Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Timo boll spirit

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Timo boll spirit

    Vreau si eu niste pareri pertinente de la niste persoane care se pricep . Am un lemn Timo Boll Spirit (Arylate Carbon) si fetele sunt Sriver FX. Desi combinatia lemn -fete a fost una laudata eu unul nu sunt deloc multumit. Nu mi se pare ,,ca simti mingea,,. Astept sugestii.
    Multumesc.

  • #2
    Re: Timo boll spirit

    Sunt lemne si lemne. Ai nimerit probabil un Timo Boll Spirit mai greu si mai stabil, cu simt minimal. Ti-ar trebui unul mai usor, pe la 87g sau si mai bine un "Timo Boll ALC sau ZLF" tot pe la aceiasi greutate. Fetele sunt pentru "speed glue", daca cumva le folosesti fara, e si asta un motiv.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Timo boll spirit

      Scaderea greutatii nu o sa ajute prea mult avand in vedere ca spune ca nu simte mingea. Iti sugerez sa incerci ceva fara carbon insa pastreaza si Spiritu, o sa iti placa mai tarziu.
      Probeaza alte lemne de la partenerii de tenis si vezi cum te descurci cu ele.
      Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
      FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
      BH: Tibhar Quantum X Pro Max

      Comentariu


      • #4
        Re: Timo boll spirit

        Nu, Teo. Domnul "Lipici" zice ca tu nu simti mingia.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: Timo boll spirit

          Lemnul este unul care sare bine, mai ales in combinatie cu sriver fx...problema e ca s-ar putea sa fii unul dintre cei care uraste orice are carbon in compozitie Timo Boll Spirit este un lemn foarte bun de topspin de aproape si de la distanta medie...e destul de controlabil dar trebuie sa ai miscarile putin formate. Lemnele allwood au o marja mai mare de eroare si de aici s-ar putea sa fie problema. Daca pretuiesti f mult controlul...si in definitiv fiecare simte in felul sau...Daca vrei sa incerci ceva similar dar fara carbon ca sa iti faci o idee da o fuga pe la noi, ca ai cam absentat in ultima multa vreme si iti dau acousticul meu sa vezi cum sta treaba. Toate cele bune, te-am pupat!
          Blade: Viscaria, FL
          fh: T05, 2,1 mm, black
          bh: T05, 2,1 mm, red

          Comentariu


          • #6
            Re: Timo boll spirit

            Ma gandeam eu ca mana e de vina))))

            Comentariu


            • #7
              Re: Timo boll spirit

              Parerea mea e ca :
              1. Fetele Sriver FX din cate stiu sar bine lipite doar cu speed glue, toluen, neufalina, diluant etc.
              2. Buretele fetelor poate fi vechi si atunci cu orice ai lipi tot nu o sa sara.
              Lemnul este foarte bun, am avut, mi-a placut, l-am schimbat ca nu imi place priza (FL)
              Incearca niste fete pe baza de apa,(si lipestele cu solutie pe baza de apa) eu am jucat cu Stiga Boost TC si Nittaku Hammond Pro Alfa si s-au comportat excelent pe lemnul asta, cred ca si gama tenergy se comporta foarte bine pe TBS daca lemnul este mai usor cum a spus mai sus dl. Aurel Onut.

              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

              Comentariu


              • #8
                Re: Timo boll spirit

                E bun.
                Donic Epox Top Speed FL
                Donic Acuda S1 MAX
                Donic Acuda S2 2.0

                Comentariu


                • #9
                  Re: Timo boll spirit

                  Postat în original de ChrisDavid
                  E bun.
                  E ceva sa nu fie "bun"? ...In afara de ratingul tau, care poate vrei sa-l imbunatatesti cu astfel de "'aprecieri" pe la mai toate topicurile de aici...
                  Cel putin incearca sa mai schimbi formularea. Ma gandesc la ceva de genul "IDEM CA MAI SUS"

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Timo boll spirit

                    Stiu.Sincer am facut asta pt a ajunge la 50 de mesaje.Stiu ca a fost o prostie.Nu prea am ce face.
                    Donic Epox Top Speed FL
                    Donic Acuda S1 MAX
                    Donic Acuda S2 2.0

                    Comentariu


                    • #11
                      Timo boll spirit

                      Postat în original de ChrisDavid
                      Stiu.Sincer am facut asta pt a ajunge la 50 de mesaje.Stiu ca a fost o prostie.Nu prea am ce face.
                      Sansa ta e sa obtii un alt titlu, acela de spamer si acolo nu mai conteaza numarul de mesaje.
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X