Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vreau niste sfaturi de la voi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vreau niste sfaturi de la voi

    Salut. Joc tenis de masă de placere, sunt deci amator, astfel incat nu am de unde sa culeg anumite informatii. As vrea sa stiu la o fața ce inseamna sponge thickness de 1,9, 2,1 sau max. Care valoare indica o rapiditate mai mare a feței? As vrea sa-mi cumpar o paleta. In prezent joc cu niste batrane fețe yasaka mark v gps, care nu mai resping deloc daca nu le pun 3 straturi de solutie. Lemnul habar nu am ce lemn este, oricum este unul veki, foarte greu si foarte gaurit, ca cineva i-a dezlipit fata cu tot cu aschii. As vrea un lemn rapid si o fața pe masura pentru forehand. Care este diferenta dintre butterfly Viscaria si Primorac carbon? Ar merge pe o parte a paletei ceva gen butterfly catapult si pe alta un anti power? Stiu ca sfatul vostru va fi ca trebuie imbunatatita tehnica. Ar merge pe un lemn rapid o fața antipower? Va multumesc.
    Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
    FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
    BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

  • #2
    sponge thicknes.....cu cat e mai mare...cu atat creste viteza si scade controlul....

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de elefantel_roz
      sponge thicknes.....cu cat e mai mare...cu atat creste viteza si scade controlul....
      In traducere libera sponge thickness=grosimea buretelui. Cu cat e mai subtire energia este absorbita de lemn si deci viteza e mai mica.
      M. Maze FL
      FH:Roundell Soft 1.9
      BH: Tenergy 80 1.9

      Comentariu


      • #4
        Re: Vreau niste sfaturi de la voi

        Postat în original de kimbao
        Salut. Joc tenis de masă de placere, sunt deci amator, astfel incat nu am de unde sa culeg anumite informatii. As vrea sa stiu la o fața ce inseamna sponge thickness de 1,9, 2,1 sau max. Care valoare indica o rapiditate mai mare a feței? As vrea sa-mi cumpar o paleta. In prezent joc cu niste batrane fețe yasaka mark v gps, care nu mai resping deloc daca nu le pun 3 straturi de solutie. Lemnul habar nu am ce lemn este, oricum este unul veki, foarte greu si foarte gaurit, ca cineva i-a dezlipit fata cu tot cu aschii. As vrea un lemn rapid si o fața pe masura pentru forehand. Care este diferenta dintre butterfly Viscaria si Primorac carbon? Ar merge pe o parte a paletei ceva gen butterfly catapult si pe alta un anti power? Stiu ca sfatul vostru va fi ca trebuie imbunatatita tehnica. Ar merge pe un lemn rapid o fața antipower? Va multumesc.
        la cateva intrebari ti sa raspuns deja. Cele doua lemne de care intrebi sunt foarte rapide, cu control mic. Viscaria, datorita Arilate-ului este mai iertatoare, mai blanda cu utilizatorul dar nu prea mult. Daca nu ai o tehnica evoluata in directia ofensiv-forte, uita-le.
        Ultima intrebare, referitoare la combinatia lemn rapid-fețe antipower.
        Daca ti se pare ca un Ferrari alearga prea tare, apesi mai putin acceleratia sau chiar il vinzi, nu schimbi cauciucurile cu unele de la Trabant. Desi in vremurile noastre se poate orice.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Yasaka Antipower (daca doar la ea te referi) se fabrica numai de 2.0. Ceea ce inseamna ca "zboara" destul de tare din ea. Dar cel mai important lucru la acest gen de fața e sa gasesti miscarea potrivita ca sa creezi probleme adversarului. Altfel, esti victima sigura fie ca o pui pe lemn rapid sau pe unul lent.
          Butterfly Grubba Carbon-AN All+
          FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X