Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B, București- CUPA VIVA SPORT, 20.08.2011 Open + AMATORI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    la inceput am marait cand am vazut taxa asa de mare dar cand am vazut ca domle trebe sa fac plata inainte de ziua concursului pt ca daca o fac in ziua turneului sunt penalizat (de parca nu stiu ce fluxuri financiare am bloca domnilor de la viva daca am plati in ziua concursului). O sa zic pass la acest turneu. Pacat dintr-un turneu de 60-70 de oameni in prima faza la fostul turneu s-a ajuns la unul de 30 si eu cred ca o sa scada. Asa ca o sa se ajunga la un turneu intre 10 oameni care au abonament la sala si atat.
    Pacat ca domnii de la Viva insista in greseala. Au vazut o data ca nu a fost bine nu inteleg de ce insista. Probabil ca asa suntem noi romanii nu vrem sa ne recunoastem greselile.
    Nu sunt un adversar al domnilor de la Viva si nu am nimic cu dansii. De cate ori au facut ceva bun i-am laudat si asta se poate vedea in posturile mele de pe acest forum, dar asa cum sunt laudati cand fac ceva ff bine trebuie sa fie criticati cand fac ceva gresit.
    Oarecum taxa de 25 de lei este justificata prin numarul de premii dar nu trebuie sa fie asa in AMATUR pentru ca asta e spiritul amatur joci de placere si nu pe bani (o diploma, o medalie etc sunt de ajuns ca premii). Daca vreti bani mergeti la profesionisti ...

    Comentariu


    • #27
      Buna ziua,

      din Branesti Ilfov Stoian Gheorghe si Marin Tudorel ambii la amatori.

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
        Am si eu o parere!Taxa de participare o stabileste organizatorul(25/30 lei pt.B mi se pare mult,dat fiind faptul ca am organizat unul).Sunt cheltuieli si trebuie suportate de catre participanti care doresc abonamente ca premii...Cat despre greselile domnului Antal nu trebuie discutat,de ce? Nu vor mai scrie pe forum decat''asi'' in exprimare.
        Iar off-topic:
        Daca vi se pare ca a scrie corect in limba materna este o cerinta iesita din comun si care poate fi trecuta cu vederea ... eu ce sa mai zic ... imi inghit cuvintele si plec capul ...
        Daca nici in 50 de ani de vorbit si scris intensiv in limba materna o persoana nu reuseste sa stapineasca acea limba ... sincer, nu ma intereseaza ce gindeste acea persoana. Daca nu a reusit sa-si insuseasca niste reguli simple, pe care si un copil de clasa a 8-a le poate invata, cum pot asculta ce idei are acel om? Ce poate gindi in mod extraordinar astfel incit sa-mi trezeasca interesul, daca invatarea limbii i s-a parut un hop de netrecut? Chiar si faptul ca argumentez ceea ce am spus in postul precedent mi se pare deplasat ... e o conditie a priori pentru a realiza comunicarea intre 2 indivizi - altfel cind se termina cuvintele se scot bitele si ajungem in epoca homo erectus.
        P.S. Da, nu folosesc "a" in loc de "i". Si nici "sunt" in loc de "sint". Sorry de poluarea off-topic
        Timo Boll ALC
        FH: DHS 3 NEO 2.2
        BH: DHS 3 NEO 2.2

        Comentariu


        • #29
          Daca a scrie corect este mai important decat a avea 7 ani de acasa si a jigni un om pe care nu-l cunosti, atunci intr-adevar aveti mare dreptate! "Copil de clasa a 8-a'', "homo erectus" etc......reveniti-va Domnule!
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #30
            a, am si ceva on topic ... )
            Mai fratilor, dam minim 4 milioane pe echipament (lemn, fețe ... etc) si ne impiedicam la 10 RON? Dati-o naibii de treaba ...
            Timo Boll ALC
            FH: DHS 3 NEO 2.2
            BH: DHS 3 NEO 2.2

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
              a, am si ceva on topic ... )
              Mai fratilor, dam minim 4 milioane pe echipament (lemn, fețe ... etc) si ne impiedicam la 10 RON? Dati-o naibii de treaba ...
              1. Tu dai 400 lei pe echipament, eu dar alti nu au banii astia.
              2. Atitudinea face toti banii nu pui 25 lei taxa si daca platesti dimineatza in ziua concursului esti penalizat, e ca si cum ar zice domle nu am incredere in cuvantul tau cand te inscrii telefonic sau pe forum. Aveau tot dreptul sa se comporte asa daca se intampla adesea ca sa se inscrie oamenii si sa nu vina. Din cate am vazut nu s-a intamplat asa.
              3 Asa cum am zis multitudinea de premii este de laudat 10 abonamente la sala nu este putin pt un concurs B dar reafirm nu asta e spiritul AMATUR jucam de placere si nu pe bani. Daca aceste abonamente erau date ca premiere din partea organizatorilor si nu veneau ca o suprataxa platita de competitori era chiar de lauda pt organizatori. Daca se perpetueaza chestia asta o s ase intample urmatoarea situatie: cei mai slabi nu o sa mai vina sa joace pt ca o sa zica da de ce domle sa ma duc sa-i platesc lu x abonamentul la sala mai bine joc o miuta in spatele casei etc sau ma duc la un gratar. Pt ca fie vorba intre noi se intampla ca de obicei sa castige cam aceiasi oameni concursul pt ca sunt buni. Si ce zic acestia : hai domle sa mai iau un abonament de 200-250 lei la pret de 25 lei ca sigur ii execut pe cei mai multi sau de ce nu chiar pe toti. Si uite asa in loc sa fie o competitie prietenoasa devine o competitie in care maraie unii la altii si o sa ceara arbitrii ca o sa se certe pe puncte si nu se inteleg intre ei cum este acum in AMATUR. Si nu mai zic de tentatia lor puternica de a fura punctele si a strica toata plecrea adversarilor de a juca creste considerabil (ma refer la uni jucatori, foarte multi chiar au onoare si nu fac mizerii din astea). Banii ii facem din ce ne pricepem noi mai bine adica din ceea ce muncim. Si repet parerea mea este ca daca oamenii simt ca vor sa concureze pe bani sa se duca la profesionisti sa-si incerce muschii si nu la amatori.

              Comentariu


              • #32
                Gherasim Costel-București-Amatori
                donic Waldner
                Samba N-tek fh/bh

                Comentariu


                • #33
                  Cristea Ecaterina - Amatori
                  DONIC BURN ALL+
                  FH: YASAKA RAKZA 7 SOFT - 2.0
                  BH: YASAKA RAKZA 7 SOFT - 2.0

                  Comentariu


                  • #34
                    Zahiu Marius- Amatori - prima participare
                    Ultima editare de Sahiu; 19.aug.2011, 19:44.

                    Comentariu


                    • #35
                      Dan Ivan - amatori , București

                      Comentariu


                      • #36
                        Inscriere

                        Dobritoiu Dragos, București, Amatori

                        Comentariu


                        • #37
                          Ghita Alexandru - amatori

                          Comentariu


                          • #38
                            Alexandrescu marius-open
                            cocolos alexandru iulian-amatori
                            ciortea sandu-amatori
                            inscriu si copii: Ionita alexandru
                            ionita cristian la sectiunea amatori
                            AS DORI SA PRACTIC CAT MAI MULT POSIBIL ACEST SPORT SI SA DEVIN IMBATABIL

                            Comentariu


                            • #39
                              Filoteanu Adrian - Amatori
                              Timo Boll ALC
                              FH: DHS 3 NEO 2.2
                              BH: DHS 3 NEO 2.2

                              Comentariu


                              • #40
                                Vasilescu Remus - Curtea de Argeș - amator
                                BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                                FH: KOKUTAKU BLutenkirsche 868 TENSION SUPER TACKY
                                BH: Tibhar super defence 40

                                Comentariu


                                • #41
                                  http://s839.photobucket.com/albums/z...0Viva%20Sport/.
                                  Pentru cei care vor sa viziteze.
                                  [PHOTOBUCKET]http://s839.photobucket.com/albums/zz311/costelxxl/Cupa%20Viva%20Sport[/PHOTOBUCKET]
                                  donic Waldner
                                  Samba N-tek fh/bh

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Buna ziua,

                                    Un BRAVO pentru Remus - felicitari prietene.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Multumesc prietene. Si acest rezultat a fost obtinut fara niciun antrenament....daca nu ma mai onorezi cu prezenta.Ne vedem la Vali la Curtea de Argeș...bineinteles pana atunci nu o sa mai pun mana pe paleta)).
                                      BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                                      FH: KOKUTAKU BLutenkirsche 868 TENSION SUPER TACKY
                                      BH: Tibhar super defence 40

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        La clasament n-ati trecut si localitatile, presupun ca jucatorii noi sint toti din București.
                                        Burlacel Ionut
                                        Cocolos Alexandru
                                        Dumitru Gheorge
                                        Surcel Alexandru
                                        Ghita Alexandru
                                        Schuller Ilie
                                        Spac Doru
                                        Matei Cristian
                                        Zamfiratos Amir
                                        Ionita Alexandru
                                        Ionita Cristian
                                        Zahiu Marius
                                        Spac Teo
                                        Pletea Liviu
                                        Cernicenco George
                                        Popescu Andrei - exista in clasament dar este din Constanța
                                        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          pozele de la festivitatea de premiere?

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Burlacel Ionut e BURLACEL ION loc 959
                                            Cocolos Alexandru buc
                                            Dumitru Gheorge e Dumitru Gheorghe loc 211
                                            Surcel Alexandru buc
                                            Ghita Alexandru buc
                                            Schuller Ilie buc
                                            Spac Doru buc
                                            Matei Cristian buc
                                            Zamfiratos Amir buc
                                            Ionita Alexandru buc
                                            Ionita Cristian buc
                                            Zahiu Marius buc
                                            Spac Teo buc
                                            Pletea Liviu buc
                                            Cernicenco George buc
                                            Popescu Andrei - exista in clasament dar este din Constanța -- cred ca e nou din bucuresti


                                            OK
                                            Ultima editare de FlorinBN; 22.aug.2011, 12:54.
                                            Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                            http://www.VivaSportShop.ro

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Eu sunt din Ilfov,scuze ca nu am specificat inainte-Cernicenco George Daniel nume complet
                                              Ultima editare de george25; 22.aug.2011, 16:34.
                                              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                              FH: Tenergy 05
                                              BH: Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de george25 Vezi post
                                                Eu sunt din Ilfov,scuze ca nu am specificat inainte-Cernicenco George Daniel nume complet
                                                Si la localitate ce sa scriu?
                                                De asemenea, preferabil este sa alegeti un singur prenume pentru a evita confuziile viitoare - pot aparea dubluri in clasament daca organizatorii nu va inscriu la turnee cu numele complet.
                                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                  Si la localitate ce sa scriu?
                                                  De asemenea, preferabil este sa alegeti un singur prenume pentru a evita confuziile viitoare - pot aparea dubluri in clasament daca organizatorii nu va inscriu la turnee cu numele complet.
                                                  Sunt din Localitatea Vidra,iar ca prenume ramane George,deci Cernicenco George,desi sunt ca si inexistente sansele sa apara vreo dublura a mea,la ce nume de familie am
                                                  Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                                  FH: Tenergy 05
                                                  BH: Dignics 05

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    OK, mai sus vroiam sa spun ca se poate sa apareti la un turneu Cernicenco George Daniel iar la altul doar Cernicenco George, ceea ce duce la o dublura in clasament.
                                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X