Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

turneu B pe 24 iunie la Adjud...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • turneu B pe 24 iunie la Adjud...

    Descrierea turneului
    SALA DE DESFASURARE:sala de sport(Nastase) de langa stadion
    TIP MESE: Active
    NR. MESE:4
    SPATIU DE JOC: conditii de joc foarte bune
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: intre 09:00 si 17:00
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 24
    TAXA JUCATOR:10 ron,
    MATERIALUL DE PREMIERE: DIN TAXA DE PARTICIPARE
    LA FEL SI INCHIRIATUL SALII
    SISTEMUL PROBABIL DE JOC: grupe (2din3 sau 3din5) grupa finala(3 din 5)


    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: forum ; telefonic (0745351407 ) la inceputul turneului
    TB ALC/05FX

  • #2
    ....

    putem face si turneu A dar am dori sa stim in ce perioada,ca sa nu ne suprapunem cu celelalte turnee A....
    TB ALC/05FX

    Comentariu


    • #3
      Ce conditii aveti acolo? (in principiu puteti face turneu A in toamna, dar mai ramane de discutat)

      Comentariu


      • #4
        conditiile care au fost si la Suceava.....ar mai trebui ceva?
        TB ALC/05FX

        Comentariu


        • #5
          Pai in principiu daca se poate mai mult da, daca nu atunci nu. Ma intereseaza numarul de mese si tipul, spatiul, timp alocat, plata salii etc.

          Comentariu


          • #6
            pai avem 6 mese active....sala e tip Nastase,:
            TB ALC/05FX

            Comentariu


            • #7
              in final o sa fie pe 24.sambata pt cei vare vor veni din alte localitati....
              TB ALC/05FX

              Comentariu


              • #8
                daca putem face turneu A in toamna o sa facem in asa fel sa avem si despartitoare....
                TB ALC/05FX

                Comentariu


                • #9
                  rezultate....

                  ....turneul s a desfasurat dupa sistemul 3 din 5 si fara eliminatoriu.

                  Clasamentul e urmatorul:

                  -Calcaianu George(legitimat)

                  1.Vlase Dorin Ciprian S
                  2.Zaharia Catalin S
                  3.Puscasu Gabi S
                  4.Iordache Adrian S
                  5.Rosu Marius S
                  6.Victor Grama S
                  7.Tabacaru Ion S
                  8.Turcu Florin S
                  9.Geamana Pompiliu OB
                  10.Alexa Sebi S
                  11.Oprea ion OB
                  12.Prajica Adi

                  ...si altii:
                  lupa ionut
                  filimon mihai
                  melinte florin
                  caraman mihai
                  ciobanu calin
                  chites adrian
                  moraru ovidiu
                  dinu aurel
                  straoanu ciprian

                  Numarul participantilor a fost de 22 ,dintre care unul a fost legitimat.
                  TB ALC/05FX

                  Comentariu


                  • #10
                    sala

                    http://rapidshare.de/files/24108089/Pic ... 8.jpg.htmlhttp://rapidshare.de/files/24109694/P1010046.MOV.htmlhttp://rapidshare.de/files/24110337/Pic ... 0.jpg.html

                    ...asa arata sala noastra!
                    TB ALC/05FX

                    Comentariu


                    • #11
                      ...

                      ..
                      TB ALC/05FX

                      Comentariu


                      • #12
                        ......
                        FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                        BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                        BH:Stiga Energy Absorber

                        Comentariu


                        • #13
                          L-ai 'dezgropat'.. dupa 8 ani..
                          Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                          Pe spate: Tenergy 80
                          Pe fata.: Tenergy 64

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de cule Vezi post
                            L-ai 'dezgropat'.. dupa 8 ani..
                            Scuze, din greseala.
                            FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                            BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                            BH:Stiga Energy Absorber

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de cule Vezi post
                              L-ai 'dezgropat'.. dupa 8 ani..
                              I s-au legat gresit nucleotidele ADN-lui.
                              In loc de A-T si C-G,sau legat A-C si T-G,de unde rezulta o grava dereglare de metabolism.Deci este de inteles greseala facuta.Sper sa-si revina.
                              A=adenina
                              T=timina
                              C=citozina
                              G=guanina
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                I s-au legat gresit nucleotidele ADN-lui.
                                In loc de A-T si C-G,sau legat A-C si T-G,de unde rezulta o grava dereglare de metabolism.Deci este de inteles greseala facuta.Sper sa-si revina.
                                A=adenina
                                T=timina
                                C=citozina
                                G=guanina
                                Doctore eu sper sa nu-mi revin niciodata pentru ca ''dereglat'' asa cum sunt am ceea ce altii nu prea au :BUN SIMT si CARACTER ,iar astea nu se pot cumpara indiferent cati bani ai avea si nici nu se pot dobandi precum cupele pe care te tot chinui ca le colectionezi.
                                Bafta la OPEN!
                                FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                BH:Stiga Energy Absorber

                                Comentariu


                                • #17
                                  In primul rand tin sa-ti multumesc pentru urarile facute (bafta)pentru evolutia mea viitoare la open.Din experienta de viata a multor oameni,se zice ca mancand un sac mare de sare alaturi de el(cupluri casatorite),nu stii ce fel de om este.Cum poti afirma dumitale aceste ineptii scrise mai sus,cand noi doi am postat de 2 ori in spatiul virtual cateva impresii(in cazul meu 2 postari,un M.P. si o postare mai sus referitoare la ADN.).De asemenea FIECARE dintre noi(inclusiv gelu-brasovelu)AVEM un anumit caracter,a carui caracteristici pot ”imbraca”aspecte diferite,in mare de la bine la rau,cu diverse subclasari.Unul care face numai bine semenilor lor,are un caracter BUN,iar altul care sa zicem comite crime,are un caracter RAU.Nu mai intru in amanunte referitor la bunul simt,ca nu ne cunoastem deloc.Am sa respect noul regulament in vigoare la care cum spuneam Gelu-brasovelu a trudit din greu,avand ”ochi”numai pentru mine.Acum in prag de sarbatori,iti urez fara falsa modestie ,SINCERE urari de fericire,bucurii si sa ai parte numai de lucruri bune,atat alaturi de jucatorii de tenis de masă alaturi de care evoluezi,cat si alaturi de cei dragi tie.SARBATORI FERICITE.
                                  Polemica s-a terminat.
                                  Ultima editare de PRIZA TOK; 24.dec.2014, 10:51.
                                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                    In primul rand tin sa-ti multumesc pentru urarile facute (bafta)pentru evolutia mea viitoare la open.Din experienta de viata a multor oameni,se zice ca mancand un sac mare de sare alaturi de el(cupluri casatorite),nu stii ce fel de om este.Cum poti afirma dumitale aceste ineptii scrise mai sus,cand noi doi am postat de 2 ori in spatiul virtual cateva impresii(in cazul meu 2 postari,un M.P. si o postare mai sus referitoare la ADN.).De asemenea FIECARE dintre noi(inclusiv gelu-brasovelu)AVEM un anumit caracter,a carui caracteristici pot ”imbraca”aspecte diferite,in mare de la bine la rau,cu diverse subclasari.Unul care face numai bine semenilor lor,are un caracter BUN,iar altul care sa zicem comite crime,are un caracter RAU.Nu mai intru in amanunte referitor la bunul simt,ca nu ne cunoastem deloc.Am sa respect noul regulament in vigoare la care cum spuneam Gelu-brasovelu a trudit din greu,avand ”ochi”numai pentru mine.Acum in prag de sarbatori,iti urez fara falsa modestie ,SINCERE urari de fericire,bucurii si sa ai parte numai de lucruri bune,atat alaturi de jucatorii de tenis de masă alaturi de care evoluezi,cat si alaturi de cei dragi tie.SARBATORI FERICITE.
                                    Polemica s-a terminat.
                                    Salut Doctore, ținând cont ca suntem prieteni(eu cel puțin așa consider) îmi permit câteva rînduri pe acest subiect
                                    Eu personal nu as putea vorbi despre un jucător care îmi "pune masa în cap" ca este un jucător prea bun sau este un v?nător de cupe atâta timp cât este un REGULAMENT în vigoare care ?i permite acest lucru.Dar acum la sf?rșitul anului imi permit sa urez în numele tuturor jucătorilor de tenis de masă din Vatra Dornei SĂRBĂTORI FERICITE lui GeluBv și lui Roman Iulian alaturi de toți cei din Amatur !!! PS. poate la anul va fi un regulament mai restrictiv pe acest subiect

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Salut,Tibi.De acord cu cele zise de tine,atat timp cat sunt sub?incidenta?regulamentului in vigoare,eu joc unde imi permite acest regulament.Daca am medie de amatori,joc acolo,deoarece nu este o incadrare de categorie in functie de M.P. 16-24(acolo unde cred ca ar trebui sa joc si unde-mi este locul).Dar nu doresc ca altii sa ma considere ca sunt vanator de cupe atunci cand particip la amatori,
                                      deoarece eu nu asta urmaresc atunci cand particip la concursuri.Daca eram asa bun,ma clasam mai ?sus?de locul 9-16 la turneul de la Fălticeni,iar meciurile disputate acolo de mine s-au terminat cu 3-2,deci au fost meciuri echilibrate.NUMAI sistemul German este in stare sa aranjeze valorile tenisistice pe criterii normale,dar este se pare foarte greu sa fie implementat si in Romania,la nivel de Amatur.Deci,actualmente absolut toate discutiile referitoare la cuantificarea valorilor jucatorilor din Amatur,asa cum sunt ele stipulate in actualul regulament(open si amatori),sunt de prisos.Dar poate vom trai sa vedem daca sistemul German va ajunge si in regulamentul Amatur.Sarbatori fericite tuturor.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X