Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce e banda care se pune sub genunchi?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce e banda care se pune sub genunchi?

    Am observat La Zhang Jike si la Wang Hao ca au un fel de bandaj sub genunchi. Cred ca aia se primeste dupa un rezultat anume?! Ma poate ajuta cineva?

  • #2
    Cred ca este o orteza

    http://www.efarma.ro/products.php?id=5466

    Comentariu


    • #3
      Cred ca este o banda magnetica pentru genunchi
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        eu as cred ca nu e medical. Ar fi o recompensa sau asa ceva!

        Comentariu


        • #5
          Totusi cred ca este medical pentru preluarea socurilor la schimbarile rapide ,sa protejeze meniscul .

          Comentariu


          • #6
            Sigur, este bratzara de picior a campionului mondial...
            TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

            Comentariu


            • #7
              Banda de care vorbiti pare si cel mai probabil e o mica greutate care ajuta sportivul la miscari rapide cu un plus la explozie. Exista greutati de astea si pentru brat.

              Comentariu


              • #8
                Cred ca ai uitat sa pui
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de MaLong Vezi post
                  Am observat La Zhang Jike si la Wang Hao ca au un fel de bandaj sub genunchi. Cred ca aia se primeste dupa un rezultat anume?! Ma poate ajuta cineva?
                  Dupa un rezultat de la radiografie, care denota o anumita afectiune a genunchiului...
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    http://www.mcdavid.ro/index.php?productID=7346
                    bratara de care vorbiti este un suport de tendon rotulian,este extraordinara pentru durerile de genunchi si eu folosesc si nu simti ca joci.
                    nu este nici un premiu,este doar un suport medical.....
                    www.tenismasa.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Domnul tibi s-a exprimat cel mai bine.
                      Si eu port acest "accesoriu" si este intr-adevar un suport pt. tendonul rotulian.Dupa o radiografie,medicul mi-a recomandat asa ceva.
                      Nu prea are sens ca cineva sa-l poarte daca nu are sau nu a avut probleme cu genunchii(tendonul rotulian).Acesta nu te face mai rapid in miscari si nici mai precis in lovituri si sigur nu se ofera ca premiu sau ca titlu onorific(asa ca sa nu gandeasca cineva ca datorita acelui bandaj joaca chinezii asa de bine ).
                      Blade: Bty Primorac Carbon off+
                      Bh:Tenergy 80 fx
                      Fh:Tenergy 80 fx

                      Comentariu


                      • #12
                        Eu cred ca au terminat banda aia de la secu si i-au pus una de rezerva, poate are si GPS sa nu-l piarda .
                        Parca vad ca in etapa viitoare toti apar cu banda ...

                        Comentariu


                        • #13
                          Pentru ca "Orteza" este prea aproape de "Proteza" si nu suna prea bine, sa-i zicem "Suport" ca e foarte aproape de adevar. Tendoanele diferitelor incheieturi, sufera uneori de la stresul exagerat si repetat la care sunt supuse si se vindeca foarte greu, pentru ca sunt foarte slab irigate cu sange. "Suporturile" astea, devin uneori indispensabile. Si Wang Hao avea la un moment dat, nu stiu daca mai are nevoie acum.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de MaLong Vezi post
                            eu as cred ca nu e medical. Ar fi o recompensa sau asa ceva!
                            ))) esti cel mai hahazliu de pe forumu asta sa moara Gibilan ))
                            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                            Comentariu


                            • #15
                              Ei acuma sunt "fruntas", daca or sa apara cu doua benzi, inseamna ca au fost facuti "caporal".
                              Daca or sa vina la concurs in baston, inseamna ca deja au ajuns "maresal".
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Tare!!!!
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X