Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Hobby Champ la Top Tenis Arena

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Incepand cu Editia Aprilie 2011, Hobby Champ are un nou regulament.

    http://www.toptenis.ro/hobby_champ_v2.html

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de TopTenisArena Vezi post
      Incepand cu Editia Aprilie 2011, Hobby Champ are un nou regulament.

      http://www.toptenis.ro/hobby_champ_v2.html
      Nu scrie nimic de fete tip iarba. Pana la urma e voie cu iarba care nu e tip senvis?
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #78
        s-a facut clasamantul pentru editia din martie?
        nitaku septear
        Joola Energy

        Comentariu


        • #79
          In cursul zilei de maine se va posta pe site.

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de TopTenisArena Vezi post
            In cursul zilei de maine se va posta pe site.
            Ma bucur ca imi ignorati intrebarea... (poate putin redundanta intr-adevar, dar vreau doar sa clarific)
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • #81
              Premiile pentru Editia 5 Martie 2011 sunt:

              Oprea Neculai, locul 2, cel mai bun debutant, castigator a 2 grupe 10 sedinte
              Secu Valeriu, locul 3, 5 sedinte
              Stan Radu, locul 4, 5 sedinte

              In continuare nu sunt acceptate fetele tip iarba. Cei care totusi doresc sa participe si sa foloseasca acest tip de fete, o pot face dar nu au acces la premii.

              Duminica 3 Aprilie debuteaza editia a 6 a Hobby Champ. Cu aceasta ocazie intra in vigoare si noul regulament.

              Potrivit criteriilor, fac parte din prima grupa valorica:

              Coroianu Mircea
              Macovei Nicolae
              Lazar Iulian
              Oprea Neculai
              Secu Valeriu

              Datorita schimbarii regulamentului se va tine un clasament anual doar pentru a doua grupa valorica.
              Ultima editare de TopTenisArena; 29.mar.2011, 21:19.

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de TopTenisArena Vezi post
                Premiile pentru Editia 5 Martie 2011 sunt:
                Oprea Neculai, locul 2, cel mai bun debutant, castigator a 2 grupe 10 sedinte
                Secu Valeria, locul 3, 5 sedinte
                Stan Radu, locul 4, 5 sedinte
                In continuare nu sunt acceptate fetele tip iarba. Cei care totusi doresc sa participe si sa foloseasca acest tip de fete, o pot face dar nu au acces la premii.
                Duminica 3 Aprilie debuteaza editia a 6 a Hobby Champ. Cu aceasta ocazie intra in vigoare si noul regulament.
                Potrivit criteriilor, fac parte din prima grupa valorica:
                Coroianu Mircea
                Macovei Nicolae
                Lazar Iulian
                Oprea Neculai
                Secu Valeriu
                Datorita schimbarii regulamentului se va tine un clasament anual doar pentru a doua grupa valorica.
                Interpretare:
                Locul 1 Coroianu Mircea, care joaca cu iarba, nu are acces la premii.
                Locul 3 este Valeriu, nu Valeria.
                TsE

                Comentariu


                • #83
                  Premii:
                  Grupa a I-a valorica.
                  - Ocupantii locurilor 1,2 din clasamentul lunar - 5 sedinte antremanent
                  - Castigatorii a cel putin 2 grupe dintr-un ciclu - 4 sedinte antrenament
                  Numarul maxim de sedinte care se pot castiga intr-un ciclu este de 5.
                  ce inseamna ciclu? va referiti la o editie, adica poti castiga maxim 5 sedinte intr-o luna....si asta se poate intampla la fiecare editie
                  si daca nu faci coeficientul de joc 1, poti intra in a doua grupa valorica unde ca sa ajungi iar in prima trebui sa castigi sedinte?
                  nitaku septear
                  Joola Energy

                  Comentariu


                  • #84
                    Da, numarul maxim de sedinte pe care il poti castiga intr-o editie(luna) este de 5. Se pot castiga aceste sedinte luna de luna, daca ocupi un loc in primii 2 sau castigi 2 grupe intr-o editie(luna).
                    Revenirea in prima grupa valorica se face imediat ce coeficientul de joc este mai mare de 3. Numarul de sedinte nu mai conteaza in acest caz.

                    Comentariu


                    • #85
                      Exceptional regulamentul ) !
                      Vin chiar de la hobby champ desfasuarat dupa noul regulament. Science Fiction ! Sa explic :
                      1.Sunt in cazul fantastic in care, in mod normal, nu pot participa la nici o grupa valorica cf. noilor reguli pentru ca pentru Gr.I nu am coeficientul, iar pentru a-II-a am 10 sedinte castigate(erau 12 dar s-au plafonat la 10 cf. vechiului regulament fiind castigate intr-o singura luna-ianuarie).

                      Dar nu-i problema, sa nu ne impiedicam de amanunte nesemnificative cum ar fi coerenta, logica etc.Trecem la :

                      2. Azi am fost 10 oameni la supercompetitie si s-a facut o singura grupa din care faceau parte binenteles si 2 colegi in ale tenisului de masa(Oprea si Coroianu) care evident ar fi trebuit sa joace separat (adica doar ei doi ) ).

                      Evident ca eu n-am mai participat, ocazie cu care sunt convins ca au sucombat absolut toti caii de la bicicleta tenis arena.
                      Imi asum greseala de a nu fi citit inainte regulamentul nou, am crezut ca e vb doar de o reimprospatare, necesara dealtfel, a competitiei, insa nici nu-mi place senzatia ca cineva crede ca sunt mai fraier decat sunt de fapt. Si oricum daca, tipic romanesc, 8 din 10 au fost de acord cu orice regula oricat ar fi ea de neaplicabila si de ilogica(se poate citi si orientata numai spre plata) atunci probabil ca asta e o anecdota nu un mesaj de luat in calcul(e).

                      Enache Laurentiu

                      Comentariu


                      • #86
                        Laurentiu,

                        Daca nu indeplinesti conditiile pentru prima grupa, automat poti juca doar in a doua. Nemultumirea ta este legata de faptul ca am facut o singura grupa si nu doua cum ti-ai dorit tu. Dorinta noastra este ca segmentul targetat sa joace cat mai mult tenis, nu doar sa faca o plimbare de promedada in fiecare duminica dupa amiaza. Acesta este motivul pentru care la mai putin de 10 participanti/la 10 participanti se face doar o grupa. Calificativul ironic de supercompetitie cred ca se datoreaza ultimelor 6 sedinte de antrenament individual facute de tine ca urmare a participarii la Hobby.Nu tin minte ca eu sa fi comentat cand te-ai programat singur pentru acele sedinte.Asa se intampla cand platesti putin si primesti mult, devii nemultumit!

                        Te mai asteptam!
                        marius

                        Comentariu


                        • #87
                          Marius,
                          Multumesc pentru raspuns!
                          Va fi ultimul meu comentariu pe acest subiect pentru a nu genera prea mult trafic pe o tema neimportanta.
                          Nemultumirea mea este legata de faptul ca daca ai stabilit un regulament el trebuie sa fie in primul rand aplicabil si apoi trebuie respectat(mai ales de cel ce l-a facut). Pe rand :
                          1.Daca prima ta fraza e adevarata, atunci era absolut suficient sa precizezi ca cei care nu indeplinesc regulile de intrare in prima grupa vor juca in a doua grupa.Daca scrii si reguli explicite de intrare in a doua grupa, s-ar putea ca ele sa nu poata fi indeplinite si atunci apare o situatie imposibila ca cea descrisa in mesajul meu anterior.
                          2.Eu as putea crede ca ai creat a grupa (I) din doar 5 oameni pentru a crea premisele ca in momentul in care vor(foarte probabil!) veni doar 2-3 dintre acestia, sa apara o noua regula stabilita ad hoc(adica inventata pe moment), a celor "maxim-inclusiv 10", care sa formeze o singura grupa si astfel sa se acorde doar un singur premiu de castigator de grupa si nu 2.Daca, in plus, cel care castiga mai joaca si cu iarba, 1=0 si s-a incheiat promenada.Dar nu cred.Si totusi nu pot sa-mi explic de ce se formeaza 2 grupe pentru a se juca tot la comun, in conditiile in care pana acum se juca in 2 grupe si apoi play-off ajungandu-se astfel la acelasi numar de meciuri jucate.De-asta e supercompetitie si nu doar competitie.Pentru cealalta presupunere vezi te rog urm. punct.
                          3.Sedinte am castigat 10, nu 6(ai citit in graba!) si pentru ele iti aduc aminte ca am platit in timpul participarii atat taxele de participare cat si cele de actualizare a clasamentului. Am acceptat oferta/invitatia la competitia asta si in consecinta am si respectat regulile ca parte componenta a ofertei.Deci nu am primit nici un cadou si/sau favor venit dintr-o vreo generozitate sugerata subliminal dar inexistenta in realitate.Nu am avut nici un comentariu critic atunci pentru ca nu am avut motive sa-l fac.Cand am crezut ca trebuie facut si altceva ti-am spus direct.Din pacate actualul regulament pe langa faptul ca nu e bine facut, nu e nici aplicabil in realitate si probabil de aceea primul care nu-l respecta e chiar organizatorul.
                          4.Iti reamintesc faptul ca atunci cand am platit serviciile de antrenament oferite de sala,am fost directionat catre antrenor(i) si impreuna cu dansii am stabilit programarea sedintelor.In nici un moment ulterior nu mi-a fost adus la cunostinta ca programarea o face altcineva atat in cazul celor contra cost cat si in cazul celor castigate la competitii.Deci probabil nu-ti aduci aminte sa fi comentat pentru ca probabil nici nu ai avut vreun comentariu si asta pentru ca aproape sigur nici nu ai fi avut motive sa o faci.In caz contrar, daca exista o alta procedura, ar fi util sa stie si clientul de existenta ei pana sa facem reprosuri de dragul de a le face.
                          Pe final o simpla consideratie colocviala referitoare la ultima ta remarca : hai nu pe bune?! Daca ceri un pret si un cumparator ti-l plateste intocmai si la timp, nu primeste absolut nimic in plus decat ce s-a convenit, cum e sa vii ulterior si sa-i spui ca a primit prea mult ? Eu am un raspuns aici dar ar fi mai mult decat colocvial si sper ca inca avem relatii amicale.

                          De aceea iti multumesc pentru invitatie, probabil voi mai veni, e destul de aproape de casa,
                          Laurentiu

                          Comentariu


                          • #88
                            Hobby Champ Editia 6 Aprilie 2011

                            Editia 6 a Hobby Champ s-a terminat intrucat Duminica 24 aprilie sala este inchisa.
                            Castigatorii editiei sunt :

                            Prima grupa valorica:

                            Macovei Nicolae - 5 sedinte
                            Coroianu Mircea - 5 sedinte

                            A doua grupa valorica:

                            Stan Radu - 5 sedinte, locul 1
                            Palologa Sebastian - 5 sedinte, locul 2

                            Stan Radu promoveaza in prima grupa valorica intrucat are 10 sedinte castigate si are coeficientul peste 3.Antrenamentele isi spun cuvantul!

                            Editia a 7-a a Mai 2011 a Hobby Champ va debuta pe 1 mai de la ora 16.

                            Comentariu


                            • #89
                              Pe 1 mai nu cred ca o sa vina nimeni..
                              Blade : Donic Waldner Black Devil CB
                              FH : Donic BlueFire M3 MAX
                              BH : Donic BlueFire M3 2.0

                              Comentariu


                              • #90
                                mircea, fitiar paleta aia de ras ) (na ca am zis si eu...) (ala care nu a zis nimic de paleta ta pana acum....)

                                Comentariu


                                • #91
                                  clasament mai 2011?

                                  Fratilor mai actualizati si voi clasamentele de la hobby champ ca pe luna mai nu apare nimic

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    s-au cam culcat pe o ureche. si site-ul e lasat de izbeliste. parca ar lucra la STAT, la bugetari.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Tocmai au publicat pe site clasmentul pe iunie. Eu sunt pe primul loc cu 33 seturi castigate din doar 8 meciuri. Inseamna ca am castigat cu mai bine de 4-0 fiecare meci. Ce bun sunt.....

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X