Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cumpar urmatoarele lemne DHS Power G2-L sau DHS Power G7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cumpar urmatoarele lemne DHS Power G2-L sau DHS Power G7

    salut cum am zis si in titlu ma intereseaza unul din lemnele astea 2 in special G2-L astept oferte
    Lemn:Viscaria
    FH: Hurricane 3
    BH: Dignics 05

  • #2
    sunt noile lemne dhs!

    G7 ajunge la 25 iar g2(lemnul lui ma long) la 35!poti încerca si pe siteuri din afara!În caz ca achizitionezi vreunul asteptam ceva pareri!stima!
    tb alc t05/t05 fx

    Comentariu


    • #3
      sursa cea mai buna este aici: http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=1990
      Dar vedeti ca Ma Long joaca cu PG7
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #4
        e posibil!eu am dat stop cadru

        Postat în original de Aurel Onut Vezi post
        sursa cea mai buna este aici: http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=1990
        Dar vedeti ca Ma Long joaca cu PG7
        Si am analizat foarte bn mi s-a parut a fi g2 desi cele 2 lemne seamana destul de mult!
        tb alc t05/t05 fx

        Comentariu


        • #5
          ATV a pus o poza clara a paletei lui Ma Long, aici: http://mytabletennis.org/forum/forum...utterfly-blade
          Asa ca...http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=3159
          Ultima editare de Visco; 01.oct.2011, 21:38.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            am sa dau comanda daca nu imi ofera nimeni dar o sa dureze ceva timp si am sa va zic care e treaba cu el
            Lemn:Viscaria
            FH: Hurricane 3
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              ...poate era suficient sa comanzi doar manerul....si-l puneai pe alt lemn...asa, sa fie ca a lui Ma Long...
              Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

              Lume multa, oameni putini...

              Comentariu


              • #8
                am cautat pe alte siteuri

                Postat în original de axel Vezi post
                ...poate era suficient sa comanzi doar manerul....si-l puneai pe alt lemn...asa, sa fie ca a lui Ma Long...
                Din afara pareri despre g7 si nu am gasit nimic e prea nou!e posibil ca ma long sa aiba contract cu cei de la dhs!e posibil sa fie doar o strategie de marketing!daca stam sa ne gandim ca ma long în ultima perioada a jucat numai cu lemne butterfly-spiritul de exemplu,sa renunte la el pentru un lemn foarte ieftin!vor fi cred eu destui dornici sa probeze acest lemn!
                tb alc t05/t05 fx

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de ma long Vezi post
                  Din afara pareri despre g7 si nu am gasit nimic e prea nou!e posibil ca ma long sa aiba contract cu cei de la dhs!e posibil sa fie doar o strategie de marketing!daca stam sa ne gandim ca ma long în ultima perioada a jucat numai cu lemne butterfly-spiritul de exemplu,sa renunte la el pentru un lemn foarte ieftin!vor fi cred eu destui dornici sa probeze acest lemn!
                  ...bineinteles...strategie perfecta de marketing (tipic chinezesc) unde Ma Long + lemn nou + pret ff accesibil = venituri consistente...
                  Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                  Lume multa, oameni putini...

                  Comentariu


                  • #10
                    Salutari ...

                    Mi'am cumparat PG2-L'ul acum juma' de an si trebuie sa recunosc ca mie'mi place. Merge neasteptat de bine cu fetele de la Xiom si cele chinezesti, in schimb nu mi'a placut HPS Soft'ul de la Yasaka, iar Butterfly n'am pus niciodata.

                    Este un lemn off care suna bine si chiar te face sa te simti chinez ...

                    Cat despre Ma Long, cred ca lemnul acela este G7, desi la'nceput juram c'ar fi PG3

                    Astept in vreo 3 saptamani G7, l'am comandat de pe eBay de la baietii din TianJin. Este un lemn un pic mai greu decat G2, sa vedem ...



                    "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                    Comentariu


                    • #11
                      Poate vreti si niste poze de aproape cu DHS PG7. Gasiti aici: http://mytabletennis.net/forum/forum...870&PID=559199
                      Mi l-am comandat si eu. Pare a fi o noua clona de Clipper (daca judecam dupa straturile colorate cu rosu din interior).
                      Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                      Comentariu


                      • #12
                        PG-7 nu este o clona de Clipper. Este doar colorat in rosu pe la mijloc, dar simtul si viteza sunt diferite. Lemnul are cateodata o vibratie ciudata, specifica lemnelor all-wood chinezesti gen Galaxy MC-2, LKT Instinct, Galaxy M-6, W-6. Stratul superior nu este limba, ca la Clipper, ci pare a fi Koto, mai tare si mai rigid.
                        Viteza este mai mare ca a lui Clipper si se vede doar daca dai cu mingea pe lemnul gol. Lemnul pare stabil si rigid, insa are putina flexibilitate cand e nevoie - cand dai mai tare, ceea ce il recomanda pentru un joc ofensiv de topspin in forta. Nu am jucat cu el, doar am dat cateva mingi.
                        Blog de tenis de masă

                        Comentariu


                        • #13
                          Cautam ceva mai rapid decat Clipper. Al meu e cam usor (84 g). Sa speram ca am gasit substitutul!
                          Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                          Comentariu


                          • #14
                            Pai de ce nu iei un Clipper CR sau un Clipper CC?
                            Blog de tenis de masă

                            Comentariu


                            • #15
                              Am inteles ca e cam fragil CR-ul. Se cam iau aschii cand se dezlipesc fetele. Chiar si daca e lacuit.
                              Ultima editare de Cip; 27.oct.2011, 13:21.
                              Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                              Comentariu


                              • #16
                                Cred ca tine de noroc - eu am avut un CR lacuit si nu misca.
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #17
                                  Se pare ca lemnele astea trebuie sa fie putin mai grele pentru a face treaba buna. PG7 comandat de mine are 88 g. Mi l-a cantarit chinezul.
                                  Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Pai asta e usor. Am vazut doua de 91,1 si unul de 89.
                                    Blog de tenis de masă

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      ... mi'a ajuns si mie ieri G7'le. Spuneti'mi si mie va rog, ce fete merg cel mai si cel mai bine pe un lemn ca asta ?
                                      Momentan mi'am luat pentru forehand DHS Skyline TG2, dar nu am lipit'o inca, mai astept pareri.
                                      Ma puteti ajuta voi ... ?
                                      Multumesc ...
                                      "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Si eu tot asa vreau sa-l incerc. O chinezeasca si o fata rapida.
                                        La mine nu a ajuns inca lemnul.
                                        Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          L-am incercat si eu si nu mi-a placut vibratia lui. Clipperul mi se pare mult mai bun din punct de vedere al simtului.
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Sa vedem cum se comporta si al meu. Lemnele astea chinezesti difera mult unele de altele. Poti sa nimeresti unul reusit sau nu.
                                            A intrat si al meu in tara. Pe saptamana viitoare sper ca ajunge.
                                            Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                                              L-am incercat si eu si nu mi-a placut vibratia lui. Clipperul mi se pare mult mai bun din punct de vedere al simtului.
                                              Nu am inteles niciodata faza cu "vibreaza". Am si PG'2 si toti care'au pus mana pe el au spus ca vibreaza. Pai, logic ... nu trebuie sa simti o vibratie in palma atunci cand mingea se loveste de paleta ? Sincer, mie mi se pare anormal sa NU vibreze.
                                              Lamuriti'ma va rog ...
                                              "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                E vorba de un echilibru. E bine sa vibreze, dar atat cat trebuie. Lemnele la care nu simti deloc vibratia sunt si cele mai greu de controlat, raspunsul fiind mai rapid.
                                                Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de clickofmind Vezi post
                                                  Nu am inteles niciodata faza cu "vibreaza". Am si PG'2 si toti care'au pus mana pe el au spus ca vibreaza. Pai, logic ... nu trebuie sa simti o vibratie in palma atunci cand mingea se loveste de paleta ? Sincer, mie mi se pare anormal sa NU vibreze.


                                                  Lamuriti'ma va rog ...
                                                  Cred ca vibratiile sunt bune sau nu depinzand de stilul de joc al fiecaruia. De exemplu pentru un jucator care trage drept si tare este de preferat ca lemnul sa nu vibreze (Bty Schlager Carbon, Xiom Axelo, etc), pentru un aparator cu iarba ox cred ca e de preferat sa detina un lemn cu lama groasa si miezul din balsa pentru a amortiza vibratiile. Jucatorii dau preponderent topspin- retopsin au nevoie ca lemnul sa vibreze, vibratiile mari insa micsoreaza sweetpotul lemnului. La lemnele normale cel mai adesea vibratiile sunt asociate cu grosimea lamei. Cu cat lemnul are grosime mai mare devine mai rigid.
                                                  Andro Rasanter 48
                                                  Butterfly Timo ALC
                                                  Andro Rasanter 48​

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X