Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

recomandari incaltaminte

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • recomandari incaltaminte

    Salutare tuturor.
    As vrea cateva recomandari pentru o pereche de 'incaltari' pentru tenis de masă. Cateva criterii:
    1- Confort. In urma cu ceva timp am avut unele probleme la genunchi, si as vrea ceva ce sa protejeze cat mai bine genunchiul (ma refer la amortizarea socurilor). Stiu ca exista ceva de la ASICS, cu gel, dar am vazut o gama foarte variata. Si ieftini si foarte scumpi.
    2- Aderenta. Aici nu cred ca e cazul sa spun prea multe.
    3- Sa tina cat mai bine incheietura
    4- Bine aerisiti. Nu as vrea sa fie complet din piele (sau alte materieale rigide).

    As dori parerile celor care au folosit unele tipuri de incaltaminte, si au fost satisfacuti considerand criteriile de mai sus.

    Multumesc anticipat pentru timpul si ideile voastre.

  • #2
    Beni,
    Am luat eu Mizuno Wave Drive 5. Sunt f buni. Poti sa ii vezi sambata , daca apari la concurs.
    Hurricane III (by Nittaku)
    Jun Mizutani ZLC
    Nittaku Hammond Z2

    Comentariu


    • #3
      Amortizeaza bine? Sursa, pret?
      ---------- Post added 16-Aug-2011 at 10:50 ----------
      Stie cineva de tipul asta de pantofi: http://www.contra.de/product_info.ph...e-Husgado.html. Stiti unde se pot gasi in tara? Mi se par interesant...

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de valentinm Vezi post
        Beni,
        Am luat eu Mizuno Wave Drive 5. Sunt f buni. Poti sa ii vezi sambata , daca apari la concurs.
        De unde ???
        Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
        "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

        Comentariu


        • #5
          decat sa dati o groaza de bani pe aceste incaltari, cu 50 ron va luati 2 talonete cu gel si le puneti pe ce tip de incaltaminte vreti,eu am si-s f multumit,se spala si puteti sa le parfumati
          ---------- Post added 21-Aug-2011 at 11:38 ----------
          le asezati sub branturi la pantofii sport ca sa nu alunece

          Comentariu


          • #6
            don tony observ ca esti priceput in toate domeniile legate de ping-pong(branturi parfumate....).....
            dar de la chestii de .......cizmarie pana la evaluarea jucatorilor e cale lunga(vezi subiect "i-am batut pe castraveti")

            Comentariu


            • #7
              SIncer am incercat un set de pernite de gel. Nu mi se par eficiente pentru ceea ce vreau eu. Pe langa amortizare, o incaltaminte buna trebuie sa si 'tina' bine piciorul, si altele. Oricum multumesc pentru sugestie.

              Comentariu


              • #8
                Dintre cei incercati de mine, daca nu ai piciorul lat, Adidas NewTTenium II mi s-au parut foarte buni.
                Mizuno Wave sunt buni, dar ma tem ca amortizarea nu e cea mai buna.
                Asics Gel Rocket 5 pareau a fi foarte buni, dar nu i-am purtat, doar probat. La Asics gama GEL este ceea ce te intereseaza. Si, mai ales, încearcă să nu-i cumperi online, probează-i înainte, că au niște calapoade ciudate.
                Butterfly Radial EL sunt buni - amortizare medie, grip mediu, usori, pret accesibil.
                Ultima editare de grasomega; 22.aug.2011, 08:04.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de grasomega Vezi post
                  Dintre cei incercati de mine, daca nu ai piciorul lat, Adidas NewTTenium II mi s-au parut foarte buni.
                  Mizuno Wave sunt buni, dar ma tem ca amortizarea nu e cea mai buna.
                  Asics Gel Rocket 5 pareau a fi foarte buni, dar nu i-am purtat, doar probat. La Asics gama GEL este ceea ce te intereseaza. Si, mai ales, încearca sa nu-i cumperi online, probeaza-i înainte, ca au niste calapoade ciudate.
                  Butterfly Radial EL sunt buni - amortizare medie, grip mediu, usori, pret accesibil.
                  Cristi, spune-mi , te rog, Asics-ul care l-ai probat, ce nr. era si ce nr. european porti tu ?... asta ca sa putem trage niste concluzii, relativ la corespondenta dintre numere.
                  Multumesc !

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc frumos tuturor pentru parerile voastre.
                    Asics stiu unde pot gasi.
                    Adidas NewTTenium - puteti sa-mi dati o sursa buna?
                    Inca o data multumesc

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu-mi aduc aminte masurile, dar imi erau mari. Cea mai relevanta masura mi se pare cea exprimata in cm, daca este reala.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        Pentru cine-si mai aduce aminte de stramosul pantofilor de sport romanesti...tenesi de la FINCA Drăgășani!!!!
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X