Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR, Sibiu - 04.12.2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

    Postat în original de PRIZA TOK
    Postat în original de cucurucu
    sugestie,
    avand in vedere ca sunt multi sibieni (din Sibiu sau imprejurimi ), poate ca ar trebui luata in calcul si posibilitatea inscrierii fara servicii culinare....la o taxa mai mica, evident...
    La cat esti tu de mare,ma indoiesc ca vei renunta sa mananci la turneul final.Daca chiar te hotarasti sa faci "greva foamei",spune-mi din timp sa aduc cu mine o perfuzie cu glucoza asa pentru orice fel de eventualitate,dar sa stii ca n-am de gand sa ti-o fac in caz ca vei cadea cu mine in grupele superioare
    perfuzii cu vin, bere, ...whiskey, nu aveti...??? :P ...
    Butterfly Michael Maze Arylate
    BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

    Comentariu


    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

      Postat în original de cata_60
      Rog sa se faca o actualizare a celor admisi la inscriere pana acum.Este imperios necesar de stiut pentru cei care vin de la distante mai mari si care se grupeaza cate 3-4 intr-o masina pt a scadea costurile.
      Vom actualiza inscrierile imediat ce le vom introduce in clasamentul actualizat la zi, care va prelua si ultimele turnee.

      Comentariu


      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

        Pana acum, pe baza clasamentului in vigoare, pe pozitia 200 in turneu este locul 687 din clasament.
        Pana la data concursului este posibil ca o parte din cei inscrisi sa anunte retragerea, de aceea recomand participantilor sa verifice inscrierea in concurs joi dupa ora 20.00
        De asemenea, rog ca persoanele inscrise, care din diferite motive nu vor putea participa la turneu sa anunte retragerea pana joi ora 19.00.

        Comentariu


        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

          TERESCU CIPRIAN-TM
          Xi En Ting-X828
          Pryde 30
          Calibra LT Sound

          Comentariu


          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

            Postat în original de cata_60
            Am propus inca din vara acestui an o alta modalitate de desfasurare a turneelor A+,desfasurate dupa tipicul turneelor Amatori-Avansati.Amatorii ar fi beneficiat de punctaje sporite,locul 1 la turneul lor putand obtine si 36 pcte,avansatii-de meciuri echilibrate.Nu mai intru in detalii,le am explicat detaliat atunci in topicul"Regulament amatur "din aceasta sectiune.
            Ceilalti din conducerea Amatur au fost initial de acord,dupa aia s-au balbait si au lasat-o moarta.Unii forumisti n-au inteles nici ei la inceput ca noul sistem avantajeaza mai pe toata lumea,probabil nici acum cativa nu sunt prea lamuriti.
            Din 2011,volens-nolens,trebuie sa se schimbe sistemul de desfasurare a turneelor A+,altfel legitimatii din div.B nu vor mai putea participa la ele.Probabil ca acum ideea va fi imbratisata rapid si fara rezerve,nu-i asa?
            Sper ca la anul macar turneul A+ din Moldova sa fie organizat dupa formatul propus.
            Propunerea dvs a fost si este inca "imbratisata" de foarte multi Amaturisti ! Suntem convinsi cu totii ca turneele viitoare se vor desfasura pe acest format care este mult mai atractiv pentru toti,open sau amatori,mult mai echilibrat si mai aproape de adevar in clasamentul la zi.Va salut cu respect.
            I love table tennis !

            Comentariu


            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

              Tomica Silviu - București
              DHS Hurricane King - FL
              FH: Tenergy 05 - 2.1
              BH: Donic Barracuda - 2.1

              Comentariu


              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                Pentru cine mai este in cautare de cazare am gasit urmatoarea varianta cu 60 ron/camera pe noapte/cu 2 sau trei locuri
                deja sunt rezervate 3 camere si mai sunt inca disponibile
                cei care ajung de vineri seara se pot antrena la masa de ping-pong oferita de pensiunea respectiva
                link: http://www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-s ... 48082.html
                ... sa ne revedem cu bine
                BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                Comentariu


                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                  Postat în original de amedeo
                  De la Mangalia , un stol intreg de pescarusi :
                  Medeleanu Stefan
                  Motisan Dragos
                  Chiurtu Viorel
                  Chiriac Felician
                  Barbu Mircea
                  Panaite Ionel
                  Pascu Mugurel
                  Sucuri Erdin

                  Tifu Sorin, Rusovici Pompiliu si Ionescu Mihai au probleme cu decolarea...
                  daca le-atzi luat "kerosenul" din dotare....

                  Comentariu


                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                    Postat în original de mateidumitru
                    Dragi organizatori,
                    Stiu ca aveti o gramada de probleme pe cap, dar va mai rog si eu ceva : postati, va rog, adresa salii ( cu strada si numar sau coordonate geografice ), ca sa nu fim nevoiti sa oprim masina si sa intrebam pe unul si pe altul, unde este stadionul.
                    Si, as mai avea o propunere benefica, pentru ca jucatorii sa nu paraseasca sala si sa stea in apropierea meselor la care trebuie sa joace : puneti sub fiecare masa, cite o sticla cu palinca de la Cornel...
                    Va multumesc anticipat !
                    luatzi-l cu arcanul pe claudiu barabas de la bistritza si va rezolva el sigur cu palinca....stiu eu ca are un bunic la "Borgo-city"...

                    Comentariu


                    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                      Postat în original de Dan2
                      Asa cum am precizat in anuntul turneului, numarul de participanti preconizat este de 200.
                      Pana acum s-au inscris 218 participanti, ceea ce va face ca o parte din cei inscrisi sa nu poata participa. Confirmarea inscrierilor se va face in ordinea CLASAMENTULUI, de aceea am rugamintea ca cei care nu au participat pana acum la turneele AmaTuR sa nu se mai inscrie, deoarece sansele de participare sunt foarte mici.
                      Inscrierile se pot face pana joi la ora 19. 00, urmand ca in aceeasi seara sa anuntam lista participantilor.
                      Ca de obicei, este posibil ca o parte din cei inscrisi sa renunte in ultimul moment, de aceea vom anunta si o lista de rezerva, fara a garanta insa participarea acestora pana in ziua turneului.
                      In situatia in care vom gasi posibilitatea de suplimentare a locurilor, vom anunta aceasta in timp util.
                      daca tot am apucat sa ma inscriu si chiar am jucat trei turnee anul asta, mi-ar parea rau sa nu ma lasatzi sa particip...tocmai de aceea imi e o ciuda de mor acum cand vad ca atzi postat stirea conform careia va veni OTILIA la sibiu. pai imi dau seama ca acum se vor inscrie totzi si nu mai am sanse sa intru in lista aia de 200 pe care o preconizatzi

                      Comentariu


                      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                        Postat în original de mateidumitru
                        Dragi organizatori,
                        Stiu ca aveti o gramada de probleme pe cap, dar va mai rog si eu ceva : postati, va rog, adresa salii ( cu strada si numar sau coordonate geografice ), ca sa nu fim nevoiti sa oprim masina si sa intrebam pe unul si pe altul, unde este stadionul.
                        Si, as mai avea o propunere benefica, pentru ca jucatorii sa nu paraseasca sala si sa stea in apropierea meselor la care trebuie sa joace : puneti sub fiecare masa, cite o sticla cu palinca de la Cornel...
                        Va multumesc anticipat !
                        daca veniti cumva cu autocare, de obicei firmele care nu sunt din sibiu opresc autocarul exact langa stadion, care e foarte aproape de sala Transilvania

                        Comentariu


                        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                          Postat în original de Antal Denes
                          Postat în original de noro
                          cu par-ere de rau se retrag:
                          Bocaniala Norocel - Galați
                          Nedelea Ionut - Galați
                          Stoleareco Igor - Galați
                          Ce faci fiule ma lasi balta ?
                          Antal "bacsi", facetzi o minune sa nu ma dea afara de pe lista. promit ca daca ma bateti de acum incolo tot la zero nu ma supar niciodata. dar daca vine badescu la sibiu plang o saptamana daca nu o vad pe viu la masa, chiar si din fundul salii

                          Comentariu


                          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                            Postat în original de florin toma
                            pct. 1 In general esec total ,singurul turneu de acest fel a fost ' Simfonia Lalelelor ' argumentul cel mai greu de combatut este deplasarea celor care pleaca in ziua turneului cu o masina cu 4 / 7 jucatori .
                            Majoritatea localitatilor au doar C.E.C. nu si sucursale bancare [ numai orasele ] cu toate acestea nu-i un inpedient sa nu piarda organizatorul tansferul bancar ?
                            La 30 gr.inf. revine 3 gr/2 mese ,ramane la latitudinea organizatorilor,cel putin pt.A+ este bine venita achitarea taxei . Daca se hotareste pe seri ,se poate mari la 240=40 gr./6 .Chiar se poate vizta Sibiul centrul istoric ai ce vedea. E doar o propunere .
                            D-l Antal, cu toata stima pentru efervescenta cu care comentati toate topicurile si mesajele, tin sa va spun ca sunteti pe un drum gresit.
                            1. Faptul ca singurul turneu care a fost organizat in acest mod a fost Simfonia Lalelelor, nu inseamna ca este un esec total, deoarece in toata lumea toate turneele se desfasoara NUMAI ASA: cu plata taxei inainte. Nu ai platit, nu joci. Nicaieri nu se plateste in ziua turneului!.
                            2. Faptul ca majoritatea localitatilor, au CEC si nu sucursale bancare, vreau sa va spun ca CEC-ul este tot o banca, asa ca poate fi incadrat la etc. , sau daca vreti: BRD, BCR, Raiffeissen, CEC, etc. Importanta este dorinta, ca mijloace se gasesc.
                            3. Iar daca vreti ca de fiecare data cind participati la un turneu, sa incepeti cu o pauza de 1-2 ore, treaba dvs, dar poate ca unii nu vor.
                            Nu vreau sa intru in polemici nici cu dvs si nici cu altii, eu doar am propus o imbunatatire a actualului sistem de joc, asa cum se practica peste tot.
                            Daca se doreste, bine, daca nu, iarasi bine.
                            nu mai fi asa suparat, mai omule, ca doar e un forum, nu altceva.

                            Comentariu


                            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                              Postat în original de Dan2
                              Pana acum, pe baza clasamentului in vigoare, pe pozitia 200 in turneu este locul 687 din clasament.
                              Pana la data concursului este posibil ca o parte din cei inscrisi sa anunte retragerea, de aceea recomand participantilor sa verifice inscrierea in concurs joi dupa ora 20.00
                              De asemenea, rog ca persoanele inscrise, care din diferite motive nu vor putea participa la turneu sa anunte retragerea pana joi ora 19.00.
                              imi pare rau sincer pentru ceea ce se intampla. dupa cum vad, nu voi avea nici o sansa sa particip la turneul asta
                              avand in vedere ca "sunt un amator convins" si ca mereu intru la masa cu singura certitudine ca voi pierde meciul, cu toate acestea am onorat de mai multe ori invitatzia altui impatimit in ale tenisului, care probabil doar cu intentii bune(atat pentru mine cat si pentru turneu in general) m-a invitat si am mers chiar si la baicoi, trezindu-ma cu noaptea in cap...sincer m-am distrat de minune si am vazut lucruri care m-au impresionat. din pacate, daca rezultatul va fi acela pe care il anticipez referitor la 4 decembrie, cu regret in suflet voi renuntza la intentzia mea de a continua eforturile mele si pe viitor.....adica va fi in 2011 un amator mai putzin

                              Comentariu


                              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                de la blaj se inscriu daca se poate comsa cristian si dulacioiu lucian
                                multumesc

                                Comentariu


                                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                  Campioana noastra Otilia Bădescu a confirmat 100 % prezenta la acest turneu !..si cu ceva meciuri demonstrative,care-s in sarcina d.lui Dan Bodeanu ca organizare

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                    din onesti: p?l?ghi?? remus

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                      Stimati colegi,prezenta Otiliei Badescu la acest turneu final nu face decat sa intareasca ideea ca Amatur-ul este o "forta" de luat in calcul de catre FRTM.Ca o consolare,daca nu apucam grupul de 200 inscrisi,si tot merita sa venim in numar cat mai mare la acest turneu de la Sibiu!Daca nu jucam macar avem ce vedea!Succes tuturor!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                        Asa cum spune Vali, vom avea ca invitat de onoare la turneu pe multipla campioana europeana, medaliata la campionatele mondiale si participanta la Olimpiada, Otilia Badescu!
                                        Otilia a acceptat cu placere si participarea la un miniturneu demonstrativ, impreuna cu alti doi invitati speciali: Ionut Seni si George Coroian.
                                        Miniturneul va incepe la ora 18.00!

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                          se retrag :
                                          Tarpan Stefan
                                          Morosanu Vasile
                                          Vlaisan Vasile
                                          Blade:O chinezarie
                                          FH:TG2 (No 19)
                                          BH:Super Anti

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                            Datorita altor competitii care se desfasoara in 4-5 decembrie 2010, Octavian Anca si Vladimir Anca se retrag. Multumim pentru intelegere.
                                            Blade:Gergely OFF+
                                            FH:Butterfly-Tenergy 64
                                            BH:Butterfly-Tenergy 64

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                              Din Sibiu
                                              Ratiu Vali
                                              Arsenie Catalin
                                              Blade: MICHAEL MAZE
                                              Rubbers: DONIC BARACUDA MAX

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                Urian Nicusor Alba-Iulia

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                  HARAN ALEXANDRU din Sibiu

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                    nu trece nimeni prin dej spre sibiu cu masina / UN LOC LIBER CONTRA COST? DE LA BAIA MARE NU PARTICIPA NIMENI / ma pot deplasa si la cluj sau bistrita pt intalnire cu cei care au traseu prin aceste parti.
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X