Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneul National Tenis De Masa CSR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneul National Tenis De Masa CSR

    DATA: Sambata 10.12.2011
    LOCALITATEA: Odorheiu Secuiesc
    ORA:9.00 am ;
    SALA: Club FitFeel - Odorheiu Secuiesc
    NR MESE:
    SPATIU DE JOC: excelent ;
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 09:30 - pana se termina ;
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: nelimitat
    TAXA PARTICIPARE: 25 ron ( se asigura apa si sandwich); ;
    MATERIALUL DE PREMIERE:: finalistii (locul 1-2) vor reprezenta Romania la Turneul CSI in aprilie 2012 la Lignano Sabbiadoro,Italia (cazare+masa+transport inclus in premiu) ; cupe si medalii

    SISTEMUL DE JOC:grupe inferioare, grupe superioare (set. 3 din 5).si eliminatoriu(set. 3 din 5), finala (4din 7)
    INSCRIEREA: forum, telefonic, pana sambata 10decembrie ora 08,55 am
    ORGANIZATORI: Stere Mihai -0724 558 098
    CONDITII DE PARTICIPARE : Au drept de participare : jucatorii amatori ; jucatorii din circuitul AmaTuR ; jucatorii legitimati in Calificari si Calificari Divizie
    Nu au drept de joc : jucatorii legitimati in Divizia B , Divizia A si Superliga (toti concurentii vor putea fi verificati)
    -Mail: mickystere86(at)yahoo.com

  • #2
    Se inscrie din Praid:
    Denes Ferenc

    Comentariu


    • #3
      Va rog sa dati cateva amanunte legate de turneul CSR si turneul CSI. Aceste initiale nu sunt suficiente pentru a intelege cine este patronul competitiei.
      Multumesc.

      Comentariu


      • #4
        Buna ziua,
        Haideti sa va explic mai clar: CSR (Clubul Sportiv Roman) din București este afiliata la CSI (Clubul Sportiv Italian).Organizam diverse competitii sportive printre care si tenis de masă.Acum organizam Editia a II-a de tenis de masă la Odorheiu Secuiesc.Anul trecut a fost la Lugoj- Ohaba iar finalistii de la Lugoj au mers in italia la turneu.Finalistii turneului, si fete si baieti simplu, vor reprezenta Romania la jocurile din Italia in aprilie, organizate de CSI, tot la categoria AMATUR.Aceasta este premierea turneului.
        Organizator Competitie,
        Mihai Stere
        ---------- Post added 07-Dec-2011 at 14:40 ----------
        Competitia se va disputa astfel: simplu baieti si simplu fete.Daca nr de fete va fi mic, atunci ele vor fi inscrise si in competitia de baieti.

        Comentariu


        • #5
          Am vazut ceva prezentare la clubul Viva Sport din București. Acolo reiesea afilierea la o anume credinta (biserica). Puteti detalia, va rugam?
          Recunosc ca nu am continuat sa citesc prezentarea dvs de acolo.... Puteti completa?
          TsE

          Comentariu


          • #6
            http://csr-org.ro/. Este o miscare sportiva initiata de Biserica Catolica din Romania, cel putin asa reiese de pe site.
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              1)Denes Ferenc
              2)Panea Ovidiu
              3)Cristache George
              4)Rasu Brigita
              5)Dumitrescu Marieta
              6)Roznovszky Claudiu
              7)Stere Mihai
              Bacosca Mihai
              ---------- Post added 07-Dec-2011 at 15:20 ----------
              Suntem recunoscuti de Biserica Catolica ,Arhidieceza de București pentru activitatile sportive.Spune-ti-mi, va rog, ce va intereseaza si va raspund.

              Comentariu


              • #8
                greco-catolica sau romano catolica?

                Comentariu


                • #9
                  greco-catolica sau romano catolica?
                  cei legitimati de ce nu au voie sa participe?

                  Comentariu


                  • #10
                    de la SIGHISOARA
                    TIPSER GABRIEL
                    ONET NICOLAE
                    LAPADAT EUGEN

                    Comentariu


                    • #11
                      Rog pe Clau sa mute la competitii.... Aici sunt doar turneele care se inscriu in circuitul Amatur, iar regulile impuse de dvs (se completeaza adeziune la CSR) va exclud din cadrul Amatur. La nici un concurs Amatur nu se semneaza nimic.
                      TsE

                      Comentariu


                      • #12
                        Se inscriae Tamas Nagy Jeno din Miercurea Ciuc

                        Comentariu


                        • #13
                          Inscrierile se muta la adresa:
                          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...-Editia-a-II-a
                          Domnule Stere, nu sunteti amabil sa ne scrieti si pe pagina mentionata mai sus?
                          Multumesc anticipat.
                          Ultima editare de denesferi; 07.dec.2011, 17:16.

                          Comentariu


                          • #14
                            Romano- Catolica, dar acest lucru nu cred ca este atat de important.

                            Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                            greco-catolica sau romano catolica?

                            ---------- Post added 08-Dec-2011 at 09:11 ----------
                            Cei legitimati nu au voie sa participe pentru ca este un turneu de amatori, cei inscrisi pana acum nu sunt legitimati.Oricum vor fi verificati toti concurentii despre acest lucru.Poate pe viitor vom reusi sa facem si un turneu OPEN.
                            ---------- Post added 08-Dec-2011 at 09:12 ----------
                            Eu am introdus anuntul si in Competitii.
                            ---------- Post added 08-Dec-2011 at 09:17 ----------
                            1)Tamas Nagy
                            2)Tipser Gabriel
                            3)Onet Nicolae
                            4)Lapadat Eugen
                            5)Denes Ferenc
                            6)Panea Ovidiu
                            7)Cristache George
                            8 ) Rasu Brigita
                            9)Dumitrescu Marieta
                            10)Roznovszky Claudiu
                            11)Stere Mihai
                            12)Bacosca Mihai

                            Comentariu


                            • #15
                              Eu zic ca s-ar putea introduce acest turneu in Amatur ca turneu B,faptul ca este pentru amatori inseamna ca este un concurs de amatori...cred eu...
                              Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                              Backhand> Yasaka Raksa 9
                              Forehand> Yasaka Raksa 7

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de zoltikaa Vezi post
                                Eu zic ca s-ar putea introduce acest turneu in Amatur ca turneu B,faptul ca este pentru amatori inseamna ca este un concurs de amatori...cred eu...
                                In amatur pot participa jucatori din div. B si fosti legitimati, aici in schimb sunt lasati pe dinafara.
                                Acest concurs este in afara amaturului. (Cred eu)

                                Comentariu


                                • #17
                                  Si dupa cum stiu punctele acumulate aici nu se pun in clasamentul amatur..
                                  ---------- Post added 09-Dec-2011 at 00:38 ----------
                                  Si cu inscrierea mai astep pana maine dupa masa...sa vad cine se mai inscrie si cati o sa fie la acest campionat. Nu pentru ca mi-ar fi frica de concurenti, nu e vorba de asta pt ca imi place foarte mult sa joc cu cat mai multi jucatori talentati, mai talentati ca mine ca sa am de la cine invata dar daca merg 60 de km si dau 25 de roni sa am macar 5 meciuri de jucat asigurate (nu conteaza daca le pierd pe toate) ca oricum sanse la vreun trofeu nu prea am... inca. Da imi vine si mie timpul odata si atunci n-o sa ma deranjeze nici ierbarii, pt ca o sa fiu un ierbivor talentat
                                  BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                                  FH: Andro Rasant Grip 1,9
                                  BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    din SIBIU
                                    DANELIUC GABRIEL

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Din Hunedoara : Tincu Catalin, Melicut Sarmis si Mandru Bogdan
                                      Din Deva: Florescu Eleodor
                                      Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                      Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Din hunedoara se retrage Tincu Catalin dar in schimb vine Iusan Razvan tot din hunedoara.
                                        BLADE:BTY Primorac Carbon OFF+
                                        FH:BTY Tenergy 05
                                        BH:BTY Tenergy 05

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de denesferi Vezi post
                                          In amatur pot participa jucatori din div. B si fosti legitimati, aici in schimb sunt lasati pe dinafara.
                                          Acest concurs este in afara amaturului. (Cred eu)
                                          Regula e regula, dar din pacate este cam intoarsa cu roatele in sus. Adica cei care organizeaza un concurs curat pentru amatori nu sunt luati in considerare ptr.clasament, cand de fapt ar trebui sa fie invers - daca ne numim amatori - ar trebui sa existe permanent o diferentiere intre amatorii care nu au fost nici o data legitimati si cei care sunt sau au fost legitimati. Deoarece, chiar si cei care au fost o data legitimati si daca actualmente nu mai sunt – se cheama ca numai amatori nu sunt, au alta clasa. Rog sa nu fiu inteles gresit, nu vreau sa supar pe nimeni, este nemaipomenit cum joaca persoanele respective, dar consider ca si ei se plictisesc de moarte cand joaca cu cei care nu au fost legitimati nici o data la vreun club (adica nu au fost invatati de un antrenor calificat), sau in vreo divizie. Normal ar fi ca permanent sa existe la un concurs – o sectiune “open” in care sa joace cei care sunt legitimati sau au fost si o varianta “amatori” in care sa joace amatorii puri adica doar cei care nu au jucat nici o data cu un antrenor. Ar fi cu mult mai distractiv pentru toata lumea.
                                          Chiar sunt curios daca s-a facut vreo data o statistica - cati din clasamentul amatur, adica din cei care au jucat intr-un an in circuit, sunt legitimati sau fosti legitimati si cati sunt ceilalti. Ar fi interesanta o astfel de statistica.
                                          Ultima editare de alandala; 09.dec.2011, 23:33.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            ... alea alea ... Nistor Dorel nu a fost niciodata legitimat ... si atat am de spus despre subiectul asta ...
                                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Bravo Lopatica !
                                              Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                              Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Multumiri organizatorilor pentru turneul reusit, multumiri participantilor care au facut sute de km ca sa ne onoreze cu prezenta lor.
                                                A fost frumos ca aproape toti participantii erau prezenti si la final, unde in semifinale si finale (baieti si fete) am vazut meciuri de inalt nivel.
                                                Felicitari castigatorilor!!!

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Clasament

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X