Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SUCEAVA - Cupa "GALLERIA MALL" editia a III-a 8-10 Aprilie 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • SUCEAVA - Cupa "GALLERIA MALL" editia a III-a 8-10 Aprilie 2011

    - Locatie :GALERIA MALL,la iesire din Suceava spre Fălticeni,acces facil din ambele directii, situat pe DN2.
    Spatiul de joc este la etaj,suficient ca dimensiuni,ceva mai slab iluminat,mocheta pe jos.
    Numar mese; 6 mese Active,fileele sunt bunicele,vom aduce altele competitionale daca va fi cazul.
    - Taxa de participare-0
    - FOND DE PREMIERE-ceva peste 3000 lei,in vouchere cu care se pot face cumparaturi de la anumite magazine din GALERIA MALL.
    -Sistem de desfasurare: Concursul se va desfasura in sistem Avansati-Amatori,desfasurandu -se pe durata a 3 zile la amatori si pe 2 sau 3 zile la avansati. Se vor face grupe inferioare ,superioare si eliminatorii,la amatori pe tablou de 16(probabil),la avansati pe tablou de 8(probabil).Nu stim inca cum se va juca(2 din 3 ,3 din 5) in fazele inferioare,asta depinzand exclisiv de nr de participanti inscrisi la cele doua categorii
    La categoria "Amatori" sunt admisi jucatori clasati sub locul 500 in clasamentul Amatur la zi.Elevii sunt acceptati aici indiferent de locul ocupat.
    -NU SE ASIGURA MINGI DE CONCURS.Se vor gasi de cumparat la fata locului.
    -Premii ; primele 16 locuri(sau 12) la Amatori,primele 8 la Avansati
    -Inscrieri; Se vor face telefonic sau pe forum pana Joi 07.Aprilie 2011 orele 12.00,precizandu-se categoria unde doriti sa jucati
    0722153020-Ana Maria
    Cateva detalii lamuritoare;
    GALERIA MALL incurajeaza practicarea sportului in general, a tenisului de masa in mod special,avand la etaj o sala cu 6 mese puse GRATUIT la dispozitia amtorilor de miscare.Cele doua editii anterioare au fost bogat sponsorizate de "GALERIA MALL"dar nu au fost popularizate pe siteul acesta,cei care au aflat tacand malc in speranta unui acces mai facil spre premii.Speram ca incepand de la aceasta editie lucrurile sa se schimbe,interesul organizatorilor fiind participarea a cat mai multi iubitori ai tenisului de masa la aceasta competitie.Intrucat la editia anterioara,desi ceva mai slab mediatizata aici au participat 87 jucatori organizatorii estimeaza peste 100,poate chiar 150 de participanti.
    Impartirea in doua grupe este necesara intrucat marea majoritate a celor ce joaca aici o fac doar din placere fiind undeva sub nivelul amatorilor din competitiile Amatur",nu cred ca simt nici o placere jucand cu consacrati care sa le"puna masa in cap"
    Ultima editare de cata_60; 29.mar.2011, 06:40.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    16.03 inscrisi: open 12 amatori- 41
    Mai aveti destul timp la dispozitie
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      Rusu Radu-amatori

      Comentariu


      • #4
        Times Andrei-amatori
        blade:
        fh:
        bh:

        Comentariu


        • #5
          Cataline,referitor la editiile anterioare organizate DE GALLERIA MALL, nu ai fost bine informat,si te rugam noi:
          lasaneee....lasaneee...

          Comentariu


          • #6
            Am fost contactat de organizatoare,nu m-am oferit .Daca este vreo problema,spune
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de cata_60 Vezi post
              Am fost contactat de organizatoare,nu m-am oferit .Daca este vreo problema,spune

              Probail vroiau ceva mai restrans fara publicitate [ de casa ] si le-ai spart secretul dl. Cozma ,cu toate ca Mall-ul vroia si cat mai multa lume pentru a face si vanzare .

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de cata_60 Vezi post
                Am fost contactat de organizatoare,nu m-am oferit .Daca este vreo problema,spune
                si ,... cum v-au gasit ? asa din curiozitate, nu va suparati.

                Comentariu


                • #9
                  De pe forum.In februarie a fost deschis un topic prin care se cerea ajutor pt organizarea unei competitii de tenis in zona si mi-am dat nr de telefon pt a fi contactat telefonic daca e nevoie.Intr-o zi am primit un telefon de la aceasta dsoara.Mi a povestit ca l-a contactat initial pe Dan Chirap dar au aparut ceva neconcordante si m-a rugat s-o ajut in alcatuirea a doua concursuri separate,deoarece la editiile anterioare majoritatea meciurilor,mai ales in fazele inferioare, au fost disproportionate valoric. In afara de publicarea anuntului pe net si alcatuirea grupelor,toate celelalte aspecte organizatorice(mai ales premiile,care constituie punctul nevralgic pt tine,din cate imi dau seama) sunt hotarate de Galeria Mall. In calitate de participant la ambele editii anterioare,te-ai fi putut oferi sa te ocupi tu de asta,mai ales ca probabil ai citit si tu anuntul prin care a fost solicitat ajutorul pt organizarea unui concurs de tenis de masă de catre o persoana din Suceava.
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #10
                    tu esti co_organizator ?
                    ---------- Post added 19-Mar-2011 at 03:04 ----------
                    daca da ,
                    spune-mi ,
                    Florin fiind elev , poate juca la amatori ?
                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                    FH: Tenergy 05 FX
                    BH: Tenergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de cata_60 Vezi post
                      - Locatie :GALERIA MALL,la iesire din Suceava spre Fălticeni,acces facil din ambele directii, situat pe DN2.
                      Spatiul de joc este la etaj,suficient ca dimensiuni,ceva mai slab iluminat,mocheta pe jos.
                      Numar mese; 6 mese Active,fileele sunt bunicele,vom aduce altele competitionale daca va fi cazul.
                      - Taxa de participare-0
                      - FOND DE PREMIERE-ceva peste 3000 lei,in vouchere cu care se pot face cumparaturi de la anumite magazine din GALERIA MALL.
                      -Sistem de desfasurare: Concursul se va desfasura in sistem Avansati-Amatori,desfasurandu -se pe durata a 3 zile la amatori si pe 2 sau 3 zile la avansati. Se vor face grupe inferioare ,superioare si eliminatorii,la amatori pe tablou de 16(probabil),la avansati pe tablou de 8(probabil).Nu stim inca cum se va juca(2 din 3 ,3 din 5) in fazele inferioare,asta depinzand exclisiv de nr de participanti inscrisi la cele doua categorii
                      La categoria "Amatori" sunt admisi jucatori clasati sub locul 500 in clasamentul Amatur la zi.Elevii sunt acceptati aici indiferent de locul ocupat.
                      -NU SE ASIGURA MINGI DE CONCURS.Se vor gasi de cumparat la fata locului.
                      -Premii ; primele 16 locuri(sau 12) la Amatori,primele 8 la Avansati
                      -Inscrieri; Se vor face telefonic sau pe forum pana Marti 05.Aprilie 2011 orele 20.00,precizandu-se categoria unde doriti sa jucati
                      0722153020-Ana Maria

                      Cateva detalii lamuritoare;
                      GALERIA MALL incurajeaza practicarea sportului in general, a tenisului de masa in mod special,avand la etaj o sala cu 6 mese puse GRATUIT la dispozitia amtorilor de miscare.Cele doua editii anterioare au fost bogat sponsorizate de "GALERIA MALL"dar nu au fost popularizate pe siteul acesta,cei care au aflat tacand malc in speranta unui acces mai facil spre premii.Speram ca incepand de la aceasta editie lucrurile sa se schimbe,interesul organizatorilor fiind participarea a cat mai multi iubitori ai tenisului de masa la aceasta competitie.Intrucat la editia anterioara,desi ceva mai slab mediatizata aici au participat 87 jucatori organizatorii estimeaza peste 100,poate chiar 150 de participanti.
                      Impartirea in doua grupe este necesara intrucat marea majoritate a celor ce joaca aici o fac doar din placere fiind undeva sub nivelul amatorilor din competitiile Amatur",nu cred ca simt nici o placere jucand cu consacrati care sa le"puna masa in cap"
                      Catalin ,
                      Toata stima pentru tine si pentru lucrurile pe care le-ai facut in Fălticeni pentru dezvoltarea tenisului de masa, totusi, ar trebui sa te interesezi mai bine inainte ...
                      Nu este profesional pentru tine , nici ptr. domnisorica pe care o citezi ca te-a contactat ...sa faci astfel de afirmatii.
                      Te rog nu imi folosi numele in astfel de chestii ...
                      Am incercat sa organizez un turneu acolo dar, am esuat. Punct. O sa am si o discutie cu cei de la Galeria pentru ca nu mi se pare etic ceea ce fac.
                      Nu cred ca tie ti-ar conveni ca distributorii tai de cafea sa afle ceva despre ei...
                      Ultima editare de Dakiro; 19.mar.2011, 08:36.
                      Dan Chirap
                      www.sportdakiro.com
                      email: contact@sportdakiro.com

                      Comentariu


                      • #12
                        Exact asa mi s-a spus.Persoana de acolo nu a zis nimic rau despre tine.
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • #13
                          Beniuga Razvan -amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Tarpan Stefan - Open
                            Blade:O chinezarie
                            FH:TG2 (No 19)
                            BH:Super Anti

                            Comentariu


                            • #15
                              am o intrebare la amatori se va juca prin eliminare sau grupe de cate 6

                              Comentariu


                              • #16
                                Se vor juca grupe,fiecare participant va disputa mai multe partide chiar daca le pierde pe toate.
                                Pt ursuleanu:cred ca scrie destul de clar acolo ce statut au elevii la acest concurs.Doar daca intre timp nu l-ai retras pe Florin de la scoala.
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • #17
                                  cata_60 eu am terminat liceul deci pot sa joc ?

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Constantinovici Ciprian-Open
                                    BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                    FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                    BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                    jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      zau asa,oameni buni,cititi anuntul de la inceputul topicului.Oricine este binevenit,fara sa plateasca nimic,i se gaRAnteaza un nr de minim 4 sau 5 jocuri,sunt restrictii legate de participarea celor avansati la o categorie inferioara,tu n-ai nici o treaba
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Totusi daca se inscriu putini jucatori la open,de ce sunt necesare 3 zile sa -l terminati?La BISTRITA au fost inscrisi 30 jucatori la turneul B(6 grupe de 5),iar turneul s-a terminat in aproximativ 4 ore.
                                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          turneul se intinde pe mai multe zile=mai multa lume se preumbla prin mall=probabil mai multi cumparatori
                                          nu e o competitie clasica, ci o combinatie de sport si shopping.......sau asa ceva se vrea.......(nu e general valabil doar pt acest mall).....
                                          blade:
                                          fh:
                                          bh:

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de cata_60 Vezi post
                                            Se vor juca grupe,fiecare participant va disputa mai multe partide chiar daca le pierde pe toate.
                                            Pt ursuleanu:cred ca scrie destul de clar acolo ce statut au elevii la acest concurs.Doar daca intre timp nu l-ai retras pe Florin de la scoala.
                                            trebuie adeverinta de elev ?
                                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                            FH: Tenergy 05 FX
                                            BH: Tenergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              (at)ursuleanu
                                              Lui nu. In schimb tu in calitate de parinte insotitor trebuie sa inveti pe de rost urmatoarele versuri :
                                              "Cand s-o-mpartit creieru
                                              Fost-am eu dus la lucru"
                                              Tre sa stii sa le reciti cu intonatie.Vei fi ascultat.
                                              (at)priza tok
                                              1.Da,puteti sa-i transmiteti doamnei ca au haine de piele pt primavara acolo.
                                              2.Te invat un truc simplu pt desfasurarea in mod alert a concursului la Open:inainte de inceperea concursului,te prezinti ca imputernicit al C.N.A.S Suceava si distribui la fiecare concurent cate o pastila cu iodura ca antidot pt radiatiile din Japonia(sanchi,de fapt un laxativ puternic).De voie de nevoie,toti vor abandona subit.Te alegi cu un voucher baban,+ca toata suflarea tenisistica zonala te va privi ca salvatorul natiei!
                                              Ultima editare de cata_60; 22.mar.2011, 07:51.
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                "Cand s-o-mpartit creieru
                                                Fost-am eu dus la lucru"

                                                buna asta cata )

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de cata_60 Vezi post
                                                  (at)ursuleanu
                                                  Lui nu. In schimb tu in calitate de parinte insotitor trebuie sa inveti pe de rost urmatoarele versuri :
                                                  "Cand s-o-mpartit creieru
                                                  Fost-am eu dus la lucru"
                                                  Tre sa stii sa le reciti cu intonatie.Vei fi ascultat.
                                                  s-o-nvete ursuleanU ca eu sunt ursulean fara ,,u"
                                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                  FH: Tenergy 05 FX
                                                  BH: Tenergy 05 FX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X