Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cotizatie Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • La turneul Top Tenis din 15 septembrie au platit cotizatia:
    Kassas Jerry București
    Chira Bogdan București
    Oprea Neculai București
    Petcu Liviu Tulcea
    Boetie Raats București
    Mihai Eugen S;obozia
    Ilea Ioan Gabriel București
    Stan Radu București

    Comentariu


    • Daca nu ati retinut si cotizatia mea, am sa o platesc la turneul B de la VIVA SPORT.
      Dan Tanase
      Postat în original de Dan2 Vezi post
      La turneul Top Tenis din 15 septembrie au platit cotizatia:
      Kassas Jerry București
      Chira Bogdan București
      Oprea Neculai București
      Petcu Liviu Tulcea
      Boetie Raats București
      Mihai Eugen S;obozia
      Ilea Ioan Gabriel București
      Stan Radu București
      - - - Actualizat - - -
      VIVASPORTSHOP.RO se va implica si pe viitor in sustinerea miscarii AMATur livrand mese profesionale la preturi apropiate de pretul de cost.
      Ne gandim deja la o solutie de finantare pentru a putea facilita vanzarea cu plata in rate.
      Pe langa aceste facilitati incercam sa gasim o solutie de a sprijini turneele A si A+ cu o unitate mobila de mese profesionale(4-10mese) pe care sa o putem deplasa acolo unde este nevoie(oriunde in tara).O incercare reusita a fost deja facuta in aceasta vara la Călărași.
      Avem in proiect si alte initiative cu care dorim sa ajutam la dezvoltarea sanatoasa a AMATur-ului.
      Postat în original de Dan2 Vezi post
      Asa cum stiti, incepand cu 2010, o data cu introducerea cotizatiei anuale, am inceput un program de achizitionare de mese profesionale.
      Mai precis, in luna aprilie a fiecarui an comandam un lot de mese, negociat la pret minim si cu ajutorul extraordinar al unor dealeri implicati in Amatur, le punem in vanzare cu cel mai mic pret de pe piata.
      In acest fel, am reusit sa ajutam la deschiderea si extinderea unor centre in toata tara, care cu bani proprii au cumparat aceste mese: Baicoi, Rădăuți, Botoșani, Targoviște, Timișoara sunt doar cateva, pe langa care au fost si multi amaturisti, care si-au cumparat cate o masa personala.
      In acelasi timp, din banii stransi din cotizatiile Amatur am achizitionat pentru Amatur mai multe mese.pe care le-am repartizat in zonele care aveau mai multa nevoie de ele. Detinatorii le pot folosi in interesul miscarii si pentru atragerea copiilor, de multe ori fiind transportate in localitati apropiate pentru turnee B sau A.
      Aceste mese au fost repartizate in localitati din toata tara, astfel:
      1 Zona I Moldova – Bucovina…...3 mese la Gura Humorului, in grija lui Dan Chirap;
      2 Zona 6 Banat – Crisana………..4 mese la Arad, in grija lui Bogdan Roman;
      3 Zona 8 Transilvania centru……4 mese la Reghin in grija lui Ocsi Kantor;
      O parte dintre detinatori au dorit sa plateasca in rate costul acestor mese, astfel incat dupa 2-3 ani de utilizare mesele le vor ramane in proprietate, iar banii stransi vor putea fi utilizati pentru achizitionarea altor mese. Toate fondurile stranse ajung in contul Amatur si pot fi urmarite o data cu bilantul fiecarui an.
      O data cu achizitionarea primelor mese din fondurile Amatur, provenite din cotizatiile si donatiile incasate, am convenit impreuna cu Sorin Botirca sa suportam in doi costul a inca doua mese pe care le-am pus la dispozitia Amatur, mese care sunt la Targoviște, in grija lui Adrian Lazaroiu.
      In aceeasi linie strategica, dorim sa oferim si celorlalte zone minim 4 mese, in localitati care speram sa devina centre Amatur; in zona a V-a, , zona a VII-a si zona a II-a si sa completam pana la 4 mese in zona a IV-a si zona I.
      Acestea se pot realiza numai cu sprijinul tuturor, prin plata regulata a cotizatiilor. Va multumim si va rugam sa sprijiniti in continuare acest program, cotizanti si organizatori,
      Sunt dator cu doua raspunsuri pentru doi prieteni si, poate si pentru alti interesati:
      1 Avem un numar prea mic de mese si nu ne putem permite sa oferim o singura masa intr-o localitate care nu este in circuitul Amatur. Utilizarea meselor este eficienta numai daca le oferim grupat, in localitati care pot deveni centre Amatur;
      2 Este important sa le repartizam echilibrat, in fiecare zona si abia apoi ne vom intoarce in zonele in care deja s-au repartizat;
      Pentru alte intrebari sau solicitari sunt la dispozitia oricui doreste la telefon 0745 340 668.

      Comentariu


      • Buna ziua,
        Vreau doar sa va scriu ca eu personal am platit cotizatia de amatur si acu vreo jumatate de an si nu vad ca sunt trecut , cum de? Morosan Marian SV, am platit suma de 10 ron , nu e mult dar am platit.
        O zi buna.
        - - - Actualizat - - -
        Salut,
        Si eu ce ar trebui sa fac? ca si eu am platit dar nu vad ca sunt trecut in clasament loc 560. Oare sa se dizolve banii astia cumva....
        O zi buna

        Comentariu


        • Postat în original de mariomoro Vezi post
          Buna ziua,
          Vreau doar sa va scriu ca eu personal am platit cotizatia de amatur si acu vreo jumatate de an si nu vad ca sunt trecut , cum de? Morosan Marian SV, am platit suma de 10 ron , nu e mult dar am platit.
          O zi buna.

          - - - Actualizat - - -

          Salut,
          Si eu ce ar trebui sa fac? ca si eu am platit dar nu vad ca sunt trecut in clasament loc 560. Oare sa se dizolve banii astia cumva....
          O zi buna
          Asa cum vezi mai jos, intr-un alt post ai primit un raspuns. Te rog sa iei legatura cu organizatorul turneului la care ai platit.

          Postat în original de mariomoro Vezi post
          Buna seara,

          Pot sa va intreb cine este responsabil cu taxa pentru cotizatie?
          Am platit , dar nu vad ca am platit. Sunt la nr. 560 Amatur. Sper sa se reglementeze. O seara faina
          Te rog sa ne spui la ce turneu ai platit taxa. Ar trebui sa apari in lista transmisa de organizatorul turneului respectiv.

          Comentariu


          • Am platit dar am sa mai platesc odata ca sa ajut TT romanesc, poate or sa faca si mai multi asa.

            Comentariu


            • Cu o mica intarziere datorata faptului ca am fost plecat din tara raspund solicitarii d-lui Cozma de a vedea bugetul Amatur la zi. Il aveti atasat in format excel!
              O precizare: taxa hosting site se refera la www.amatur.ro. Site-ul www.tenisdemasa.ro se sustine prin grija administratorilor acestui site si din publicitate.
              Fișiere atașate
              Ultima editare de Sorin Botirca; 21.nov.2012, 20:17.
              www.clubarena08.ro

              Comentariu


              • Au mai platit cotizatie:
                Georgiu Dragos Vatra Dornei 10
                Morosan Marian Suceava 10
                Popescu Doru Viorel Botoșani 10
                Alexandru Liviu Botoșani 10
                Ciubotariu Ioan Preutesti 10
                Cojocaru Adrian Suceava 10
                www.clubarena08.ro

                Comentariu


                • Am atasat situatia finala pentru anul 2012. Avem un deficit de 1400 lei (acoperiti personal de dl. Dan Bodeanu) din care mai avem de incasat 1150 lei de la Turneul final de la Sf. Gheorghe, bani ce urmeaza a fi incasati anul acesta. Deficitul final este astfel de 250 lei. Va rog sa consultati fisierul atasat pentru detalii. Va multumesc!
                  Fișiere atașate
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • DL. SORIN inteleg ca exista datorii la DL. BODEANU DAN(250ron)?
                    Este surpriza pentru mine mai ales ca anul trecut dansul solicita 10 lei in plus la un concurs la BUCURESTI fiinca am dorit sa ma inscriu inainte de concurs iar incasarile si unele cheltuieli de la TURNEUL CAMPIONILOR tot dansul le a gestionat.
                    O sa devina martirul acestei miscari dl. BODEANU DAN.
                    - - - Actualizat - - -
                    Am renuntat la acel concurs si am cumparat 4 litri de lapte pt cei 4 nepoti.

                    Comentariu


                    • Inteleg importanta cotizatiei si pot spune ca aprob noul mod de colectare. (unii organizatori o percep gresit, se gandesc ca li se iau banii efectiv din buzunar, insa trebuie sa admitem ca fara cotizatie nu ar putea exista Amatur. Iar acest sistem de plata la fiecare turneu este mai eficient! )
                      M-am uitat peste "Bugetul la zi" si am observat cea mai importanta suma s-a folosit pe "Plata mese tenis". Dupa parerea mea acest lucru determina si aceste discutii aprinse . Acele mese nu sunt uniform distribuite fiecarui participant, fiecarui platitor de cotizatie. Atata timp cat noi toti platim la fel, sa beneficiem de acei bani in mod egal. De ce unul care a platit 10 lei, sa joace pe o masa Amatur, iar altul care a platit tot 10 lei, sa joace exact la fel ca inainte?
                      Propun ca acesti bani sa fie folositi intr-un alt mod, nefocalizat, care sa nu mai nasca discutii. Promovam amaturul pe o parte (cu acele mese) dar TOT Amatur-ul PIERDE pe alta parte, ca si consecinta a descurajarii unor persoane cu traditie in acest circuit, care au participat activ la dezvoltarea Amatur-ului, domni precum: Dragomir, Rusu S si parca tot mai multi.... )
                      Acesti bani pot intra si in profesionalizarea turneelor de anvergura prin oferirea unor conditii mai bune la masa de joc si permiterea unui numar mai mare de participanti. Cu suma distribuita anul trecut meselor plus taxele de la participanti, s-ar putea organiza, pentru inceput, 5 turnee A+ de inalta calitate!
                      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                      Aristotle



                      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                      Comentariu


                      • Am virat în cont suma de 64 lei,pentru turneul B - Constanța 26.01.2013.

                        Comentariu


                        • Astazi vor intra in cont 675 lei de la turneul A din București, pentru cei 225 de participanti clasati al Amtori si OPEN.

                          Comentariu


                          • Tot astazi vor intra in cont 106 lei pentru 53 de participanti clasati la turneul B de la Viva Sport.

                            Comentariu


                            • Am vorbit cu Bogdan Roman si cele 4 mese sunt disponibile atat pentru Deva, daca se anunta un organizator, cat si pentru Resita sau Caransebeș.
                              Discutia trebuie purtata cu Bogdan, care are grija de mese.

                              Comentariu


                              • de la dej a intrat suma de 90 ron imediat dupa concurs la 2 sau 3 zile sper ca sa marcat !! 19 ian 2013!
                                Ultima editare de Dan Universal; 03.feb.2013, 23:31.
                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Cosnic Vezi post
                                  Inteleg importanta cotizatiei si pot spune ca aprob noul mod de colectare. (unii organizatori o percep gresit, se gandesc ca li se iau banii efectiv din buzunar, insa trebuie sa admitem ca fara cotizatie nu ar putea exista Amatur. Iar acest sistem de plata la fiecare turneu este mai eficient! )
                                  M-am uitat peste "Bugetul la zi" si am observat cea mai importanta suma s-a folosit pe "Plata mese tenis". Dupa parerea mea acest lucru determina si aceste discutii aprinse . Acele mese nu sunt uniform distribuite fiecarui participant, fiecarui platitor de cotizatie. Atata timp cat noi toti platim la fel, sa beneficiem de acei bani in mod egal. De ce unul care a platit 10 lei, sa joace pe o masa Amatur, iar altul care a platit tot 10 lei, sa joace exact la fel ca inainte?
                                  Propun ca acesti bani sa fie folositi intr-un alt mod, nefocalizat, care sa nu mai nasca discutii. Promovam amaturul pe o parte (cu acele mese) dar TOT Amatur-ul PIERDE pe alta parte, ca si consecinta a descurajarii unor persoane cu traditie in acest circuit, care au participat activ la dezvoltarea Amatur-ului, domni precum: Dragomir, Rusu S si parca tot mai multi.... )
                                  Acesti bani pot intra si in profesionalizarea turneelor de anvergura prin oferirea unor conditii mai bune la masa de joc si permiterea unui numar mai mare de participanti. Cu suma distribuita anul trecut meselor plus taxele de la participanti, s-ar putea organiza, pentru inceput, 5 turnee A+ de inalta calitate!
                                  Fara cotizatie a existat AMATOUR, cu cotizatie exista Amatur, o mica-mare diferenta.
                                  Domnule Paul nu puneti la inima!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • 54 lei virati pentru b-ul din 9 feb.

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X