Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cotizatie Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cotizatie Amatur

    Va prezint mai jos centralizarea cotizatiei stranse pana in acest moment:
    Topoloveni - 855 lei
    Baicoi - 405 lei
    Pitești - 215 lei
    Bacău - 195 lei
    Cotizatie Constanța - 60 lei
    Cozma Catalin - 10 lei
    Poputa Nicolae - 15 lei
    Adjud - 225 lei
    Reghin - 800 lei
    Călărași - 70 lei
    Teiuș - 140 lei
    Slobozia - 65 lei
    Valenii de Munte, 15 mai - 195 lei
    Topoloveni, 12 iunie - 80 lei
    Topoloveni, 19 iunie - 210 lei
    Mangalia, 26 iunie - 580 lei
    Fălticeni, 17 iulie 2010 - 90 lei
    Betaco București, 24 iulie - 100 - lei
    Baicoi, 31 iulie - 210 - lei
    Alba Iulia, 11 septembrie - 225 lei
    TOTAL: 4745 lei
    Conturile in care se poate face plata cotizatiei pentru AMATUR sunt:
    RO70RNCB0784047101290003 pentru transfer prin ordin de plata
    si RO76RZBR0000060005432286 pentru depunere direct la ghiseul bancii
    www.clubarena08.ro

  • #2
    Re: Cotizatie Amatur

    Situatia exacta se va vedea si in clasamentul 01_mai_2010 care va aparea in curand.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      Re: Cotizatie Amatur

      am strans aproape de-o masa (fara fileu)
      parerea mea este ca trebuia ca la fiecare turneu, fiecare participant sa dea min.3 lei (sa vezi atunci ce se aduna)

      Comentariu


      • #4
        Re: Cotizatie Amatur

        Avand in vedere ca vin aceste mese la un pret foarte bun si avem posibilitatea de a rezerva 4-5 mese din lotul de 30 pentru Amatur, as propune ca fiecare turneu organizat in urmatoarele luni sa includa in taxa de participare si o suma de 3-5 lei/jucator care sa mearga intr-un fond special de achizitionare a acestor mese. Un calcul destul de sumar ar arata asa: 120 jucatori/turneu * 5 lei/jucator * 8 turnee = 4800 lei. Estimativ, ar insemna ca am putea ca dupa turneul de la Mangalia sa avem primele 4-5 mese ale Amatur!
        E criza, dar cred ca 5 lei nu reprezinta ceva extraordinar pentru fiecare jucator, dar iata ca pentru miscarea Amatur poate insemna foarte mult!
        www.clubarena08.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: Cotizatie Amatur

          Dupa concursul de la Reghin,vor mai intra in contul Amatur aprox 600-800 ron.

          Comentariu


          • #6
            Re: Cotizatie Amatur

            propun ca incepand cu concursul de la Reghin sa se stranga cate 5 lei in plus de fiecare jucator, la fiecare turneu (nu stiu daca pot propune), sa ne vedem si noi" calzi " odata

            Comentariu


            • #7
              Re: Cotizatie Amatur

              S-a ajuns la o concluzie cu privire la urmatoarele aspecte ?:
              - unde se vor depozita aceste mese
              - cine va avea acces la ele
              - trebuie gasit un loc de depozitare , astfel incit sa se situeze cit mai aproape de locatiile care nu au mese si vor sa organizeze turnee.
              - sper ca mesele se vor folosi numai la organizarea turneelor si ca nu se vor face antrenamente pe ele , acolo unde vor fi depozitate
              - trebuie stabilite niste reguli privind transportul meselor, astfel incit sa nu avem surprize ca s-au deteriorat mesele si nu stie nimeni cind , unde si de catre cine. In acest sens, trebuie stabilite raspunderi clare.
              - conducerea AMATUR-ului trebuie sa ne aduca la cunostinta toate regulile care s-au stabilit (la concret ) si apoi, alta va fi motivatia membrilor AMATUR-ului la plata cotizatiei.
              - este de preferat ca, marea majoritate a membrilor AMATUR sa-si exprime opiniile, pentru ca apoi, conducerea AMATUR sa selecteze cele mai utile propuneri si sa faca un plan de bataie cit mai realist si folositor organizarii in conditii cit mai bune a turneelor.

              Comentariu


              • #8
                Re: Cotizatie Amatur

                Se vede treaba ca nu va fi o chestiune asa de "simpla"achizitionarea acestor mese dar,mai ales,se simte deja o umbra de "impartialitate"privind depozitarea si utilizarea lor!!!As avea o sugestie de facut unui coleg Amatur-ist,sau unui "afacerist" iubitor de tenis de masă.Cumparati mesele si inchiriati-le doritorilor,organizatorilor de turnee!!Veniti in intampinarea acestora cu oferte complete si concrete:tarif cu/fara transport la X mese/ora.Din taxa de inscriere se va achita costul operatiunii.Eventual,daca nu ajung banii din taxa sa se apeleze la fondul de rulment al Amatur-ului(asta daca nu se gaseste vreun om de bine care sa completeze suma).In oricare din posibilele optiuni eu ma declar PENTRU achizitionarea meselor!Intrebare:ar fi posibila achizitionarea unei singure mese de catre un amatur-ist?la ce pret?INTREBARE:este cineva din zona Sibiului dispus sa participe la achizitionarea a 6 mese si apoi sa le impartim/distribuim cate 1-2-3,fiecare dupa posibilitati si nevoi?Daca DA,la o masa ma abonez deja eu!!!!!Haideti cu propuneri!
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #9
                  Re: Cotizatie Amatur

                  Postat în original de csabazedler
                  Se vede treaba ca nu va fi o chestiune asa de "simpla"achizitionarea acestor mese dar,mai ales,se simte deja o umbra de "impartialitate"privind depozitarea si utilizarea lor!!!As avea o sugestie de facut unui coleg Amatur-ist,sau unui "afacerist" iubitor de tenis de masă.Cumparati mesele si inchiriati-le doritorilor,organizatorilor de turnee!!Veniti in intampinarea acestora cu oferte complete si concrete:tarif cu/fara transport la X mese/ora.Din taxa de inscriere se va achita costul operatiunii.Eventual,daca nu ajung banii din taxa sa se apeleze la fondul de rulment al Amatur-ului(asta daca nu se gaseste vreun om de bine care sa completeze suma).In oricare din posibilele optiuni eu ma declar PENTRU achizitionarea meselor!Intrebare:ar fi posibila achizitionarea unei singure mese de catre un amatur-ist?la ce pret?INTREBARE:este cineva din zona Sibiului dispus sa participe la achizitionarea a 6 mese si apoi sa le impartim/distribuim cate 1-2-3,fiecare dupa posibilitati si nevoi?Daca DA,la o masa ma abonez deja eu!!!!!Haideti cu propuneri!
                  Domnule Zedler,
                  Va multumesc inca o data pentru ideile constructive pe care le prezentati!
                  In momentul in care am initiat acest program, am stabilit si un plan pentru "impartirea" lor sub o forma organizata, care sa permita pastrarea lor , dar si utilizarea lor cu maximum de eficienta. Voi prezenta acest plan la inceputul lunii viitoare, inainte de a le utiliza la primul turneu. Deocamdata, banii pe care i-am strans nu ne permit decat cumpararea unei singure mese cash si a uneia pe datorie... Pana la sfarsitul lunii mai, sper sa avem insa, 3 mese, cu care sa putem initia un prim nucleu.
                  Oferta de mese pe care am prezentat-o intr-un topic alaturat pleaca de la premiza unor centre cu cate 6 mese, deoarece este un numar optim pentru un turneu B, iar doua centre alaturate pot organiza impreuna, alternativ cate un turneu A.
                  Achizitionarea meselor nu este insa conditionata de un numar minim de mese si, daca doriti va puteti inscrie si numai pentru o singura masa, la pretul pe care l-am prezentat in topicul respectiv:
                  viewtopic.php?f=11&t=4126

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Cotizatie Amatur

                    Postat în original de sorin167
                    Avand in vedere ca vin aceste mese la un pret foarte bun si avem posibilitatea de a rezerva 4-5 mese din lotul de 30 pentru Amatur, as propune ca fiecare turneu organizat in urmatoarele luni sa includa in taxa de participare si o suma de 3-5 lei/jucator care sa mearga intr-un fond special de achizitionare a acestor mese. Un calcul destul de sumar ar arata asa: 120 jucatori/turneu * 5 lei/jucator * 8 turnee = 4800 lei. Estimativ, ar insemna ca am putea ca dupa turneul de la Mangalia sa avem primele 4-5 mese ale Amatur!
                    E criza, dar cred ca 5 lei nu reprezinta ceva extraordinar pentru fiecare jucator, dar iata ca pentru miscarea Amatur poate insemna foarte mult!
                    Eu cred ca e buna ideea lui Sorin.

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Cotizatie Amatur

                      Postat în original de csabazedler
                      Se vede treaba ca nu va fi o chestiune asa de "simpla"achizitionarea acestor mese dar,mai ales,se simte deja o umbra de "impartialitate"privind depozitarea si utilizarea lor!!!As avea o sugestie de facut unui coleg Amatur-ist,sau unui "afacerist" iubitor de tenis de masă.Cumparati mesele si inchiriati-le doritorilor,organizatorilor de turnee!!Veniti in intampinarea acestora cu oferte complete si concrete:tarif cu/fara transport la X mese/ora.Din taxa de inscriere se va achita costul operatiunii.Eventual,daca nu ajung banii din taxa sa se apeleze la fondul de rulment al Amatur-ului(asta daca nu se gaseste vreun om de bine care sa completeze suma).In oricare din posibilele optiuni eu ma declar PENTRU achizitionarea meselor!Intrebare:ar fi posibila achizitionarea unei singure mese de catre un amatur-ist?la ce pret?INTREBARE:este cineva din zona Sibiului dispus sa participe la achizitionarea a 6 mese si apoi sa le impartim/distribuim cate 1-2-3,fiecare dupa posibilitati si nevoi?Daca DA,la o masa ma abonez deja eu!!!!!Haideti cu propuneri!
                      1. mesele cumparate nu trebuie inchiriate de catre organizatorii de turnee, deoarece ele au fost platite de catre toti cei ce au contribuit si contribuie la fondul AMATUR. Organizatorii de turnee trebuie doar sa suporte costul transportului de la locul de depozitare pina la locul de desfasurare al turneului. Si ar fi mai ieftin daca, dupa terminarea turneului, mesele ar fi depozitate acolo unde s-a desfasurat turneul, pina cind urmatorul organizator le va transporta la locul de desfasurare al urmatorului turneu.
                      2. eu cred ca ar fi mai bine sa fortam putin nota, acum la inceput si sa platim fiecare cite 50 ron , astfel incit in 3-4 luni vom fi capabili sa cumparam 10 mese, care, plimbate acolo unde este nevoie, ar constitui un inceput foarte bun.
                      3. mai veniti si cu alte idei , care sa contribuie la concretizarea planului de achizitionare a meselor si de stabilire a unui sistem cit mai adecvat dorintelor si nevoilor tuturor.

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Cotizatie Amatur

                        O idee ar fi:repartizarea unor loturi de 6 mese sa zicem,pe zone geografice,incepand cu cele care au mai multa nevoie de ele.Mesele sa se gaseasca intr-o locatie aflata cat de cat in centrul zonei respective.Pentru zona Moldova,o localitate amplasata optim si aflata deja in circuitul Amatur ar fi Roman.
                        In baza unui contract-tip( facut de dl Kantor,probabil,care e de specialitate)cel care poseda mesele in custodie poate juca la antrenamente pe ele(raspunzand de integritatea lor) dar are obligatia de a le transporta oriunde cineva din zona respectiva are nevoie de ele pt organizarea unui turneu A sau A+. Nu trebuie ca respectivul sa posede mijloc de transport,e suficient sa inchirieze unul de la un SRL de profil.
                        Transportul va fi suportat de organizatorul respectiv,de aceea amplasarea in custodie a meselor in centrul zonei respective devine importanta
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Cotizatie Amatur

                          Postat în original de cata_60
                          O idee ar fi:repartizarea unor loturi de 6 mese sa zicem,pe zone geografice,incepand cu cele care au mai multa nevoie de ele.Mesele sa se gaseasca intr-o locatie aflata cat de cat in centrul zonei respective.Pentru zona Moldova,o localitate amplasata optim si aflata deja in circuitul Amatur ar fi Roman.
                          In baza unui contract-tip( facut de dl Kantor,probabil,care e de specialitate)cel care poseda mesele in custodie poate juca la antrenamente pe ele(raspunzand de integritatea lor) dar are obligatia de a le transporta oriunde cineva din zona respectiva are nevoie de ele pt organizarea unui turneu A sau A+. Nu trebuie ca respectivul sa posede mijloc de transport,e suficient sa inchirieze unul de la un SRL de profil.
                          Transportul va fi suportat de organizatorul respectiv,de aceea amplasarea in custodie a meselor in centrul zonei respective devine importanta
                          Buna idee !

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Cotizatie Amatur

                            PROPRIETARUL MESELOR AMATUR
                            Cele 30 de mese comandate au sosit in tara; 15 mese vor merge in Prahova, 8 mese in Argeș, 2 mese in Suceava, iar celelalte 5 mese vor fi achizitionate pentru AmaTuR.
                            Aceste 5 mese vor fi facturate catre Club Arena 08, care va deveni legal proprietarul lor. Doua mese vor fi platite din cotizatiile deja incasate, sau care se vor incasa la Reghin, iar celelalte vor fi achitate pe parcurs.
                            Sorin a hotarat sa le plateasca din banii proprii, pentru a le avea in avans, urmand sa recupereze banii pe masura ce acestia se vor incasa. Actiunea nu este incheiata, cine doreste se poate inscrie in continuare si in functie de numarul de inscrieri vom putea face o noua comanda. De asemenea, orice amaturist care doreste si are posibilitatea, este rugat sa participe -ca imprumut sau ca sponsor- pentru achizitionarea si a altor mese.
                            Indiferent de locul in care vor ajunge, aceste 5 mese raman legal in proprietatea Club Arena 08 si vor fi date in custodie unor persoane de incredere din tara, care le vor utiliza. Fiecare masa va fi inscriptionata AmaTuR si va primi un numar de la 1 la 5, ulterior pana la 100 (sper ) Orice alt centru AmaTuR existent (deocamdata Constanța) sau care va aparea, va putea proceda asemanator, daca poate sustine - prin cotizatii sau sponsorizari o actiune asemanatoare.
                            In orice moment, la cererea conducatorilor AmaTuR, mesele vor putea fi returnate catre Club Arena 08.
                            UTILIZAREA MESELOR
                            Pentru o utilizare cat mai eficienta, vom urmari ca impartirea acestor mese sa se faca in localitati importante pe harta AmaTuR, in zone in care lipsesc turneele importante dar pot deveni centre puternice AmaTuR, dupa niste criterii care vor fi stabilite de comun acord; cateva dintre cele pe care le propun:
                            1 Un amaturist (sau mai multi) de incredere care isi ia raspunderea utilizarii meselor in scopul propus;
                            2 Posibilitatea utilizarii frecvente a unui spatiu in care au loc 6 mese;
                            3 Initiativa locala in vederea achizitionarii de 1-2-3 mese (sau existenta a 1-2-3 mese), astfel incat AmaTuR sa ofere diferenta de mese; -nu este o conditie obligatorie, dar este importanta;
                            4 Marimea localitatii pe harta Romaniei, reflectata prin potentialul localitatii;
                            5 Numarul de participanti in AmaTuR care pot beneficia de existenta acestui centru;
                            6 Valoarea acestora, calculata dupa suma punctajelor acumulate;
                            7 initiativa sau cel putin intentia declarata de a atrage copii de 7-10 si 11-14 ani in activitati de antrenament si competitii locale;
                            Ca si localitati, cred ca sunt destul de multe care ar merita sa primeasca aceste mese: Piatra Neamț, Sibiu, Deva, Suceava, Cluj, Timișoara, Oradea, Slobozia... lista este mare si rog pe oricine doreste sa propuna- sau sa se autopropuna- pentru participarea la "licitatie"
                            In principiu, vom incerca sa le cuplam cate doua, la distante de maxim 100 km, astfel incat sa poata organiza- alternativ- cate un turneu A.
                            Ca obligatie, utilizatorii vor trebui sa organizeze periodic turnee B, A, turnee pentru copii, se vor putea face antrenamente; pot pune la dispozitie ( la cererea organizatorilor AmaTuR) mesele pentru deplasari la turnee A in zonele apropiate, fara a avea obligatia transportului, care revine celui care le cere; utilizarea lor in alte scopuri decat in spiritul AmaTuR se va putea face doar cu acordul conducerii AmaTuR.
                            In urma turneelor B sau A, sau din cotizatii, sponsorizari, mesele pot fi achitate in timp, astfel ca dupa 1-2 3 ani sa intre in proprietatea utilizatorilor, iar AmaTuR va putea achizitiona alte mese.
                            Va rog sa faceti si alte propuneri de imbunatatire a acestui plan, astfel incat efortul nostru de a echipa cat mai multe centre cu mese de competitie sa fie de succes!

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Cotizatie Amatur

                              eu propun sa ajunga 5 mese la Deva ca sa poate sa organizeze si ei niste turnee B

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Cotizatie Amatur

                                Am studiat ultimele taxe pe care le-au cerut organizatorii si propun urmatoarea regula:
                                Pentru turnee B, taxa de participare maxima 15-20 lei, pentru conditii "standard";
                                Pentru turnee A, taxa de participare maxima 25 - 30 lei, de asemenea pentru conditii "standard";
                                Organizatorul poate opta pentru o oferta de masa- se va oferi, in conditii igienice, minim o gustare la taxele mai mici sau o masa de pranz -pentru taxele mai mari, cu scopul de a nu impiedica desfasurarea turneului.
                                Daca organizatorii doresc (fie din sponsorizari, fie din economii), o parte din incasari pot fi donate pentru AmaTuR;
                                Pentru cele 3 turnee A+, taxa de participare va fi 35 lei, din care 5 lei vor fi transferati in contul AMaTuR.
                                Daca organizatorii doresc sa ofere conditii deosebite, surprize, oferte speciale, acestea trebuie prezentate in avans, astfel incat eventualii participanti sa cunoasca in avans motivele incasarilor suplimentare.
                                Cotizatia participantilor AmaTuR va fi incasata in continuare, separat de incasarile turneului.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Cotizatie Amatur

                                  Postat în original de NICOVALA CUGIR
                                  eu propun sa ajunga 5 mese la Deva ca sa poate sa organizeze si ei niste turnee B
                                  Multumim pentru grija ce ne-o porti, dar, deocamdata, trebuie sa stringem rindurile aici la noi, sa ne organizam de asa natura incit sa meritam atribuirea acestor ajutoare.
                                  Speram ca vom reusi, si atunci, vei fi invitatul nostru de onoare.
                                  Ne vedem la Reghin.
                                  PAPAPA

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Cotizatie Amatur

                                    As dori , daca se poate sa aveti in vedere si locatia GURA HUMORULUI .
                                    In ultimii ani am organizat in mai multe turnee B si 2 turnee A . Chiar in acest an am reusit sa organizez in fiecare luna cate un turneu B . Posed spatiu de depozitare si sunt in decurs de desfasurare sa am un contract de colaborare cu una dintre cele doua sali polivalente din oras.Am achizitionat prin mijloace proprii 4 mese semi-profesionale si cred ca orasul nostru poate face fata la cel putin inca doua turnee A , A+ .
                                    P.S. Sumele pe care le-am colectat de la ultimul turneu le voi preda la Reghin .
                                    Despre seriozitate intrebati colegii din Amatur .
                                    Dan Chirap
                                    www.sportdakiro.com
                                    email: contact@sportdakiro.com

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Cotizatie Amatur

                                      Postat în original de Dakiro
                                      As dori , daca se poate sa aveti in vedere si locatia GURA HUMORULUI .
                                      In ultimii ani am organizat in mai multe turnee B si 2 turnee A . Chiar in acest an am reusit sa organizez in fiecare luna cate un turneu B . Posed spatiu de depozitare si sunt in decurs de desfasurare sa am un contract de colaborare cu una dintre cele doua sali polivalente din oras.Am achizitionat prin mijloace proprii 4 mese semi-profesionale si cred ca orasul nostru poate face fata la cel putin inca doua turnee A , A+ .
                                      P.S. Sumele pe care le-am colectat de la ultimul turneu le voi preda la Reghin .
                                      Despre seriozitate intrebati colegii din Amatur .
                                      Da, sunt niste oameni care merita sa fie ajutati.
                                      Pacat ca locuiesc in capatul tarii

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Cotizatie Amatur

                                        Da!Analiza D-lui Dan este mai mult decat edificatoare si cuprinde,in esenta,mai toate gandurile noastre.Sunt convins ca vom reusi,cat mai curand,sa concretizam aceste idei.Ma bucur sa vad ca orasul Sibiu este trecut pe acea lista si sper ca Amatur-isti din acest oras sa organizeze cat mai multe turnee.Felicitari tuturor celor care prin activitatea lor contribuie la succesul organizatiei.
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Cotizatie Amatur

                                          Postat în original de mateidumitru
                                          Postat în original de NICOVALA CUGIR
                                          eu propun sa ajunga 5 mese la Deva ca sa poate sa organizeze si ei niste turnee B
                                          Multumim pentru grija ce ne-o porti, dar, deocamdata, trebuie sa stringem rindurile aici la noi, sa ne organizam de asa natura incit sa meritam atribuirea acestor ajutoare.
                                          Speram ca vom reusi, si atunci, vei fi invitatul nostru de onoare.
                                          Ne vedem la Reghin.
                                          PAPAPA
                                          Va salut dl Matei
                                          Propun sa-l lasati pe Florescu sa se ocupe de organizare.....
                                          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Cotizatie Amatur

                                            In urma concursului de la Reghin,800 ron se vor duce azi in contul Amatur!

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Cotizatie Amatur


                                              Iacata inca o juma` de masa !
                                              Oare sunt sanse sa urce pe harta si mai sus de Reghin mesele Amaturului?
                                              lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                                              FH Donic Slice 1.5 mm
                                              BH TT Master Insider 0.6 mm

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Cotizatie Amatur

                                                Copiii pana la 18 ani si persoanele cu dizabilitati sunt scutite de plata taxei semestriale; pentru urmarirea corecta a platilor, este necesar ca fiecare concurent care se incadreaza sa-si declare anul nasterii sau categoria si urmareasca inscrierea in casuta corespunzatoare categoriei (cat.) litera J pentru copii si litera H pentru persoanele cu dizabilitati, iar in rubrica TX se introduce litera S (scutit).

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Cotizatie Amatur

                                                  Stimati colegi Amatur-isti,am avut placerea sa "simt"o masa amatur in turneul de la Reghin.Sunt foarte bune!Sa stiti ca merita toti banii,asa ca hai sa facem un efort si sa achizitionam cat mai multe.Traiesc cu speranta ca,destul de curand, vom putea vedea astfel de mese la toate turneele organizate de Amatur.
                                                  I love table tennis !

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X