Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat lipire fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat lipire fete

    Salut!Am 2 lemne nou achizitionate:Bty Kong Linghui Special si Bty TBS-vreau sa lipesc Tenergy 05 pe ambele,dar nu am speed glue,ci doar Xiom I-Bond(pe baza de apa).Este potrivit acest lipici pentru a-mi da seama de proprietatile acestor setup-uri?Astept pareri pertinente.Multumesc.
    Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
    "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

  • #2
    Fetele tenergy fiind fete de generatie noua se lipesc pe lemn cu adeziv pe baza de apa ,asadar nu faceti nici o greseala daca procedati in acest fel. Tenergy prin definitie au o viteza si un spin foarte mare care ( sper sa nu gresesc prea tare) cred ca la ora actuala sunt cele mai "evoluate" in bransa - dealtfel si pretul o spune.

    Succes !
    BTY Michael Maze
    Tenergy 05 / Omega IV Pro

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de jhon Vezi post
      Salut!Am 2 lemne nou achizitionate:Bty Kong Linghui Special si Bty TBS-vreau sa lipesc Tenergy 05 pe ambele,dar nu am speed glue,ci doar Xiom I-Bond(pe baza de apa).Este potrivit acest lipici pentru a-mi da seama de proprietatile acestor setup-uri?Astept pareri pertinente.Multumesc.
      Salut,
      Si eu folosesc Xiom I-Bond cu Tenergy pe lemne BTY si nu am obiectii, este un lipici mai usor de uniformizat decat clasicul lipici pe baza de apa Free-Chack de la BTY.
      A, si sa nu uiti ca exista si folii dublu adezive, care sunt mult mai sigure, dar care nu permit intinderea fetelor uzate sau date cu booster.
      TsE

      Comentariu


      • #4
        Multumesc pt sfaturi,cred ca am sa raman la folii dublu adezive
        Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
        "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X