Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ONSS - Olimpiada Nationala a Sportului Scolar - TENIS DE MASA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
    Daca ar fi dupa noi George, sigur asa faceam competitia!!!
    ---------- Post added 02.05.2012 at 18:30 ----------
    Ne conduc ca de fiecare data "INCOMPETENTII"!!!!
    ---------- Post added 02.05.2012 at 18:43 ----------
    Revin cu detalii si fotografii, din data desfasurarii competitiei- 25-27mai 2012!!!
    Din pacate se pune accent pe comoditate-de ce sa se faca doua concursuri paralele,care ar insemna bani mai multi si timp mai mult pierdut pentru organizatori?sa ii bagam pe toti la gramada,nu conteaza ca unii elevi abia stiu sa tina paleta in mana,sa joace cu jucator de superliga-cunosc foarte bine situatia,am participat la ONSS in liceu,atat la tenis de masă cat si la sah,in judetul Ilfov-fostul meu diriginte este profesor de sport si acum la fostul meu liceu,si tin legatura cu el,iar la fotbal,la faza judeteana a dat peste jucatori legitimati in divizia B,in concursul pentru licee-chiar si eu la sah am dat peste 2 jucatori legitimati la clubul CS Otopeni,iar unul din ei era campion european la sah cu echipa in 2007,doar ei m-au batut-ce era sa le fac?sa nu mai vorbim de tenisul de masa,unde elevii veneau cu antrenor personal si aveau de atunci,din 2006-2007 palete profesionale,in timp ce eu jucam cu palete din Metro,si ma intrebam,cum dau ei in mingea aia de vine asa joasa si cu asa mare viteza-asta este din pacate-nu avem conducatori care sa stie cum sa gestioneze un minister,sa puna oameni capabili,din lumea acelui domeniu,care cunoaste problemele si are idei pentru dezvoltarea lui,nu pentru stagnarea,sau mai rau decaderea lui,asa cum se intampla in ziua de azi in toate domeniile,nu numai in sport!
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #27
      Ai perfecta dreptate!!! In momentul in care dai de legitimati, se cam taie jocul!!! Eu ii antenez pe elevii mei cam de 2 ani, dar n-am reusit sa ies din grupa cu niciunul!!! O exceptie a facut-o Tibor Szocs-fost component al echipei nationale timp de 4 ani, care s-a ridicat la nivelul asteptarilor, el transferandu-se din Jud.Covasna in Jud.Dâmbovița si asa am mers cu el la turneu, ocupand locul 6, trecand de 4 legitimati in eliminatorii si s-a incurcat cu Sibiul-loc 4, tot legitimat!!!
      Cam asa decurg lucrurile, cu toate ca sunt meciuri spectaculoase intre cei legitimati, mai ales finalele si semifinalele!!!
      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
      FH - Xiom Sigma II Pro
      BH- Xiom Sigma II Pro

      Comentariu


      • #28
        ar trebui sa se faca si un concurs AMATUR duminica sa ne miscam si noi!

        Comentariu


        • #29
          Duminica de obicei se joca finalele si cateva meciuri pentru locurile 10-16 ceva de genu...
          Fh: Rakza X
          Blade: Bty Innerforce ULC
          Bh: Rakza X Soft

          Comentariu


          • #30
            depinde de organizatori.sambata seara poate fi gata competitia.duminica mai pleaca lumea spre casa.sunt o sumedenie de partide incluse in TURNEUL DE CONSOLARE pt. diferite locuri.cu cat pierzi mai mult cu atat joci mai mult.

            Comentariu


            • #31
              In acest fel si cei care ies din concurs pentru locurile finale pot acumula cat de cat putina experienta la un nivel mai ridicat,dar din pacate sunt uni delegati care renunta foarte usor la acest aspect,grabindu-se acasa.

              Comentariu


              • #32
                (at)adi catri
                finalele se joca duminica pentru ca se vrea ca jucatorii sa fie odihniti si in cea mai buna forma si nu obositi dupa o zi de joc!
                Fh: Rakza X
                Blade: Bty Innerforce ULC
                Bh: Rakza X Soft

                Comentariu


                • #33
                  gabriel91 ai fost anul trecut?stii cand s-a terminat concursul?

                  Comentariu


                  • #34
                    A fost, dar a uitat ca s-a terminat de sambata!!!! Duminica nu s-a mai disputat nici o partida!!!
                    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                    FH - Xiom Sigma II Pro
                    BH- Xiom Sigma II Pro

                    Comentariu


                    • #35
                      Acu imi amintesc: am plecat joia cand a fost sedinta si s-au stabilit grupele, vineri sa jucat toata ziua si sambata au fost finalele... Ce am imbatranit parca in anii trecuti se juca si duminica? Tin eu minte ceva... de genu...
                      Fh: Rakza X
                      Blade: Bty Innerforce ULC
                      Bh: Rakza X Soft

                      Comentariu


                      • #36
                        ai vazut!ca nu vorbesc degeaba depinde de cei care organizeaza.cam repede apar efectele imbatranirii la tine .

                        Comentariu


                        • #37
                          Asa e! Imi cer scuze!
                          Fh: Rakza X
                          Blade: Bty Innerforce ULC
                          Bh: Rakza X Soft

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de florin toma Vezi post
                            Era vorba sa se tina la Pitești, dar s-a schimbat regimul, adica Inspectorul General, si se va tine la Cimpulung.
                            sunteti sigur ca se tine la Cimpulung? stiu ca e zona frumoasa acolo si daca tot suntem in deplasare pt nationala asta.. sa vedem si-un munte ceva ..

                            Comentariu


                            • #39
                              Se organizeaza la Mioveni
                              Butterfly Gergely OFF+
                              BH. Buttefly Tenergy 05 FX 1.9
                              FH. Buttefly Tenergy 05 FX 2.1

                              Comentariu


                              • #40
                                am aflat acum!.. am primit teapa ) da' in fine.. e in preajma

                                Comentariu


                                • #41
                                  Conditii la nivel de concurs national
                                  Butterfly Gergely OFF+
                                  BH. Buttefly Tenergy 05 FX 1.9
                                  FH. Buttefly Tenergy 05 FX 2.1

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Nu sau inteles cu cei de la Câmpulung si s-a transferat competitia la Mioveni!!! Cazarea este in Pitești la Hotel Muntenis si ne deplasam la Mioveni pentru joc!!!
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Scuze, Hotel Muntenia in centrul orasului Pitești!!!
                                    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                    FH - Xiom Sigma II Pro
                                    BH- Xiom Sigma II Pro

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Jocuri frumoase:tenis de inalta clasa;gazde primitoare care au facut ca aceasta competitie rezervata copiilor sa se desfasoare in conditii excelente.Vreau sa multumesc in numele delegatiei din jud. Prahova clubului de tenis de masă DIN MIOVENI; domnisoarei Iulia Dobrin pentru profesionalismul de care a dat dovada,intregului comitet care a participat la organizarea acestui concurs national.
                                      clasament baieti 1.Margin Bogdan-zalau
                                      2.Marga Tiberiu-constanta
                                      clasament fete;
                                      1.Iamandi Andreea -constanta
                                      2.Dragnea Diana-olt
                                      O sa revin cu clasament mai exact zilele urmatoare

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Asteptam cu nerabdare clasamentele
                                        Fh: Rakza X
                                        Blade: Bty Innerforce ULC
                                        Bh: Rakza X Soft

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Nu are nimeni Clasamentul complet? K as dori sa stiu pece loc sunt clasat
                                          Fh: Xiom Vega Europe(Friend Advice) )
                                          Blade: Back To Kreanga.... Kreanga Carbon
                                          Bh: Xiom Vega JAPAN.. (my pasion)

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            primii 8 clasati am sa va transmit eu deseara- judetele!
                                            - - - Actualizat - - -
                                            baieti - locul 1 - SALAJ
                                            2 - CONSTANTA
                                            3-4 HARGHITA si DOLJ
                                            5-8 BISTRITA NASAUD, MURES, TIMIS, IASI(daca nu ma insel)

                                            fete - locul 1- CONSTANTA
                                            2 - OLT
                                            3-4 BUZAU, MURES
                                            5-8 HARGITA,ARAD,VALCEA, DOLJ(daca nu ma insel..din nou

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              salutare,
                                              stie cineva cand si unde se desfasoara faza nationala, anul acesta, la 5-8 si licee,?
                                              multumesc!
                                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                              FH: Tenergy 05 FX
                                              BH: Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Salut! Pentru cls 5-8 faza nationala este la Giurgiu, in aprilie, dupa 20, mi se pare iar la liceeni se tine la Covasna, in 28-30 martie, Mult succes copiilor din Amatur! si ar fi bine daca s-ar anunta cei calificati, pe forum

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de nicu gavrilovici Vezi post
                                                  Salut! Pentru cls 5-8 faza nationala este la Giurgiu, in aprilie, dupa 20, mi se pare iar la liceeni se tine la Covasna, in 28-30 martie, Mult succes copiilor din Amatur! si ar fi bine daca s-ar anunta cei calificati, pe forum
                                                  Cred ca e un pic invers, conform edu.ro olimpiade scolare nationale; clasele 5-8 Giurgiu 28-31 martie si 9-12 Covasna 18-21 aprilie.Succes le doresc si eu tuturor copiilor

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Ai dreptate, Am gresit datele...Scuze, si inca odata, mult succes!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X