Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul National Amatur – turneu A+, Topoloveni - 15 octombrie 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de nickis Vezi post
    ....undeva in florida am jucat un turneu care dupa grupele preliminare a avut loc un turneu eliminatoriu care s-a disputat intr-un sistem necunoscut mie ,dar foarte interesant:.....dupa primul tur eliminatoriu ,invinsii au fost trecuti pe un tabel alaturat care se disputa si el eliminatoriu.........si practic finala turneului s-a disputat intre invingatorul invingatorilor si invingatorul invinsilor...........deci,ai o pasa proasta ...poti s-o indrepti pe celalalt tabel eliminatoriu.......interesant?.........o zi buna!
    Daca nu ma insel sistemul se numeste Winner Bracket - Looser Bracket ( acest sistem este folosit si la turneele de PRO GAMING ( jocuri pe calculator, gen counter-strike). Sistemul e simplu : se fac grupe , se califica un anumit numar de echipe, se stabilesc capii de serie ; intra toti pe tabelul eliminatoriu , echipele care pierd in primul tur intra pe tabelul Looser Bracket , echipele care castiga merg in continuare in Winner Bracket. Echipa care pierde in finala Winner Bracket joaca cu echipa care castiga finala din Looser Bracket. Echipa castigatoare a finalei Looser Bracket va avea nevoie de 2 victorii in fața castigatoarei din finala Winner Bracket pentru a castiga Marea Finala ! Sper ca s-a inteles ceva din ce-am scris aici... Ideea e aplicata in prezent pt gamingul PRO.

    Ar fi interesant sa vedem cum se aplica si in sport...
    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

    Comentariu


    • #27
      winner-looser

      ......corect alex,
      ....in felul acesta se acorda inca o sansa celor care din vari motive considera ca o infringere in turneul eliminatoriu a fost intimplatoare si revin in turneu.......o noua sansa!

      Comentariu


      • #28
        inscriere concurs

        POP CORNEL la amatori din SF.GHEORGHE
        VA ROG SA-MI DATI SI NISTE INF.DESPRE POSIBILITATI DE CAZARE.MULTUMESC

        Comentariu


        • #29
          Claudiu Manoiu la amatori
          ---------- Post added 01-Oct-2011 at 20:44 ----------
          Este foarte bun sistemul de joc propus de d-voastra pentru aceasta competitie!! Sper sa-l promoveze si altii!!!
          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
          FH - Xiom Sigma II Pro
          BH- Xiom Sigma II Pro

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de POP C.BENEDEK Vezi post
            POP CORNEL la amatori din SF.GHEORGHE
            VA ROG SA-MI DATI SI NISTE INF.DESPRE POSIBILITATI DE CAZARE.MULTUMESC
            Am precizat in topic ca exista cazare la 2-3 pensiuni unde se poate sta in conditii bune la 35-40 de lei/persoana/noapte. Pentru alte detalii va rog sa imi dati un mp sau sa-mi telefonati: 0723.336.455
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #31
              Din București , Dumbrava Doru - amatori

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de nickis Vezi post
                ....undeva in florida am jucat un turneu care dupa grupele preliminare a avut loc un turneu eliminatoriu care s-a disputat intr-un sistem necunoscut mie ,dar foarte interesant:.....dupa primul tur eliminatoriu ,invinsii au fost trecuti pe un tabel alaturat care se disputa si el eliminatoriu.........si practic finala turneului s-a disputat intre invingatorul invingatorilor si invingatorul invinsilor...........deci,ai o pasa proasta ...poti s-o indrepti pe celalalt tabel eliminatoriu.......interesant?.........o zi buna!
                NU trebuie sa reinventam roata... Sistemul respectiv se mai numeste si DUBLU KNOCK-OUT si se foloseste destul de mult si la alte sporturi. Chiar si de pe site-ul FIFA (da, de la fotbal!!) am descarcat un sistem similar, utilizat pt campionatul mondial de juniori, nu stiu cand si la ce grupa de varsta. Sunt mai multe variante, mai multe idei, mai multe principii (de ex, la judo cine castiga la "looseri" poate lua max locul 3) dar principiul esential este acelasi: se acorda o a doua sansa.

                Am organizat la Brăila cateva concursuri in acest sistem si folosim de cativa ani sistemul respectiv la o serie de campionate (chiar nationale) la GO, cu rezultate f bune. Continui sa cred ca utilizarea unui astfel de sistem si la noi, la tenis de masă, ar fi un lucru bun. Cine este interesat, poate sa ma contacteze. Free of charge
                ---------- Post added 03-Oct-2011 at 13:42 ----------
                Sambata, pe 14 oct, sunt de garda, dar daca ma gandesc bine, e posibil sa dati de mine sambata la concurs, daca la OPEN se incepe la 15.00. Foarte posibil, in acest caz, si cu Marius Constantinescu, daca tot suntem vecini .
                Deci, notati inscrierea, deocamdata cu titlu de intentie. Dar, dupa cum stiti, DACA VREI, POTI
                Iulian Toma

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de dr.Toma Vezi post
                  ...Sambata, pe 14 oct, sunt de garda, dar daca ma gandesc bine, e posibil sa dati de mine sambata la concurs, daca la OPEN se incepe la 15.00. Foarte posibil, in acest caz, si cu Marius Constantinescu, daca tot suntem vecini .

                  Deci, notati inscrierea, deocamdata cu titlu de intentie. Dar, dupa cum stiti, DACA VREI, POTI
                  Atentie mare sa nu incurcati datele cu garzile dle doctor. Sambata este in 15 octombrie si daca data garzii este corecta, dv. sunteti de garda vineri, 14 octombrie. Deci va asteptam la Topoloveni! La Open de la ora 15.00! Luati-l si pe Marius!
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • #34
                    Insriere> Vladoiu Gelu-Brașov...amatur, platesc prin virament BCR
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • #35
                      Din Brașov Tutoveanu Răzvan, amatori
                      Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                      Comentariu


                      • #36
                        Din Brașov Hutanu Alin, amatori
                        Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                        FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                        BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #37
                          Constantin Teodor - București - Open
                          Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                          FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                          BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                          Comentariu


                          • #38
                            Ne pregatim sa onoram acest turneeu cu urmatori [deocamdata];
                            La amtori
                            Marin FLORICEL
                            Popa MIRCEA
                            Padurariu COSTEL
                            Antal DENES - open

                            Comentariu


                            • #39
                              DIn Hunedoara se inscriu (la amatori ) : Pasare Mihnea si Pasare Sorin

                              Comentariu


                              • #40
                                Dena Corneliu - Giurgiu - Amatori

                                Comentariu


                                • #41
                                  Pascu Dorin-Moreni

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
                                    Pascu Dorin-Moreni
                                    Hai ,hai nu ne tine in suspans!!!

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      București-Popescu Valentin-Amatori
                                      Popescu Dan-Open

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Vin si eu Sorin...si Deni!

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Este foarte adevarat ca cel mai frumos este pe malul lacului,dar eu tot la peco vreau patru camere, asa ca sorine poti sa o consideri comanda ferma. Participantii saptamana viitoare!

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Dan Banica, din Ploiești, la amatori. Multumesc!

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Din Tg Jiu:
                                              Dondera Vasile, Cruceru Sergiu, Gitman Laurentiu si Bradusca Cornel
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Da ,la open te rog Sorin!

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                                  CS TOP ARENA TOPOLOVENI va asteapta pe toti iubitorii acestui sport cu o tuica de Topoloveni!
                                                  sunt cel mai mare iubitor al acestui sport !

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Din Pitești la AMATORI :
                                                    PRIBEAGU CLAUDIU
                                                    OPREA IONELA
                                                    ENE DIANA
                                                    PESCARUS AURA
                                                    STAN DRAGOS
                                                    VLADESCU ALEXANDRU
                                                    VOICU RAZVAN

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X