii pe care-i doriti dumneavoastra ( desi suna a discriminare).Pentru negocieri va asteptam cu drag la club, sper sa aveti acest curaj si sa dati dovada de FAIR PLAY - doar va place sportul , ati venit tocmai de la Ianca, seara , cu un copil, sa jucati tenis de masă .
                    In incheiere cerem scuze asa "zisilor spectatori" pentru ca nu avem clienti la costum si se mai racoresc uneori ,intre partide cu o bere sau un sprit .
                    Chestia cu "sper sa aveti curaj" imi suna un pic a amenintare...Acest lucru este rusinos ptr o persoana care conduce un club sportiv...Rusineeee!!!!

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                      [quote=draghici_cosmin]
                      Postat în original de "MARIUS ION 2010":3lq82nsw
                      Problema cu clasamentul am rezovat-o ptr ca intradevar era responsabilitatea mea.....Imi cer scuze ptr intarziere,desi primii 16 ii postasem deja....Cat despre Domnul Draghici Cosmin,nush ce sa zic....cred ca pustiul de care vorbeste sunt eu si ii multumesc ptr aprecieri,dar as dori sa ii aduc la cunostinta faptul ca eu,tenisul pe care m-a vazut dansul ca il jucam,acolo l-am invatat....La CS Activ TT....
                      Nu am nici un dubiu in legatura cu locul in care ai invatat tu sa joci tenis...Insa sper din toata inima ca de la dansii ai invatat doar sa joci tenis,nu sa si bei precum acestia... ...[/quote:3lq82nsw]
                      precum acestia? care stimate domn draghici? avand in vedere ca va dati din ianca cunoasteti cam multe din ce se intampla la braila. nu credeti? sunt de acord cu activ tt cand spune chestia aia cu acel curaj de prezentare. daca aveti de comentat va rog sa o faceti cat mai repede ca de ianca e ca si braila e aproape si va permiteti sa veniti seara la braila cu a dumneavoastra copil la un tenis la activ tt. va saluuut. cu drag fost tenisman

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                        [quote=fost tenisman][quote="draghici_cosmin":2k374vdx]
                        Postat în original de "MARIUS ION 2010":2k374vdx
                        Problema cu clasamentul am rezovat-o ptr ca intradevar era responsabilitatea mea.....Imi cer scuze ptr intarziere,desi primii 16 ii postasem deja....Cat despre Domnul Draghici Cosmin,nush ce sa zic....cred ca pustiul de care vorbeste sunt eu si ii multumesc ptr aprecieri,dar as dori sa ii aduc la cunostinta faptul ca eu,tenisul pe care m-a vazut dansul ca il jucam,acolo l-am invatat....La CS Activ TT....
                        Nu am nici un dubiu in legatura cu locul in care ai invatat tu sa joci tenis...Insa sper din toata inima ca de la dansii ai invatat doar sa joci tenis,nu sa si bei precum acestia... ...[/quote:2k374vdx]
                        precum acestia? care stimate domn draghici? avand in vedere ca va dati din ianca cunoasteti cam multe din ce se intampla la braila. nu credeti? sunt de acord cu activ tt cand spune chestia aia cu acel curaj de prezentare. daca aveti de comentat va rog sa o faceti cat mai repede ca de ianca e ca si braila e aproape si va permiteti sa veniti seara la braila cu a dumneavoastra copil la un tenis la activ tt. va saluuut. cu drag fost tenisman[/quote:2k374vdx]
                        Din mesajul dvs reiese faptul ca tot ceea ce am spus este perfect adevarat...probabil dvs sunteti chiar angajatul acela turmentat care s-a oferit sa imi inchirieze masa...Cat despre nick-ul dvs,as vrea si eu sa stiu ce tenisman ati fost?ca vad ca aveti 29 ani si nu cred ca un jucator de performanta se considera la 29 ani "fost tenisman"!!!

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                          Nu am nici un dubiu in legatura cu locul in care ai invatat tu sa joci tenis...Insa sper din toata inima ca de la dansii ai invatat doar sa joci tenis,nu sa si bei precum acestia...
                          precum acestia? care stimate domn draghici? avand in vedere ca va dati din ianca cunoasteti cam multe din ce se intampla la braila. nu credeti? sunt de acord cu activ tt cand spune chestia aia cu acel curaj de prezentare. daca aveti de comentat va rog sa o faceti cat mai repede ca de ianca e ca si braila e aproape si va permiteti sa veniti seara la braila cu a dumneavoastra copil la un tenis la activ tt. va saluuut. cu drag fost tenisman
                          Din mesajul dvs reiese faptul ca tot ceea ce am spus este perfect adevarat...probabil dvs sunteti chiar angajatul acela turmentat care s-a oferit sa imi inchirieze masa...Cat despre nick-ul dvs,as vrea si eu sa stiu ce tenisman ati fost?ca vad ca aveti 29 ani si nu cred ca un jucator de performanta se considera la 29 ani "fost tenisman"!!!
                          Stimate domn trebuie sa recunosc ca aveti o mare capacitate de a presupune, da a va imagina anumite lucruri precum multe din cele scrise de dvs in randurile de mai sus. Deci va recomand cu caldura sa va mai exersati aceste calitati, cine stie poate intr-o zi veti ajunge un scriitor cunoscut. Apropo, daca nu va-ti imaginat sa stiti ca nick-ul ca si cuvant se poate traduce cu porecla, denumire imaginara, si nu trebuie sa reprezinte neaparat ceea ce denumeste. Sper ca aceste randuri vau raspuns la intrebari.

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                            Eu propun sa terminati cu tampeniile astea ptr ca nu duc nicaieri si sa permiteti jucatorilor doritori sa se inscrie la turneul organizat de ACTIV TT....
                            Succes tuturor participantilor!!!!

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                              Vineri vom prezenta lista cu participantii care s-au inscris telefonic la acest turneu;nu am primit nici un semn de la jucatorii din TECUCI(acolo sunt rudele mele prin alianta cu sotia),Focșani,Tulcea,Slobozia,Buzău sau alti amatori surpriza!!! In cazul in care v-ati inscris la turneul de la Valenii de Munte care este tot in 15 mai va dorim multa FORTA si SUCCES in special jucatorilor braileni si galateni.
                              Referitor tarif participare 25 lei se ofera :
                              -cafea,apa la discretie
                              -fursecuri,saleuri,ciocolata(dimineata)
                              - gustare la prinz(rulada de ciuperci,drob,piftelute,salata de castraveti)
                              -mingii competitie
                              -diplome,medalii locurile 1,2,3 si cupa locul 1
                              -si ca de fiecare data premii surpriza
                              Va asteptam cu drag simbata la ora 9:30am

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                                Pina in prezent s-au inscris urmatorii jucatori:
                                1. Emil Voinea-Brăila /organizator
                                2. Cojocaru Mitica-Brăila
                                3. Milea Alin-Brăila
                                4. Chirila Corneliu-Brăila
                                5. Chirila Laurentiu-Brăila
                                6. Barbascu Ionut-Brăila
                                7. Negoita George-Brăila
                                8. Roscan Valerica-Brăila
                                9. Moroianu Stefan -Brăila
                                10. Marian
                                11 .Mihaila George -București
                                12. Surdu Marius -București
                                13. Sergiu Cumelschi-Galați
                                14. Vali Ionita -Galați
                                15. Badache Cristi -Galați
                                Lista este deschisa ,
                                Pt.mai multa adrenalina , cei patru finalisti premiati sunt provocati la un mic turneu de sportivele antrenate de d-ul Grigoriu Teodor de la clubul I.C.S.M.R-Galați,daca timpul le permite fetelor.
                                Dorim tuturor participantilor"SUCCESURI"

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                                  Ceva rezultate? Slobozia ar fi venit daca nu era la Valeni!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Rezultatele finale de la TURNEU B la Brăila - 15 mai

                                    Rezultatele finale TURNEU B - Brăila 15 MAI 2010:
                                    1. Voinea Emil (organizator)Brăila;
                                    2. Badache Cristian (junior)Galați;
                                    3. Cojocaru Mitica (organizator)Brăila;
                                    4. Roscan Valeriu Brăila;
                                    5. Moroianu Stefan (junior)Brăila;
                                    6. Cumelschi Sergiu Galați;
                                    7. Dimache Marian Brăila;
                                    8. Milea Alin (junior) Brăila;
                                    9. Mihaila George București;
                                    10.Chirila Laurentiu Brăila;
                                    11.Ailoaie Daniel Brăila;
                                    12.Negoita George Brăila;
                                    13.Surdu Marius București;
                                    14.Chirila Corneliu (junior)Brăila.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                                      Felicitari castigatorilor!!!Din pacate nu am putut sa ajung pentru ca eram inscris deja la turneul de la Valeni!!!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 5 Iunie 201

                                        Turneu B la Brăila -Cupa" ACTIV"
                                        Organizator :CS ACTIV TT
                                        Contact :Boros Doru (vicepresedinte,tel.074508406
                                        Data : 5 Mai 2010(sambata)
                                        Ora: 9:30
                                        Locatie : Sala de sport CS ACTIV TT din Brăila,Str.Aleea
                                        Cutezatorilor,cartier HIPODROM, in incinta
                                        Compexul Mare etaj
                                        Taxa de participare :25 lei
                                        Protocol :a.) dimineata: cafea,saleuri,fursecuri, ciocolata,
                                        b.)pranz :gustari (placinta cu ciuperci ,minitarte cu carne,salata de sezon)
                                        c.)apa si cafea cit doreste fiecare
                                        d.) mingii competitie

                                        Sistem de joc: Turneu simplu(grupe inferioare de sapte,superioare de cinci si turneu eliminatoriu) care se va desfasura pe cinci mese de competitie;
                                        Participanti:nr limitat -35 jucatori-pt o desfasurare in conditii optime a competitiei
                                        Premiere : diplome, cupe,medalii si premii surpriza
                                        pentru cei patru finalisti
                                        NOTA : -Inscrierile se fac pe site, la telefon sau la sediul
                                        clubului.
                                        - Taxa de 5 lei sem I ,o vom regulariza la editia din 5 Iunie 2010

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 15 mai 2010

                                          Sper sa nu fiu de garda exact atunci...
                                          Doua observatii:
                                          - Data concursului pare sa fie 5 iunie, dar in anuntul efectiv scrie 5 mai (deci, trebuie totusi corectat)
                                          - Fiind alt concurs, cred ca era mai bine sa fie postat un topic separat
                                          Iulian Toma

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: CS ACTIV TT organizeaza TURNEU B la Brăila - 5 IUNIE 201

                                            Turneu B la Brăila -Cupa" ACTIV"
                                            Organizator :CS ACTIV TT
                                            Contact :Boros Doru (vicepresedinte,tel.074508406
                                            Data : 5 iunie 2010(sambata)
                                            Ora: 9:30
                                            Locatie : Sala de sport CS ACTIV TT din Brăila,Str.Aleea
                                            Cutezatorilor,cartier HIPODROM, in incinta
                                            Compexul Mare etaj
                                            Taxa de participare :25 lei
                                            Protocol :a.) dimineata: cafea,saleuri,fursecuri, ciocolata,
                                            b.)pranz :gustari (placinta cu ciuperci ,minitarte cu carne,salata de sezon)
                                            c.)apa si cafea cit doreste fiecare
                                            d.) mingii competitie
                                            Sistem de joc: Turneu simplu(grupe inferioare de sapte,superioare de cinci si turneu eliminatoriu) care se va desfasura pe cinci mese de competitie;
                                            Participanti:nr limitat -35 jucatori-pt o desfasurare in conditii optime a competitiei
                                            Premiere : diplome, cupe,medalii si premii surpriza
                                            pentru cei patru finalisti
                                            NOTA : -Inscrierile se fac pe site, la telefon sau la sediul
                                            clubului.
                                            - Taxa de 5 lei sem I ,o vom regulariza la editia din 5 Iunie 2010

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X