Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Presei la Constanța

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Presei la Constanța

    Ieri a inceput "Cupa Presei" la Constanța si se va termina maine.
    Organizatori au fost Radio Constanța si "Complexul Cleopatra" din Mamaia, iar la competitie au participat initial 22 de concurenti, amatori binenteles.
    Cam putin ce-i drept, din toata presa constanteana, nu mai vorbim de sponsori - nici unul, dar importanta este pasiunea pentru acest sport.
    S-a jucat dup? un sistem eliminatoriu, pana am ramas 4 concurenti, in semifinale, urmand ca maine sa jucam finala de simplu.
    Astazi Radio Constanța a terminat pe locul II dup? ce a jucat finala la dublu cu cei de la cotidianul "Cuget Liber".
    Cam asta se intampla decamdata pe la malul marii in privinta competitiilor, nu chiar de un nivel maxim, dar important e ca se intampla, iar farmecul acestui sport "iti da aripi".

  • #2
    Radio Constanța locul II la Cupa Presei

    Ieri s-au încheiat si probele de simplu la "Cupa Presei" unde am reusit s-o "fur" cu 0 - 3 de la un participant la competitie de la ziarul Cuget Liber.
    Diferenta s-a facut la serviciu, unde sunt cam deficitar mai ales la partea cu returul serviciului la adversar. Noroc ca omul nu prea se arunca sa atace, dar cand o facea devasta, la fel si eu...care in final am jucat finala si cu asta sunt multumit, in conditiile in care in ultimul timp m-am antrenat doar o data pe s?ptamana si aici vreau sa-i multumesc lui George pentru ca m-a primit, pentru o perioada, in randul jucatorilor adevarati de la Constanța.
    Intr-adevar sunt cativa 2 -3 care ar putea face fata cu succes unui concurs de Amatori, iar ceilalti nu s-ar face de ras.
    Tineti-o tot asa baieti si poate veti rupe Top-urile!!

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X