Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mingi de tenis...in atentia organizatorilor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de &1c Vezi post
    Din nou apreciez ideile profunde ale domnului Suta.
    ,...nu ai venit la Topoloveni sa aprofundam impreuna una alta,..poate-ti luai si revansa ..

    Comentariu


    • #27
      In afara de centru de tenis de la Bistrița unde intradevar te simt ca in raiul tenisului de masa , va mai dau un exemplu dragi colegi.Atunci cand un om cu dragoste pentru tenisul de masa vrea sa demonstreze ca se poate , mergeti sa vedeti o sala de clasa exeptionala la NASAUD sala acestui prieten care nu a contat banii si zilele sacrificate pentru a duce la bun sfarsit asemenea bijuterie de sala .Il rog sa nu fie suparat pe mine ca am scris pe sait despre el dar nu am putut sa rabd , cand vad orase mari cu finantare HA HA ,si nu fac nimic pentru acest sport dar se bat cu pumnul in piept ca sunt mari organizatori de concursuri.Binenteles ca pe acei domni nu-i intereseaza decat atunci cand trac linie si aduna beneficiul obtinut la sfarsitul concursului.de aceea domnilor am vrut ca noi participanti sa decidem daca se merita sa mergem intr-un concurs slab pregatit urmarind acele calificative pe care le-am dorit postate.
      Blade . PHOTINO
      Fh. Tibhar ev. Mx-p
      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

      Comentariu


      • #28
        O problema veche la care inca nu sa gasit un mod de rezolvare mingiile joc la anumite turnee!
        Ar trebui s-au n-ar trebui introdus in regulament acest aspect ?
        Daca s-ar supune la vot,as fi pentru introducerea acestui amanunt.
        Sunt si asa cazuri in care participanti recurg la anumite tertipuri sa ocoleasca mingea oficiala a organizatorului creinda destule discuti inutile si comportamente neobisnuite.

        Comentariu


        • #29
          Dl Denes are dreptate la concursuri nu l-am vazut pe Timo sa vina cu mingea lui , mie chiar mi se pare o impolitete sa nu joci cu mingea oficiala, iar daca combatantii convin sa joace cu o minge de calitate superioara proprietate personala e ok .
          Ar trebui o prevedere ptr a evita surprize neplecute si discutii contradictorii.

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de Vali Suta Vezi post
            Calificativele cele mai reprezentative ti le dau participantii : prin prezenta cand este ok-prin absenta cand este naspa.
            ,ci nu o un calificativ care in multe cazuri ar fi ca si cum un vegetarian ar aprecia friptura.
            .
            Mie, cele mai frumoase turnee mi s-au parut cele la care am participat eu. Se pune?


            Postat în original de Dan2 Vezi post
            Mi s-a intamplat o data, participand la o nunta, sa asist cum vecinul de masa a "pitit" in graba un set de tacamuri... spunand ca ii trebuie si acasa...
            Nu vreau sa supar pe cineva, dar atunci cand imi invit prietenii la masa, le pun pe masa si tacamuri, nu le cer sa vina cu furculita proprie, chiar daca risc sa mi se descompleteze setul!
            De multe ori mingea nu este bagata in buzunar, ci lasata la intamplare intarcul propriu sau vecin, doarece invingatorul este prea euforic, iar invinsul prea suparat...
            Fara indoiala, la fiecare turneu dispar in acest mod aproape jumatate din mingile utilizate, dar organizatorul poate reduce "pierderile" doar printr-o mai buna organizare.
            Cateva sfaturi:
            1. Pe fiecare minge se trece cu marker negru numarul mesei;
            2. Dupa fiecare joc in grupe, mingea trebuie sa ramana la masa, iar cei care intra in tarc pentru jocul urmator preiau mingea, chiar daca nu doresc sa joace cu ea. Daca mingea lipseste, nu incepeti jocul urmator decat dupa ce "fluierati" la jucatorii anteriori pentru recuperare (la Reghin, in 3 din cele 6 jocuri la masa 4 am "fluierat" dupa partenerii care uitau sa lase mingea!)
            3. Mingile care se sparg se inlocuiesc numai daca sunt aduse la organizator
            4. La sfarsitul grupelor, seful grupei aduce si mingea o data cu fisa de rezultate
            5. In eliminatorii o data cu anuntul meciului urmator se preda si mingea, iar rezultatul va fi trecut in foaie numai daca invingatorul spune rezultatul si preda mingea.
            La Reghin, ca si la Baicoi sau Valeni, eu am fost omul negru pe care s-au suparat cativa participanti din acest motiv! De multe ori ma amuza cei care spun ca au jucat cu mingea proprie, dar, vazand ca nu e de gluma, se intorc si vin cu mingea (marcata )
            Revenind la subiect, nu pot decat sa spun decat ca domnul de mai sus are mare dreptate... si eu am patit la fel!

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de Dan2 Vezi post
              Mie, cele mai frumoase turnee mi s-au parut cele la care am participat eu. Se pune? !
              se pune ,se pune,normal ! ..

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Dan2 Vezi post
                Mie, cele mai frumoase turnee mi s-au parut cele la care am participat eu. Se pune?
                Se poate face o regula;-Nu incepe urmatorul meci pana la aparitia mingi,in caz contrar li se anuleaza rezultatul si descalificati, sa vedem mai risca cineva !
                Odata si odata trebuie sa intram in normalitate.
                La un turneu un jucator a luat mingea si a dat cu paleta in ea dupa meci,de bucurie s-au necaz,cand l-am rugat sa aduca mingea inapoi s-a uitat mirat de ce el,asistenta era inpartit in trei;
                1 Majoritatea mi-au dat dreptate
                2 Nepasatori si ingaduitori
                3 De ce a trebuit sa-l pun sa aduca mingea inapoi ?
                Atitudinea de multe ori conteaza,si-a dat seama ca a gresit si chiar el a raspus celor de la pc. 3

                Comentariu


                • #33
                  sa știți ca pe mine m-au pus pe gînduri postarile astea....esența este de fapt, dupa parerea mea, ca nu prea mai suntem atenți la lucruri simple, dar importante. eu daca mai joc vreodata la un turneu ma gîndesc foarte serios de acum încolo, chiar daca nu îmi va spune nimeni special sau chiar daca nu va fi sistemul acela simpatic cu pahare de plastic, pur și simplu iau mingea de la masa de joc și o duc la masa de „protocol”...
                  e bun forumul asta! vorbesc serios...

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de D.D. Vezi post
                    Dl Denes are dreptate la concursuri nu l-am vazut pe Timo sa vina cu mingea lui , mie chiar mi se pare o impolitete sa nu joci cu mingea oficiala, iar daca combatantii convin sa joace cu o minge de calitate superioara proprietate personala e ok .
                    Ar trebui o prevedere ptr a evita surprize neplecute si discutii contradictorii.
                    Timo nu vine cu mingea lui pentru ca joaca oricum cu o minge de 3 stele . Mi se pare o prostie ca mingea "oficiala" sa fie o minge ieftina de antrenament, in plus si lustruita bine in jocurile prealabile.
                    E foarte interesant ca este interzis sa ai fete de aceeasi culoare (chiar si 2 softuri), dar poti juca cu mingi proaste - ovale si fara frictiune.
                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X