Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • (at)levi aveti PM

    Comentariu


    • se poate face un lemn , asemanator in caracteristici cu cel Timo Boll Spirit , eventual putin mai rapid ? multumesc

      Comentariu


      • (at)Levi aveti MP

        Comentariu


        • Buna ziua D-le Levi.Am incercat sa va trimit un MP.,dar aveti casuta plina.Va rog foarte mult sa ma onorati si pe mine cu lemnul pe care vi l-am solicitat.Sunt sigur ca aveti foarte multe comenzi si v-as fi foarte recunoscator,daca veti putea gasi un pic din timpul Dv. si pentru mine.
          Cu respect,Vlad.
          Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
          Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

          Comentariu


          • Buna seara d-le Levi
            As dori un lemn all+clouth sintech
            Adresa de livrare:
            OBREJA IONEL ROMEO
            BARLAD, JUD. VASLUI
            Voi ridica coletul direct de la un centru de curierat, plata o voi face ramburs sau in avans, cum ziceti.
            Tel. 0745263862
            romeoobreja(at)gmail.com

            Multumesc,
            cu respect Romeo Obreja

            - - - Actualizat - - -

            Anulez comanda
            Ultima editare de Obreja Romeo; 07.mai.2015, 23:25.

            Comentariu


            • Buna seara. Rog sa imi faceti un lemn allwood din 7 straturi cu urmatoarea compozitie: koto-limba-limba-ayous-limba-limba-koto, OFF. Dimensiunea lamei de 150x157 mm, grosimea de 6.4-6.6 mm, greutatea in jur de 95 grame.
              Manerul vreau sa fie ST cu urmatoarele dimensiuni: lungime=100 mm, latime=28 mm, grosime=23 mm.
              Va rog mult de tot sa faceti manerul din American walnut si sa aibe forma si culoarea ca cel de la Stiga "Stellan Bengtsson" din poza: http://mytabletennis.net/forum/uploa...8/IMG_5604.jpg
              Multumesc.
              PS Aveti casuta de mesaje plina.
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • Dl Levi, as dori si eu un lemn OFF, flared, sa aibă un control bun, compozitia o las pe mana dumneavoastră.Cu stima.lasati-mi PM sau un număr de tel sa vedem cum facem cu banutii.
                Blade Buterfly Apolonia Tiago
                FH Tenergy 80
                BH Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • buna ziua!vreau sa comand un lemn def pentru iarba ox(block)!mai costa 60 ron sau e altul pretul acum?care ar fi dimensiunea lemnului?cum e cu transportul?multumesc!

                  Comentariu


                  • in loc de lemnul acela vreau unul combi e fh all+ iar pe bh def (pentru block).astept o saptamana pana cand puteti sa-l faceti!vreau sa aiba dimensiunea 155/150.mi-a spus cineva ca un lemn combi costa 70 ron!asa este?

                    Comentariu


                    • Sănătate Domnule Levi și spor la toate!!! V-am trimis azi o comandă pe MP.
                      Lemn: HM Levi OFF 7 allwood
                      Feţe: Yasaka Mark V HPS hard

                      Comentariu


                      • marfa buna,pret bun!recomand!

                        Comentariu


                        • Sănătate și spor la toate Domnule Levi !!!

                          Vă lansez o provocare, comandă fermă a 2 lemne OFF care să aibă cel mai bun CONTROL din această clasă. Nu trebuie să semene cu nici un alt lemn existent pe piață. Caracteristica lor principală să fie CONTROLUL, să aibă totuși un dwell-time minim, materialele folosite numai furnire din lemn (all-wood), 7 sau 5 straturi cum credeți dumneavoastră că este mai bine.
                          Stilul meu de joc este unul foarte ofensiv, lovesc tare în aproape toate mingile, de la orice distanță, mai puțin mingile de lângă fileu, de aceea am nevoie de un lemn cu un CONTROL MAXIM pentru clasa OFF. Fețele pe care le folosesc sunt YASAKA MARK 5 (http://vivasportshop.ro/product--fat...rk-v--578.html).

                          Vă mulțumesc, Radu B.
                          PS: Lemnele să fie cu mâner FL iar adresa de destinație este: Buzea Radu Florin, Hunedoara, Bd. Decebal nr. 26, jud. HD
                          PS 2: Nu este nici o grabă pentru a vă g?ndi cum să făuriți aceste 2 lemne, pe care mi-aș dori să fie absolut speciale pentru mine. Vă puteți g?ndi la toate lemnele OFF cu accent pe CONTROL care le-ați adus pe lume până în clipa asta și să creeați ceva ca o chintesență a lor, pentru că am observat foarte mulți jucători care cer astfel de lemne, OFF cu un cât mai bun CONTROL posibil, dar totuși ce nu-și pierd deloc din caracterul lor ofensiv.

                          Cu speranța că toate aceste cerinte v-au putut lămuri în privința așteptărilor mele, vă doresc inspirație dumnezeiască în tot ceea ce făuriți, sănătate maximă și numai de bine pe toate planurile.

                          Mulțumesc din suflet, Radu B
                          Lemn: HM Levi OFF 7 allwood
                          Feţe: Yasaka Mark V HPS hard

                          Comentariu


                          • Am recitit cu atenție comentariile postate aici, în marea lor majoritate, și cred că 85-90% dintre acestea sunt despre lemne de tipul OFF, cei mai mulți am observat că folosesc combinația 7 straturi all-wood și destul de puțini au comandat variantele cu 5 straturi all-wood, nu știu de ce...... Sunt mai bune variantele cu 7 straturi ?

                            - - - Actualizat - - -

                            S-a mărit comanda la 3 lemne OFF, allwood, 7 straturi, accent pe CONTROL, dwell-time minim, furnire diferite la fiecare lemn separat, dar toate 3 să aibe aceeași caracteristică principală, CONTROLUL. Toate 3 lemnele să aibă mâner tip FL și dacă se poate aș prefera furnire cu o vechime cât mai mare. Dimensiunile să fie aceleași cu Timo Boll Spirit.
                            Lemn: HM Levi OFF 7 allwood
                            Feţe: Yasaka Mark V HPS hard

                            Comentariu


                            • Nu mai știu,....oare prețul la un lemn alwood 7 straturi a rămas tot 100 lei ?

                              - - - Actualizat - - -

                              Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                              Am probat lemnul fara material compozit si cred ca am ajuns la compozitia care o cautam. Este foarte rapid, OFF, cu mult control cu toate ca are o viteza superioara. Are un simt deosebit, un atacant o sa-l indrageasca de la primele schimburi. Excelent pentru topspin, se preteaza foarte bine pentru jocul de la semidistanta si de la distanta fata de masa, iar din apropierea mesei, daca te-ai miscat la timp, iti naucesti adversarul. Il recomand pentru jucatorii care au o energie in plus, care sunt foarte activi la masa de joc.
                              Ceva de genul acesta cred că mi s-ar potrivi și mie.

                              - - - Actualizat - - -

                              Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                              Al doilea lemn, tot din 7 straturi insa numai din lemn, are 90 grame, aceleasi dimensiuni ca si cel cu carbon, compozitie: mahogany-limba-spruce-ayous-spruce-limba-mahogany, viteza OFF. Abia astept sa le probez, primul care va intra pe "standul de probe" fiind cel clasic, numai din straturi de lemn.

                              Multumesc mult D-l Levi si am sa revin cu impresii dupa ce le voi proba.
                              Aveți mai multe detalii despre lemnul acesta ? Cred că s-ar potrivi bine la stilul meu de joc.
                              Lemn: HM Levi OFF 7 allwood
                              Feţe: Yasaka Mark V HPS hard

                              Comentariu


                              • Buna seara,
                                D-nule Levi v-am trimis PM si nu stiu sigur daca ce am facut pentru a-l trimite a fost corect. Va rog sa imi confirmati de primire

                                Cu stima,
                                Neagu Cristian

                                Comentariu


                                • Comanda finală

                                  Dl. Levi,
                                  Vă trimit comanda finală, 3 lemne all-wood, categoria OFF, cel mai bun CONTROL din această categorie, dwell-time minim, dimensiuni identice cu Timo Boll Spirit, mâner FL la toate 3 lemnele, furnire de preferință cu vechime cât mai mare. Adresa de destinație: Buzea Radu Florin, Bd. Decebal nr. 26, Hunedoara, jud. HD.
                                  Mulțumesc și vă doresc toate cele bune,
                                  Radu B.
                                  Lemn: HM Levi OFF 7 allwood
                                  Feţe: Yasaka Mark V HPS hard

                                  Comentariu


                                  • Deoarece are probleme cu calculatorul, Levi roaga pe toti potentialii clienti sa-l contacteze telefonic la nr.0747/473108 si va multumeste anticipat pentru intelegere.
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • Multumim D-nul Laky, chiar ma intrebam de ce nu raspunde D-nul Levi.
                                      Cu stima!!
                                      Blade Buterfly Apolonia Tiago
                                      FH Tenergy 80
                                      BH Tenergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Mulțumesc domnul Levi pentru lemnul off 7 plywood. Este compus din: miez ayous, strat intermediar din aningre și makore iar la exterior limba. Am pus pe Fh Joola Maxxx 450 de 2 neagră iar pe Bh Joola Samba+ de 2 roșie.Am avut emoții pentru că este prima paletă asamblata dar viteza superioară fata de paleta hobby Joola Rosskoph Smash cu care am jucat pana acum,nu îmi creează probleme și cred ca ma va ajuta să îmi ridic nivelul. Poate mă inscriu la AmaTur.


                                        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF4743.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,4 KB 
ID:	773449Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF4767.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,9 KB 
ID:	773450Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF4809.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	54,3 KB 
ID:	773451Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF4811.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	44,3 KB 
ID:	773452

                                        Comentariu




                                        • 3 opere de artă marca Home Made by Levi, 1 lemn cu 5 straturi allwood și 2 cu 7 straturi allwood, toate sunt OFF cu accent pe CONTROL.

                                          - - - Actualizat - - -

                                          5 allwood, chiri, ayous, limba
                                          7 allwood negru, ayous, anigre, koto, nuc american
                                          7 allwood alb, ayous, koto, limba, plop
                                          Lemn: HM Levi OFF 7 allwood
                                          Feţe: Yasaka Mark V HPS hard

                                          Comentariu


                                          • O noua colaborare cu DL. LEVI a nascut un nou lemn magnific. Pot sa ii spun LEVI Barwell Fleet, dupa cum spune si numele acest lemn este varianta DL. LEVI de Nittaku Barwell Fleet.
                                            FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                            Comentariu


                                            • Buna ziua ,
                                              Apelez la Dvs. pt. prima oara...datorita increderii castigate de catre cei care au folosit lemnele Dvs. si mi-au recomandat.As dori sa comand un lemn cu urmatoarele caracteristici :
                                              ---BH-(am fata anti spin cu burete 2 mm)-ceva viteza gen DEF+ (as dori sa foloseasca fetei pt.efectul "anti" si sa nu aiba efect "catapult"cum este cazul la balsa).
                                              --- FH-aproximativ allaround / allaround +(aici am fata atac);
                                              ---deci ,daca este posibil lemn '"combi".
                                              ---greutate aprox.80gr +/- 3-5 GRAME;
                                              ---maner drept pt. a usura intoarcerea paletei;
                                              ---Evident control cat mai mult.
                                              Las compozitia la latitudinea Dvs.Tel. meu este 0723.57.33.44.-Dorin.Astept eventualele detalii pt. plata si restul.(daca puteti trimite curierat si plata ramburs ar fi super.)
                                              Va multumesc!

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Inca o preeccizare mai am imensiuni normale pt un lemn Allaround.Multumesc.

                                              Comentariu


                                              • mai puteti face un lemn combi?evident contra cost

                                                Comentariu


                                                • hand made

                                                  Postat în original de eres01 Vezi post
                                                  O noua colaborare cu DL. LEVI a nascut un nou lemn magnific. Pot sa ii spun LEVI Barwell Fleet, dupa cum spune si numele acest lemn este varianta DL. LEVI de Nittaku Barwell Fleet.
                                                  D-nul Levi as vrea si eu un lemn ca acesta,sa aiba dimensiuni standard, in rest nu ma intereseaza compozitia, doresc sa pun pe el tenergy,asa ca va las pe d-vs sa decideti straturi si materiale.
                                                  Cu stima si numai bine!
                                                  Ultima editare de Nomak; 03.oct.2015, 16:42. Motiv: telefon
                                                  Blade Buterfly Apolonia Tiago
                                                  FH Tenergy 80
                                                  BH Tenergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Doua lemne exceptionale marca Levi.......Multumesc .
                                                    Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                                                    http://www.tenismasa.ro/

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X