Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

dati-mi un sfat in alegerea paletei va rog

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • dati-mi un sfat in alegerea paletei va rog

    Mi-am cumparat o paleta Stiga Titantech si am fost foarte multumit de ea pana in momentul in care am pus mana pe o paleta profi luata pe bucati de undeva de la Buzău.Senzatia pe care mi-a lasat-o dupa ce am dat cateva mingii a fost fantastica....Prea ca nu trebuie sa lovesc mingea deloc si am reusit niste topspinuri cu care l-am lasat masca pe colegul meu de joc (un tip care a facut ceva tenis de masă la viata lui). Acum intrebarea mea, adresata in special celor care joaca cu astfel de palete (si bine fac) este: la Buzău daca ajung, exista posibilitatea testarii mai multor variante de lemn + fete?
    Multumesc
    Schlager Carbon Off +
    FH: Xiom Vega Elite Max
    BH: Xiom Vega Europe Max

  • #2
    din cate stiu eu nu poti testa lemne si fete acolo.
    recomandarea mea ar fi sa te intalnesti nu cat mai multi jucatori care au palete de genul asta si vei putea sa le incerci.

    Comentariu


    • #3
      Sigur nu poti testa decat lemnul !

      Comentariu


      • #4
        multumesc de sfaturi...trebuie sa recunosc ca sunt f multumit de paleta mea actuala (zic ei ca e de 4 stele), dar cum spuneam, ce am vazut m-a facut deja sa ma gandesc la urmatorul pas..Aici apare si problema..nu stiu f exact ce inseamna ALL Around sau OFF+, etc. Precizez ca nu sunt profesionist, dar pentru ca joc de 2 ani constant cu cineva care a facut tenis de masă (si ca foarte des ii fac viata amara), rugamintea mea ar fi daca cineva care are o astfel de paleta profesionala ar putea sa ma lumineze cat de cat, mai ales ca sunt un impatimit al acestui sport si tin mortis sa joc cu ceva adevarat. Cred ca sunt un jucator de atac (adica serva...topspin...tras)..Deci ceva sugestii ar fii binevenite..Multumesc din nou
        Schlager Carbon Off +
        FH: Xiom Vega Elite Max
        BH: Xiom Vega Europe Max

        Comentariu


        • #5
          s-ar putea sa-i faci zile amare prietenului tau tocmai din cauza paletei pe care o folosesti acum

          daca ai ceva experienta poti juca cu OFF sau OFF+ dar iti trebuie totusi un lemn care sa aiba si control.
          poti incerca lemnele considerate OFF sau OFF+ care sa fie facute numai din lemn (adica fara carbon, fibra de sticla sau alt material de gen). dezavantajul la aceste lemne este ca sunt cam grele.

          succes

          Comentariu


          • #6
            din nou multumesc pentru promtitudinea raspunsului..Ideea e paleta actuala nu e tocmai usoara, dar am constatat ca mi se potrivesc mai bine paletele mai greutze...o sa incerc varianta sugerata impreuna cu niste fețe pentru spin puternic, si sper sa ne incingem tare de tot
            Schlager Carbon Off +
            FH: Xiom Vega Elite Max
            BH: Xiom Vega Europe Max

            Comentariu


            • #7
              si eu am jucat multa vreme cu palete grele facute de fabrica, credeam ca paleta grea se simte mai bine
              ei bine, nu-i asa

              Comentariu


              • #8
                Timo Boll Spirit OFF ar fi o varianta potrivita?am vazut ca are recomandari serioase si chiar vreau sa dau banii pe un produs de top...Joaca cineva cu acest lemn?
                Schlager Carbon Off +
                FH: Xiom Vega Elite Max
                BH: Xiom Vega Europe Max

                Comentariu


                • #9
                  eu joc cu acest lemn

                  am jucat cu Timo Boll ALL+ cu fete Sriver FX si am trecut la Timo Boll Spirit cu Sriver FX.
                  schimbarea mi-a adus un plus de viteza si control aproape la fel de bun (pe de alta parte odata cu schimbarea lemnului am facut si eu progrese care s-ar fi putut materializa in control mai bun din mana)
                  acum joc cu Timo Boll Spirit si simt un spin ceva mai bun. as vrea totusi sa mai incerc si Sriver FX din nou.

                  pe scurt, mie imi place mult lemnul asa si il pot recomanda (nu sunt eu tocmai jucatorul care sa faca recomandari dar...)

                  poate ne intalnim sa ne "incrucisam" lemnele

                  Comentariu


                  • #10
                    eu sunt din Ploiești si trec nu tocmai rar prin București...Cu siguranta mi-ar face placere sa joc cu cineva care are o astfel de paleta...Poate reusim sa dam cateva mingii...Ocazie cu care as vedea live la lucru paleta respectiva
                    Schlager Carbon Off +
                    FH: Xiom Vega Elite Max
                    BH: Xiom Vega Europe Max

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de horia
                      eu sunt din Ploiești si trec nu tocmai rar prin București...Cu siguranta mi-ar face placere sa joc cu cineva care are o astfel de paleta...Poate reusim sa dam cateva mingii...Ocazie cu care as vedea live la lucru paleta respectiva
                      Unde jociin Ploiești?
                      Treci pe la Petrolul din cand in cand?
                      Blade: Butterfly Photino
                      Fh: Butterfly Tenergy 05
                      Bh:Yasaka Rakza 9

                      www.lovetodance.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Nu am jucat la Petrolul pana acum, numai la sala Doroftei sau la o sala la Plopeni (un orasel de langa Ploiești).In schinb cunosc ceva persoane care joaca acolo.
                        Schlager Carbon Off +
                        FH: Xiom Vega Elite Max
                        BH: Xiom Vega Europe Max

                        Comentariu


                        • #13
                          are cineva Donic Techniques, Tactics, Tricks?sau ceva din seria mentionata?
                          Schlager Carbon Off +
                          FH: Xiom Vega Elite Max
                          BH: Xiom Vega Europe Max

                          Comentariu


                          • #14
                            Credeti ca este vreo diferenta daca la paleta mea actuala imi pun fete noi (Sriver FX )?
                            Schlager Carbon Off +
                            FH: Xiom Vega Elite Max
                            BH: Xiom Vega Europe Max

                            Comentariu


                            • #15
                              Poti incerca de inceput cu niste fete uzate si ieftine (la 200 de mii bucata maxim)si apoi sa treci pe fete noi.

                              Comentariu


                              • #16
                                Gata..n-o sa va mai stresez pentru ca m-am decis....o sa-mi iau lemn Titanium 5.4 WRB (~45 euro)+fete Optimum MP 2,3 mm (30,3 euro)...Se pare ca sunt variantele cele mai performante de la STIGA (sunt un fan..asta e). Sper sa nu ma dezamageasca mai ales ca nu-mi pot lua altele foarte rapid....Daca mai are cineva asa ceva, m-as bucura sa aud cate ceva despre combinatia care sper sa fie castigatoare.
                                Si pentru Bebe....daca n-ai nimic impotriva sa joci si in alta parte (fac pe taximetristu') te astept cu un raspuns si poate dam o bila undeva...nu spun unde.
                                Schlager Carbon Off +
                                FH: Xiom Vega Elite Max
                                BH: Xiom Vega Europe Max

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de horia
                                  Gata..n-o sa va mai stresez pentru ca m-am decis....o sa-mi iau lemn Titanium 5.4 WRB (~45 euro)+fete Optimum MP 2,3 mm (30,3 euro)...Se pare ca sunt variantele cele mai performante de la STIGA (sunt un fan..asta e). Sper sa nu ma dezamageasca mai ales ca nu-mi pot lua altele foarte rapid....Daca mai are cineva asa ceva, m-as bucura sa aud cate ceva despre combinatia care sper sa fie castigatoare.
                                  Si pentru Bebe....daca n-ai nimic impotriva sa joci si in alta parte (fac pe taximetristu') te astept cu un raspuns si poate dam o bila undeva...nu spun unde.
                                  Cum merge combinatia? Ti-ai luat ? Ca si io vroiam tot asa ceva ...
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Pana la urma mi-am luat combinatia:

                                    Lemn:Primorac Off-
                                    Fete:Sriver Fx

                                    Pot spune ca deja mi-am distrus toti partenerii de joc cu care jucam de obicei. Nu credeam ca se poate juca atat de bine cu o paleta profi si sa fie o asa mare diferenta fata de ce aveam eu (Stiga TitanTech 4*- de altfel am vandut-o instantaneu). Topspinurile ies beton,reusesc sa pun pe masa si chiar sa trag din tras-mingea parca se duce singura pe masa, iar dc cumva colegul a inaltat mingea putin,LA REVEDERE...trasor, n-are nici o sansa.Acum ma gandesc ca ar trebui sa-mi iau chiar un ceva Off.Oricum, combinatia cu fetele respective e beton (desi nu am reusit sa decupez prea frumos fetele)
                                    Schlager Carbon Off +
                                    FH: Xiom Vega Elite Max
                                    BH: Xiom Vega Europe Max

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      horia, Muchiile fetelor taiate proaspat se indreapta cu smilgher fin, sper totusi ca ai citit articolele legate de cum se taie fetele noi.
                                      Blade : Nitakku Septear (OFF)
                                      FH>Joola Express Two
                                      BH>Butterfly Speedy PO

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de horia
                                        Pana la urma mi-am luat combinatia:
                                        Lemn:Primorac Off-
                                        Fete:Sriver Fx
                                        Pot spune ca deja mi-am distrus toti partenerii de joc cu care jucam de obicei. Nu credeam ca se poate juca atat de bine cu o paleta profi si sa fie o asa mare diferenta fata de ce aveam eu (Stiga TitanTech 4*- de altfel am vandut-o instantaneu). Topspinurile ies beton,reusesc sa pun pe masa si chiar sa trag din tras-mingea parca se duce singura pe masa, iar dc cumva colegul a inaltat mingea putin,LA REVEDERE...trasor, n-are nici o sansa.Acum ma gandesc ca ar trebui sa-mi iau chiar un ceva Off.Oricum, combinatia cu fetele respective e beton (desi nu am reusit sa decupez prea frumos fetele)
                                        Te asteptam prin București...cu trasoarele !!!!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de horia
                                          Pana la urma mi-am luat combinatia:
                                          Lemn:Primorac Off-
                                          Fete:Sriver Fx
                                          Pot spune ca deja mi-am distrus toti partenerii de joc cu care jucam de obicei. Nu credeam ca se poate juca atat de bine cu o paleta profi si sa fie o asa mare diferenta fata de ce aveam eu (Stiga TitanTech 4*- de altfel am vandut-o instantaneu). Topspinurile ies beton,reusesc sa pun pe masa si chiar sa trag din tras-mingea parca se duce singura pe masa, iar dc cumva colegul a inaltat mingea putin,LA REVEDERE...trasor, n-are nici o sansa.Acum ma gandesc ca ar trebui sa-mi iau chiar un ceva Off.Oricum, combinatia cu fetele respective e beton (desi nu am reusit sa decupez prea frumos fetele)
                                          Primorac off- este de fapt all+ si pana la off e distanta mai mare decat crezi.........

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Bebe
                                            Unde jociin Ploiești?
                                            Treci pe la Petrolul din cand in cand?
                                            da, trec pe la petrolu..te-am vazut jucand si daca treci prin Ploiești mi-ar face chiar placere sa facem un schimb de mingii
                                            Schlager Carbon Off +
                                            FH: Xiom Vega Elite Max
                                            BH: Xiom Vega Europe Max

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X