Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat achizitionare paleta pentru incepator - amator.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat achizitionare paleta pentru incepator - amator.

    Salutari si bine v-am gasit.
    As dori sa stiu daca aceasta paleta ar fi indicata pentru un incepator.
    Mentionez ca nu intentionez sa joc decat la nivel de amator cu prietenii, dar sunt dornic sa imi inbunatatesc jocul (deocamdata sunt slabut).
    Stilul abordat este mai mult defensiv.
    O intrebare care ma roade: este ok sa cumpar paleta de pe un magazin online, fara sa o simt practic in mana? Ma gandesc ca poate nu voi fi multumit de feeling, greutate, etc.
    Ce alte recomandari imi puteti face (inclusiv solutii de curatat si intretinere paleta) ?
    Cu multumiri.

  • #2
    Re: Sfat achizitionare paleta pentru incepator - amator.

    Salut .Ai putea sa cumperi dupa internet dar nu stiu ce sa zic ar cam trebuii sa simti ce greutate are daca iti place manerul forma etc...Dar ai putea sa cumperi su dupa internet dar dak iei de acolo sa iti iei butterfly sa fii sigur ca ii buna

    Comentariu


    • #3
      Re: Sfat achizitionare paleta pentru incepator - amator.

      Eu v-as sfatui sa nu va luati paleta aia...ca nu e buna de nimic...daca tot ati ajuns la concluzia ca o sa scoateti niste bani din buzunar pentru o paleta de tenis de masă si spuneti si ca vreti sa evoluati eu va recomand sincer si calduros sa apelati la una din urmatoarele surse (nu neaparat in ordinea asta) :
      1) User-ul tibi (vezi semnatura mea)
      2) User-ul valigti (vezi http://www.tenisdemasa.ro/forum/memb...ewprofile&u=16 )
      3) Site-ul http://www.tt-shop.ro/
      4) Site-ul http://www.pingpongshop.ro/
      (daca am omis pe cineva cu "state vechi" aici pe forum imi cer scuze)
      Si v-as mai sfatui ceva daca imi permiteti : mai strangeti nitel cureaua si luati-va un lemn separat (ALL+ sau OFF-) impreuna cu niste fete de control (preferabil Joola Energy X-tra sau Xiom Vega Europe sau eventual un Donic Acuda S3 toate de grosime 2.0). O sa fie ceva mai scumpa decat Butterfly-ul ala hobby o paleta facuta din lemn+fete...dar veti vedea ca pe termen lung o sa isi merite fiecare banut (cu putin noroc poate prindeti si vreo promotie ceva pe la tibi sau la vali )
      --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
      --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

      Comentariu


      • #4
        Re: Sfat achizitionare paleta pentru incepator - amator.

        Am avut eu paleta aia - nu e buna de nimic. Spin - minim, mingea sare foarte incet - poti sa faci ceva efecte, dar nimic care sa sperie vreun adversar. Controlul e foarte bun. Capul paletei este mai mic decat standardul ofensiv.
        Cele patru optiuni prezentate de Kobalt sunt cel putin suficiente pentru a cumpara o paleta de calitate, pentru joc in sala.
        Cel mai bine este sa incerci sa iei legatura cu oamenii respectivi si sa pui intrebari. Toti au de vanzare atat palete, cat si accesorii de lipit, curatat, huse etc.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X