Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR, Sibiu - 04.12.2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

    N-am zis nimic de "fostii", doar actualii conteaza.
    Daca cineva a jucat la 13 ani la juniori, iar acum are 45, n-are voie sa se considere mai amator decat Alex Ciobanu? (care am inteles ca a fost amator pur pana acu' vreo 3 luni, bravo lui - mai sint si alte exemple).
    (alte polemici ar fi bine sa le facem pe alt topic)
    Later edit:
    Mai sus e vorba de jucatori amatori "puri" mai buni decat fosti legitimati, sa nu se inteleaga altceva.
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

      Scuze, stop.
      Ultima editare de clau; 18.dec.2010, 11:43.
      TsE

      Comentariu


      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

        Imi cer scuze ca va deranjez sa-mi exprim si eu parerea...
        Urmaresc forumu in fiecare zi...si nu pot sa nu observ valurile de rautate care vin din toate partile. Ba unu mai are un pic si face el singur un trofeu pentru baiatu lui...ba inca 20 care se ataca ca i-au batut niste fete si nu stiu cum sa faca sa le scoata din circuit.
        Toata lumea trage din toate partile sa castige cat mai multe trofee.
        De cate ori nu am auzit "lasati-ne noua trofeele si voi legitimatii jucati in diviziile voastre". Absolut penibil. Oamenii astia cu gura cea mai mare sunt cei care compenseaza lipsa de abilitate la masa de joc cu abilitatea de a arunca complet aiurea cuvinte. Numai din ce imi amintesc eu, pot sa enumar castigatori la categoria amatori:ilie florian, valceanu daniel, nestor dragos, bozga lucian. Ce nu imi amintesc eu e vreunul din acesti jucatori spunand "domne noi nu jucam cu legitimati". Deci unde sunteti domnilor care cersiti efectiv trofee? Cazul ideal pentru voi ar fi sa fie exclusi toti jucatorii si sa jucati direct semifinala, ca sa fiti sigur ca luati un trofeu. Unde sunt aia care sustineau tare ca domne noi ne facem prieteni, ca amaturul e ca o intalnire la un gratar....de unde naiba..
        Cea mai mare rusine mi se pare ca va luati de organizatori. Ba ca au fost timpi morti la nu stiu ce concurs, ba ca s-a stat pana la 2 noaptea, ba ca au iesit pe profit. Din nou,absolut penibil. Daca tot sunteti atat de priceputi...de ce nu va implicati mai mult, sa veniti cu idei "geniale". Sau va pricepeti doar la criticat? Cred ca mai degraba asa.
        Si sa acuzati organizatorii ca isi iau bani...doamne fereste....din punctul meu de vedere domnii Bodeanu si Botirca ar trebui sa isi ia lunar un salariu pentru cat efort si suflet depun pentru miscarea asta. Sunt curios cand o sa li se acreasca de toate frustrarile si rautatile pe care le asterneti pe zeci de posturi pe forumu asta. Aveti impresia ca vi se cuvine totul, parca ei ar avea obligatia sa va organizeze voua turnee. De parca nu sunt si ei tot oameni, nu consuma si ei bani pe benzina, nu consuma zeci de ore din timpul lor liber ca sa faca sa mearga totul cum trebuie. Sunteti nerecunoscatori.
        O sa va placa sa nu mai fie concursuri,nu? o sa fiti mai fericiti ca nu joaca 2 fete legitimate sau ca nu va mai intalniti cu Alex Ciobanu sa va arate cate ceva despre ce inseamna cu adevarat sportu asta. Va complaceti in mediocritate. In loc sa urmariti ca niste sacali TROFEE ar trebui sa urmariti calitatea jocului ,mingiile spectaculoase pe care le faceti(daca le faceti), sa tindeti cat mai sus. Intr-o tara ca Romania unde sportul este cam la pamant la toate nivelele, amaturul are sansa extraordinara de a ridica nivelul tenisului de masa, insa in mod evident se loveste de ambitiile stupide ale unor oameni pe care sincer nu-i cunosc, dar sincer nici nu-mi doresc.
        O sa inchei aici, pentru ca am vorbit cam mult si v-am plictisit deja. Ar mai fi multe de spus.
        Mult respect fata de organizatori, si ii sfatuiesc sa filtreze foarte bine ce se scrie pe forumu asta, sa nu puna suflet in ce spune o mana de oameni care nu se pricep decat la aruncat venin,pentru ca nu merita
        O seara buna!
        Blade: Viscaria
        FH: Tenergy05
        BH: Tenergy05

        Comentariu


        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

          Postat în original de iahim
          ... Sunt curios cand o sa li se acreasca de toate frustrarile si rautatile pe care le asterneti pe zeci de posturi pe forumu asta. Aveti impresia ca vi se cuvine totul, parca ei ar avea obligatia sa va organizeze voua turnee. De parca nu sunt si ei tot oameni, nu consuma si ei bani pe benzina, nu consuma zeci de ore din timpul lor liber ca sa faca sa mearga totul cum trebuie. Sunteti nerecunoscatori.
          Mult respect fata de organizatori, si ii sfatuiesc sa filtreze foarte bine ce se scrie pe forumu asta, sa nu puna suflet in ce spune o mana de oameni care nu se pricep decat la aruncat venin,pentru ca nu merita...
          Mie unul mi-a ajuns deja! Anul viitor o sa raman la statutul de organizator al turneelor de la Topoloveni, daca imi va mai fi acordata vreo pozitie de turneu de catre corifeii care se viseaza mari organizatori si habar nu au cum este! Un mic exemplu mai jos:
          Sa va povestesc cum am petrecut eu cel mai important turneu al anului !
          Stau vineri pana la 5 la serviciu, apoi dau fuga sa incarc mesele pentru Sibiu pana la 7 seara, ma sui repede in masina si alimentez si mananc un sandwich la volan ca doar trebuie sa ajung cat mai repede la Sibiu.
          Credeati ca s-a terminat, o nu!
          Ajung la Sibiu, descarc mese, ma apuc sa aranjez: mese, mantinele, filee... Se termina in jur de 1 noaptea... Pardon, nu se termina, pentru ca brusc stomacul isi aduce aminte de mine si isi cere portia...da fuga la Mc'Donalds (nu sunt fan dar era singurul mod de a manca ceva la ora aia). Ma culc pe la 2 dupa ceva emotii legate de camera de la pensiune, dar rezolvate. Ma scol pe la 7 si plec la sala. Acolo lume multa, buna si toti dornici sa joace la cel mai inalt nivel. Am noroc si sunt in seria de dimineata, asa ca incep meciurile. Adversari accesibil ma gandesc, dar stai sa vezi, ca nu ma asculta mana. Incep deja sa ma enervez si reusesc sa pierd la un aparator care in conditii normale
          nu mi-ar pune probleme. Termin chinuit pe locul 3 dar zic ca totusi e bine si voi putea juca in superioare. Realizez ca fara mari sanse, dar asta e. In timpul celei de-a doua serii de la masa de joc incerc sa ma odihnesc. Aiurea, pur si simplu nu pot pentru ca deja imi faceam griji din cauza ninsorii de afara si a camionului ce trebuia sa vina de la Pitești sa incarce mesele. Trec si superioarele unde joc la fel de prost, deja nu ma mai interesa. Pe la 12 noaptea a aparut camionul si au inceput surprizele. A trebuit sa-i rog pe colegii mei de la Pitești (Florin Toma, Dan Ciuca, Nila Dinicescu Zidane, Vali Suta, Vasile Doba), carora le si multumesc pe aceasta cale sa ma ajute la incarcatul meselor in camion deoarece baietii de vineri seara care au ajutat la incarcat se cam evaporasera acum. Intre timp mai pun umarul si Gabi Daneliuc, Cornel Migea si Dan Bodeanu carora de asemenea le multumesc. Si asa se face 2 dimineata. Camionul pleaca, raman si vad semifinala Farkas-Toth si apoi finala si se termina in jur de 3. Ajung la pensiune si constat ca nu-mi mai este somn si sunt prea obosit ca sa mai dorm, asa ca decid sa plec spre casa. Dupa un drum de 4 ore ajung in patul meu, era 7 dimineata si totul se petrecuse in 36 de ore.
          Dar nu s-a terminat: Dorm vreo 4 ore si pe la 11 ma trezeste un telefon. Era soferul care ma intreba cand descarcam. Am terminat de descarcat pe la 6 seara. Cam asa se incheia un week-end asteptat timp de un an!
          Apoi am inceput sa vad diverse mesaje legate de desfasurarea turneului care au degenerat mai apoi intr-o cavalcada de sugestii, reprosuri si subtilitati care pentru mine sunt cam mult!
          Asa ca le voi da satisfactie acelora care isi doresc sa petreaca week-endurile asa cum l-am petrecut eu pe cel de la Sibiu.
          Mult succes domnilor, eu am obosit!
          Si ca sa fie clar pentru toata lumea, o sa fac un scurt bilant a ceea ce a presupus implicarea mea in turneul de la Sibiu pentru a nu lasa loc la alte interpretari:
          1. Am oferit GRATUIT 16 mese, 60 de mantinele, 16 filee pentru organizarea acestui turneu. Am primit 700 lei ce au acoperit integral contravaloarea transportului echipamentelor.
          2. Am contribuit voluntar la incarcare mese Topoloveni si Pitești, descarcare mese Sibiu, incarcare mese Sibiu, descarcare mese Topoloveni si Pitești. Am fost ajutat voluntar in aceste operatiuni de catre echipele din Pitești, Topoloveni si București carora le multumesc.
          3. Am oferit gratuit 5 tricouri Amatur pentru tombola.
          4. Am oferit gratuit 30 de tricouri galbene Campion Amatur tuturor campionilor judeteni si campionului national.
          Daca as echivala toate acestea in bani probabil ca rivalizez cu Rasvan Crisan la titlul de principal sponsor al turneului. Numai ca in timp ce Rasvan castiga ceva din standul cu materiale de la orice turneu eu primesc doar mesajele de felicitare si mu....lta stima din partea colegilor din Amatur!
          Cu acestea fiind spuse doresc sa va transmit ca ma retrag din pozitia de trezorier al Amatur, pentru care am strans cotizatia de la diverse turnee si din care am platit achizitia de mese Amatur. O sa postez maine situatia exacta unde se va vedea ca si acolo am sustinut din banii proprii miscarea Amatur.
          Doresc sa multumesc tuturor celor care au postat mesajele ce m-au facut sa pot lua aceasta decizie. De unul singur mi-ar fi fost greu deoarece iubesc tenisul de masa, uneori prea mult!
          www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

            Este regretabil ca unii oameni care nu se implica nici macar cu un pai isi dau cu presupusul ca trebuia asa... si pe dincolea. Sunt niste reguli ce tin de bunul simt...ar trebui ca sincer in Amatour sa nu existe aceste "rautacisme" izvorate dintr-un egoism fara margini. Din punctul meu de vedere acest turneu de final de an 2010 a fost unul foarte reusit...Sincer, unul din lucrurile care m-a incantat extraordinar a fost lipsa condensului in ciuda participarii (cred) fara precedent. Multumesc organizatorilor pentru efortul depus si le doresc tuturor amatur-isitilor un an mai bun decat acest "teribil" 2010 in care sa ne intalnim sanatosi...la alte turnee...
            Blade: Viscaria, FL
            fh: T05, 2,1 mm, black
            bh: T05, 2,1 mm, red

            Comentariu


            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

              este foarte ciudat, domnilor, faptul ca nu reusiti sa terminati in nici un fel aceasta insiruire de reprosuri si de justificari succesive si alternante.....si cred ca nu gresesc prea mult cand spun ca pierdeti foarte mult si unii si altii.
              sa stiti ca am mers la primul meu turneu AMATUR din curiozitate si spirit de aventura. apoi am mai mers la vreo 2 pentru ca "am prins gustul", profitand cu nesimtire de bunavointa catorva oameni carora nu le voi putea multumi niciodata. si cu toata experienta asta infima castigata, va spun cu mana pe inima ca mi-a placut la nebunie. desi nu am habar de tenis de masă nici macar un dram, de fiecare data am trait un fel de "nevroza isterica" de cate ori se apropia evenimentul la care urma sa iau parte. si niciodata nu m-am gandit ca as vrea sa castig vreun meci sau vreun set. dimpotriva, de cate ori voi mai avea ocazia(m-as simti cel mai norocos om sa mai pot ajunge acolo) voi fi incantat si onorat sa primesc o bataie fara sa fac nici un punct macar, daca pe langa asta voi reusi sa-i rapesc "adversarului" meu o strangere de mana sincera si un zambet intelegator. prea putin va ganditi la lucrurile astea........
              ma adresez celor care organizeaza aceste turnee si spun asa: daca dumneavoastra ati fost in stare sa faceti atatea turnee in atatea locatii diferite, sa impartiti atatea cupe, medalii, tricouri, sa asigurati alimentarea participantilor si uneori chiar mici "petreceri",.......sunteti nebuni de legat!!!!! iar daca rasplata voastra se regaseste in aceste reprosuri interminabile, nu renuntarea este arma cea mai buna. eu va ofer, cu umilinta nestiutorului, o alternativa....
              incercati sa gasiti o metoda de a aduce la fiecare turneu AMATUR reprezentanti ai cluburilor care activeaza in campionatul national(macar unul de fiecare data), iar celor mai buni dintre participanti spuneti-le asa:"rasplata voastra pentru ca ati ajuns in primele locuri astazi nu este o cupa sau o medalie si nici un clasament plin de cifre, ci posibilitatea pe care v-o oferim sa vorbiti cu acesti oameni de la cluburi care v-au vazut si sa-i convingeti sa va legitimeze daca credeti ca si-au facut o parere buna despre voi" in felul asta le veti da o idee care sa le ocupe gandirea si nu vor mai fi preocupati neaparat cu critici sau reprosuri.
              ati venit atatia oameni din toate partile tarii si v-ati intalnit in centru ca sa faceti impreuna un sport care va place tuturor. unii dintre dumneavoastra abia daca v-ati cunoscut probabil la Sibiu. ar trebui sa fiti prieteni si sa lasati orgoliul deoparte.

              Comentariu


              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                Multumiri pentru toti care au postat poze de la acest turneu care ramane o amintire placuta peste ani .
                Deosebita stima pentru Razvan Z. pentru munca si rabdarea de care a dat dovada.

                Comentariu


                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                  Domnule Ursulean,
                  Cu scuze pentru intarzierea datorata unor probleme de serviciu foarte urgente, va transmit alaturat raspunsul meu oficial cu privire la contestatia D-vs informala transmisa prin site.
                  Cu stima,
                  Dan Bodeanu

                  Comentariu


                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                    Postat în original de aurelu
                    Domnule Ursulean,
                    Cu scuze pentru intarzierea datorata unor probleme de serviciu foarte urgente, va transmit alaturat raspunsul meu oficial cu privire la contestatia D-vs informala transmisa prin site.
                    Cu stima,
                    Dan Bodeanu
                    Va retransmit mesajul, din graba am trimis mesajul anterior de pe Desk-topul colegului de birou, fara a ma loga personal.

                    Comentariu


                    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                      trebuia scris in regulament aspectele din scrisoare ,
                      atunci de ce ati scris in prezentarea turneului 15 ani ?
                      trebuie sa luati masuri pt. un regulament ,,clar si respectat" pt.2011 .......................
                      succes !
                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                        Parerea mea este ca trebuia adaugate la Sibiu si niste categorii de premii pt cei care in proportie de 90% scriu pe forum, si 10% joaca ping-pong.
                        Sa le intitulam astfel:
                        -Cel mai mare Carcotas din Forum Tenis de Masa
                        -Cele mai multe posturi
                        -Cele mai multe critici/carcoteli
                        -Premiul special "Gica Contra"
                        Voi nu aveti cum sa organizati turnee, pt ca pierdeti ff mult timp la calculator, ca sa ii criticati pe altii si sa va plangeti de orice lucru, in general.

                        Comentariu


                        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                          Comentariu


                          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                            Turneul final a fost splendid,orasul Sibiu la fel,apropo de organizare mie mi-sa parut a fii in ceamai mare regula felicitari organizatorilor pentru eforturi depuse iar tu Sorine nu trebuie sa renunti la nici o functie avem nevoie de oameni sufletisti ca voi,acest lucru este bine si pentru noi dar si pentru viitoarea generatie,deacea sunteti organizatori ca meritati,nemultumiri tot timpul vor fii asta e,asa suntem noi oamenii.dar important este sa continuam la fel,peste tot in lume mai apar erori umane,dar eu zic sa trecem peste ele.Craciun Fericit si la Multi Ani,pentru Toata Lumea din sistemul Amatur.

                            Comentariu


                            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                              Postat în original de maniche
                              Parerea mea este ca trebuia adaugate la Sibiu si niste categorii de premii pt cei care in proportie de 90% scriu pe forum, si 10% joaca ping-pong.
                              Sa le intitulam astfel:
                              -Cel mai mare Carcotas din Forum Tenis de Masa
                              -Cele mai multe posturi
                              -Cele mai multe critici/carcoteli
                              -Premiul special "Gica Contra"
                              Voi nu aveti cum sa organizati turnee, pt ca pierdeti ff mult timp la calculator, ca sa ii criticati pe altii si sa va plangeti de orice lucru, in general.
                              Maniche, ai uitat de un premiu special, unde ar fi mare bataie pentru primul loc: "Cum sa fac sa ma vada lumea ca-s prost facut gramada ?". Avem cativa castigatori recunoscuti.
                              Cam dur, dar ce vad la unii pe forum-ul asta e rar...

                              Comentariu


                              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                Postat în original de Sorin Botirca
                                Postat în original de iahim
                                ... Sunt curios cand o sa li se acreasca de toate frustrarile si rautatile pe care le asterneti pe zeci de posturi pe forumu asta. Aveti impresia ca vi se cuvine totul, parca ei ar avea obligatia sa va organizeze voua turnee. De parca nu sunt si ei tot oameni, nu consuma si ei bani pe benzina, nu consuma zeci de ore din timpul lor liber ca sa faca sa mearga totul cum trebuie. Sunteti nerecunoscatori.
                                Mult respect fata de organizatori, si ii sfatuiesc sa filtreze foarte bine ce se scrie pe forumu asta, sa nu puna suflet in ce spune o mana de oameni care nu se pricep decat la aruncat venin,pentru ca nu merita...
                                Mie unul mi-a ajuns deja! Anul viitor o sa raman la statutul de organizator al turneelor de la Topoloveni, daca imi va mai fi acordata vreo pozitie de turneu de catre corifeii care se viseaza mari organizatori si habar nu au cum este! Un mic exemplu mai jos:
                                Sa va povestesc cum am petrecut eu cel mai important turneu al anului !
                                Stau vineri pana la 5 la serviciu, apoi dau fuga sa incarc mesele pentru Sibiu pana la 7 seara, ma sui repede in masina si alimentez si mananc un sandwich la volan ca doar trebuie sa ajung cat mai repede la Sibiu.
                                Credeati ca s-a terminat, o nu!
                                Ajung la Sibiu, descarc mese, ma apuc sa aranjez: mese, mantinele, filee... Se termina in jur de 1 noaptea... Pardon, nu se termina, pentru ca brusc stomacul isi aduce aminte de mine si isi cere portia...da fuga la Mc'Donalds (nu sunt fan dar era singurul mod de a manca ceva la ora aia). Ma culc pe la 2 dupa ceva emotii legate de camera de la pensiune, dar rezolvate. Ma scol pe la 7 si plec la sala. Acolo lume multa, buna si toti dornici sa joace la cel mai inalt nivel. Am noroc si sunt in seria de dimineata, asa ca incep meciurile. Adversari accesibil ma gandesc, dar stai sa vezi, ca nu ma asculta mana. Incep deja sa ma enervez si reusesc sa pierd la un aparator care in conditii normale
                                nu mi-ar pune probleme. Termin chinuit pe locul 3 dar zic ca totusi e bine si voi putea juca in superioare. Realizez ca fara mari sanse, dar asta e. In timpul celei de-a doua serii de la masa de joc incerc sa ma odihnesc. Aiurea, pur si simplu nu pot pentru ca deja imi faceam griji din cauza ninsorii de afara si a camionului ce trebuia sa vina de la Pitești sa incarce mesele. Trec si superioarele unde joc la fel de prost, deja nu ma mai interesa. Pe la 12 noaptea a aparut camionul si au inceput surprizele. A trebuit sa-i rog pe colegii mei de la Pitești (Florin Toma, Dan Ciuca, Nila Dinicescu Zidane, Vali Suta, Vasile Doba), carora le si multumesc pe aceasta cale sa ma ajute la incarcatul meselor in camion deoarece baietii de vineri seara care au ajutat la incarcat se cam evaporasera acum. Intre timp mai pun umarul si Gabi Daneliuc, Cornel Migea si Dan Bodeanu carora de asemenea le multumesc. Si asa se face 2 dimineata. Camionul pleaca, raman si vad semifinala Farkas-Toth si apoi finala si se termina in jur de 3. Ajung la pensiune si constat ca nu-mi mai este somn si sunt prea obosit ca sa mai dorm, asa ca decid sa plec spre casa. Dupa un drum de 4 ore ajung in patul meu, era 7 dimineata si totul se petrecuse in 36 de ore.
                                Dar nu s-a terminat: Dorm vreo 4 ore si pe la 11 ma trezeste un telefon. Era soferul care ma intreba cand descarcam. Am terminat de descarcat pe la 6 seara. Cam asa se incheia un week-end asteptat timp de un an!
                                Apoi am inceput sa vad diverse mesaje legate de desfasurarea turneului care au degenerat mai apoi intr-o cavalcada de sugestii, reprosuri si subtilitati care pentru mine sunt cam mult!
                                Asa ca le voi da satisfactie acelora care isi doresc sa petreaca week-endurile asa cum l-am petrecut eu pe cel de la Sibiu.
                                Mult succes domnilor, eu am obosit!
                                Si ca sa fie clar pentru toata lumea, o sa fac un scurt bilant a ceea ce a presupus implicarea mea in turneul de la Sibiu pentru a nu lasa loc la alte interpretari:
                                1. Am oferit GRATUIT 16 mese, 60 de mantinele, 16 filee pentru organizarea acestui turneu. Am primit 700 lei ce au acoperit integral contravaloarea transportului echipamentelor.
                                2. Am contribuit voluntar la incarcare mese Topoloveni si Pitești, descarcare mese Sibiu, incarcare mese Sibiu, descarcare mese Topoloveni si Pitești. Am fost ajutat voluntar in aceste operatiuni de catre echipele din Pitești, Topoloveni si București carora le multumesc.
                                3. Am oferit gratuit 5 tricouri Amatur pentru tombola.
                                4. Am oferit gratuit 30 de tricouri galbene Campion Amatur tuturor campionilor judeteni si campionului national.
                                Daca as echivala toate acestea in bani probabil ca rivalizez cu Rasvan Crisan la titlul de principal sponsor al turneului. Numai ca in timp ce Rasvan castiga ceva din standul cu materiale de la orice turneu eu primesc doar mesajele de felicitare si mu....lta stima din partea colegilor din Amatur!
                                Cu acestea fiind spuse doresc sa va transmit ca ma retrag din pozitia de trezorier al Amatur, pentru care am strans cotizatia de la diverse turnee si din care am platit achizitia de mese Amatur. O sa postez maine situatia exacta unde se va vedea ca si acolo am sustinut din banii proprii miscarea Amatur.
                                Doresc sa multumesc tuturor celor care au postat mesajele ce m-au facut sa pot lua aceasta decizie. De unul singur mi-ar fi fost greu deoarece iubesc tenisul de masa, uneori prea mult!
                                Pacat, daca o faci pentru ca sunt cativa care nu numai ca nu stiu sa aprecieze efortul care se face pt a putea ei sa se simta bine in week-end si a-si urma pasiunea, dar mai sunt si full de rautate. Poate te razgandesti...desi pentru tine, in plan personal, n-ar fi bine s-o faci. Din pacate, pildele din renuntarea ta nu le vor trage decat tot cei care apreciaza oricum efortul tau si al celor cu adevarat pasionati ca tine. Pentru ca ceilalti - cei care posteaza mult, oricand, oricum si indiferent daca au sau nu ceva de spus, criticand permanent si nefacand nimic pentru a ajuta concret - nu au cum s-o faca. Si daca - pentru mine - e de inteles ca nu toti putem ajuta, nu e de inteles de ce macar unii nu pot multumi. Sau nu pot fi multumiti...indiferent ce faci.

                                Comentariu


                                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                  ,,Brandul'' Romaniei ar trebui sa fie COLOANA INFINITULUI , a lui Brancus si nu frunza lui Udrea...
                                  De ce? Fiindca simbolizeaza cel mai bine atitudinea si firea unor concetateni ,respectiv, CUM TE INALTI ...TE STANGE DE GAT,CUM VREI SA FACI UN LUCRU BUN , TI SE DA LA CAP.
                                  E ciudat cum poate fi peste intelegerea unora facerea de bine...Urmarea se stie.
                                  Din pacate , m-am confruntat si eu pe plan local cu astfel de specimene , dar nu m-am lasat si nu o sa ma las chiar daca nu vor intelelege niciodata ca se pot face lucruri bune doar din pasiune, fara profit...
                                  Sorin,Dan, sper sa aveti puterea sa ignorati nevolnicii si sa continuati ceea ce ati inceput.
                                  Blade...dr Neubauer Bulldozer anatomic handle
                                  FH. dr. Neubauer Domination red
                                  BH.dr. Neubauer Diamant



                                  WE WILL ROCK YOU...

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                    Din toata balacareala asta eu am înteles un singur lucru:
                                    Iar v-a batut Rechinul pe toti !!!
                                    Va tot ciorovaiti ca g?stele ba pe locul doi, ba pe titlul de juniorul anului, ba pe cupa de vicecampionul secolului, ba ca au scapat vreo doua fete peste voi in competitie si v-au luat si ele cinspe seturi?
                                    Halal!
                                    Joc oricand cu oricine.
                                    Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
                                    paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
                                    nivel: petarda spre pocnitoare

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                      Imi voi spune si eu cateva impresii de la acest turneu.
                                      Ca la toate turneele mamut , dificultatile organizatorice sunt mari si oricum ar fi,se vor gasi destul nemultumiti.
                                      Trebuie totusi,ca atunci cand stii cate mese ai la dispozitie si cati participanti sunt inscrisi,sa stabilesti o formula clara dupa care se va desfasura concursul,usurandu-ti sarcina si tie ,ca organizator,si competitorilor.
                                      Iata cum s-a desfasurat Turneul Final (la care am participat cu placere) pentru mine:
                                      Ne-am adunat 4 amici ,doi din BT,unul din Sv,si unul din NT si am purces la drum.La un drum de cosmar,datorita conditiilor meteo.8 ore.Am ajuns pe la 0:30 A.M, pana ne am cazat ,dus,alea alea s-a facut fo 2.
                                      A doua zi,la 9 am fost la sala,ca toata lumea de altfel.Ne am intalnit cu prietenii de prin tara,am mai stat la povesti(asta e parte frumoasa la orice turneu,desigur) si am trecut la incalzire. Dupa ce am schimbat primul tricou de atata incalzire,am fost anuntat ca fac parte din jucatorii ce urmeaza sa joace in seria a doua,de la 13:30.OK,np.
                                      Afara era frig,urat,hai sa stau in sala(o sala superba,apropos),noroc ca mi am luat un sac de dormit cu mine sa stau intins.
                                      Cu chiu cu vai se face 13 30.Apoi 14 30 Apoi15:30.La 16:20 am intrat la masa pt primul meci din inferioare.
                                      Noroc ca intre grupele inferioare si cele superioare au fost niste momente placute ,cu premieri,si foarte interesante,in care am putut vedea cum joaca campionii nostri.Chit ca unul dintre cei care urma sa participe la show s-a imbatat muci .
                                      La orele 0:15 minute am intrat in eliminatorii.Eram deja varza,ca nu mai sunt deloc tanarAm nimerit impotriva unui jucator foarte bun,in mare forma,care mi a fost net superior,si pe care tin sa-l felict pt jocul prestat.
                                      Dar spiritul meu combativ,la ora aia,era oricum dus de mult p...de suflet
                                      Haideti sa planificam mai bine meciurile din grupele superioare,sa nu mai purtam degeaba oamenii pe drumuri de dimineata daca nu e cazul.
                                      Cat priveste jucatorii legitimati in div B,eu cred ca absolut nimeni din cei ce au participat la turneu nu este de nebatut,asa ca...
                                      Cazul juniorului se putea rezolva mai simplu daca se folosea mp ul,cred.Cu o scuza (era suficient tot pe mp) reparatorie de la Dan, care,dintr-o eroare involuntara probabil,a dat apa la moara la multe discutii inutile.
                                      In ceea ce priveste caratul meselor,nu e prima oara cand dl Botarca trebuie sa le care la camion,tin minte ca si la Adjud (scuze daca e vorba de alta locatie) a patit la fel.Mare pacat sa ne batem joc de niste fapte laudabile!
                                      .P.S.
                                      Nu am inteles ce ai vrut sa zici,Ocsi,cu foametea mare din Mlodova
                                      Ai ceva informatii sau predictii,e cazul sa ne facem rezerve de faina(pt.mamaliga,nu-i asa?) in camara?
                                      E vorba de Moldova de dincolo de Prut?
                                      E doar o exprimare total nefericita?
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                        Postat în original de Serban
                                        Din toat? b?l?c?reala asta eu am ?n?eles un singur lucru:
                                        Iar v-a b?tut Rechinu? pe to?i !!!
                                        V? tot ciorov?i?i ca g??tele ba pe locu? doi, ba pe titlul de junioru? anului, ba pe cupa de vicecampionu? secolului, ba că au sc?pat vreo dou? fete peste voi in competi?ie ?i v-au luat si ele cin?pe seturi?
                                        Halal!
                                        Mda , ai pus punctul pe 'j'.
                                        Poate ar fi bine sa facem o alta miscare , "inepatur" , desi cred ca ar veni rechinii si acolo sa ne macelareasca.
                                        Personal as vrea sa-i felicit pe toti amaturistii adevarati , care cat de cat fac fața rechinilor. Cele mai bune exemple sunt : "Cozma Catalin" (care nu numai ca nu a invatat tenis cu antrenori, dar nici nu a avut rechini de la care sa invete) , "Florescu Eleodor" [toate meciurile lui de la Sibiu au fost spectacol total si din punctul meu de vedere au fost cam singurele momente placute de la turneu] si altii
                                        Blade:O chinezarie
                                        FH:TG2 (No 19)
                                        BH:Super Anti

                                        Comentariu


                                        • Ultima editare de clau; 18.dec.2010, 11:43.

                                          Comentariu


                                          • Felicitări tuturor celor care au postat poze și filme,va rămâne o amintire frumoasă.

                                            Comentariu


                                            • In clasament sunt trecut cu 0 victorii, dar am avut o victorie. va rog sa modificati sau sa tineti cont de asta la realizarea clasamentului Amatur. (Mureșan Andrei). Felicitari organizatorilor. A fost un concurs reusit.

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X