Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Promotie limitata Lemne si Fete - Parere urgenta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Promotie limitata Lemne si Fete - Parere urgenta

    Am gasit o lichidare de stoc in Decathlon la anumite Lemne si Fete si as vrea niste pareri avizate cu privire la ce s-ar merita cumparat.

    Lemne:

    Tibhar Black Gold
    Joola Bomb Fast
    Yasaka Ma Lin Extra Off
    Butterfly Primorac Balance
    Tibhar Nimbus All
    Tibhar Samsonov Techno Power
    Cornilleau Aero Off

    Lemnele sunt la 15 euro bucata

    Fete:

    Butterfly Sriver L
    Butterfly Sriver FX
    Stiga Magna TS II
    Butterfly Tackiness Chop
    Butterfly Tackiness Drive
    Tibhar Grass N tec
    Tibhar Grass D tecs
    Tibhar Dang
    Yasaka Mark V M2

    Fetele sunt la 10 euro bucata
    Caut ceva mai evoluat decat paleta learner din semnatura dar nu pt joc de aparare (sa aiba spin si ceva viteza)
    Multumesc pt ajutor!
    Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
    FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

  • #2
    puneti lemnul Yasaka cu srivere FX si o sa ai cam de toate!
    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

    Comentariu


    • #3
      Din ce am gasit pe net despre Yasaka, spune ca este un lemn cu 5 straturi foarte bun pt jocul aproape de masa. Mie imi place sa joc la semidistanta sau chiar departe de masa, cu mult efect. Ma orientasem spre Joola Bomb Fast care din ce am gasit costa cam 110 $ (fata de 49$ al lui Yasaka). Acum stiu ca pretul de obicei nu corespunde si calitatii reale dar nu as vrea sa iau ceva care sa nu mi se potriveasca ca stil. Cat despre fete, ma gandisem la Srivere si la Butterfly Tackiness Drive. Mai astept pareri...
      Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
      FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

      Comentariu


      • #4
        Este prootie in magazinele din București, sau pe undeva prin Europa?
        Un coleg cauta asa ceva...
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Ahh... si caut deasemenea un setup mai rigid, care sa nu vibreze cand lovesc mingea. Nu imi place senzatia. Joola are 7 straturi fata de 5 ale lui Yasaka. Este mai rigid sau nu?
          ---------- Post added 05-Apr-2011 at 21:05 ----------
          Nu in Romania...Am gasit in Decathlon Spania...Ai nostri prefera sa se "strice" in raft decat sa lase la pret...
          Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
          FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de prae2orian Vezi post
            Din ce am gasit pe net despre Yasaka, spune ca este un lemn cu 5 straturi foarte bun pt jocul aproape de masa. Mie imi place sa joc la semidistanta sau chiar departe de masa, cu mult efect. Ma orientasem spre Joola Bomb Fast care din ce am gasit costa cam 110 $ (fata de 49$ al lui Yasaka). Acum stiu ca pretul de obicei nu corespunde si calitatii reale dar nu as vrea sa iau ceva care sa nu mi se potriveasca ca stil. Cat despre fete, ma gandisem la Srivere si la Butterfly Tackiness Drive. Mai astept pareri...
            Se pare ca nu ai inteles ideea. Atunci cand inca nu sti ce cauti si te omoara cifrele de pe site-uri iti iei un lemn relativ iute si niste fete de control adica exact ce ti-am recomandat eu tie. Apoi dai cu ele vreo doua luni timp in care poti realiza la cat e ceasul si ce vrei de fapt.Daca ti se pare prea incet pui niste fete cu ceva mai rapide si tot asha repeti algoritmul pana te simti bine in "pielea" personala atunci cand joci cu paleta respectiva. Toate cele bune si spor in multiplele alegeri care te asteapta!
            ---------- Post added 06-Apr-2011 at 00:41 ----------
            Postat în original de prae2orian Vezi post
            Ahh... si caut deasemenea un setup mai rigid, care sa nu vibreze cand lovesc mingea. Nu imi place senzatia. Joola are 7 straturi fata de 5 ale lui Yasaka. Este mai rigid sau nu?
            daca nu "iubesti" vibratiile alegeti un lemn cu straturi de arylate!
            Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

            Comentariu


            • #7
              Asa am sa fac...Multumesc pentru sfat!
              Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
              FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

              Comentariu


              • #8
                You are wellcome~
                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                Comentariu


                • #9
                  Tenergy 05 nu au la reducere......:P
                  Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                  Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca vrei sa comanzi ceva,anunta-ma si pe mine si impartim transportul!
                    Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                    "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de mandrubogdan Vezi post
                      Tenergy 05 nu au la reducere......:P
                      Din pacate nu...doar ce am scris in lista
                      ---------- Post added 06-Apr-2011 at 19:42 ----------
                      Am fost astazi si am luat Yasaka Ma Lin Extra Off si doua Srivere Fx... Abia astept sa ajung la sala sa vad cum se comporta
                      Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
                      FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

                      Comentariu


                      • #12
                        Ai tras o fuga pana in Spania?
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de prae2orian Vezi post
                          Ahh... si caut deasemenea un setup mai rigid, care sa nu vibreze cand lovesc mingea. Nu imi place senzatia. Joola are 7 straturi fata de 5 ale lui Yasaka. Este mai rigid sau nu?

                          ---------- Post added 05-Apr-2011 at 21:05 ----------

                          Nu in Romania...Am gasit in Decathlon Spania...Ai nostri prefera sa se "strice" in raft decat sa lase la pret...
                          Poti sa ne spui in care oras anume? Am vazut ca se poate cumpara si on-line de la Decathlon
                          Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                          "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                          Comentariu


                          • #14
                            Bineinteles...Decathlon Malaga. Pe net gasiti date de contact ( M?laga - 952 177 020)
                            ---------- Post added 07-Apr-2011 at 15:58 ----------
                            Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                            Ai tras o fuga pana in Spania?
                            M-am nimerit prin apropiere )
                            Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
                            FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

                            Comentariu


                            • #15
                              Merci mult
                              Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                              "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                              Comentariu


                              • #16
                                salut...as vrea sa comand si eu ceva de acolo...cum fac?poate mai ia cineva si impartim transportul...
                                tibhar def plus jumulita
                                gambler reflectoid 1,0
                                dawei 388 D-1 ox

                                Comentariu


                                • #17
                                  Da,m-am gandit si eu dar nu gasesc deloc oferta...
                                  Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                                  "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    of...ce n-as da sa fiu acu prin malaga si sa ma infing in promotii, asa cum numai noi romanii stim...
                                    ---------- Post added 08-Apr-2011 at 21:41 ----------
                                    poate ne ajuta prae2orian...ca nici eu nu gasesc...putem cumpara on-line?
                                    tibhar def plus jumulita
                                    gambler reflectoid 1,0
                                    dawei 388 D-1 ox

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      On-line nu cred ca apare...Eu am fost in Decathlon din intamplare sa sondez preturile pentru o viitoare paleta. Doream un Tenergy 25 si am fost sa vad preturile. Am vb cu responsabilul de la tenis de masă si mi-a zis ca au anumite lemne si fetecare au ramas pe stoc si din cauza ca nu vor mai primi altele din Franta de la sediu, probabil fiind niste modele depasite de acum, au ramas un fel de ultimile unitati. A fost un noroc trebuie sa recunosc sa gasesc asa ceva si m-am gandit ca pt 35 de euro pt o paleta completa merge si daca sunt putin depasite tehnologic. Responsabilul de raion a fost atat de amabil incat mi-a si lipit fetele cu lipiciul magazinului, fara sa-mi ia nimic in plus (a vazut probabil ca ma uitam ca ala la poarta noua)...De ajutat v-as ajuta cu placere dar e cam departe, e cam peste mana, ar trebui mers pe incredere...e mai dificil !
                                      Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
                                      FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Salut!As putea sa-ti pun banii pe un card(daca ai din Romania),ca eu am incredere,pentru 50-60 euro nu cred ca am de ce sa-mi fac probleme,chiar daca nu ne cunoastem.Dar tu cand vii prin tara-de Paste sau mai tarziu?
                                        Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                                        "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Pot sa intreb sa vad ce mai are la oferta, postez aici, si de trimis pot trimite cu posta Atlassib...ajunge cam 10 euro si il ridicati de la sediul din orasul dvs. Maine seara ajung iar in Decathlon si vad daca mai au ceva!
                                          ---------- Post added 08-Apr-2011 at 20:02 ----------
                                          Daca sunt mai multi doritori, voi va desemnati un reprezentant ca sa pun un singur colet, si acolo in tara le repartizati voi
                                          ---------- Post added 08-Apr-2011 at 20:03 ----------
                                          De Paste nu ajung sigur prin tara!
                                          Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
                                          FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Excelent!Ma intereseaza 4sriver fx(2rosii si 2 negre),1 lemn Tibhar black gold si un lemn Tibhar Nimbus all cu maner anatomic(sau cum o fi).Le iau absolut sigur,cu banii anticipat!Ti-am trimis nr meu de tel pe MP.Multumesc!
                                            Ultima editare de jhon; 08.apr.2011, 22:20.
                                            Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                                            "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Acum am vazut ce ati scris
                                              Cand aflati ce mai este la promotie,probabil voi vrea si eu ceva
                                              Multumesc

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Am sa-ti trimit MP,sa fii pe faza
                                                Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                                                "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  si eu as vrea 2 lemne ( tibhar nimbus all si Tibhar Samsonov Techno Power ) drepte sau flared si 4 fete ( 2 butterfly tackiness chop rosii + 2 tibhar Grass D tecs negre ...culorile pot fi inversate)

                                                  eu as propune ca tu jhon sa primesti pachetul si sa ne trimiti si noua materialele noastre...eu nu ma pricep la pus pachete...platesti tu transportul din spania si partea noastra de transport ne-o ceri la ramburs...astept raspunsul tau prae2orian, unde pun banii si daca mai gasesti ce vreau...te apelez si pe mess
                                                  tibhar def plus jumulita
                                                  gambler reflectoid 1,0
                                                  dawei 388 D-1 ox

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X