Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lipire fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lipire fete

    Stimati colegi,
    solicit sfaturi in legatura cu lipitul fetelor(noi sau second).La cat timp ar trebui sa le relipesc,tinand cont ca se joaca cu ele cate 6-12 ore pe saptamana?!
    Eu le-am lipit pe toate cu un lipici primit de la Rares acum cateva luni(pe baza de apa)iar acum ca s-a terminat am nevoie de alta cantitate1/2-1 litru.Ce-mi recomandati?Este recomandabil ca Bryce si Sriver (toata gama Bty)sa se lipeasca cu Speed glue sau toluen?Eu habar nu am de lucrurile astea dar am auzit diverse pareri si,sincer,as vrea sa fac alegerea cea mai buna!
    Va multumesc.
    I love table tennis !

  • #2
    6-12 ore pe saptamana nu e deloc mult! Daca sunt lipite cu lipici pe baza de apa si au fost lipite corect nu ar trebui sa fie nevoie de relipire! Cat despre lipirea cu speed glue este ok dar pentru sriver si bryce simple nu pentru bryce speed fx de exemplu pentru ca sunt fete pretensionate din fabrica iar lipirea cu speed glue le strica! Recomand lipirea cu lipici pe baza de apa chiar daca este mai scump decat speed glue...
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

    Comentariu


    • #3
      Exista solutii pe baza de apa, in recipienti de 25ml, cu costuri in jur de 25-30 ron. Aplicarea se face foarte usor, deoarece recipientii contin aplicator de burete. Cu continutul unui astfel de recipient se pot face peste 10 X 2 relipiri. Exemplu: Xiom I-Bond sau Donic Formula First.
      Intrebati la dl. Tibi de pe forum.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #4
        Eu am folosit un lipici pe baza de apa LKT care la 50 ml costa 30 Lei. Sunt foarte mulțumit de rezultat. Și este permanent, nu mai trebuie relipite fețele. Aplicarea se face cu un burete.
        DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
        BH: DONIC ALLIGATOR DEF
        FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X