Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Donic Persson Dotec Off

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Donic Persson Dotec Off

    Detin lemnul din titlu si am pus pe el ce fete aveam de la o paleta anterioara: Butterfly Cerment si Joola Samba. Mi s-au parut ok, dar as vrea sa incerc si altceva pe acest lemn. Mi-ar placea niste fete care sa tina mult mingea pe ele, sa fie elastice, si o senzatie soft la lovirea mingii, iar la speed-control-spin negociem . Ma gandeam sa achitionez o pereche de fete SRiver FX. Astept si pareri din partea voastra.
    Numai bine.

  • #2
    Re: Donic Persson Dotec Off

    Xiom Vega Europe,chiar si Shriver FX
    DHS Hurricane Long 5
    FH: Tenergy 05
    BH: Giant Dragon Talon

    Comentariu


    • #3
      Re: Donic Persson Dotec Off

      Am vazut ca Xiom Vega Europe sunt new-entry, spre deosebire de Shriver FX, dar asta nu inseamna ca cele din urma sunt mai prejos. Nu am jucat cu niciuna dintre ele. Cine a jucat cu ele mi-ar putea spune ce diferenta este intre cele doua ?
      Mersi.

      Comentariu


      • #4
        Re: Donic Persson Dotec Off

        Diferenta este de vreo doua generatii in favoarea Xiom-ului. La viteza, spin: Xiom Vega Europe>Sriver FX. La control eu zic ca sunt la fel. Un minus pentru Sriver FX e ca necesita relipire cu speed glue, pentru a atinge parametrii maximi de viteza si spin.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          Re: Donic Persson Dotec Off

          Eu am avut lemnul asta, cu doua tipuri de fețe:
          Donic Baracuda, si Donic Vario Big Slam.
          Daca preferi buretele mai moale atunci Vario Big Slam e mai bun.
          Donic Baracuda are buretele putin mai tare (medium-).
          Din punct de vedere al vitezei cred ca Vario Big Slam se apropie mai mult de Shriver FX. Insa are avantajul ca nu trebuie re-lipt, si un spin putin mai mare zic eu.

          Comentariu


          • #6
            Re: Donic Persson Dotec Off

            Ii trantesti o pereche de Xiom Vega Europe 2.0 sau MAX pe el si gata...ai o paleta foarte buna, cu niste fete soft care simt excelent la contactul cu mingea, au spin si control si viteza si tot ce vrei.
            --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
            --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

            Comentariu


            • #7
              Re: Donic Persson Dotec Off

              Se pare ca in frunte se claseaza Xiom Vega Europa . Cineva de pe forum se plangea ca aceste fete imprima o traiectorie ciudata, de "catapultare", iar ca Xiom Elite corecteaza acest inconvenient. Mi-ar placea sa le pot incerca. Ca raport caliate/pret pare a fi o alegere buna.
              Numai bine.

              Comentariu


              • #8
                Re: Donic Persson Dotec Off

                Vega Euro in comparatie cu Tenergy sau Baracuda au acel efect de catapultare mult mai mic...plus de asta daca vrei sa lovesti mingea atunci cand este in cadere lucrul asta ajuta (cel putin pe mine ma ajuta, de altii nu stiu ce sa zic)
                --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                Comentariu


                • #9
                  Re: Donic Persson Dotec Off

                  Efectul de catapultare e mai mare la Vega Europa decat la Baracuda. Eu asa le-am simtit. Chiar si la capitolul control Baracuda sta ceva mai bine. Dupa vreo 7-8 luni de jucat cu Baracuda am incercat Vega Europa. Dupa aprox. o luna, am revenit la Baracuda. Fetze de nota 10.

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Donic Persson Dotec Off

                    Ciudat...eu am simtit exact pe dos. Probabil e vorba si de obisnuinta la mijloc
                    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Donic Persson Dotec Off

                      E foarte posibil sa fie vorba si de obisnuinta.

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Donic Persson Dotec Off

                        Bineinteles ca si obisnuinta isi spune cuvantul. Chiar pe lemnul respectiv, xiom vega europe merg lipite cu speed glue ? . Diferenta dintre ele si cele din gama TEnergy este ca cele din urma au tensorul "built-in"
                        Numai bine

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Donic Persson Dotec Off

                          In mod normal, Vega Europa se lipesc cu 'apa' nu cu SG.

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Donic Persson Dotec Off

                            Vega Europe este o fata tensor si este facuta special pentru apa,nu va recomand sa o lipiti cu sg,o fata tensor lipita cu sg se face prastie...numai bine
                            DHS Hurricane Long 5
                            FH: Tenergy 05
                            BH: Giant Dragon Talon

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Donic Persson Dotec Off

                              Multumesc pentru informatii.
                              In privinta fetelor m-am decis. O sa fie Xiom Vega Europe sau Tenergy 05 Fx. Vreau sa aflu si pararea voastra
                              Numai bine.

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Donic Persson Dotec Off

                                Postat în original de mala
                                Multumesc pentru informatii.
                                In privinta fetelor m-am decis. O sa fie Xiom Vega Europe sau Tenergy 05 Fx. Vreau sa aflu si pararea voastra
                                Numai bine.
                                Eu joc cu 05Fx dar si vega europe sunt fete bune,doar ca eu nu ma inteleg foarte bine cu cele cu burete foarte moale...gen vega europe...
                                DHS Hurricane Long 5
                                FH: Tenergy 05
                                BH: Giant Dragon Talon

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Donic Persson Dotec Off

                                  Dar Vega Europe nu are buretele foarte moale. Este un medium-soft.
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Donic Persson Dotec Off

                                    Pana la urma am luat Xiom Vega Europe, de la domnul Gelu Popescu (cred ca toata lumea il stiu), carui ii multumesc mult pentru ajutorul acordat.

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X