Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Donatie echipament tenis de masa pentru copii din Agnita

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Donatie echipament tenis de masa pentru copii din Agnita

    Stimati colegi si prieteni din Amatur!
    Primul pas a fost facut deja de catre colegii din Odorhei si Cristur.La Sighișoara ei mi-au donat cateva fete uzate,dar care mai pot fi folosite inca de catre copii.Eu deja am cumparat patru palete noi pe care le voi acorda primilor 4 clasati la viitorul concurs de la Agnita din luna iunie,destinat in exclusivitate copiilor pana la 14 ani.
    Si voi,ceilalti amaturisti,puteti sa sustineti aceasta miscare,donand lemne,fete,echipament pentru copii,orice are legatura cu tenisul de masa si mai poate fi folosit cel putin cateva antrenamente!
    Am inceput demersurile necesare pentru ca tenisul de masa sa poata fi inclus pe lista disciplinelor cuprinse in activitatea C.S Agnita,alaturi de echipa de fotbal a orasului,si sper ca pana la sfarsitul acestui an sa putem vorbi si despre C.S.Agnita TENIS DE MASA!
    Turneele de la Cristur,Agnita si Sighișoara mi-au intarit convingerea ca trebuie facut mai mult pentru copii daca vrem sa avem cu cine juca peste cativa ani!Sta in puterea noastra,a celor mari,sa le dam o mana de ajutor pentru ca speranta (lor) sa nu se stinga (prea) devreme!
    Va multumesc si va salut cu respect pe toti!
    I love table tennis !

  • #2
    Eu am doua fete pe care le pot da daca le vrei.
    Un Joola Tango rosu si un Sriver fx rosu. Fata Joola nu este asa de mult timp jucata doar ca este taiat mai mic decat fetele de obicei(nu stiu din ce motiv) dar se potriveste zic eu pentru copii, iar fata sriver este jucata mai mult si este cam ciudat fiindca vine mingea urat din fata iarasi nu stiu din ce motiv.
    Eu zic ca ambele fete sunt bune pt copii. Daca te intereseaza vb!

    Comentariu


    • #3
      Multumesc colega,deja faptul ca te-ai gandit la asta ma face sa cred ca efortul nostru nu va fi in zadar.O sa gasesc si modalitatea prin care aceste donatii materiale sa ajunga la Agnita,in conditii de cost minime.O sa contactez organizatorii turneelor viitoare ca sa faca ei,daca este cazul,colecta la fata locului si sa ni le dea la un alt turneu la care vom fi prezenti si noi.Ceva de tipul:colecta la Timișoara,transfer la Cluj,predare si transfer la Reghin sau A.Iulia de unde cineva apropiat,sau noi,eu,o sa le luam in custodie.Poate ai si tu vreo idee in acest sens,vad ca te intereseaza!Merci inca o data.te salut cu respect,Csaby.
      I love table tennis !

      Comentariu


      • #4
        Pe cand urmatorul turneu Agnita ?
        Doresc sa inveselesc un copil cu o paleta chiar daca este hoby [ din comert ] pentru un copil va fi un inceput de drum cred ?

        Comentariu


        • #5
          O adresa? -cei care vor sa trimita prin posta...
          lemn:HML -carbon, hinoki
          fetze; Victas V>01 Limber
          si echipament Xiom

          Comentariu


          • #6
            Puteti sa le trimiteti pe adresa CS Agnita,str Abatorului nr 4 ,555100 Agnita,sau pe adresa mea,Zedler Csaba,str.A.Iancu nr.76,Agnita-555100,jud.Sibiu.Va multumesc tuturor pentru gandurile bune si donatiile voastre.O sa va trimit poze cu copii si noile palete,poate chiar in iunie deja cand vreau sa organizez cel mai mare turneu pentru copii din Agnita.Va salut cu respect pe toti.
            I love table tennis !

            Comentariu


            • #7
              Domnul Antal, poate reusiti sa trimiteti si o iarba "sa faceti fericit un copil"
              Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
              Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

              Comentariu


              • #8
                Bogdanel,
                daca Denes bacsi va dona o "iarba"atunci va trebui sa doneze si un manual de utilizare iar dupa cativa ani si o coasa,adica antidotul!!!!!Lasand gluma la o parte acum,orice donatie va fi bine primita si le vom multumi tuturor celor binevoitori!Cat despre urmatorul turneu la Agnita,bacsi,cand vom fi pregatiti il vom anunta!Oricum,sper sa fie cel putin la fel de "bun"ca primul.Va salut cu respect.
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de mandrubogdan Vezi post
                  Domnul Antal, poate reusiti sa trimiteti si o iarba "sa faceti fericit un copil"
                  Bogdane n-am nici pentru mine !

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de csabazedler Vezi post
                    Puteti sa le trimiteti pe adresa CS Agnita,str Abatorului nr 4 ,555100 Agnita,sau pe adresa mea,Zedler Csaba,str.A.Iancu nr.76,Agnita-555100,jud.Sibiu.Va multumesc tuturor pentru gandurile bune si donatiile voastre.O sa va trimit poze cu copii si noile palete,poate chiar in iunie deja cand vreau sa organizez cel mai mare turneu pentru copii din Agnita.Va salut cu respect pe toti.
                    am sa pun si eu 2 palete hoby cam vechi dar sper sa se bucure de ele, cu respect
                    FH: Tenergy 05 2.1mm
                    BLADE: Timo Boll Spirit off
                    BH: Yasaka Rakza 7 soft max
                    www.ecosystem.com.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      am pus catre dvs 2 palete vreau sa stiu daca-au ajuns
                      FH: Tenergy 05 2.1mm
                      BLADE: Timo Boll Spirit off
                      BH: Yasaka Rakza 7 soft max
                      www.ecosystem.com.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de iulian micu Vezi post
                        am pus catre dvs 2 palete vreau sa stiu daca-au ajuns
                        Buna colega,
                        Pana in momentul acesta nu a ajuns nimic la adresa mea dar o sa te anunt imediat ce va ajunge.
                        Nu stiu cat dureaza transportul prin Posta Romana(daca este vorba despre ei).Te salut.
                        ---------- Post added 21-Apr-2011 at 12:43 ----------
                        Postat în original de csabazedler Vezi post
                        Buna colega,
                        Pana in momentul acesta nu a ajuns nimic la adresa mea dar o sa te anunt imediat ce va ajunge.
                        Nu stiu cat dureaza transportul prin Posta Romana(daca este vorba despre ei).Te salut.
                        Buna Iulian,
                        Tocmai am fost instiintat sa ma prezint la of.postal pentru ridicarea coletului.I-ti multumesc,in numele meu si al copiilor, si nu pot decat sa sper ca gestul tau va fi copiat si de alti amatur-isti.Te salut cu respect,Csaby.
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • #13
                          Am pus azi coletul cu doua fete si in plus ceva surpirze pentru copii. Anunta-ma te rog cand au sosit! Sper sa se bucure cineva de ele!

                          Comentariu


                          • #14
                            Stimate Domn! La turneul din Reghin veti primi cateva materiale destinate copiilor din Agnita!

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de csabazedler Vezi post
                              Buna colega,
                              Pana in momentul acesta nu a ajuns nimic la adresa mea dar o sa te anunt imediat ce va ajunge.
                              Nu stiu cat dureaza transportul prin Posta Romana(daca este vorba despre ei).Te salut.

                              ---------- Post added 21-Apr-2011 at 12:43 ----------




                              Buna Iulian,
                              Tocmai am fost instiintat sa ma prezint la of.postal pentru ridicarea coletului.I-ti multumesc,in numele meu si al copiilor, si nu pot decat sa sper ca gestul tau va fi copiat si de alti amatur-isti.Te salut cu respect,Csaby.

                              D-le Csaby sper din toata inima ca din acei copii sa iasa cel putin cativa campioni. Si eu la randul meu vreau sa va multumesc pt. ca vad ca inca mai sunt oameni care sa puna suflet in a promova copii si nu in ultimul rand tenisul de masa. Toata stima, Iulian
                              FH: Tenergy 05 2.1mm
                              BLADE: Timo Boll Spirit off
                              BH: Yasaka Rakza 7 soft max
                              www.ecosystem.com.ro

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Fabregas Vezi post
                                Am pus azi coletul cu doua fete si in plus ceva surpirze pentru copii. Anunta-ma te rog cand au sosit! Sper sa se bucure cineva de ele!
                                Stimate coleg,
                                Am intrat azi in posesia coletului pe care l-ai trimis.Primeste multumirile mele si ale copiilor pentru frumoasa surpriza pe care le-ai facut-o.Sa auzim numai de bine!Te salutam cu respect!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #17
                                  Ma bucur daca va puteti folosi de ele! Toate cele bune si dumneavoastra si copiilor!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Am si eu 2 fete folosite cam 4 luni. Un Donic Vario Big Slam si un Donic Coppa JO. Nu le mai folosesc si le pot dona.
                                    DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
                                    BH: DONIC ALLIGATOR DEF
                                    FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Sheshu Vezi post
                                      Am si eu 2 fete folosite cam 4 luni. Un Donic Vario Big Slam si un Donic Coppa JO. Nu le mai folosesc si le pot dona.
                                      Stimate coleg,
                                      orice donatie va fi primita cu bucurie de catre copii!Adresa este:Zedler Csaba,str.A.Iancu nr.76,555100-Agnita.
                                      Multumesc!
                                      Te salut cu respect!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Azi pun la posta coletul cu cele doua fete.
                                        Imi cer scuze de intarziere dar am fost plecat din tara.
                                        Sper sa fie de folos.
                                        Cu stima,
                                        Sheshu (Cristian Ilisiu)
                                        DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
                                        BH: DONIC ALLIGATOR DEF
                                        FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de Sheshu Vezi post
                                          Azi pun la posta coletul cu cele doua fete.
                                          Imi cer scuze de intarziere dar am fost plecat din tara.
                                          Sper sa fie de folos.
                                          Cu stima,

                                          Sheshu (Cristian Ilisiu)
                                          Am intrat azi in posesia coletului!
                                          Inca o paleta va fi gata pentru copii in zilele urmatoare.
                                          I-ti multumim mult pentru generozitatea ta!
                                          Te salut cu respect!
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Domnule Csaba. Aș dori sa mai fac o sponsorizare copiilor pe care ?i pregatiți. Aș dori sa-l premiez pe cel mai promițator cu o paleta. Va rog sa va g?ndiți pe cine vreți sa premiați și ce caracteristici ar trebui sa aiba paleta. Și promit ca cel ales va avea o surpriza placuta pâna la Moș Nicolae.
                                            Mulțumesc!
                                            DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
                                            BH: DONIC ALLIGATOR DEF
                                            FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Stimate coleg,
                                              propunerea ta i-mi umple inima de bucurie!
                                              In fiecare luna organizam mini-turnee de verificare ca sa ne dam seama unde am ajuns cu pregatirea.
                                              Progresul unora dintre ei este vizibil(in atitudine si in modul de exprimare la masa),paletele pe care le-am facut incep sa-si gaseasca propietarii potriviti.Deja ne-am gandit sa organizam un turneu de Craciun,iar propunerea ta nu face decat sa ne intareasca acest gand!Vom face tot posibilul sa gasim minimul necesar ca sa-i putem premia PE TOTI copii prezenti!I-ti multumim pentru frumoasele ganduri si-ti dorim....mana buna!!!
                                              Te salut cu respect!
                                              ---------- Post added 10-Oct-2011 at 10:27 ----------
                                              Se pare ca pentru copii din Agnita "Mos Craciun"este foarte generos si foarte activ in acest sfarsit de an!
                                              Prin persoana Elfului raspunzator de zona noastra,colegul poet-pingpongist ADIMUCU(a carui latura umana o REdescoperim cu mare placere!!!) mult iubitul Mos Craciun s-a gandit si a trimis cele necesare pentru ca copii din Agnita sa aiba un robot de antrenament.
                                              Cine zicea ca nu MAI exista Mos Craciun??!!??
                                              Multumim mult.....mosule!O sa te "umplem" de respect cand o sa treci pe la sala nostra cea noua!
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Va trimit si 2 fețe odata cu robotul
                                                Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                                                "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de jhon Vezi post
                                                  Va trimit si 2 fețe odata cu robotul
                                                  Desi cu oarecare intarziere,dorim sa-ti multumim pentru fetele care au insotit robotul la Agnita.Inca o paleta va fi gata in zilele urmatoare!Te salutam cu respect.
                                                  I love table tennis !

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X