Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Schimbare fete paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Schimbare fete paleta

    am avut pana acum donic liga si cu ele am invatat sa dau top-spin
    as dori sa imi recomandati cele mai bune fete in limita a100 ron bucata daca se poate,pentru a-mi imbunatatii loviturile.
    ar fi mai bune niste fete mai soft?pentru ce caut eu?
    multumesc anticipat

  • #2
    Re: Schimbare fete paleta

    pt. topspin si nu numai- xiom vega europe, are dl.Tibi la 120 ron
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      Re: Schimbare fete paleta

      daca e XIOM ,atunci VEGA PRO sunt mai bune pt.topspin...parerea mea
      TB SPIRIT
      TGY 05
      TGY 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Re: Schimbare fete paleta

        dar ca duritate?credeti ca as putea sa ma descurc?eu ma gandeam la fete sriver de la butterfly sau la joola energy soft

        Comentariu


        • #5
          Re: Schimbare fete paleta

          Daca vrei sa treci de la Donic Liga la altceva urmatorul pas logic ar fi ceva de genul Donic Desto F3 simplu sau Joola Energy X-tra... Sunt multe fete bune pentru topspin dar pentru a dezvolta un stil corect cred ca cel mai indicat ar fi sa nu sari prea multe "trepte"...sunt sigur ca discutia asta a mai fost facuta de multe ori...mai intai trabuie sa simti mingea, sa o controlezi si sa o trimiti de fiecare data acolo unde trebuie si abia apoi sa dai si tare, cu mult spin, etc., nu invers...
          Blade: Viscaria, FL
          fh: T05, 2,1 mm, black
          bh: T05, 2,1 mm, red

          Comentariu


          • #6
            Re: Schimbare fete paleta

            O varianta dupa parerea mea ar fi butterfly flextra
            ar fi bune ca urmatorul pas?

            Comentariu


            • #7
              Re: Schimbare fete paleta

              Am jucat putin cu Flextra dar pe mine unul nu m-au impresionat. Cred ca cel mai indicat ar fi sa folosesti totusi ceva din generatiile relativ noi, "pe apa". O alternativa ieftina dar pe care inca nu am probat-o personal insa care a primit multe review-uri favorabile - LKT PRO XP...
              Blade: Viscaria, FL
              fh: T05, 2,1 mm, black
              bh: T05, 2,1 mm, red

              Comentariu


              • #8
                Re: Schimbare fete paleta

                Postat în original de danyel89
                am avut pana acum donic liga si cu ele am invatat sa dau top-spin
                as dori sa imi recomandati cele mai bune fete in limita a100 ron bucata daca se poate,pentru a-mi imbunatatii loviturile.
                ar fi mai bune niste fete mai soft?pentru ce caut eu?
                multumesc anticipat
                butterfly solcion sau cum zicea flash incearca lkt pro xp sau lkt pro xt. la pret 2 lkt max.120 lei,iar solcion ,1 bucata sa o gasesti pe la 120,130 lei.(de, se mai plateste si brandul la butterfly).
                Blade TESTE
                Fh TENERGY
                ​Bh IARBA UZATA

                Comentariu


                • #9
                  Re: Schimbare fete paleta

                  Daca ai jucat cu liga de la donic mergi tot cu fete de la donic ex:quattro formula,coppa speed,desto f3 big slam,sonex jp gold(jorgen persson),desto f3,coppa jo platin,si ultima dar cea mai buna donic baracuda pusa pe un lemn donic dotec control acum ai ce sa alegi si iti recomand tot pe DL.TIBI.

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Schimbare fete paleta

                    Lemnul pe care il am este zoran primorac off-,asta am uitat sa mentionez,ce s-ar potrivi cel mai bine pe el?

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Schimbare fete paleta

                      Postat în original de adriannn
                      Postat în original de danyel89
                      am avut pana acum donic liga si cu ele am invatat sa dau top-spin
                      as dori sa imi recomandati cele mai bune fete in limita a100 ron bucata daca se poate,pentru a-mi imbunatatii loviturile.
                      ar fi mai bune niste fete mai soft?pentru ce caut eu?
                      multumesc anticipat
                      butterfly solcion sau cum zicea flash incearca lkt pro xp sau lkt pro xt. la pret 2 lkt max.120 lei,iar solcion ,1 bucata sa o gasesti pe la 120,130 lei.(de, se mai plateste si brandul la butterfly).
                      si unde gasesc LKT pro?in Romania?ca nu am vazut decat pe presport si nu am comnadat niciodata nimic din starinatate si nu stiu cat sunt costurile de transport

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Schimbare fete paleta

                        Ce ai ales pana la urma?
                        Sunt interesat si eu de LKT Pro XP dar n-as vrea sa iau plasa...
                        Scumpe mai sunt materialele astea domle...
                        Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                        FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                        BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Schimbare fete paleta

                          XIOM VEGA EUROPE sunt bune la toate,merg f bine pe un lemn off.E drept ca si pretul e mare dar sa sti ca isi merita fiecare banut.Si eu am tot calculat pana sa le iau dar acum nu imi pare rau deloc de ce alegere am facut, simti mingea efectiv ca merge acolo unde vrei tu.Numai bine.
                          BLADE:Nittaku Septear ST
                          FH:tenergy 05 fx
                          BH:tenergy 05 fx

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Schimbare fete paleta

                            Pt. lkt-uri http://www.zeropong.com
                            Sunt 15$ toate taxele,oricat comanzi.
                            Sunt bune si mingile "Gambler Bullet Platinum " iese cam 1RON mingea fara transport.
                            Blade:O chinezarie
                            FH:TG2 (No 19)
                            BH:Super Anti

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Schimbare fete paleta

                              Postat în original de danyel89
                              Postat în original de adriannn
                              Postat în original de danyel89
                              am avut pana acum donic liga si cu ele am invatat sa dau top-spin
                              as dori sa imi recomandati cele mai bune fete in limita a100 ron bucata daca se poate,pentru a-mi imbunatatii loviturile.
                              ar fi mai bune niste fete mai soft?pentru ce caut eu?
                              multumesc anticipat
                              butterfly solcion sau cum zicea flash incearca lkt pro xp sau lkt pro xt. la pret 2 lkt max.120 lei,iar solcion ,1 bucata sa o gasesti pe la 120,130 lei.(de, se mai plateste si brandul la butterfly).
                              si unde gasesc LKT pro?in Romania?ca nu am vazut decat pe presport si nu am comnadat niciodata nimic din starinatate si nu stiu cat sunt costurile de transport
                              Am facut o simulare de comanda pe www.presports.com si iata rezultatul: 2buc LKT XP PRO=15E+5.38E transportul=20.38 E
                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Schimbare fete paleta

                                Multumesc mult pentru sfaturi.si daca comand de pe presports imi vin la posta feteleîși le pot lipi cu solutie pe baza de apa?din cate am inteles unele fete ieftine sunt foarte pretentioase si nu se impaca bine cu solutia pe baza de apa

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Schimbare fete paleta

                                  Le poti lipi cu orice, si cu apa si cu speed glue. Lipirea cu apa se face cu un strat subtire de lipici. Cu cat stratul este mai gros, cu atat se lipeste mai puternic si e mai greu de dat jos. Fetzele vin la posta.
                                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    am avut si eu niste tenergy 05 fx pe un lemn de timo boll spirit si as vrea sa imi pun niste tg 80 oare e mare diferenta intre ele ? sunt rachete?

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Vezi la Dorin ca are cauciucuri bune iar părerea mea ca xiom Vega japan te ar coafa pentru ce vrei.
                                      Blade Buterfly Apolonia Tiago
                                      FH Tenergy 80
                                      BH Tenergy 05 FX

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X