Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Polemici pe tema materialelor in Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Aveti dreptate.
    Totusi nu cred ca trebuie sa luam asa personal toate discutiile astea. Nu se poate face separare de grupe pe baza materialelor de joc. Se face diferenta doar de nivel de pregatire.
    Pe de alta parte, daca va uitati la "polemicile" de la fotbal... Se "mananca" la televizor, dar nu pot trai unul fara altul. Ii e nas de cununie, dar dusman de moarte la televizor. Ii e partener de afaceri, dar il desfiinteaza la televizor. Atat timp cat aceste discutii nu degenereaza, nu cred ca strica foarte mult, decat la capitolul IMAGINE...
    In rest, succes la toti, indiferent cat de "soft" e iarba, sau cat de "iarba" e Tenergy-ul

    Comentariu


    • Postat în original de Radu Serban Vezi post
      Stimate domn Vladislav,

      imi cer scuze daca v-am suparat cu ceva. Departe de mine acest lucru. In schimb dvs suparati o gramada de oameni care isi vad de treaba, au un anumit stil de joc, respecta regulamentul din AMATUR si se bucura de placerea jocului in TDM. Dar nu de asta v-am scris ca sa va dau un raspuns sau sa ma disculp. Vreau sa stiu parerea dvs daca sunteti de acord ca un sportiv sa joace in circuitul AMATUR cu o paleta cu fete(indiferent ca este soft sau cu zimti) care nu se afla pe lista ITTF nici ca permisa nici ca interzisa. O paleta de pe vremea comunismului, pe care nu scrie nimic, nici o marca. Dar in stare perfecta, fara denivelari, fara zimti lipsa. Omul este amator, a invatat TDM pe o masa de beton si si-a cumparat o paleta de la un magazin cu articole sportive in anul 1970. Astept un raspuns.
      Nu ma supar demult pe nimeni.Imi pare rau ca nu eram pe forum sa va dau un raspuns,ca tot insistati sa-l aveti de la mine.Multumesc D-lui anomis pentru ajutor.Daca nici regulamentul scris cu rosu nu va convinge,cred ca aveti o problema.
      Sa va amintesc cum a inceput toata discutia.
      Cineva vindea pe forum fețe neomologate ITTF.Mi-am exprimat parerea,ca asa ceva nu se poate promova in Amatur.Atunci au sarit unii sa zica:"Daca-i Amatur jucam cu ce vrem"(cu presul,tigaia,tocatorul de vinete,etc.)Abia dupa asta vine postul meu cu bolovanii.
      Nu cred ca am suparat pe nimeni,care respecta regulamentul.Cel mai suparat si agresiv sunteti D-voastra.
      Daca cineva a reusit sa pastreze o paleta din 1970 in stare impecabila,atunci ori a tinut-o la muzeu,ori este un calator in timp trimis sa tulbure apele in Amatur.
      Va dau raspunsul asteptat.Cum am mai scrisupa parerea mea poate sa vina oricine cu o paleta chiar si din 1950.N-am nimic impotriva.Cei care cumpara ASTAZI echipamente neomologate ITTF pentru a trisa la masa de joc sa fie eliminati pe cale naturala din comunitate prin respectarea regulamentului.
      Sper,ca raspunsul meu este pe masura asteptarilor D-voastra.
      Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
      Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

      Comentariu


      • nu triseaza nimeni

        Asta a fost ceva gen:" Daca iarba va este omologata nu imi pare rau ca m-ati batut..." )
        Acu vro doi ani i-am cumparat la fratemio un Inferno pt ca :
        1.Vroia sa joace cu iarba si nu avea nici chef nici alura de aparare clasica
        2.Rares o vindea ieftin si era foarte convenabil
        I s-a parut foarte amuzanta toata treaba asta cu iarba, si mie la fel.
        Ce ma deranjeaza pe mine cand citesc sunt afirmatiile gen:" Si-a pus iarba pt ca nu facea nimic cu softu si acum a inceput sa castige cu multa lume....".
        Sa fim seriosi, toata lumea incearca sa ajunga cat mai departe in concurs, toata treaba cu vazutu prietenilor si "hai sa bem o bere/suc" e valabila ca doar asta-i spiritul, dar nu cred ca merge nimeni 300 de kilometri ca sa si-o i-a in freza de buna voie! Asa ca....ce drept am eu sa judec ce-o fi fost in inima omului cand si-o pus iarba din dorinta de a avea mai multe "argumente" la masa de joc! Oricum le-am rastalmaci pe forum toate alternativele si ideile, la sfarsit raman 2 optiuni pt lumea necajita ) : 1.invatati sa jucati sau 2.puneti-va iarba !
        Hai sa nu mai fim asa rautaciosi degeaba!
        PS 1. E un post cu parerea mea asupra ideii generale a topicului, nu este scris cu intentia de a jigni sau a starni mai multe polemici
        PS 2. ))) Iarba frictionless(neomologata) este mai ingaduitoare ca cea permisa. Orice efect dai vine cam in aceiasi masura inapoi invers, daca nu dai efect...nu mai vine nimic
        Ultima editare de Bogdan Mandru; 15.mar.2012, 15:35.
        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

        Comentariu


        • Tenisul de masa va ramane tot t.m., acum mai depinde si de cine-l joaca.Asa va ramane neschimbat ptr. cel care intelege.
          Sa fim sanatosi, eu voi juca incontinoare indiferent daca iau bataie de la un ierbar(cu fete admise si neadmise).Am primit sfaturi,sfaturi.Au sau n-au inteles cei in cauza va ramane de vazut.
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

          Comentariu


          • propunere....

            ........intrucit numarul celor care joaca cu "materiale" este mai mic decit al "softistilor".........propun ca acei softisti care stiu sa joace sa invete pe ceilalti care nu stiu........si in felul acesta usor vom inclina balantza in favoarea softistilor.......si poate asa vor disparea materialelel asa hulite de o parte din ama+turisti.......
            deci,orice vorba,film,carte,sfat despre cum se joaca cu un material ne este de bun venit..........
            cu multumiri anticipate..............

            Comentariu


            • De fapt, marele avant dat de materiale amaturistilor vine din faptul ca softurile isi schimba comportamentul la condens, frig, pe cand ierburile sunt mai putin sensibile la conditiile de joc. Daca e condens, vad toti atacantii ratand.
              In plus, daca turneul dureaza mult, un atancant o sa fie afectat de oboseala, pe cand un blocker va fi mai putin solicitat ca atlet.
              Si, mai ales, ierburile si ierbarii se inmultesc atata vreme cat nu apuca sa le invete jocul softistii.
              Asa ca subscriu si eu indemnului de mai sus: sa invatam sa jucam impotriva ierbii, nu sa luptam contra ierbii.
              TsE

              Comentariu


              • Postat în original de Vladislav Vezi post
                Nu ma supar demult pe nimeni.Imi pare rau ca nu eram pe forum sa va dau un raspuns,ca tot insistati sa-l aveti de la mine.Multumesc D-lui anomis pentru ajutor.Daca nici regulamentul scris cu rosu nu va convinge,cred ca aveti o problema.
                Sa va amintesc cum a inceput toata discutia.
                Cineva vindea pe forum fețe neomologate ITTF.Mi-am exprimat parerea,ca asa ceva nu se poate promova in Amatur.Atunci au sarit unii sa zica:"Daca-i Amatur jucam cu ce vrem"(cu presul,tigaia,tocatorul de vinete,etc.)Abia dupa asta vine postul meu cu bolovanii.
                Nu cred ca am suparat pe nimeni,care respecta regulamentul.Cel mai suparat si agresiv sunteti D-voastra.
                Daca cineva a reusit sa pastreze o paleta din 1970 in stare impecabila,atunci ori a tinut-o la muzeu,ori este un calator in timp trimis sa tulbure apele in Amatur.
                Va dau raspunsul asteptat.Cum am mai scrisupa parerea mea poate sa vina oricine cu o paleta chiar si din 1950.N-am nimic impotriva.Cei care cumpara ASTAZI echipamente neomologate ITTF pentru a trisa la masa de joc sa fie eliminati pe cale naturala din comunitate prin respectarea regulamentului.
                Sper,ca raspunsul meu este pe masura asteptarilor D-voastra.
                Multumesc pentru raspuns.
                Daca acceptati ca un om a cumparat, candva, o paleta cu "gume" care candva au fost acceptate de ITTF(doar are sigla pe ele),el cu cei de vina ca ITTF nu le accepta acuma? Doar noi suntem AMATORI! Nu jucam pe bani, pe avere, pe viata si moarte! Sigur ca fiecare vrea sa castige! Fiecare doreste sa-si hraneasca orgoliul. Dar de ce ierbarii sunt intotdeauna atacati, ei incontinuu trebuie sa se adapteze la alte "gume", etc? Pentru ca este mai simplu sa elimini pe cineva decat sa inveti sa joci impotriva lui? Cine nu respecta regulamentul AMATUR? Ierbarii? Sau altii care vor sa-l schimbe pentru ca ei nu vor sa invete sa joace impotriva lor si vin cu exemple ca ...ITTF nu accepta. Domnilor noi suntem pasionati de TDM dar la nivelul de AMATORI. Nu suntem profesionisti. Iar daca am sta sa analizam de ce la ITTF nu se accepta anumite"gume" atunci ati obs ca nu din cauza ca ierbarii le pun probleme softistilor. Analizati clasamentul ITTF si vedeti care este procentul de ierbari fata de softisti in primii 50.
                Eu cred ca toate aceste discutii isi au rostul, doar de aceea e forum, si culmea ca vin tot in favoarea softistilor. Dvs, softistii, invatati din aceste discutii ce aveti de facut ca sa va invingeti adversarul. Fiecare tabara cauta noi metode sa-si invinga adversarul. Binenteles respectand regulamentul. Unii cauta calea cea mai simpla, de eliminare a adversarului. Si ce ati vrea? Sa stam pasiv si sa tot auzim aceiasi placa? Paleta lui ma batut, iarba ii de vina, vine scarbos, nu stiu ce se intampla,... etc. Domnilor, inca nu am vazut paleta sa joace singura. Luati o paleta cu iarba si incercati sa jucati cu ea. Vedeti cat de usor este sa joci cu ea. Nu faci nimic si ii bati pe toti. Eu sunt convins ca nu paleta castiga ci OMUL care joaca inteligent. Fiecare, "guma", are avantaje si dezavantaje: viteza, spin, control diferit.
                Va doresc o seara placuta si mult succes tuturor.

                Comentariu


                • Eu va vorbesc despre cei,care in zilele noastre(cu buna stiinta)folosesc"materiale interzise",si D-voastra imi spuneti,ca am ceva cu ierbarii.E o discutie absurda.
                  Imi place foarte mult stilul de joc al lui Jo Se Hyuk de ex.
                  Sa stiti,ca eu n-am probleme in a juca cu ierbarii.Pe una din palete am sandwich pe BH,care imi permite sa joc linistit atat cu ierbarii cat si cu softistii cu antitopspin.
                  Uneori chiar imi convine,jocul fiind mai lent- pot improviza.
                  Cum nu te duci la carciuma sa te inchini si sa pupi icoane,asa nu vii la o competie(cu buna stiinta)cu ceva interzis,ca sa concurezi cinstit.
                  Stima.
                  Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                  Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                  Comentariu


                  • Postat în original de Vladislav Vezi post
                    Eu va vorbesc despre cei,care in zilele noastre(cu buna stiinta)folosesc"materiale interzise",si D-voastra imi spuneti,ca am ceva cu ierbarii.E o discutie absurda.
                    Imi place foarte mult stilul de joc al lui Jo Se Hyuk de ex.
                    Sa stiti,ca eu n-am probleme in a juca cu ierbarii.Pe una din palete am sandwich pe BH,care imi permite sa joc linistit atat cu ierbarii cat si cu softistii cu antitopspin.
                    Uneori chiar imi convine,jocul fiind mai lent- pot improviza.
                    Cum nu te duci la carciuma sa te inchini si sa pupi icoane,asa nu vii la o competie(cu buna stiinta)cu ceva interzis,ca sa concurezi cinstit.
                    Stima.
                    Aceasta discutie(absurda, dupa cum bine ziceti) e intretinuta de cei ca dumneavoastra! PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU, MAI TERMINATI ODATA CU FETELE INTERZISE. IN AMATUR INCA NU SUNT INTERZISE. CAND VOR FI , SIGUR NU VOM VENI CU ELE! E CLAR DOMNULE VLADISLAV??? Pana atunci!!!! Si cu asta basta!
                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                    Comentariu


                    • Regulamentul, asa cum l-am conceput se doreste o imagine a dorintelor majoritatii participantilor din Amatur.
                      Nu poate oglindi dorinta tuturor, si, asa cum niciunul dintre noi nu este perfect, nici regulamentul nu poate arata perfect.
                      Discutii despre acest subiect au mai fost si vor mai fi, dar, forma actuala a rezultat in urma unor discutii finalizate. S-a stabilit un compromis intre “ierbari” si “softisti”, astfel incat unii pot folosi fete care au fost omologate candva, chiar daca intre timp interzise si ceilalti fete lipite cu orice fel de solutie, chiar daca toluenul a fost interzis, iar grosimea paletelor nu poate fi verificata cu exactitate.
                      Acest compromis lumineaza in acelasi timp si soarta organizatorilor, care nu trebuie sa invete pe de rost toate categoriile de fete si nici sa achizitioneze aparatura de verificare . Asadar, prin acest compromis toate cele 3 parti implicate au primit un motiv de satisfactie.
                      Chiar si in ultimele discutii se intrevede un echilibru intre sustinatorii si adversarii acestei idei.
                      Mai nou, persoane de curand intrate in circuit, care nu au cunoscut aceste intelegeri vor sa se uite in ograda celorlalti doi vecini, pentru a stabili noi reguli, poate mai bune, poate nu. Aveti acest drept si o puteti face, dupa ce va asigurati ca sustinatorii modificarii sunt intr-un numar suficient si ca argumentele pro sunt mai tari decat argumentele contra.

                      Va rog sa tineti cont ca orice restrictie care este introdusa in tr-un regulament ( in orice domeniu) isi atinge scopul numai daca exista si cai sigure de verificare si de corectare, ceea ce in cazul nostru ca amatori este foarte dificil, chiar imposibil. In aceasta situatie am preferat sa dam credit jucatorilor, in ideea ca acestia fie din spirit de fair play renunta de buna voie, fie considera ca au un motiv intemeiat pentru a continua sa joace cu respectivele materiale.
                      De asemenea, va rog sa tineti cont de dorintele celeilalte parti, nu doar sa va impuneti propria opinie.
                      Varianta de excludere a fetelor interzise dar cumparate ulterior ar putea intra in contrabalans cu conditia ca lipirea fetelor cu toluen sa fi fost facuta tot inainte de interzicere…

                      Calea este simpla: O persoana concepe paragrafele respective modificate, le discuta cu cei care doresc sa sprijine modificarea si o supun la vot pe site. Daca majoritatea va vota pentru, vom face modificarea.
                      Momentul acestui demers ar putea fi toamna 2012, pentru a modifica paragraful in Reg 2013.

                      D-le Marcu, va asigur ca noi, asa zisii conducatori ai acestui for nu suntem impasibili, nici nu urmarim partea financiara a acestui circuit, nici alte interese, ci incercam asa cum stim, ca amatori in timpul liber, sa ajutam la dezvoltarea miscarii, la pastrarea unui echilibru ( de multe ori foarte fragil) si satisfactia noastra este sa vedem majoritatea participantilor multumiti.

                      In nume personal, va pot spune ca sunt o victima sigura a crescatorilor de iarba, de orice fel, omologate sau interzise, la unul din ultimele turnee participand cu brio intr-o grupa cu 4 ierbari si un anti-st, reusind performanta de a nu castiga nici macar un set…

                      Comentariu


                      • Postat în original de laky Vezi post
                        Aceasta discutie(absurda, dupa cum bine ziceti) e intretinuta de cei ca dumneavoastra! PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU, MAI TERMINATI ODATA CU FETELE INTERZISE. IN AMATUR INCA NU SUNT INTERZISE. CAND VOR FI , SIGUR NU VOM VENI CU ELE! E CLAR DOMNULE VLADISLAV??? Pana atunci!!!! Si cu asta basta!
                        Domnule Laky atitudinea asta de dictator, se poate folosi in 'ograda' proprie, nu pe un site care se vrea un spatiu public de discutii. Daca nu va place un anumit subiect, schimbati "canalul". E atat de simplu...
                        ---------- Post added 16.03.2012 at 16:43 ----------
                        Postat în original de Dan2 Vezi post
                        Regulamentul, asa cum l-am conceput se doreste o imagine a dorintelor majoritatii participantilor din Amatur.
                        Nu poate oglindi dorinta tuturor, si, asa cum niciunul dintre noi nu este perfect, nici regulamentul nu poate arata perfect.
                        Discutii despre acest subiect au mai fost si vor mai fi, dar, forma actuala a rezultat in urma unor discutii finalizate. S-a stabilit un compromis intre “ierbari” si “softisti”, astfel incat unii pot folosi fete care au fost omologate candva, chiar daca intre timp interzise si ceilalti fete lipite cu orice fel de solutie, chiar daca toluenul a fost interzis, iar grosimea paletelor nu poate fi verificata cu exactitate.
                        Acest compromis lumineaza in acelasi timp si soarta organizatorilor, care nu trebuie sa invete pe de rost toate categoriile de fete si nici sa achizitioneze aparatura de verificare . Asadar, prin acest compromis toate cele 3 parti implicate au primit un motiv de satisfactie.
                        Chiar si in ultimele discutii se intrevede un echilibru intre sustinatorii si adversarii acestei idei.
                        Mai nou, persoane de curand intrate in circuit, care nu au cunoscut aceste intelegeri vor sa se uite in ograda celorlalti doi vecini, pentru a stabili noi reguli, poate mai bune, poate nu. Aveti acest drept si o puteti face, dupa ce va asigurati ca sustinatorii modificarii sunt intr-un numar suficient si ca argumentele pro sunt mai tari decat argumentele contra.

                        Va rog sa tineti cont ca orice restrictie care este introdusa in tr-un regulament ( in orice domeniu) isi atinge scopul numai daca exista si cai sigure de verificare si de corectare, ceea ce in cazul nostru ca amatori este foarte dificil, chiar imposibil. In aceasta situatie am preferat sa dam credit jucatorilor, in ideea ca acestia fie din spirit de fair play renunta de buna voie, fie considera ca au un motiv intemeiat pentru a continua sa joace cu respectivele materiale.
                        De asemenea, va rog sa tineti cont de dorintele celeilalte parti, nu doar sa va impuneti propria opinie.
                        Varianta de excludere a fetelor interzise dar cumparate ulterior ar putea intra in contrabalans cu conditia ca lipirea fetelor cu toluen sa fi fost facuta tot inainte de interzicere…

                        Calea este simpla: O persoana concepe paragrafele respective modificate, le discuta cu cei care doresc sa sprijine modificarea si o supun la vot pe site. Daca majoritatea va vota pentru, vom face modificarea.
                        Momentul acestui demers ar putea fi toamna 2012, pentru a modifica paragraful in Reg 2013.

                        D-le Marcu, va asigur ca noi, asa zisii conducatori ai acestui for nu suntem impasibili, nici nu urmarim partea financiara a acestui circuit, nici alte interese, ci incercam asa cum stim, ca amatori in timpul liber, sa ajutam la dezvoltarea miscarii, la pastrarea unui echilibru ( de multe ori foarte fragil) si satisfactia noastra este sa vedem majoritatea participantilor multumiti.

                        In nume personal, va pot spune ca sunt o victima sigura a crescatorilor de iarba, de orice fel, omologate sau interzise, la unul din ultimele turnee participand cu brio intr-o grupa cu 4 ierbari si un anti-st, reusind performanta de a nu castiga nici macar un set…
                        Acest raspuns cred ca ar putea incheia orice discutie pe marginea subiectului Ierburi si Soft. Avem un regulament dupa care se desfasoara AMATUR in 2012, si care s-ar putea imbunatatii cu propuneri concrete si votate pentru anul viitor. Ramane si datoria noastra ca atunci cand vedem la un turneu o paleta neregulamentara, sa "strigam" la organizatori pentru a lua masuri (atunci, la turneu). Si aici intervine si rolul organizatorilor.
                        Mult succes

                        Comentariu


                        • Scuze ! mi-am dat seama dupa ce am apasat pe ,,like" ca nu era postul original al D-lui DAN 2, asa ca, am repetat operatiunea pentru postul original.

                          Comentariu


                          • Domnilor, asta e vom vedea in continoare ce surprize ne rezerva viitorul.Discutii vor mai fi , dar sa nu uitam ca acolo unde este ordine si disciplina , acolo unde lucrurile decurind dupa REGULI bine stabilite, acolo unde nu-si are locul neincrederea,atunci vor fi si mai multi concurenti , si mai multi doritori fie ei copiii sau maturi, sa participe la acest sport.De aceea d-le Dan eu va cred , dar mai ramane si de vazut pe teren ceea ce se doreste de realizat.Eu nu doresc altceva decat sa fim respectati ca jucatori in primul rand si nu ca .... asi fi spus eu dar inca odata mai bine tac.
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • Postat în original de marcu vasile Vezi post
                              Domnilor, asta e vom vedea in continoare ce surprize ne rezerva viitorul.Discutii vor mai fi , dar sa nu uitam ca acolo unde este ordine si disciplina , acolo unde lucrurile decurind dupa REGULI bine stabilite, acolo unde nu-si are locul neincrederea,atunci vor fi si mai multi concurenti , si mai multi doritori fie ei copiii sau maturi, sa participe la acest sport.De aceea d-le Dan eu va cred , dar mai ramane si de vazut pe teren ceea ce se doreste de realizat.Eu nu doresc altceva decat sa fim respectati ca jucatori in primul rand si nu ca .... asi fi spus eu dar inca odata mai bine tac.
                              Acesti domni din conducerea Amatur au reusit sa creeze o miscare, un circuit, ce nu se mai regaseste in tara asta in nici o alta disciplina sportiva. Sunt concursuri mai numeroase si mai bine puse la punct la amatori decat la profesionisti( din cate am auzit federatia chiar priveste cu invidie si nu cu ochi tocmai buni acest circuit). Unul dintre acesti domni va argumentat foarte clar de ce regulamentul este in forma actuala, ba chiar va dat si posibilitatea sa va implicati in modificarea sau completarea regulamentului. Acesti domni au facut si fac in continuare ceva pentru acest sport, pentru noi, amatorii tenisului de masa. Cred ca este putin deplasat sa lansati atacuri subtile asupra dumnealor, iar daca o faceti (poate chiar exista motive intemeiate) ar fi frumos sa le faceti cu subiect si predicat ca sa fie argumentate. Daca nu aveti de gand sa faceti acest lucru, poate ar fi mai frumos sa va urmati sfatul din ultimile dumneavoastra doua posturi.

                              Comentariu


                              • Postat în original de sevraj Vezi post
                                Acesti domni din conducerea Amatur au reusit sa creeze o miscare, un circuit, ce nu se mai regaseste in tara asta in nici o alta disciplina sportiva. Sunt concursuri mai numeroase si mai bine puse la punct la amatori decat la profesionisti( din cate am auzit federatia chiar priveste cu invidie si nu cu ochi tocmai buni acest circuit). Unul dintre acesti domni va argumentat foarte clar de ce regulamentul este in forma actuala, ba chiar va dat si posibilitatea sa va implicati in modificarea sau completarea regulamentului. Acesti domni au facut si fac in continuare ceva pentru acest sport, pentru noi, amatorii tenisului de masa. Cred ca este putin deplasat sa lansati atacuri subtile asupra dumnealor, iar daca o faceti (poate chiar exista motive intemeiate) ar fi frumos sa le faceti cu subiect si predicat ca sa fie argumentate. Daca nu aveti de gand sa faceti acest lucru, poate ar fi mai frumos sa va urmati sfatul din ultimile dumneavoastra doua posturi.
                                Bina ar fi sa fie asa . Sa nu credeti ca am alte intentii de cat cele pe care le-am tot scris, daca ati urmarit discutiile de la inceput,despre sfaturi nimic de spus eu le-am scris eu mi le urmez toate cele bune,si sa fim atenti la ceea ce se intampla acum la Cluj.
                                Blade . PHOTINO
                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                Comentariu


                                • Postat în original de sevraj Vezi post
                                  Acesti domni din conducerea Amatur au reusit sa creeze o miscare, un circuit, ce nu se mai regaseste in tara asta in nici o alta disciplina sportiva. Sunt concursuri mai numeroase si mai bine puse la punct la amatori decat la profesionisti( din cate am auzit federatia chiar priveste cu invidie si nu cu ochi tocmai buni acest circuit). Unul dintre acesti domni va argumentat foarte clar de ce regulamentul este in forma actuala, ba chiar va dat si posibilitatea sa va implicati in modificarea sau completarea regulamentului. Acesti domni au facut si fac in continuare ceva pentru acest sport, pentru noi, amatorii tenisului de masa. Cred ca este putin deplasat sa lansati atacuri subtile asupra dumnealor, iar daca o faceti (poate chiar exista motive intemeiate) ar fi frumos sa le faceti cu subiect si predicat ca sa fie argumentate. Daca nu aveti de gand sa faceti acest lucru, poate ar fi mai frumos sa va urmati sfatul din ultimile dumneavoastra doua posturi.
                                  Foarte de acord cu ceea ce este scris mai sus, chiar daca am mai carcotit un pic contra folosirii ierbii asta nu inseamna ca am ceva cu d-l Bodeanu sau ceilalti care dirijeaza aceasta miscare numita Amatur si care fac o treaba foarte foarte buna. Stiam ca au motivatia lor, ca de fiecare data, pentru care nu interzic fetele neaprobate ITTF, dar mai imi descarc si eu frustrarea, nimanui nu-i convine sa piarda.

                                  Comentariu


                                  • Ar trebui sa urmariti meciul din liga,sa vedem ce mai spuneti ?
                                    ACUM pe laolatv.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      Ar trebui sa urmariti meciul din liga,sa vedem ce mai spuneti ?
                                      ACUM pe laolatv.
                                      Imi pare rau dar nu am acest canal . Sanatate
                                      am fost instiintat de Beni in legatura cu postul merci.La revedere
                                      Ultima editare de marcu vasile; 17.mar.2012, 14:52.
                                      Blade . PHOTINO
                                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                        Imi pare rau dar nu am acest canal . Sanatate
                                        am fost instiintat de Beni in legatura cu postul merci.La revedere
                                        il gasesti pe net
                                        Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                                        Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                                        Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                                        Comentariu


                                        • cum sa jucam sau sa nu jucamcontra unui material fie el ce o fi!
                                          ....pozitia 62 din turneul de la constanta 17 03 2012 .........un filmulet din finala de matori panaite-jecu.....
                                          poate ii va fi de folos cuiva........

                                          Comentariu


                                          • Dl. Nicu ori cum nu-ti faci probleme cu materialele inpotriva carora joci,in ultimul timp chiar a inceput sa-ti placa sa ne torturezi !
                                            Stima va asteptam la BV.

                                            Comentariu


                                            • frumoasa finala bravo celui care a castigat.nici la mondiale nu vezi asa ceva,asa ne trebuie , asta e t.m din zilele noastre.E pacat sa pierdem asa ceva.Cine are de inteles ......
                                              Blade . PHOTINO
                                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                              Comentariu


                                              • E jale cu gramatica limbii romane pe aci...Vorba unui amic pescar, cand il intreb daca a prins ceva: "Ma doare capul!"
                                                DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                                FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                                Comentariu


                                                • ......sunt impotriva torturii.....

                                                  Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                  Dl. Nicu ori cum nu-ti faci probleme cu materialele inpotriva carora joci,in ultimul timp chiar a inceput sa-ti placa sa ne torturezi !
                                                  Stima va asteptam la BV.
                                                  ...de aceea de cele mai multe ori imi place sa gindesc pozitiv..........adica decit sa alung pe cineva mai bine invat sa-l anihilez.......in rest putina implicare nu strica ca face bine la creieri si neuroni.......hahahahahaha

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de nickis Vezi post
                                                    ...de aceea de cele mai multe ori imi place sa gindesc pozitiv..........adica decit sa alung pe cineva mai bine invat sa-l anihilez.......in rest putina implicare nu strica ca face bine la creieri si neuroni.......hahahahahaha
                                                    Buna asta cu ;Ma doare capul;,dar in acest caz unde este localizata durerea la ;creieri; sau la ;neuroni;?Afirm acest lucru,ca din cele relatate mai sus,par a fi doua entitati diferite.
                                                    Ultima editare de PRIZA TOK; 21.mar.2012, 09:03.
                                                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X