Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat pentru cumpararea paletelor (www.tenismasa.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Salutare. As avea si eu nevoie de un sfat in alegerea unui nou lemn.
    Joc de aproape 2 ani cu un lemn Primorac OFF- ,primul meu lemn profi .Am avut la inceput fete xiom vega asia si pe fh si pe bh,apoi am schimbat cu 05 fx care am constatat ca sunt prea rapide pt. mine ,iar acum am rakza 7 soft pe fh ,si kokutaku oo7 tuple pe bh. Am incercat o perioada si Ma Lin extra offensive dar mi sa parut foarte dur ,destul de rapid pt. mine .
    In acest moment simt ca am nevoie de un upgrade ,si as vrea sa schimb lemnul . Jocul meu este orientat spre atac cu fh ,unde dau destul de bine top spin ,si cu ceva problem la mingiile drepte ,iar pe bh momentan mai mult aparare ,inca avem de lucrat la atac pe bh.
    Mi-ar trebui ceva orientat pe control cat mai mult , Viteza nu ma avantajeaza ,si de acea de multe ori stau mai mult in spatele mesei.
    Multumesc anticipat
    Blade: - Andro Temper Tech FH: Rasanter R47 , BH: Tenergy 64

    Comentariu


    • Noile fete Donic Bluestorm Z1,Z2,Z3 sunt acum disponibile.De asemenea si fetele Tibhar 1Q si 1Q/D sunt disponibile ,comanda speciala.
      Oferta este foarte limitata
      Multumesc
      0728747067
      0727903858
      www.tenismasa.ro

      Comentariu


      • Buna ziua,
        As dori sa va intreb daca un lemn Donic Burn ALL+ sau Def Play Clasic Senso s-ar preta la 2 fete Tibhar Grass D-Tecs rosu OX si Tenergy 05 FX - acum le am pe un Lemn Dr.Neub.Combination Effect. Am folosit pana acum 2 luni Setup format din Lemn Dr.Neub.Comb.Effect si fete Tenergy 05 FX + SuperBlock -cu rezultate bune, dar intre timp, s-a interzis SB ( jos defensiv 60%, in apropierea mesei, folosesc iarba pentru stop si chop de aproape de masa, mai rar push-ul ) . Lemnul Dr.Neub.Comb.Effect ma ajuta foarte mult pe FH la tras ( foarte controlabil ) dar e greu de controlat pe BH cu fata Tibhar Grass D-Tecs ( e OK la stopuri si lift dar nu ma ajuta la tras, sau poate mai trebuie exercitiu). Aveti alte propuneri de Lemne pentru cele 2 fete ?
        Multumesc.

        Comentariu


        • Buna d gelu !! Multumesc f mult pt iarba pe care mi-ati recomandato nittaku do knuckle super e chiar super pt mine a fost regasirea dupa ce am probat zeci de alte fete aceasta are aproape tot ce stiu sa fac eu ca aparator ! Dupa interzicerea sb am avut o lunga perioada de incertitudini ,zeci de fete probate si m-am gandit chiar sa renunt la tenis sau sa trec la soft dar acum gasind aceasta fata simt ca e viitorul meu si poate a mai multor ierbari din amatur !! Va multumesc f mult !!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • Vă salut dle Gelu.Am depus banii.
            Mulțumesc frumos!
            Spor la vânzare! Toate cele bune!

            Comentariu


            • Vă salut domnul Gelu, Onelus de la Galați va deranjează ! Caut față soft pt rever care să îmi permită să lovesc mingea drept, doar drept! Ce îmi recomandați? Mulțumesc.
              Ma Lin Soft
              Yasaka Rakza 7
              Xiom Yanus

              Comentariu


              • Buna,deja v-am trimis donic baracuda...
                www.tenismasa.ro

                Comentariu


                • E foarte bine. Dar totuși doresc să îmi spuneți părerea despre ce v am întrebat!
                  Ma Lin Soft
                  Yasaka Rakza 7
                  Xiom Yanus

                  Comentariu


                  • Donic Sonex JP Gold este creata pentru asa ceva,excelenta,Tibhar Nimbus,Donic Acuda P1 Turbo,Xiom Sigma 2 Euro.,Tibhar Evolution EL-S....
                    Multumesc pentru interes
                    www.tenismasa.ro

                    Comentariu


                    • Mulțumesc
                      Ma Lin Soft
                      Yasaka Rakza 7
                      Xiom Yanus

                      Comentariu


                      • Buna ziua as vrea niste sfaturi de specialitate pentru achizitionarea unei palete pentru un coleg de antrenament;as vrea sa nu gresesc, eu sunt ierbar si nu ma pricep extraordinar la softuri.
                        Pe scurt:jucator de mana stanga, miscare buna in teren,topspinuri de forehand si de backhand , contratopspinuri departe de masa,pe backhand capace bune aproape de masa,topspin forehend nu foarte balonat,uneori de la sold executa -cand e departe de masa.Nu taie foarte bine.Are o paleta off si arunca cam departe si uneori greseste.Ma gandesc la un lemn All+ sau un OFF -, si niste fete de control mare, dar si cu o viteza buna, sper sa nu gresesc, astept sugestii multumesc. multumesc

                        Comentariu


                        • Ghiciti cine va juca cu noile lemne de la Xiom
                          www.tenismasa.ro

                          Comentariu


                          • Cateva informatii utile si necesare despre fetele Xiom Omega V.

                            http://blog.tabletennis11.com/xiom-o...a-tour-reviews
                            Multumesc
                            0728747067
                            0727903858
                            www.tenismasa.ro
                            www.tenismasa.ro

                            Comentariu


                            • Fețe potrivite

                              Bună seara,

                              Ce caracteristici ar putea avea un lemn cu 5 staturi: mahon-limbă-kiri-limbă-mahon (79 grame) și ce fețe s-ar potrivi, lu?nd în considerare această informație ?
                              Mulțumesc anticipat pentru răspuns !

                              Comentariu


                              • Buna dimineata

                                Este buna si cate o provocare.Din informatiile mele nu cred ca exista vreun producator care sa aiba in gama lui de lemne aceasta combinatie .Se incadreaza intro combinatie defensiva spre all+.Eu as recomanda o combinatie de fete defensive,foarte subtiri si usoare.
                                EX Xiom yanus Df 1,5 cu iarba Xiom vega LPO-1,0 grosime.
                                Combinatiile sunt multe,va mai dau sa studiati si dvs.
                                www.tenismasa.ro
                                0728747067
                                0727903858
                                Multumesc

                                http://stervinou.net/ttbdb/lexik.php
                                https://www.tabletennisdaily.com/for...php?t-844.html
                                http://stervinou.net/ttbdb/index.php
                                www.tenismasa.ro

                                Comentariu


                                • Incepe Black Friday, in perioada 24.11 - 30.11 2017 pe tenismasa.ro, gasiti multe produse cu pret redus in acesta categorie. Toate produsele vor fi livrate rapid, GRATUIT prin Fan Courier. Produsele sunt disponibile in limita stocului!
                                  Spor la cumparaturi!
                                  http://www.tenismasa.ro/black-friday-24---30-noiembrie/.
                                  0728747067
                                  0727903858
                                  www.tenismasa.ro

                                  Comentariu


                                  • Sarbatorile se apropie cat de curand,asteptam comenzile dvs.la alte preturi !

                                    Transport gratuit prin Fan Courier la toate comenzile de peste 250 lei**
                                    Comanda acum si beneficiezi de cele mai bune
                                    *REDUCERI:
                                    300 lei..................5%
                                    400 lei........................7%
                                    500.......................................8%
                                    1000.............................................. .......12%
                                    *Reducerile sunt aplicate doar la produsele selectate, nu se cumuleaza cu alte reduceri sau oferte
                                    **Transportul prin Fan Courier se asigura gratuit pentru toate localitatile fara kilometri suplimentari
                                    Reducerile nu se alica la roboti, mese si acesorii!


                                    www.tenismasa.ro

                                    0728747067
                                    0727903858
                                    Multumim
                                    www.tenismasa.ro

                                    Comentariu


                                    • Va salut, vreau sa-mi faceți o configurație, o paleta, pentru un jucător de nivel avansat(executa topspin cu forehand-ul de aproape si semidistanta de masa, iar cu backhand-ul loviturile sunt mai mult drepte rar topspin). Configuratia -lemn OFF-/OFF, o fata cu burete mediu și una mediu soft, preț intre 300 și 350. Eu sunt persoana de contact - 0732005762.
                                      blade :TB ALC
                                      fh : joola rhyzm-P, 2.0
                                      bh : andro rasant grip, 2.0

                                      Comentariu


                                      • buna dimineata

                                        Aveti oferta pe p.m
                                        multumesc
                                        www.tenismasa.ro

                                        Comentariu


                                        • Mulțumesc frumos pentru ajutor, Gelu Click image for larger version  Name:	not-worthy.gif Views:	1 Size:	2.8 KB ID:	776033

                                          O singură chestie nu-mi place: paleta e mult peste nivelul posesorului

                                          Moo... or something...
                                          --------------------------------------------------------------
                                          Palio Energy 06/Bty T05+Xiom Sigma II Pro

                                          Comentariu


                                          • Buna ziua

                                            Este o super combinatie pentru un nivel mediu-avansat,Nittaku +Xiom=REUSITA
                                            Va veti acomoda in cel mai scurt timp,este bine pentru inceput ca paleta sa fie mai buna ca dvs.
                                            Multumim pentru aprecieri si va mai asteptam
                                            0728747067
                                            0727903858

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Buna ziua

                                            Este o super combinatie pentru un nivel mediu-avansat,Nittaku +Xiom=REUSITA
                                            Va veti acomoda in cel mai scurt timp,este bine pentru inceput ca paleta sa fie mai buna ca dvs.
                                            Multumim pentru aprecieri si va mai asteptam
                                            0728747067
                                            0727903858

                                            www.tenismasa.ro
                                            www.tenismasa.ro

                                            Comentariu


                                            • Anunt important

                                              Noile fete XIOM-OMEGA 7 PRO SI EURO sunt disponibile.Dupa foarte multe ore de testare s-au dovedit foarte rezistente la uzura,aproape nu se cunoaste ca au fost folosite(aprox.3 luni)in conditii de joc agresiv.Fetele au o greutate mica.,Omega Pro 2.0=patrata-63 grame,Omega 7 Euro-patrata-60 grame,viteza si controlul sunt foarte echilibrate.Cam dupa o perioada de 2-3 luni de folosinta veti putea face comparatii referitoare la uzura.Avem o perioada de promotie,pentru cei care comanda pe site (1 pereche)aveti 5% reducere si transportul gratuit prin fun curier.Pentru cei care cumpara din magazin beneficiaza de 10% reducere si montat gratuit,banda cant gratuit.
                                              Asteptam comenzi
                                              www.tenismasa.ro
                                              0728747067
                                              0727903858






                                              www.tenismasa.ro

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de tibi Vezi post
                                                Buna ziua

                                                Este o super combinatie pentru un nivel mediu-avansat,Nittaku +Xiom=REUSITA
                                                Va veti acomoda in cel mai scurt timp,este bine pentru inceput ca paleta sa fie mai buna ca dvs.
                                                Multumim pentru aprecieri si va mai asteptam
                                                0728747067
                                                0727903858

                                                www.tenismasa.ro
                                                Jocul meu s-a schimbat destul de mult. Sunt mai incomod decât înainte

                                                M?nerul îmi face încă probleme, că m?na mea știe de unul mai lat și încă n-am priza așa cum mi-aș dori, dar rezolv cumva și asta (ori mă obișnuiesc, ori ?i pun un grip).

                                                Mulțumesc încă o dată pentru paletă și pentru ajutor!
                                                Moo... or something...
                                                --------------------------------------------------------------
                                                Palio Energy 06/Bty T05+Xiom Sigma II Pro

                                                Comentariu


                                                • Calitate exceptionala! Comandati cu incredere ! Va serveste prompt, fete de paleta Xiom V7 nemaipomenite!

                                                  Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Buna!!!As vrea sa fac un upgrade la setapul meu,lemn Levy off(lemn cu carbon+hinoki+?)+xiom vega euro max,mi-as schimba fetele cu ceva mai performante,tot de la xiom!!mai am un lemn tot Levy off-,gen Petr Korbel!!Am fost multumit de acest setup dar acum parca lipseste ceva !!
                                                    In timpul jocului cele mai multe probleme am la preluarile de serve cu mult spin!!
                                                    Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X