Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Incepatorilor Viva Sport

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Incepatorilor Viva Sport

    CUPA INCEPATORILOR VIVA SPORT

    DATA: SAMBATA 23 Iulie 2011
    LOCALITATEA: București ;
    ORA: 9.30 am ;
    Sala de tenis de masă VIVA SPORT TT;
    NR MESE: 11 mese omologate ITTF;
    SPATIU DE JOC: 40 mp ;
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 9,30 - pana se termina ;
    Numarul maxim de jucatori admisi: 64 ; nu se accepta jucatori legitimati sau ex legitimati ;
    ne rezervam dreptul de a refuza inscierea sau dupa caz, eliminarea din concurs a jucatorilor considerati de organizatori peste
    nivelul competitiei; jucatorii care depasesc nivelul competitiei, pot
    participa in afara concursului(fara validarea rezultatelor).
    TAXA PARTICIPARE: 15 lei in avans sau 25 lei in ziua concursului ( ceai cald la discretie );
    MATERIALUL DE PREMIERE: medalii si diplome pentru primele 3 locuri si 10 abonamente pentru primii 10 clasati ;
    SISTEMUL DE JOC:grupe inferioare, grupe superioare si eliminatoriu(set. 3 din 5).
    INSCRIEREA: forum, telefonic, pana sambata 23.07.2011 ora 09,30 am
    ORGANIZATORI: Tanase Horia 0733.108.475 ; 0722 257 558 ;
    E-Mail: contact(at)viva-sport.ro ;
    SE VA ORGANIZA UN SINGUR TURNEU.
    Ultima editare de VivaSportShop; 14.iul.2011, 14:54.
    www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
    Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

  • #2
    pai, daca refuzati jucatorii care sunt peste nivel dati macar cateva reguli.
    Ex jucatori clasati peste jocul x din clasamentul amatur sau jucatori cu media turneelor A>x din amatur. Si exemplele pot continua.
    Ca sa stie oamenii, ca daca se strang mai mult poate faceti un conscurs paralel pt astia considerati mai buni
    Mult succes si la cati mai multi jucatori inscrisi.

    Comentariu


    • #3
      Cred ca o sa ajungem si din Targoviște va anuntam mai exact pana atunci!
      FH/Butterfly Tenergy 05
      Blade/DHS Hurricane King
      BH/Butterfly Tenergy 05

      Comentariu


      • #4
        Care v-a fi media turneelor acceptata ?

        Comentariu


        • #5
          Cernicenco George Daniel
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Nici o lamurire asupra inscrierilor ,specificati modalitatea criteriului .

            Comentariu


            • #7
              Cernicenco Mariana
              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
              FH: Tenergy 05
              BH: Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                turneul se adreseaza incepatorilor de ex : jucatori care nu au reusit sa se califice la amatori din grupele inferioare
                Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                http://www.VivaSportShop.ro

                Comentariu


                • #9
                  nu mi se pare corect si nici clar,
                  sunt jucatori slabuti care sau mai calificat uneori...din inferioare...
                  mai bine pana la o anumita medie la punctaj...
                  e doar o parere...
                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                  FH: Tenergy 05 FX
                  BH: Tenergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Deci pana la urma chiar va fi de incepatori sau vor veni multi "priceputi"?
                    Blade : Donic Waldner Black Devil CB
                    FH : Donic BlueFire M3 MAX
                    BH : Donic BlueFire M3 2.0

                    Comentariu


                    • #11
                      Va propun ca limta de participare sa fie MA<=10, iar daca MA=0, MB<=6
                      In acest fel poate participa un numar foarte mare de jucatori de valoare apropiata, majoritatea fiind incepatori, iar riscul ca unul dintre participanti sa fie "ratacit" adica prea bun este foarte mic.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
                        nu mi se pare corect si nici clar,
                        sunt jucatori slabuti care sau mai calificat uneori...din inferioare...
                        mai bine pana la o anumita medie la punctaj...
                        e doar o parere...
                        daca se considera slabuti, ii asteptam. nu pot sa dau o media in functie de Amatur, deoarece am avut situatii in care jucatori de mare valoare au putut sa se inscrie in concurs fiind prima sau a doua participare in Amatur si astfel neavand o medie sau un punctaj mare. Din acest movitv ne-am rezervat dreptul de a elimina sau a nu primii in concurs, jucatorii considerati peste nivel, cum am precizat si in anunt.
                        Ultima editare de VivaSportShop; 20.iul.2011, 12:15.
                        www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                        Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                        Comentariu


                        • #13
                          ANUNT!

                          Limita de participare este, MA <=9 iar daca MA=0, MB<=5
                          www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                          Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                          Comentariu


                          • #14
                            Stan Radu- București
                            Blade : Donic Waldner Black Devil CB
                            FH : Donic BlueFire M3 MAX
                            BH : Donic BlueFire M3 2.0

                            Comentariu


                            • #15
                              INSCRIERI CONCURS:
                              1.Lazar Alexandru achitat
                              2.Arsenie George achitat
                              3.Cernicenco George Daniel achitat
                              4.Cernicenco Mariana achitat
                              5.Stan Radu
                              6.Pistol Alexandru achitat
                              7.Matei Cristian achitat
                              8.Ciupitu Cristian achitat
                              9.Antonica Emilian achitat
                              10.Mandruta Adrian achitat
                              TAXA PARTICIPARE: 15 lei in avans sau 25 lei in ziua concursului
                              Ultima editare de VivaShop; 22.iul.2011, 20:15.
                              Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                              http://www.VivaSportShop.ro

                              Comentariu


                              • #16
                                Dupa parerea mea trebuia sa lasati MA macar la10 pucte ,ca sa aveti mai multi participanti.
                                Astfel o sa fie majoritatea numai petru noi jucatori ,iar cei care au mai participat in amatur nu au sanse sa se inscrie .
                                Mult succes.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Eu cred ca e ok ce propun cei de la viva ca idee. de retinut ca sunt jucatori ff buni care ar putea castiga concurs A din amatur sectiunea amatori care nu au participat la nici un concurs (e bine ca isi rezerva dreptul de a elimina concurenti care chiar daca nu au puncte in amatur sunt prea buni). Ex intamplat dl Pietrisi la Topoloveni parca care nu avea nici un punct in amatur si a fost pus in grupa pe locul 8 adica ultimul, rezultat dansul a castigat concursul. Ca un fapt amuzant dl Duca Bebe a picat in aceiasi grupa cu dl Pietrisi si tot ca dansul nu avea puncte in AMATUR. Rezultat a jucat finala cu dl Pietrisi dansul plecand ca favoritul nr 7 si dl Pietrisi favoritul nr 8 . De aceia dansii trebuie sa fie vigilenti si sa nu accepte astfel de jucatori pentru ca nu ar fi corect pentru participantii incepatori. Pt ca acest concurs trebuie sa fie o sarbatoare pentru concurenti si un chin. Nu ar fi corect sa vina unu ca mine sau altii mai buni sa ii execute la foc automat. E frustrant sa vezi cum te bate cineva si tu sa nu ai nici o sansa sa faci ceva. Mult succes.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Vranceanu Mihai

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Ciupitu Cristian - București - Achitat

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de sevraj Vezi post
                                        Vranceanu Mihai
                                        in data de 18.06.2011 te-ai clasat in primii 8 la amatori in turneul nostru (5-8 Dumitru Gheorghe;Lungu Cosmin;VRANCEANU MIHAI;Coroianu Mircea )
                                        ne pare rau dar nu putem sa te acceptam in concursul de sambata 23 . 07 .2011 nivelul tau este peste
                                        nivelul competitiei
                                        MULTUMIM PENTRU INTELEGERE
                                        Ultima editare de VivaShop; 22.iul.2011, 17:36.
                                        Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                        http://www.VivaSportShop.ro

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          nu e nici o suparare, m am inscris pentru ca am MA 8. se pare ca nu prea ma vreti pe la sala voastra, nici la asta nici la ultimul turneu nu am fost primit(invitat). am inteles. bafta!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            hop si eu ...priza asiatica se stie :X
                                            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Felicitari ,cu toate ca nr. redus de participanti vor face propaganga si la urmatorul vor fi mai multi.
                                              Eventual ridicati media dupa efectuarea antrenamentelor de la premieri .

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Clasament

                                                1.Matei Cristian abonament 15h full time sau 30 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                2.Ciupitu Cristian abonament 10h full time sau 20 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                3. Negoita Edward abonament 05h full time sau 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                4. Arsenie George abonament 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                5-8.Cernicenco George Daniel abonament 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                5-8.Cernicenco Mariana abonament 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                5-8.Toma Vasile abonament 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                5-8.Ciobanu Valentin abonament 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                9-11.Antonica Emilian abonament 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                9-11.Mandruta Adrian abonament 10 h dimineata (10a.m-17pm)
                                                9-11.Pistol Alexandru abonament 10 h dimineata (10a.m-17pm)

                                                FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR

                                                Ultima editare de VivaShop; 25.iul.2011, 10:54.
                                                Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                                http://www.VivaSportShop.ro

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Super initiativa.
                                                  Este, cred, prima data cand sunt premii asa de valoroase la un concurs de amatori.
                                                  TsE

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X