Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Brașov - 10.07.2010 - Open + Amatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A Brașov - 10.07.2010 - Open + Amatori

    Turneu A Brașov 10.07.2010
    Ora de incepere: 09:00
    Sala: Sala Sporturilor Brașov
    Localizare: B-dul Garii Nr. 21
    http://maps.google.ro/maps/place?hl=...25212383418651

    Nr. mese: 12 ( 10 Butterfly+2 Yasaka)
    Taxa de participare: 30 Ron/persoana( + 5 Ron cotizatie Amatur pentru cei care nu au platit)
    Materialul de premiere: Cupe,diplome si medalii
    Sistemul de joc: Un singur turneu : grupe inferioare+superioare+eliminatorii
    Inscrierea participantilor: Pe forum sau telefonic: Vasile Mircea- 0752 373 889
    Alexandru Bondoc- 0743 086 313
    Organizatori: Vasile Mircea
    Alexandru Bondoc
    Se asigura pentru fiecare participant: apa minerala si meniu
    Dupa ce m-am consultat cu mai multi oameni, am decis sa fie: 2 categorii ( Open+Amatori). O rugaminte pentru Amatori: sa fie la sala la ora 08:30, iar pentru Open-isti la 13:30. Cei de la Open vor incepe de la ora 14:00 (dupa cum termina si Amatorii)
    Cei care se vor inscrie sa precizeze unde doresc sa se inscrie (Open/Amatori).
    Fiecare participant va juca minim 5 meciuri.
    Butterfly Matsushita Power Defence
    FH:Yasaka Rakza Soft
    BH:Hallmark Phoenix Ox

  • #2
    Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

    Vasile, draga Vasile... daca vrei sa fie multi participanti, iti dau o idee : organizeaza separat OPEN-ul de AMATORI.
    PAPAPAPA

    Comentariu


    • #3
      Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

      e mai bine la un loc...parerea mea....
      Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

      Comentariu


      • #4
        Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

        E mai bine separat ... parerea mea
        Blade : Butterfly Timo Boll W7
        FH: Cornileau Target GT
        BH:
        Cornileau Target GT
        Tel : 0752 155 898



        Comentariu


        • #5
          Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

          Hai sa fac eu deschiderea: Radu Costica - Galați.

          Comentariu


          • #6
            Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

            Felicitari organizatorilor pentru ideea cu un singur turneu. Nu se pierde mai mult timp (vezi Mircure Ciuc) decat cu doua turnee. Evident, asta este parerea mea. Daca sunt acasa vin cu cea mai mare placere.

            Comentariu


            • #7
              Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

              ideea este ca la un singur turneu ,bati sute de km,cheltuiesti o gramada de bani ,cazi intr-o grupa cu 3 jucatori in primii 70,iar dupa 3 ore pleci acasa.nici macar nu apuci sa respiri,nici macar nu apuci sa inveti ceva de la respectivii,nici macar nu joci tenis pt ca sunt unii mult mai buni ca tine care se distreaza cu tine.Nici macar nu apuci sa gusti din acest sport minunat ca bagajele sunt si facute.Asa de bine de rau la AMATOR dai peste cei mai de teapa ta.la urma urmei cam de asta exista Amator,pt noi astia mai mici.Jucatorii adevarati sa-si masoare fortele mai intre ei,noi astia mai micii lasati-ne cu stangaciile noaste.parerea mea .multumesc
              Ma Lin Soft
              Yasaka Rakza 7
              Xiom Yanus

              Comentariu


              • #8
                Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                Postat în original de lus76
                ideea este ca la un singur turneu ,bati sute de km,cheltuiesti o gramada de bani ,cazi intr-o grupa cu 3 jucatori in primii 70,iar dupa 3 ore pleci acasa.nici macar nu apuci sa respiri,nici macar nu apuci sa inveti ceva de la respectivii,nici macar nu joci tenis pt ca sunt unii mult mai buni ca tine care se distreaza cu tine.Nici macar nu apuci sa gusti din acest sport minunat ca bagajele sunt si facute.Asa de bine de rau la AMATOR dai peste cei mai de teapa ta.la urma urmei cam de asta exista Amator,pt noi astia mai mici.Jucatorii adevarati sa-si masoare fortele mai intre ei,noi astia mai micii lasati-ne cu stangaciile noaste.parerea mea .multumesc
                Sau nu mergeti la turneu si gata Poate nu au conditii sa organizeze separat si nu s-a scris nici unde ca fiecare turneu trebuie sa fie organizat in acest fel.
                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                Comentariu


                • #9
                  Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                  vesnic exista cineva care sa fie contra opiniei unuia care isi doreste sa participe la un turneu unde sa joace doar cu cei de nivelul sau, turneu care este predestinat celor amatori de fapt. Probabil cei care participa la OPEN si nu au pe cine sa bata. Pacat

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                    Postat în original de mateidumitru
                    Vasile, draga Vasile... daca vrei sa fie multi participanti, iti dau o idee : organizeaza separat OPEN-ul de AMATORI.
                    PAPAPAPA
                    Nea' Titi avem sala la dispozitie pana la ora 22:00 si mai mult ca sigur nu am termina daca as face Open si Amatori
                    Butterfly Matsushita Power Defence
                    FH:Yasaka Rakza Soft
                    BH:Hallmark Phoenix Ox

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                      Postat în original de lus76
                      ideea este ca la un singur turneu ,bati sute de km,cheltuiesti o gramada de bani ,cazi intr-o grupa cu 3 jucatori in primii 70,iar dupa 3 ore pleci acasa.nici macar nu apuci sa respiri,nici macar nu apuci sa inveti ceva de la respectivii,nici macar nu joci tenis pt ca sunt unii mult mai buni ca tine care se distreaza cu tine.Nici macar nu apuci sa gusti din acest sport minunat ca bagajele sunt si facute.Asa de bine de rau la AMATOR dai peste cei mai de teapa ta.la urma urmei cam de asta exista Amator,pt noi astia mai mici.Jucatorii adevarati sa-si masoare fortele mai intre ei,noi astia mai micii lasati-ne cu stangaciile noaste.parerea mea .multumesc
                      D-le Onelus, ideea e ca la un turneu nu vii ca sa inveti tenis de masă, vii pentru a capata putina experienta. Din experienta mea stiu ca la un turneu se merge pentru a juca cu adversari cat mai buni( cu toate ca exista riscul ca unii sa fie cu mult peste mine sa imi iau o bataie zdravana), dar cu toate acestea cand ajung acasa...... a-2a zi as merge la sala si m-as antrena ca sa ma pot bate de la egal la egal si cu cei buni.Si inca ceva: tot timpul cand am fost la turnee am fost din placerea de a schimba o vorba si o minge cu prietenii pe care mi i-am facut de-a lungul timpului. Este alegerea dumneavoastra daca participati sau nu la acest turneu.Parerea mea
                      Butterfly Matsushita Power Defence
                      FH:Yasaka Rakza Soft
                      BH:Hallmark Phoenix Ox

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                        Postat în original de cristiann
                        vesnic exista cineva care sa fie contra opiniei unuia care isi doreste sa participe la un turneu unde sa joace doar cu cei de nivelul sau, turneu care este predestinat celor amatori de fapt. Probabil cei care participa la OPEN si nu au pe cine sa bata. Pacat
                        N-am pe cine sa bat la open??mai intereseaza-te...in primu rand nu e ca si cum as cauta sa joc cu amatorii(nu ca la reghin nu m-as fi plictisit si deabia astept primu turneu open).Eu ma refeream la faptul ca am fost in martie la Brașov si am vazut cam ce pot si ei pe acolo(plus ca povesteam cu Jax zilnic si imi spunea cum decurgea totul).
                        Asa ca inainte sa comentati inutil si culmea,pe langa ca cititi aiurea mai folositi si "ironia"
                        Noapte buna va urez si parteneri de antrenament valorosi.
                        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                          Postat în original de George Buhlea
                          Felicitari organizatorilor pentru ideea cu un singur turneu. Nu se pierde mai mult timp (vezi Mircure Ciuc) decat cu doua turnee. Evident, asta este parerea mea. Daca sunt acasa vin cu cea mai mare placere.
                          Si noi va asteptam tot cu placere
                          Butterfly Matsushita Power Defence
                          FH:Yasaka Rakza Soft
                          BH:Hallmark Phoenix Ox

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                            Postat în original de mandrubogdan
                            Postat în original de cristiann
                            vesnic exista cineva care sa fie contra opiniei unuia care isi doreste sa participe la un turneu unde sa joace doar cu cei de nivelul sau, turneu care este predestinat celor amatori de fapt. Probabil cei care participa la OPEN si nu au pe cine sa bata. Pacat
                            N-am pe cine sa bat la open??mai intereseaza-te...in primu rand nu e ca si cum as cauta sa joc cu amatorii(nu ca la reghin nu m-as fi plictisit si deabia astept primu turneu open).Eu ma refeream la faptul ca am fost in martie la Brașov si am vazut cam ce pot si ei pe acolo(plus ca povesteam cu Jax zilnic si imi spunea cum decurgea totul).
                            Asa ca inainte sa comentati inutil si culmea,pe langa ca cititi aiurea mai folositi si "ironia"
                            Noapte buna va urez si parteneri de antrenament valorosi.
                            Asta cam asa e............ Bogdan a crescut mult in ultimul timp jucand cu adversari mult mai buni decat el si pe buna dreptate, nu prea cred ca mai are ce face la amatori, iar la open a avut ceva turnee in care a facut o figura frumoasa
                            Mersi pentru sustinere amice
                            Butterfly Matsushita Power Defence
                            FH:Yasaka Rakza Soft
                            BH:Hallmark Phoenix Ox

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                              Daca vrei sa termini pana la orele 22 00 cred ca ar fi bine sa studiezi posibilitatea amplasarii a inca catorva mese (2,3,4).Intr-o sala "Nastase" ,chiar de aia mica,pot fi amplasate 14.Ar usura munca voastra si treaba ar merge mai rapid,indiferent ce formula de desfasurare folositi
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                Postat în original de Jax
                                Postat în original de mateidumitru
                                Vasile, draga Vasile... daca vrei sa fie multi participanti, iti dau o idee : organizeaza separat OPEN-ul de AMATORI.
                                PAPAPAPA
                                Nea' Titi avem sala la dispozitie pana la ora 22:00 si mai mult ca sigur nu am termina daca as face Open si Amatori
                                Si in plus de aceasta idee, daca incerci sa-i organizezi si la ore diferite, sigur vei avea mai multi participanti multumiti. Nu de alta, dar aveti destule locuri frumoase ce trebuiesc vizitate, si daca ai la dispozitie 3-4 ore cit se joaca grupele inferioare la cealalta categorie, poti sa faci si o baie la Paradisul Acvatic. Altfel stai in sala de dimineata pina seara, si joci cite un meci la 2 ore.....

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                  Este discutabila programarea jocului la ore diferite open-amatur...
                                  Ce nu inteleg,este ca nimeni nu este obligat sa participe la un turneu care nu-i convine ca si organizare,s-a mai discutat acest aspect de multe ori pe forum.Lasa-ti organizatorul sa-si desfasoare cum doreste turneul si abia dupa se pot trage concluzii !
                                  ca sa revin la topicul principal referitor la inscrieri:
                                  din Curtea de Argeș;
                                  Vali Suta

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                    Vali, nu pot sa te las singur printre munti
                                    Toma Iulian, Brăila
                                    Iulian Toma

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                      [quote=Dragomir Paul]
                                      Postat în original de "Vali Suta":29w3juv6
                                      din Curtea de Argeș;
                                      Vali Suta
                                      Vali daca vii de vineri seara poti ramine la Predeal ...am in dotare un bordei chiar pe linga pirtia de schi...12 locuri ...
                                      Suride ?!!!
                                      Basca faptul ca ne putem aduna acolo mai multi si am avea doar 20 km a doua zi de parcurs...ne suparam si dormim si simbata seara acolo....
                                      Un gratar exista...leagan...beciul e plin ... [/quote:29w3juv6]
                                      Adjudecat !
                                      Leaganul este rezervat numai mie si..inca unei persoane

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                        No daca asa sta treaba ma bag si eu
                                        Suceava - Constantinovici Ciprian
                                        BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                        FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                        BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                        jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                          TG-MURES:FARKAS GABOR
                                          blade:timo boll tamca 5000
                                          fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                          bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                            poate vin si eu la brasov...
                                            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                              Postat în original de Jax
                                              Postat în original de mateidumitru
                                              Vasile, draga Vasile... daca vrei sa fie multi participanti, iti dau o idee : organizeaza separat OPEN-ul de AMATORI.
                                              PAPAPAPA
                                              Nea' Titi avem sala la dispozitie pana la ora 22:00 si mai mult ca sigur nu am termina daca as face Open si Amatori
                                              Am inteles Vasile. Voi, cei care organizati turneul, stiti cel mai bine ce posibilitati de organizare aveti si, in consecinta, sunteti nevoiti sa faceti ce puteti, nu ce vreti.
                                              Este o dorinta a mea sa joc in turnee de amatori, deoarece nu-mi place sa-i plictisesc cu jocul meu pe cei care stiu tenis. Dar, unde nu se poate, nu-i nici o problema, mai ales ca nu toata lumea impartaseste parerea mea si e bine sa contam pe parerea majoritatii.
                                              Va doresc un turneu reusit.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                                Este pentru prima data cand turneul de la Brașov este gazduit de SALA SPORTURILOR, aflata langa Gara CFR. Locatia asigura conditii de joc foarte bune asa cum se poate vedea din imaginile atasate.
                                                Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Turneu A Brașov 10.07.2010

                                                  Locatia arata foarte bine.Incercati sa mai faceti rost de cateva mese pentru a permite unui numar cat mai mare de jucatori sa participe ,este pacat sa nu folositi integral spatiul de joc care pare foarte generos
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X