Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

la competitii se poate juca in maieu?sau in tricou alb?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • la competitii se poate juca in maieu?sau in tricou alb?

    am citit regulamentul ittf si acolo spune ca e voie cu tricou cu maneci scurte sau tricou fara maneci...e voie sa joci intr-um maieu?...mica diferenta ar fi ca barele de peste umeri sunt mai subtiri...altceva...poti juca in tricou alb daca se foloseste minge portocalie?...ca asa mi s-a parut ...puteti sa-mi dati exemple concrete din ligile nationale,superliga...multumesc

    ---------- Post added 04-Sep-2011 at 21:13 ----------

    aaa...si altceva...cred si ca nu ai voie sa joci in tricou cu maneca lunga...si nici in pantaloni lungi...totusi mi se pare ca aici arbitrul hotaraste...
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

  • #2
    chiar nu poate sa ma lamureasca nimeni?
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

    Comentariu


    • #3
      Tricoul ar trebui sa fie obligatriu , din mai multe motive :
      - ori ce atingere a miingi de corp duce la umezirea acesteia
      - vizibilitatea miingi in fata corpului este mai buna cand ai tricou
      - acesta este si motivul pentru care nu se folosesc tricouri de aceasi culoare cu miingea
      - si nu in ultimul rand respectul pentru adversar

      Comentariu


      • #4
        Cu toate acestea, numai rasfoind albumele foto de la concursurie Amatur se poate observa ca multi au venit acolo sa joace tenis de "camp".
        Chiar si asa, mie mi-e uneori rusine sa le mai atrag atentia unor jucatori, dintre care unii sunt recidivisti.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Majoritatea participantilor vin CU si DIN placere la turneele Amatur,facand totusi anumite sacrificii financiare (costul transportului,al inscrierii,masa si protocol unde e cazul!!).Cei care se RESPECTA (aici intra MAJORITATEA dintre participanti)
          nu neglijeaza aspectul echipamentului de joc:incaltari adecvate ,short si tricou pe masura(chiar si unul de schimb).
          In consecinta,aceasta reprezinta o forma(prima forma) de respect pe care trebuie sa-l aratam cu totii:respect pentru persoana ta+ respect pentru adversar si spectatori=respect pentru tenisul de masa!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #6
            vreau sa stiu daca este regulamentar sa joci in maieu....ca daca este,nu mi se pare normal sa spunem ca-i lipsa de respect fata de adversar sau ca ai obstructiona jocul...atenienii concurau goi,atunci fiind cele mai fair play jocuri...domnul antal si-a spus parerea dar eu cred ca mingea se umezeste mult mai usor din palma iar suprafata descoperita de maieu este mica...
            eu prefer sa joc in maieu ca manecile ma cam incomodeaza si nu ma simt 100% in apele mele... desigur fara nici o urma de lipsa de respect...
            tibhar def plus jumulita
            gambler reflectoid 1,0
            dawei 388 D-1 ox

            Comentariu


            • #7
              Joo daca esti o Doamna cred ca sunt multi care s-ar oferi sa joace cu tine!
              Daca nu, poate chiar sunt Doamne si Domnisoare care ar incerca macar o data (joci cu lenjerie sau fara? Nu de alta dar banuiesc ca si aia te incomodeaza) ...

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de csabazedler Vezi post
                Majoritatea participantilor vin CU si DIN placere la turneele Amatur,.Cei care se RESPECTA
                nu neglijeaza aspectul echipamentului de joc: incaltari adecvate ,short si tricou pe masura (chiar si unul de schimb).
                In consecinta,aceasta reprezinta o prima forma de respect pe care trebuie sa-o aratam cu totii: respect pentru persoana noastra + respect pentru adversar si spectatori = respect pentru tenisul de masa!
                Si ce faceti cu 'exceptiile' care joaca pingpong prea imbracate sau la bustul gol (ca mine)?
                Le catalogati drept persoane lipsite de respect? Sau va ganditi cum sa le tratati?
                Poate vreti sa ne retragem singuri din turnee ca sa nu va oripilam pe voi- cei normali si decenti.
                Faptul ca eu nu pot juca imbracat si incaltat mai mult de 5 min (nici iarna) e un handicap, de care nu pot scapa cu toate sfaturile dvs bine intentionate, asa cum unui schiop nu-i va mai creste piciorul oricata galerie i-ati face. Pricepeti?
                Daca vreti sa scapati de unii ca mine, n-aveti decat sa faceti turnee exclusiviste, poate mai reduceti putin competitia si competenta care va deranjeaza atat de mult. Oricum, prefer sa joc mai mult in compania celor care ma cunosc si nu mai fac mutre de domnisoare educte la pension. Va doresc tuturor multi ani de sport in continuare, sa ramaneti 'normali' si nu ajungeti sa fiti aratati cu degetul din motive asemenea mie! SR

                Comentariu


                • #9
                  Oricine se simte mai bine, lejer, fara prea multe haine pe el, asta nu inseamna ca ne ducem la job pe timpul verii in bustul gol. Parerea mea!
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #10
                    eu cred ca la nivelul nostru de amator este bine sa se respecte macar culoarea tricoului sau a maieului.....adika sa nu fie de aceeasi culoare ca si mingea....in rest daca joaca cu mine cineva la bustul gol sau descult nu ma deranjeaza,intrucat culoarea pielii difera de cea a mingiilor.......cat despre incaltaminte pot sa am adversari si cu bocanci sau cizme de cauciuc....ce treaba am eu cu ce este incaltat colegul din partea opusa??
                    fh-xiom vega-pro 2mm
                    blade--galaxy-v16
                    bh-xiom omega tour--max

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de dado_daniel Vezi post
                      Oricine se simte mai bine, lejer, fara prea multe haine pe el, asta nu inseamna ca ne ducem la job pe timpul verii in bustul gol. Parerea mea!
                      De acord, insa la job nu ma supraincalzesc pt ca nu fac un efort dinamic sustinut ca la masa de tenis. SR

                      Comentariu


                      • #12
                        Domnilor, adevarul este pe la mijloc. Oponentul, publicul sau sportul trebuie respectate din suflet, nu formal. Am vazut multi pradatori, care-si "respecta" prada, apoi o potrivesc la gust, din sare si piper. Stiti cum aratau uniformele de militari ale Englezilor (unul dintre cele mai pedante popoare din lume), in colonii? Sau stiti care era tinuta de predicator, a lui Mahatma Ghandi? Credeti ca nu-si respecta poporul sau nu era respectat?
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Acesta este un pamflet: orice asemanare cu persoane sau situatii cunoscute , este intamplatoare !
                          Je Suis Lejer
                          Joc doar tenis de placere,
                          In haine cat mai lejere.
                          Stati lejer nu va umflati,
                          Nu de alta o sa crapati.
                          Tu te crezi un Timo bou,
                          Dar de fapt esti cat un ou,
                          Nu ca nu ai fi si ...bou.
                          Ia nu va mai enervati
                          Si o piesa ascultati,
                          Poate va mai relaxati:
                          Ultima editare de cezarhtn; 07.mai.2013, 08:45.
                          Blade:tb Spark fl
                          FH: Butterfly Tenergy 05
                          BH: Grip-s Europe

                          Comentariu


                          • #14
                            Ha ha...super tare piesa. N-am auzit-o pana acu...Je suis Lejer )
                            _______________________________
                            Adam Worth
                            Sistem ERP

                            Comentariu


                            • #15
                              Legat de dn-l Stefan Rusu!
                              Spuneti ca nu puteti juca inbracat, si ne cereti sa facem un efort sa v-a acceptam asa! Dar daca dv-stra a-ti face un efort sa jucati echipat decent? Ca sa nu spun ca sunteti exceptia nu regula. the.......!!!!!
                              TIBHAR MX-P/home made off+/TIBHAR EL-P

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X