Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tehnica cu long-pips (iarba)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Fata rosie are un efect deranjant mult mai mare decat decat cea neagra.Este identica cu SB, poate chiar mai buna! Punctele superforte sunt blocul pasiv si chopblocul. Deoarece e foarte subtire si se lipeste greu, recomand lipirea cu folie dubluadeziva!
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #52
      multumesc!
      ---------- Post added 06-Jan-2012 at 10:46 ----------
      of cat m-am chinuit pana am pus-o pe folie era cat pe ce sa o stric atentie mare cand le lipiti !!!
      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

      Comentariu


      • #53
        Eu am rulat-o pe o butelie de spray si am aplicat-o cu miscare inversa pe folie, asa cum mama intindea foaia de aluat cu ruloul in tava de copt . La Dr.Neubauer s-au desteptat mai devreme si toate frictionlessurile le vindeau cu folia gata aplicata.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #54
          DA ASA este! eu am cumparat superblok si a venit direct pe folie ! foarte ok asa!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • #55
            Momentan joc cu o paleta anti topspin. As vrea sa trec la una cu o fata de ierbar si cu o fata de atac. Niste sfaturi pentru a ma acomoda mai usor cu paleta ?

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de alehandro Vezi post
              DA ASA este! eu am cumparat superblok si a venit direct pe folie ! foarte ok asa!
              da, e super. si eu mi-am luat

              Comentariu


              • #57
                Am vazut în filmul din primul post ca jucatorul acela tot ?nv?rtea paleta.
                Exista o specificație prin regulament în ceea ce privește ?nv?rtirea ei ? Pot ajuta mișcarea cu mana libera ?
                GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                Comentariu


                • #58
                  daca joci cu bunica,cu siguranta da...numai jucatorii f buni pot invarti paleta ( cu folos )...
                  paun...ce vrei sa faci cu iarba?
                  tibhar def plus jumulita
                  gambler reflectoid 1,0
                  dawei 388 D-1 ox

                  Comentariu


                  • #59
                    fan!!
                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                    Comentariu


                    • #60
                      Eu nu am auzit sa fie interzisa intoarcerea paletei, chiar este recomandat daca vrei rezultate optime.
                      Sunt multi softisti invidiosi care au ceva cu ierbari indiferent cum joaca, am intalnit pe cineva si spunea ca nu am respect daca intorc paleta.

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de a.Bogdan Vezi post
                        Am vazut în filmul din primul post ca jucatorul acela tot ?nv?rtea paleta.
                        Exista o specificație prin regulament în ceea ce privește ?nv?rtirea ei ? Pot ajuta mișcarea cu mana libera ?
                        Avand in vedere ca nu am raspuns nimeni la intrebarea ta, o sa incerc eu. Din cate stiu, nu e ilegal sa atingi paleta cu mana libera.
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • #62
                          Am vazut la multi jucatori cum tin paleta si cu cealalta mana cand primesc servicii, nu stiu sigur cum se numeste dar e un tip la nationala noastra de juniori sau cadeti care face lucrul asta

                          Comentariu


                          • #63
                            Multi o tin cu ambele maini, de maner, dar ala-i tenis de camp
                            Acuma serios vorbind, cred ca majoritatea pun mana cealalta pe paleta la fel cum unii, chiar si eu, tin mana libera pe sold ... neavand alt lucru mai bun de facut cu ea.
                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #64
                              Frumos :d

                              Comentariu


                              • #65
                                Un mic bump pentru topicul acesta - am revazut cu placere filmuletul postat de mine in 2011 si ma gandesc ca sunt multi useri noi care nu sapa asa de adanc prin forum...
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #66
                                  sal Cristi, stiam ca mingia daca atinge mana si paleta este "dubla" deci punct pt. adversar. Regulamentul sa schimbat?

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Dan55 Vezi post
                                    sal Cristi, stiam ca mingia daca atinge mana si paleta este "dubla" deci punct pt. adversar. Regulamentul sa schimbat?
                                    Salut!
                                    Da, s-a schimbat. O lovitura este considerata dubla doar daca sunt doua contacte consecutive. Daca este un contact simultan, nu este dubla.
                                    Blog de tenis de masă

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Multumesc pt raspuns. daca te intereseaza vreau sa fac un schimb,o bormasina pt 1 paleta. Am postat si poze, daca vrei te pot suna.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        http://www.youtube.com/watch?v=bJHsycjliIE#t=12

                                        imagini din altă galaxie și din altă falie temporală...
                                        ?n filmul ăsta nu sunt oameni făcuți din oase, mușchi și nervi, ci niște Cyborgi care au doar deasupra pielea de om, ca să nu se sperie spectatorii și să poată să-i aplaude...

                                        dacă n-ar trebui oamenii pe lumea asta să mănînce, să doarmă și să meargă la muncă, aș sta numai la televizor să privesc ce fac Cyborgii ăia...

                                        ei mănîncă acolo orez, muguri de bambus, carne de rață fiartă în wok și sos de soia din belșug.
                                        noi mîncăm șaorma, ciorbă de burtă, ciolan de parlamentar (a se citi „porc” ) cu fasole fiert la ceaun și sos de sm?ntănă deres cu făină...
                                        poate asta-i diferența, totuși dacă nu-i asta diferența, atunci eu rămân la concluzia de mai sus: nu-s oameni ca noi ăia care joacă tenis în filmul ăsta, ci niște descoperiri cibernetice de ultimă oră.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          (at)adimucu: Da, fain meci, il vazusem, mi-a parut rau pentru Cheung Yuk...
                                          Blog de tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            dați-le acestor oameni (pardon, Cyborgi) rezerve nelimitate de pită de aia cu cartofi, coaptă pe vatră, și br?nză frământată ținută-n scoarță de cireș,
                                            să nu se mai oprească din joc, că până la urmă nici chiar Cyborgii cât o fi ei de roboți nu rezistă numai cu orez și soia.........
                                            și puneți peste tot televizoare de alea mari (?n stațiile de autobuz, pe holurile spitalelor,?n magazine, în parcuri, sub poduri, etc.)....
                                            intră România în colaps economic, fiindcă se opresc toți din muncă să se uite la televizor

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Un meci de dublu freminin in care perechea chineza ataca iar perechea coreana face aparare. Schimburile sunt fantastice si foarte lungi (doua din schimburi au fost de 39 si respectiv de 43 de lovituri).




                                              - - - Actualizat - - -

                                              Loviturile de baza cu long pips (iarba)



                                              - - - Actualizat - - -



                                              - - - Actualizat - - -



                                              - - - Actualizat - - -



                                              - - - Actualizat - - -



                                              - - - Actualizat - - -

                                              Ultima editare de dennis; 07.mar.2014, 19:43.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Foarte interesant meciul la dublu nu am mai vazut niciodata asa ceva.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  O alta prezentare a loviturilor de baza pentru "iarba"




                                                  Invatarea returnarii serviciului cu ajutorul "ierbii" - prin procedeul "side swipe" - antrenor Chen Weixing

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Multumim pt exemple!
                                                    Ultima editare de Adrian Veres; 28.apr.2015, 12:15.
                                                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X