Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concurs in București, la sala Galion - 12 martie 2011

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Concurs in București, la sala Galion - 12 martie 2011

    Concurs normal in București, la sala Galion - 12 martie 2011
    Prezentare concurs:
    Data: 12 martie 2011, incepand cu ora 09:00 inscrieri, ora 10 start .
    Locul: Sala Galion, str. Fizicienilor nr. 15, sector 3, București. http://www.galion.ro/sport.htm
    Cu autobuzul 102 - se opreste exact in fata salii. Cu autobuzele 123 si 135 pana la capat CET Est si 1 statie pe jos.
    Se mai ajunge cu tramvaiul pe Camil Ressu + 1 statie pe jos, cu metroul la Nicolae Grigorescu + 2 statii cu 102.
    Nr.de mese: 4 (sau 5).
    Spatiu: aproximativ 2.5m in spate de fiecare parte a mesei si aproximativ 1,5m intre mese.
    Mese: 4 Active + una Stiga Expert aprobata ITTF, 25mm grosime blat, fileu aprobat ITTF.
    Taxa de participare: 20 de lei.
    Premii: premii in abonamente la sala pentru primele 3 locuri, din incasari.
    Sunt acceptati amatorii si jucatorii din divizia B, Onoare si Calificari. In functie de numarul celor inscrisi, este posibil ca acestia din urma sa joace separat de jucatorii nelegitimati.
    Inscrieri: la telefon 0788-683234 sau la sala in fiecare zi intre orele 14-23 sau in ziua concursului intre orele 8 si 9.
    Nou: Se fac inscrieri pe site, pentru a alcatui grupele conform punctaj Amatur.
    Sistem de joc: grupe si eliminatoriu, minim 5 jocuri pentru fiecare jucator (grupe de minim 6 jucatori).
    In functie de numarul candidatilor inscrisi mai pot surveni modificari.
    Conform regulamentului AMATUR,
    "- Turneele de tip B se pot organiza in aceeasi data cu un turneu A, daca nu sunt in aceeasi regiune. "
    Este anuntat un turneu la 136 km, la Topoloveni:
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...12-martie-2011
    Dupa cum au anuntat cei din Argeș, au in program sa organizeze cate un concurs in fiecare luna, in a doua sambata din luna.
    Aceeasi programare a concursurilor a initiat-o Galion de peste un an de zile. In ultimele luni am crescut exigentele de organizare si am promovat la turnee B. Consultand calendarul, constat ca raman doar 3 luni fara turnee A in sambata 2-a, programate in apropiere (Topoloveni, Baicoi, Top Tenis Semanatoarea, sa).
    Stiu ca la umbra copacilor nu creste iarba, dar, totusi... Turneele Galion strang intre 12 si 30 de jucatori, nu cred ca sunt concurente reale pentru turneele de categorie A.
    Alta treaba e cu turneele A+.
    Astept reactii pe acest subiect, daca se poate valida ca turneu B sau nu. Turneul se va tine oricum, la data de mai sus.
    Va asteptam.
    <B>In urma reactiilor dvs. concursul se va organiza, dar nu va fi punctat in clasamentul Amatur.<B>
    Ultima editare de Emil Tudor; 04.mar.2011, 20:54.
    TsE

  • #2
    Concurenta dupa parerea mea era daca organizati un turneu A ,asa nu mi se pare concurenta ,poate sunt si alte reacti ?

    Comentariu


    • #3
      Sunt doar 4 mese, mai mult de 40 de jucatori nu incap, la modul decent se joaca pana in 24.
      De obicei teminam repede, pentru ca sunt pauze putine - joci 33-50% din timp, de la 10 la 14. Apoi vine faza eliminatorie.
      TsE

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Emil Tudor Vezi post
        Concurs B in București, la sala Galion - 12 martie 2011

        Prezentare concurs:

        Data: 12 martie 2011, incepand cu ora 09:00 inscrieri, ora 10 start .
        Locul: Sala Galion, str. Fizicienilor nr. 15, sector 3, București. http://www.galion.ro/sport.htm
        Cu autobuzul 102 - se opreste exact in fata salii. Cu autobuzele 123 si 135 pana la capat CET Est si 1 statie pe jos.
        Se mai ajunge cu tramvaiul pe Camil Ressu + 1 statie pe jos, cu metroul la Nicolae Grigorescu + 2 statii cu 102.
        Nr.de mese: 4 (sau 5).
        Spatiu: aproximativ 2.5m in spate de fiecare parte a mesei si aproximativ 1,5m intre mese.
        Mese: 4 Active + una Stiga Expert aprobata ITTF, 25mm grosime blat, fileu aprobat ITTF.
        Taxa de participare: 20 de lei.
        Premii: premii in abonamente la sala pentru primele 3 locuri, din incasari.
        Sunt acceptati amatorii si jucatorii din divizia B, Onoare si Calificari. In functie de numarul celor inscrisi, este posibil ca acestia din urma sa joace separat de jucatorii nelegitimati.
        Inscrieri: la telefon 0788-683234 sau la sala in fiecare zi intre orele 14-23 sau in ziua concursului intre orele 8 si 9.
        Nou: Se fac inscrieri pe site, pentru a alcatui grupele conform punctaj Amatur.
        Sistem de joc: grupe si eliminatoriu, minim 5 jocuri pentru fiecare jucator (grupe de minim 6 jucatori).
        In functie de numarul candidatilor inscrisi mai pot surveni modificari.

        Conform regulamentului AMTUR,
        "- Turneele de tip B se pot organiza in aceeasi data cu un turneu A, daca nu sunt in aceeasi regiune. "
        Este anuntat un turneu la 136 km, la Topoloveni:
        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...12-martie-2011
        Dupa cum au anuntat cei din Argeș, au in program sa organizeze cate un concurs in fiecare luna, in a doua sambata din luna.
        Aceeasi programare a concursurilor a initiat-o Galion de peste un an de zile. In ultimele luni am crescut exigentele de organizare si am promovat la turnee B. Consultand calendarul, constat ca raman doar 3 luni fara turnee A in sambata 2-a, programate in apropiere (Topoloveni, Baicoi, Top Tenis Semanatoarea, sa).
        Stiu ca la umbra copacilor nu creste iarba, dar, totusi... Turneele Galion strang intre 12 si 30 de jucatori, nu cred ca sunt concurente reale pentru turneele de categorie A.
        Alta treaba e cu turneele A+.

        Astept reactii pe acest subiect, daca se poate valida ca turneu B sau nu. Turneul se va tine oricum, la data de mai sus.

        Va asteptam.
        Intr-adevar, la inceputul anului asa am anuntat, ca dorim sa organizam in fiecare al doilea week-end din luna, un turneu B la Pitești, dar numai daca nu contravine Regulamentului Amatur, adica daca nu sunt anuntate turnee A pe o raza de 200Km.
        De aceea, din respect pentru prietenul nostru de la Topoloveni, precum si pentru a respecta Regulamentul, traditionalul turneu de la Pitești o sa-l decalam in al treilea week-end.
        Faptul ca sunt doar 4 mese, ca vin doar 20-30 de particpanti, sau ca se termina repede, nu este o scuza pentru a nu respecta ceea ce scrie in Regulament.
        In mod normal se poate face orice turneu doriti, oriunde, dar nu se puncteza ca si turneu AMATUR.

        Comentariu


        • #5
          Cu respect domnule Toma, citatul din regulament este mai sus- nu mai exista limita de km, exista scris "aceeasi regiune".
          In acceptiunea Amatur, asa cum mai este descris la organizarea turneelor A+, regiunile sunt putine si atotcuprinzatoare.
          Am inregistrat pozitia dvs, mai asteptam si alte pozitii.
          Sa nu uitam ca scopul Amatur este sa participam la concursuri, nu sa nu participam.
          TsE

          Comentariu


          • #6
            Din motive de creare a unui precedent e corect sa fie programat altadata. Daca era alta distanta intre cele 2 turnee nu era nicio problema.
            Personal nu ma opun, pentru ca popularitatea de care se bucura turneele A de la Topoloveni nu are de suferit din cauza unui turneu B la Galion si alegerea libera este a fiecaruia, dar consider ca in situatia de fata se impune sa alegeti o altadata, cu atat mai mult cu cat programarile pentru turneele A se fac cu mult in avans!
            Oricum, aceasta situatie ridica problema regulii unitare pentru programarea turneelor B!

            Cu respect!
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #7
              Se mai tine pana la urma sau se amana? Daca se va tine treceti-ma si pe mine pe lista Secu Valeriu

              Comentariu


              • #8
                In urma reactiilor organizatorilor turneului de la Topoloveni, aplicand cu strictete regulamentul Amatur, concursul lunar din clubul Galion se va organiza, dar rezultatele lui nu vor conta in clasamentul Amatur. Nu se vor incasa nici cotizatii.
                Inscrierile continua, pe site, telefonic, si direct la sala.
                TsE

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                  In urma reactiilor organizatorilor turneului de la Topoloveni, aplicand cu strictete regulamentul Amatur, concursul lunar din clubul Galion se va organiza, dar rezultatele lui nu vor conta in clasamentul Amatur. Nu se vor incasa nici cotizatii.
                  Inscrierile continua, pe site, telefonic, si direct la sala.
                  Asta cu cotizatia e tare! Parca incasati cotizatia pentru mine si nu pentru a avea mese la dispozitia noastra a tuturor!
                  Hm...Pacat, aveam alte asteptari! Din nou un gust amar!
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Eu cred ca este un defect de exprimare, Sorine.
                    Cred ca Emil a vrut sa anunte jucatorii ca nu va fi nevoie sa playesca si cotizatia, cum ar fi fost cazul daca ar fi fost un concurs B.
                    Nu am vorbit cu Emil, dar poate clarifica el aici.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna Seara ! Am vazut acest anunt cu turneul care se disputa la Clubul Galion , eu am 19 ani si as vrea sa participt intr-o competitie sincer nu am mai jucat in astfel de competiiti dar cred ca daca incerc nu este nici o problema insa nu stiu daca pot partiocipa la acest concurs? Este vreo limita de varsta ? sau daca nu as putea juca aici stiti unde pot juca, as vrea sa stiu mai multe. Va Multumesc si va doresc mult noroc in ceea ce faceti.

                      Comentariu


                      • #12
                        Anunt valabil..
                        Multumesc pentru actualizarea numelui topicului.
                        TsE

                        Comentariu


                        • #13
                          Cu parere de rau va trebui sa ma retrag, Sunt racit si cred ca o sa fiu inclusiv sambata. Secu Valeriu

                          Comentariu


                          • #14
                            Pana la urma s-a tinut acest turneu ?

                            Comentariu


                            • #15
                              S-a tinut, scuze ca nu am mai postat aici, dar nu am avut cum sa ajung, nici la concurs si nici la sala.
                              Au participat mai mult de 20 de jucatori. Rog pe cei care au stat pana la sfarsit sa posteze castigatorii.
                              Poate la sfarsitul asta de saptamana ajung si eu si fac niste poze la foile de concurs.
                              TsE

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X