Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

participare fete palete si palete AMATUR

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Impotriva ierbii si a celor care au antispin nu este greu de jucat, dar cei care vin cu improvizatii-am auzit ca au lame lipite pe lemn, ace,etc, atunci este clar ca jucatorul ne ia la misto si e pacat ca multi chiar joaca bine si nu se regaseste la adevarata sa valoare in clasament!! Sper ca sa luam noi masuri atunci cand observam asemenea jucatori!!!
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de laky Vezi post
      Am avut norocul si onoarea de a juca cu nea Nicu Pietris acum doi ani la Curtea de Argeș si doar pentru acest simplu lucru consider ca a meritat sa fac cei aproape 500km dus intors. Batranul e bun de pus in enciclopedie, caci ceea ce face la masa nu veti regasi in nici un manual de tenis de masă!!! Jocul lui e in primul rand bazat pe implementarea la cel mai inalt nivel a ANORMALULUI la nivel de NORMAL!!! Toate loviturile lui sunt atat de atipice, nesemanand cu nimic din actuala lume a tenisului de masa, incat ai impresia ca e rupt dintr-o lume paralela, in care jocul a evoluat dupa legi inca nestiute ale mecanicii. Privindu-l cum joaca,veti avea posibilitatea de a vedea lovituri date spre dreapta, mingea luind-o intr-o veselie spre stanga, mingi falfaite "a la foglia seca", moarte, balbaite, adormite, rasuflate, teleghidate, topaite, basinoase care-si schimba directia prin aer "dupa cum vrea muschii" lui nea Nicu si si n-are limba romana atatea adjective pentru a descrie in totalitate cam cum "umbla" mingea prin aer!!!. Nu exista savant si nici calculator care ar pute modela traiectoriile imprimate de nea Nicu Pietris. Ceea ce insa e de admirat este profunda analiza a jocului, acumulata in zeci de ani de joc. Te citeste din doua mingi si apoi te intoarce pe dos cat ai zice peste! Am dat de un clip de prin 2008, ce ilustreaza perfect cele spuse mai sus.Sa ne traiesti nea Nicu !
      Finala Amatori Top Arena Topoloveni 12 martie 2011
      Nicu Pietris-Bebe Duca
      Ultima editare de Vali Suta; 12.nov.2011, 05:41.

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de Antal Denes Vezi post
        De incercat sa-l copieze incearca,dar n-au inca maiestria necesara,nici reactile care se deprind in timp. Mai este arta pregatiri de a citi adversarul si in mod normal a paletei de joc [lama ,maner,fete] care sa-ti vina ca o manusa perfecta.
        Asa ca mai avem de asteptat un pic,rabdare ,Danut.
        ce am zis eu nu era pariu ca nu poate cineva sa-l copieze ci era premiu

        Comentariu


        • #79
          In Botoșani exista un "nea Valentin" care are acelasi stil de joc. Pot confirma multi de pe-aici de pe forum... ...doar ca joaca cu fețe "normale" (exista asa ceva?)
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #80
            stie cineva cu ce materiale joaca acest domn pietris?
            bty joo sae hyuk / bty defense 2
            victas v20 xiom omega 5 tour
            tsp curl p1r feint long 2

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de victor0987 Vezi post
              si adversarul are ceva pe rever, pare a fi sp?
              Cred ca adversarul este dl. Andrei Rus din Brașov care la momentul actual are sandwich pe rever. Nu stiu atunci ce avea. Nea Andrei, are unele din cele mai corecte lovituri pe care le-am vazut la jucatorii de tenis. Sunt foarte clare si vezi miscarea foarte bine. Plus ca iti si explica cum si ce efect are lovitura. Jucand cu el iti poti imbunatatii stilul de joc.
              Concluzie .. eu cred ca in Amatur, orice si si subliniez ORICE experienta cred ca este una placuta si benefica indiferent daca joci cu Alex C , cu Roman I si faci 4 puncte in 3 seturi , indiferent ca joci cu nea Nicu Pietris si tot cam ataea puncte faci , indiferent ca joci si il bati pe unul nou venit. Eu cred ca tre sa multumim amaturului ca la fiecare final de saptamana avem posibilitatea sa jucam, sa variem jocul si adversarii sa mai descoperim un lucru nou si nu in ultimul rand sa ne facem prieteni. Cu stima. Ionut


              Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
              FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
              BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X