Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B, București- Cupa VIVA SPORT, 18.06.2011 Open + AMATORI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B, București- Cupa VIVA SPORT, 18.06.2011 Open + AMATORI

    Turneu B, București- Cupa VIVA SPORT, 18.06.2011 Open + AMATORI
    Turneu B -18iunie 2011- Cupa VIVA SPORT TT, București Open + AMATORI

    DATA: Sambata 18 iunie 2011
    LOCALITATEA: București
    ORA:9.30 am ;
    SALA: VIVA SPORT TT - sos. Oltenitei nr. 103, sector 4 ( http://www.vivasportclub.ro ); PARCARE GRATUITA
    NR MESE: 11 ( 5 Sponeta, 6 Donic Waldner);
    SPATIU DE JOC: excelent ;
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 10.00 - pana se termina ;
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 80-100;
    TAXA PARTICIPARE: 25 ron ( se asigura apa, un sandwich si ceai cald); ;
    MATERIALUL DE PREMIERE: OPEN si AMATORI : abonamente la sala, cupe si diplome (primii 3)
    SISTEMUL DE JOC:grupe inferioare, grupe superioare (set. 3 din 5).si eliminatoriu(set. 4 din 7).
    INSCRIEREA: forum, telefonic, pana sambata 18 iunie ora 09,00 am
    ORGANIZATORI: Tanase Tiberiu 0723 678 078, Tanase Horia 0722 257 558 ; VIVA SPORT CLUB 0733 108 475 ;
    E-Mail: vivasportclub(at)yahoo.com




    - LA TURNEUL OPEN vor fi înscrisi:
    Jucatorii amatori aflati in primii 60 in clasamentul Amatur;
    Jucatorii amatori cu media turneelor A de minim 18p;
    Jucatorii legitimati in divizia B;
    Jucatorii amatori care nu indeplinesc conditiile de mai sus dar isi exprima optiunea de a participa la Turneul OPEN;
    - LA TURNEUL AMATORI vor fi inscrisi
    Jucatori amatori cu media turneelor A mai mica sau egala cu 17;
    jucatorii aflati la prima participare intr-un turneu AmaTur
    - vor fi stabiliti capii de serie pentru fiecare categorie.
    Ultima editare de VivaShop; 13.iun.2011, 14:32.
    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
    http://www.VivaSportShop.ro

  • #2
    ,,,,

    locul 1 : CRISTACHE GEORGE
    locul 2 : Rada Catalin
    locul 3 : Burlacel Ionut
    locul 4 : Popescu Valentin
    5-8 Dumitru Gheorghe
    Lungu Cosmin
    Vranceanu Mihai
    Coroianu Mircea
    9-12 Vasilescu Remus
    Voiculescu Alexandru
    Lucaciu Catalin
    Silviu Nicolae
    13-16 Tanase Horia
    Berzan Alexandru
    Vasilica Adrian
    Tudor Emil
    17-20 Tudor Ilie
    Mosoia Stefan
    Stefanescu Marian
    Buf Raducu
    21-24 Niculae Dan
    Serban Bogdan
    Fratila Tiberiu
    Niculae Dan jr.
    25-28 Cristescu Cristian
    Taras Dan
    Ponta Vlad
    Adam Dragos
    29-31 Constantin Adrian
    Ciobanu Valentin
    Zoidis Menelaos
    Ultima editare de VivaShop; 19.iun.2011, 13:27.
    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
    http://www.VivaSportShop.ro

    Comentariu


    • #3
      mama cat a crescut taxa pt un turneu de categoria B ....
      si cu siguranta nu o sa vin la cest turneu sa fiu sponsor pentru premiile celor de la OPEN.
      vad ca fiecare incearca sa ridice limita taxei la turneele B sa vada pana unde se poate.
      Deci din partea mea PASS la acest turneu (am venit la turneele trecute , a fost placut dar acum costa prea mult).

      Comentariu


      • #4
        Nu vreau sa par altfel decat sunt dar d nul taiegatu are mare dreptate , deci cu siguranta si eu o sa spun pass la acest turneu !!!
        primorac off+
        bh - tenergy 05
        fh - tibhar sinus

        Comentariu


        • #5
          Imi pare rau ca trebuie sa o spun dar si eu subscriu in totalitate la postarea lui taiegatu, am mai fost la turnee la viva si a fost binisor insa taxa e cam mare si se face discriminare; inteleg sa nu jucam impreuna cu ceiilalti ca "isi strica stilu'' cu noi insa modalitatea de premiere ar trebui sa fie identica din moment ce fiecare cotizeaza la fel

          Comentariu


          • #6
            Propun organizatorilor doua variante, care pot face turneul atractiv pentru amatori si pastreaza un echilibru de premii intre cele doua grupe:

            - Taxa de participare la Amatori poate fi scazuta la o valoare care sa acopere organizarea turneului (20, 25 lei), iar turneul de amatori se va desfasura ca si la celelalte turnee; taxa la OPEN ramane 30 lei, pentru a acoperi si premiile puse in joc.

            - Daca se doreste pastrarea taxei unice, valoarea totala premiilor pentru amatori ar trebui sa fie asemanatoare cu cea de la OPEN, oferindu-se premii mai multe si cu o valoare mai mica, inclusiv prin tragere la sorti.

            Premierea ceva mai consistenta a castigatorilor la o singura categorie (asa cum am inteles ca se doreste), recomand sa se faca din fonduri suplimentare (sponsorizare), asa incat sa se evite banuiala ca fondurile stranse la o categorie sunt utilizate pentru premierea la alta categorie.

            Comentariu


            • #7
              In eliminatorii la OPEN am citit eu bine, chiar se vor juca 4 din 7 ??
              Nu de alta, dar eu am tot sustinut ca macar semifinalele si finala sa fie 4 din 7, mai ales atunci cand e timp.
              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

              Comentariu


              • #8
                Dumitru Gheorghe București - Amatori

                Comentariu


                • #9
                  Modificari date turneu

                  In primul rand, va multumesc ca v-ati exprimat parerea si ne-ati atras atentia asupra preocuparilor voastre. Ca urmare a acestui fapt, ne-am decis sa pastram taxa de participare de 25 de ron, cum a fost si pana acum, si sa schimbam modalitatea de premiere: atat la OPEN cat si la AMATORI premiile vor consta in abonamente la sala, cupe si diplome. In felul acesta toata lumea plateste si primeste inapoi in mod egal, si cu totii vom petrece mai mult timp practicand sportul preferat datorita premiilor in abonamente.

                  Vrem sa veniti cu totii la acest turneu, ca si la cele trecute, si sa pastram aceeasi atmosfera de prietenie . De aceea tinem cont de tot ce spuneti, pentru ca voi sunteti Viva Sport, voi ne-ati ajutat sa devenim ceea ce suntem azi. Au fost mai multe comentarii pe forum privind schimbarile, imbunatatirile ce au avut loc la sala de-a lungul timpului; credem ca asta demonstreaza cel mai bine ceea ce vrem noi sa facem la Viva: sa crestem impreuna, sa jucam tot mai bine si sa cunoastem persoane cu aceeasi pasiune.
                  Sala Viva Sport asa cum arata astazi este un loc creat pentru voi, pasionatii de tenis de masă, un loc unde va puteti aduna sa va antrenati dar si sa socializati. Va asteptam in continuare, in numar cat mai mare, si va rugam sa ne spuneti mereu ce va place si ce nu va place din ceea ce facem! Toate parerile voastre vor fi luate in considerare. Speram sa ne vedem cu totii la turneul de pe 18 iunie!
                  Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                  http://www.VivaSportShop.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    F bine ca sunt premii la fel pt amatori si openisti. Insa nu inteleg ceva...am obs ca se plangea lumea ca e taxa prea mare ca ei nu vin sa dea bani pt PREMIILE DE LA OPEN. In cazul in care nu stiati....abonamentul la sala = BANI

                    Daca la open era premiul 300 RON probabil ca si la amatori era un abonament la sala apropiat de suma asta ( gen 20 de ore). Asa preferati sa dati cu 5-10 RON mai putin insa abonamentele la sala sa fie mai mici.

                    Probabil ca cei care au postat au plecat de la premisa ca ei oricum nu au vreo sansa sa castige la amatori....ca altfel nu prea inteleg motivele...

                    Distractie placuta la turneu !
                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                    Comentariu


                    • #11
                      Vasilescu Remus (Curtea de Argeș) - amatori

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Alex.C Vezi post
                        F bine ca sunt premii la fel pt amatori si openisti. Insa nu inteleg ceva...am obs ca se plangea lumea ca e taxa prea mare ca ei nu vin sa dea bani pt PREMIILE DE LA OPEN. In cazul in care nu stiati....abonamentul la sala = BANI
                        Daca la open era premiul 300 RON probabil ca si la amatori era un abonament la sala apropiat de suma asta ( gen 20 de ore). Asa preferati sa dati cu 5-10 RON mai putin insa abonamentele la sala sa fie mai mici.
                        Probabil ca cei care au postat au plecat de la premisa ca ei oricum nu au vreo sansa sa castige la amatori....ca altfel nu prea inteleg motivele...
                        Distractie placuta la turneu !
                        Alex de remarcat urmatoarele:
                        1 primul anunt era asa, premii amatori: cupe, diplome medalii deci nici gand de abonamente etc.
                        2 vorbind despre acuzatia ta ca cei care se vaita pt ca oricum nu ajung sa castige nimic.... eu sunt unul din cei care ma-am vaitat si la amatori ajung destul de sus deci acuzatie nefodnata - pt a fi cel putin corect incearca sa folosesti zicala batraneasca masoara de 7 ori si taie 1. Asa si pt tine nu acuza fara sa stii nimic despre cei care-i acuzi. Si aici chiar nu am vrut sa ofensez pe nimeni daca cienva s-a simtit ofensat imi cer scuze anticipat.
                        3 Taxa este destul de mare pentru un turneu B din 3 motive:
                        a) turneul este totusi unul pentru amatori si este cel mai scump turneu B din cate am avzut de un an pana acum .... or fi crescut costurile asa brusc si eu traiam pe alta lume.
                        b) si asta e foarte important zic eu ca mod de a gandi a celui care organizeaza turnee: turneele nu sunt pt organizator sa faca profit ci mai ales pentru a-si face publicitate salii sa atraga noi jucatori de tenis sa joace la ei si nu la altii care apoi le creaz profit prin orele de tenis jucate la ei.
                        c) noi cei care venim la concursuri oricum venim destul de des la sala si platim ore si ore de joaca la masa de tenis. Prin faptul ca se lasa un pret mai mic la un turneu ar putea fi si un fel de cadou, multumire pentru jocatorii de tenis de masă pentru ca practicand acest sport organizatorul are clienti. Exemplu pentru ca ai cumparat de la mine x ore de jucat tenis de masă uite bonus un concurs la pret modic acceptabil si pt concurenti dar si pt organizator ca sa se bucure si jucatorii de tenis de masă.
                        Daca ma insel va rog sa ma corectati, ca nu sunt eu buricul pamantului si pot s ama insel.

                        Comentariu


                        • #13
                          Cred ca organizatorii au in vedere doar imbunatatirea serviciilor. Baietii de la Viva au mai organizat acum vreo luna... poate mai mult... un concurs bonus pentru clientii salii. A fost un concurs de dublu, fara taxa de inscriere, fara publicitate pe forum. Clientii fideli au fost astfel recompensati. Nu stiu cine esti, poate ai participat si tu si stii despre ce e vorba. Ei depun efort constant pentru a satisface clientii, pentru a imbunatati conditiile, tenisul nefiind extrem de profitabil. Cred ca relatia cu ei ar trebui sa fie bidirectionala, ei ne dau... sa le dam si noi ceva inapoi, macar bun simt si respect.
                          TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                          Comentariu


                          • #14
                            Buf Raducu amatori
                            www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                            Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Ashes Vezi post
                              Cred ca organizatorii au in vedere doar imbunatatirea serviciilor. Baietii de la Viva au mai organizat acum vreo luna... poate mai mult... un concurs bonus pentru clientii salii. A fost un concurs de dublu, fara taxa de inscriere, fara publicitate pe forum. Clientii fideli au fost astfel recompensati. Nu stiu cine esti, poate ai participat si tu si stii despre ce e vorba. Ei depun efort constant pentru a satisface clientii, pentru a imbunatati conditiile, tenisul nefiind extrem de profitabil. Cred ca relatia cu ei ar trebui sa fie bidirectionala, ei ne dau... sa le dam si noi ceva inapoi, macar bun simt si respect.
                              Salut,
                              nu vreu sa fac nici o polemica si nici publicitate negativa celor de la VIVA care de altfel sunt de treaba si fac o munca extraordinara si vor fi rasplatiti cu varf si indesat pt ceea ce fac pt ca prin acest fapt o sa vina din ce in ce mai multi jucatori de tenis de masă sa joace la ei si cu aceasta ocazie si un venit mai mare. Si parerea mea este ca sunt oameni cu multa minte si stiu sa faca afaceri (la care ar trebuii sa vina multi antreprenori sa invete meserie) care intr-un final sa le aduca profitul pe care si l-au dorit.
                              DAR opinia mea este ca de data asta au gresit punand o taxa asa mare in conditiile in care absolut toti organizatorii de turnee B nu au depasit 15 lei taxa de participare.
                              Situatia descrisa de tine cu imbunatatirea conditiilor suna la modul urmator, domle Ei au decis sa imbunatateasca sala si conditiile de joc ceea ce duce la o obligatie din partea noastra sa platim mai mult. Pot sa zic asa eu sunt clientul si eu decid daca platesc acei bani sau nu poate am nu am bani poate serviciile sunt prea scumpe etc nu conteaza motivul. IN concluzie eu cred ca orientarea nu trebuie sa fie spre imbunatatirea serviciilor ci spre multumirea clientiilor (care se realizeaza nu numai prin imbunatatirea conditiilor ci si prin multe altele).
                              Remarca ta cum ca salile de tenis de masă nu obtin un profit prea mare suna a derizoriu ... pot raspunde asa: daca nu ar fi profitabil s-ar inchide ca multe alte afaceri ... nimeni nu face acte caritabile in mod continuu si sustinut ci doar punctual.. .
                              Concluzie din partea mea:
                              Orice organizator de turneu de tenis de masă nu trebuie sa se gandeasca sa obtina profit din acele concursuri ci mai degraba publicitate prin care atrag clientii care vor plati inzecit prin orele de tenis jucate apoi la ei.
                              Si daca facem un mic calcul conform tarifelor orelor de tenis de masă afisate pe siteul dumnealor putem spune urmatoarele:
                              1 media taxei pe ora este de 10 lei
                              2 au 11 mese
                              3 daca durata concursului ar fi sa zicem de la 10 pana la 20 cat tine un concurs de obicei
                              4 taxa ar fi 15 lei de paricipant
                              5 numarul participantiilor ar fi de 60 cati au fost pana acum sau mai multi in destule situatii (situatii intamplate ...)
                              avem:
                              900 lei stransi de la toti participantii
                              impartim la 11 mese si iese 81.8 lei de masa pentru 10 ore cat dureaza concursul
                              ceea ce duce la la o medie de 8.18 lei ora de masa ceea ce este un pret foarte bun zic eu pentru ca media de incarcare a meselor pe zi este ce cel mult 80%, in medie ar fi cam de 70% din cauza ca sunt zone orare de incarcare maxima si zone orare de incarcare minima de aceia sunt si tarifele in zonele orare corespunzatoare afisate pe site mici dimineatza cand nu vin prea multi sa joace pt ca nu pot din diferite motive.
                              la incarcarea medie de 70% a unei mese zilnic si cu pretul mediu de 10 lei ora reiese ca sala iese in castig de 1,18 lei pe ora de la fiecare masa fata de zilele cand nu este concurs ceea ce nu este mult dar nu se poate spune ca ies in pierdere.
                              Ar mai fi de discutat premiile, sandwich-ul si ceaiul care depasesc un pic suma stransa dar asta ar fi sa zicem partea de investitie in publicitate din partea organizatorilor parerea mea.
                              Deci nici vorba de acte caritabile din partea organizatorilor.
                              Cu stima si sa ne auzim de bine.

                              Comentariu


                              • #16
                                Cu respect, tin sa intervin si eu...
                                Organizarea de concursuri de obicei ii costa pe organizatori mai mult decat incasarile.
                                In plus, e greu sa-i impaci pe atatia.
                                Marirea taxei si cresterea premiilor prin stimularea participarii la Open, nu este o idee noua. Doar ca ar fi mai bine daca s-ar monta tribune, s-ar taia bilete la spectacolul "acvatic", si din incasarile respective s-ar premia protagonistii. Nu e cazul sa pluseze amatorii pentru premiile Open-istilor.
                                TsE

                                Comentariu


                                • #17
                                  Citesc si nu prea inteleg ... 25 RON e chiar asa mult ??
                                  Haideti ca nu murim de foame, totusi ... dam 400 RON pe o paleta si ne zgircim la 10 RON in plus? 10 RON pe care-i platim de cel mult 2 ori pe luna? Ca nu prea sint mai mult de 2 concursuri pe luna prin București. Mi se pare ca e putina ipocrizie.
                                  Timo Boll ALC
                                  FH: DHS 3 NEO 2.2
                                  BH: DHS 3 NEO 2.2

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Organizatorii au inteles mesajele D-vs, au revizuit conditiile de concurs, pentru a fi convenabile cat mai multori amatori si asteapta inscrierile participantilor.
                                    Daca conditiile actuale sunt convenabile, sunteti rugati sa va inscrieti. Eventualele propuneri pot fi discutate chiar si in timpul turneului.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
                                      Citesc si nu prea inteleg ... 25 RON e chiar asa mult ??
                                      Haideti ca nu murim de foame, totusi ... dam 400 RON pe o paleta si ne zgircim la 10 RON in plus? 10 RON pe care-i platim de cel mult 2 ori pe luna? Ca nu prea sint mai mult de 2 concursuri pe luna prin București. Mi se pare ca e putina ipocrizie.
                                      Adrian, te-ai introdus in discutie fara sa stii istoricul... Taxa criticata este de 35 RON, care asigura premii in bani pentru primii 4 de la OPEN. Intre timp, conditiile de turneu s-au revizuit, dar agitatia a ramas.
                                      Si sa stii ca nu neaparat zgarcenia....ci tocmai ipocrizia deranjeaza.
                                      TsE

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        nu te pune "frate" nimeni sa vii si daca aveai de gind asta,nu trebuia sa arati lumii ca esti tu chitros.........oamenii chiar fac un turneu de bunsimt......

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de vivoi Vezi post
                                          nu te pune "frate" nimeni sa vii si daca aveai de gind asta,nu trebuia sa arati lumii ca esti tu chitros.........oamenii chiar fac un turneu de bunsimt......
                                          vad ca s-a trecut la limbaj direct si un pic licentios ... ca remarca toate posturile de aici au fost fara jigniri si alte mesaje de felul acesta. Oamenii si-au spus parerea fie ea pertinetanta sau mai putin pertinenta.
                                          Marele adevar in chestia asta este ca nimeni nu le stie pe toate si nu are dreptate absoluta, mai mult poate sa greseasca total in ideile pe care le exprima DAR datoria noastra este sa-i respectam omului punctul de vedere si nu sa adoptam tot felul de mesaje mai directe sau deocheate.
                                          Mesaje de genul tau sunt tipic romanesti si balcanice ...
                                          Asa ca timpul ne va arata adevarul.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Lungu Cosmin amatori

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Coroianu Mircea, amatori.
                                              Badman Reloaded on Nittaku new defence!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Troe Vlad Marian ;Amator Sef )

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  nu este prima oara cand acest domn vivoi iese cu atacuri la persona...limbajul lui este unul suburban si f limitat si trece direct la jigniri...au mai fost personaje asemanatoare gen gheorghe_tm, care folosea exact aceleasi greseli de ortografie....oare sa fie vorba de o clona???

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X