Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TBS vs TB ALC

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TBS vs TB ALC

    Ce parere aveti despre cele doua lemne destul de asemanatoare? Care e mai bun din punctul vostru de vedere?
    Timo Boll ALC
    FH: Tenergy 05 2.1
    BH: Tenergy 05 FX 2.1

  • #2
    Cu timoboll spirit am jucat si mi s-a parut un lemn super bun. Despre alc nu stiu prea mult!
    FH/Butterfly Tenergy 05
    Blade/DHS Hurricane King
    BH/Butterfly Tenergy 05

    Comentariu


    • #3
      Sunt aproape la fel.
      ALC are suprafata mai adecvata lipirii cu lipici pe "apa". Probabil usor lacuit din fabrica. Generatie mai noua, finisare mai buna.
      TsE

      Comentariu


      • #4
        Desi sunt niste lemne similare sunt totusi doua lemne distincte...Din punctul meu de vedere amndoua sunt niste lemne foarte bune. ALC are lama putin mai mica, cam cu 1 mm lucru care il face mai compact...cred ca este si f putin mai gros, cam cu 0,1 mm, lucru care il face mai stabil...manerul este mai gros si mai patratos la ALC...la acelasi gramaj ALC este ceva mai rapid si cu siguranta mai stabil....ALC arunca ceva mai jos, cel putin cu T05. Am mai citit pe undeva ca tehnologia de lipire a straturilor este diferita fapt ce face saritura mai precisa. Si ca sa inchei nu cred ca Ma Long a trecut de la TBS la ALC doar pentru un lemn usor rebranduit. Sper ca cele spuse de mine sa te ajute in a lua decizia corecta. Toate cele bune!
        Blade: Viscaria, FL
        fh: T05, 2,1 mm, black
        bh: T05, 2,1 mm, red

        Comentariu


        • #5
          Mie mi se pare ca TBS are un simt mai infundat, mai putin evident. ALC transmite mai clar senzatiile, ceea ce este un plus evident, pentru cei care joaca senzitiv, cu nevoi crescute de control.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Si cam ce fete ar mege bine pe TBS?
            Timo Boll ALC
            FH: Tenergy 05 2.1
            BH: Tenergy 05 FX 2.1

            Comentariu


            • #7
              Daca scoatem din ecuatie jucatorul, lista ar fi prea lunga. Daca-l punem la loc, Vega Europe Max, este ok.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Este fata care am jucat cel mai mult, sper sa se pupe bine cu TBS.
                Timo Boll ALC
                FH: Tenergy 05 2.1
                BH: Tenergy 05 FX 2.1

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X