Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Material tricouri si sorturi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Material tricouri si sorturi

    As dori sa stiu care este cel mai bun material pentru tricouri si sorturi,deoarece am vazut ca majoritatea sunt fie 100% polyester fie 100% bumbac.
    Nu am mai avut pana acum niciun tricou special pentru tenis de masă si as dori sa imi cumpar,dar nu stiu ce materiale sunt potrivite si de la ce producatori
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

  • #2
    Polyester
    Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
    "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

    Comentariu


    • #3
      pt ca lasa transpiratia sa se evapore, pe cand bumbacul se imbiba si se usuca greu.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #4
        Eu as zice ca de la 22-23 grade celsius in sus, e bun polyesterul iar sub aceaqsta temperatura, bumbacul.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de RBlade Vezi post
          pt ca lasa transpiratia sa se evapore, pe cand bumbacul se imbiba si se usuca greu.
          ....si,in plus,daca stai cu tricoul de bumbac ud,te ia cu frig si ai toate sansele sa racesti
          Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
          "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

          Comentariu


          • #6
            Ambele materiale se uda si STAU UDE, cand transpiri intens. Mie mi se pare ca polyesterul si microfibra se simt mai reci decat bumbacul, cand sunt ude. Deci mai potrivite cand e cald, iar bumbacul mai potrivit cand e frig.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Din polyester se evapora mai repede. Bumbacul acumuleaza toata transpiratia in fibrele sale. Nu sunt bune tricourile de polyester cand e frig pentru ca tricourile de sport in general sunt facute sa respire foarte bine. Exista insa haine din polyester care sunt facute sa tina cald... din bumbac nu prea se pot face haine calduroase.
              Pt tricourile de tenis de masă insa, sunt de acord cu ultima propozitie.
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                Ambele materiale se uda si STAU UDE, cand transpiri intens. Mie mi se pare ca polyesterul si microfibra se simt mai reci decat bumbacul, cand sunt ude. Deci mai potrivite cand e cald, iar bumbacul mai potrivit cand e frig.
                Foarte corect descris aspectul .
                Preferabil ar fi ca in timpul jocului sa-l folosesti pe cel din polyester ,iar in pauza dintre meciuri pe cel de bumbac care absoarbe transpiratia ,ca atare sa ai mai multe la indema .

                Comentariu


                • #9
                  stiti din bucuresti undeva unde-ti poti achizitiona tricouri cu embleme butterfly de ex. sau chestii d'astea?

                  Comentariu


                  • #10
                    Viva sport club de la Piata sudului are in stoc tricouri Yasaka. Vezi ca au si site. Cel mai bine te duci acolo si alegi.
                    Este exact in autogara de pe Oltenitei...
                    TsE

                    Comentariu


                    • #11
                      stiu unde e vivasport doar ca eu vreau neaparat butterfly..

                      Comentariu


                      • #12
                        http://www.ttshop.ro/ reprezentanta butterfly in romania.

                        Comentariu


                        • #13
                          mersi

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X