Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Competitii de Tenis de Masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Competitii de Tenis de Masa

    Publicati, daca vreti, orice informatii cu privire la competitiile de Tenis de Masa.
    Daca aveti calendare competitionale nationale si internationale, pentru seniori si jucatori nu ezitati sa faceti trimiteri catre ele.
    Sunt asteptate si rezultate la competitiile curente.

  • #2
    concursul din kuwait

    salutare
    daca nu stiati Adrian Crisan a castigat un concurs in kuwait invingand-ul pe Werner Schlager si pe Ryu Seun Min (ambii jucatori din primii 10 in lume)
    FELICITARI SI LA MAI MARE
    va trimit si rezultatele:
    Quarter-Finals
    RYU Seung Min (KOR) bt MA Wenge (CHN) 11-9, 11-7, 11-6, 14-12
    CHEN Weixing (AUT) bt Lucjan BLASZCZYK (POL) 11-9, 3-11, 11-8, 11-8, 11-5
    Adrian CRISAN (ROU) bt Fedor KUZMIN (RUS) 11-9, 7-11, 6-11, 11-6, 11-4, 11-7
    Werner SCHLAGER (AUT) bt Zoltan FEJER-KONNERTH (GER) 11-13, 11-8, 13-11, 9-11, 9-11, 11-8, 11-3

    Semi-Finals
    RYU Seung Min (KOR) bt CHEN Weixing (AUT) 11-4, 12-10, 11-7, 11-8
    Adrian CRISAN (ROU) bt Werner SCHLAGER (AUT) 9-11, 11-7, 11-7, 11-5, 11-6

    Final
    Adrian CRISAN (ROU) bt RYU Seung Min (KOR) 4-11, 11-5, 5-11, 11-8, 15-13, 12-1

    Comentariu


    • #3
      m-ar interesa daca stie cineva echipele si competitiile din romania ca greu faci rost de informatii in romania

      Comentariu


      • #4
        daca sunteti interesati eu voi scrie stiri din tenis de masă (cand le aflu) mai ales despre sportivii romani

        Comentariu


        • #5
          si mai apropo
          daca sunt persoane care stiu de organizarea de concursuri spuneti-le din timp

          Comentariu


          • #6
            O sa incerc sa fac o metoda automata de importare a clasamentului oficial ITTF

            Comentariu


            • #7
              am aflat de pe www.prosport.ro ca marti seara Andrei Cioran (cel mai bun junior al Romaniei) a murit intr-un accident de masina.
              imi pare rau ca pun stiri pe forum atat de proaste dar imi pare mai rau de acest copil si de cei pe care ii lasa in urma.
              condoleante din partea mea

              p.s. cine doreste sa citeasca tot articolul va dau si link-ul
              http://www.prosport.ro/index.php?c=14&a=53316

              Comentariu


              • #8
                de pe iittf.com am aflat ca echipa romaniei a castigat medaliile de argint la open-ul polonez rezervat junioarelor.
                fetele noatre au fost invinse in finala de puternica echipa a japoniei cu scorul de 3-1, dupa ce Daniela Dodean, Elisabeta Samara si Andreea Mamaliga au trecut in semifinale de echipa gazda cu 3-0.
                Felicitari!!!

                Comentariu


                • #9
                  Mult succes loturilor nationale de juniori la Ope-ul Ungariei care a inceput azi la Szolnok,voi reveni cu rezultatele,probabil duminica

                  Comentariu


                  • #10
                    bafta
                    Butterfly M. Maze Carbon
                    Butterfly Bryce- Fx

                    Comentariu


                    • #11
                      Din pacate vesti bune de la Ope-ul Ungariei nu pot sa va dau dinr-un singur motiv nu au fost,Kirametli,Mamaliga,Kont,la fete nu au avut din pacate nici o performanta,daca la baieti era de asteptat (Oancea Cazacu,Sargu,Geanta),la fete e chiar nasol,saptamina viitoare urmeaza Open-ul Slovaciei la cadeti,la fete echipa este decimata de oreion,lipsesc Hrici,Ciurcui,Sebe,participa,Ene,Szocs,Vincze,Post oaca,iar la baieti Sargu,Soare,Daescu,Turoczi,multa bafta

                      Comentariu


                      • #12
                        pe camelia postoaca o cunosc
                        joaca bine pt varsta ei.
                        bafta multa...
                        Butterfly M. Maze Carbon
                        Butterfly Bryce- Fx

                        Comentariu


                        • #13
                          "Elizabeta SAMARA, the Girls' Singles champion at the ITTF World Junior Circuit Finals"
                          Am citit reportajul asta pe http://www.ittf.com
                          A invins-o in finala pe Sara RAM?REZ din Spania :
                          11-7, 5-11, 9-11, 11-5, 11-6, 11-4

                          Partida s-a disputat duminica 30 octombrie

                          Comentariu


                          • #14
                            Open-ul Slovaciei,rezultate total nesatisfacatoare,baietii nimic,parca ne obisnuim cu aceasta treaba,iar fetele,o singura medalie de bronz prin cea mai tinara,Szocs Bernadette(competitie de cadeti)

                            Comentariu


                            • #15
                              mai stiti ceva de competitia aia intre studenti??? zicea unu ca o organizeaza dupa 10 noiembrie da' nu am mai auzit nimic de ea...
                              Lemn: Joola K5
                              Fete: Yasaka Mark V 30

                              Comentariu


                              • #16
                                eu am dat mesajele legat de competitia de tenis de masă

                                s-a amanat pana pentru 26-27 noiembrie

                                pentru detalii pe forum ---- general ---- competitie studenteasca 26-27 noiembrie

                                e scris totul acolo

                                inscrieti-va

                                Comentariu


                                • #17
                                  Forumisti din apropiere, veniti maine (26 noiembrie) la un concurs de tenis de masă organizat la Baraolt, jud. Covasna, in cladirea RomTelecomului, de la orele 9.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    simbata si duminica campionatul national juniori 1 echipe la constanta

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      maine belarus -romania la senioare,ultimul tren spre europene,echipa romaniei steff,nastase,dodean,samara,bafta fetelor.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        care ar fi pronosticurile?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          in mod normal nu ar trebui sa avem probleme,dar la cate lucruri anormale sepetrec in tara asta

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            cand se va mai juca un meci international in Romania? (baieti sau fete)

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              cred ca balcaniada de tineret se va tine la buzau,voi reveni cu date mai precise

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                ma scuzati am gresit ,a fost ucraina -romania si a fost scurt o-3 victorii steff,nastase si dodean

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Serbian Youth Open 2006

                                                  Daca are cineva informatii despre componenta echipelor de junioei ale Romaniei ( fete si baieti ) care participa intre 17 si 19 februarie la Serbian Youth Open ii voi fi vesnic recunoscator //// Daca informatia va fi completata si cu numele antrenorilor care au facut deplasarea atunci chiar ca va primi toate felicitarile mele ///

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X