Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Iași

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Sunt bucuros ca la Mr.Pong nu sunt stalpi.

    Dupa ce rezolvam micile probleme, gen lumina, la sfarsitul lui ianuarie prevad organizarea primul turneu de tip B la Mr.Pong Iași, sa trecem si Iasul pe harta oraselor in Amatur.

    Vasile

    www.tenisdemasa-iasi.ro

    Comentariu


    • #52
      Vrei o sala pe placul tau? Anunta-ne. Alti au facut-o deja si au venit si schimbarile.
      http://www.saladetenis.ro/propuneri/

      Comentariu


      • #53
        Multi jucatori foarte buni au provenit din centrul de pregatire ori si-au perfectionat jocul in Iași,poate ar fi timpul sa intre pe harta AmaTuR .

        Comentariu


        • #54
          Domnule Antal, incercam sa ridicam nivelul de joc din Iași, prin aducerea AmaTur.

          E bine ca apar locatii noi ca cea de mai sus, astfel incat sa muncim impreuna la promovarea tenisului in Iași, si a sportului in general.

          Vasile

          Comentariu


          • #55
            Pacat ca unii urmaresc doar beneficiile personale si nu sportul in general. Ideea de "fun" prin sport e neglijata si se pune baza pe "profesionalism". Ori esti "smecher in ale tenisului" ori nu ai ce cauta cu paleta in mana.
            Nu stiu cum inteleg altii cuvantul "impreuna" pentru ca din cate vad, e mai mult un "eu".
            Btw, amenajare noua, lumina noua www.saladetenis.ro

            Comentariu


            • #56
              Nu am prins ideea, Saladetenis, ti-as spune pe nume dar nu te-ai recomandat... Atentie la atacuri de genul acesta, pentru ca jucatorii aleg sala si dupa calitatea omului...

              Sa retii ca a fost un comentariu sincer
              "E bine ca apar locatii noi ca cea de mai sus, astfel incat sa muncim impreuna la promovarea tenisului in Iași, si a sportului in general"


              Vasile
              Sala Mr.Pong

              Comentariu


              • #57
                Domnule "saladetenis", dupa ce ca ati pus 20 de mese de proasta calitate pe 3 mp si cu inca 5 stalpi intre ele, cu speranta sa faceti niste bani (ca la cum arata sala promovare sportiva nu e), mai faceti si comentarii impertinente la adresa putininilor oameni care totusi va sustin.
                Rusinica !!!
                Lemn: Zhang Jike Super ZLC
                FH : DHS Hurricane 3 Neo National/Blue Sponge
                BH : Butterfly Dignics 05

                Comentariu


                • #58
                  Dragilor, este loc pentru toata lumea, chiar nu are sens sa va certați, Iașii sunt un oraș mare. Pe Vasile îl cunosc (toata stima!), pe saladetenis înca nu am avut ocazia, felicitari amîndurora pentru inițiativa de a deschide o sala de tenis de masă, pentru curajul de a investi. Sigur ca fiecare dorește sa câștige și niște bani (faci munca voluntara și investești doar daca ai traiul asigurat din alta parte), iar asta nu e incompatibil cu promovarea sportului - haideți sa ne g?ndim la ”fenomenul” fotbal.
                  Mi-l amintesc pe dl. Vasile de acum 2 ani care se informa de la cei din domeniu asupra necesitaților unei sali de tenis de masă. A ?nvațat foarte repede și tot ce se putea reproșa salii Mr. Pong de la Țesatura era spațiul insuficient, în rest numai de bine și erau/sunt vizibile eforturile sale de a mulțumi lumea amatorilor de ping-pong.
                  Oricum, daca saladetenis știe ce face, este clar pentru toți ca targetul este diferit pentru cele doua sali în cauza. Nu am vizitat înca noul spațiu de la Ms. Pong, dar deocamdata, judecând dupa imaginile de pe net, personal, nu voi intra in sala de la Frigo pâna când nu au o masa profesionala, spațiu adecvat, lumina soarelui care sa nu cada pe mese sau pe ochii jucatorilor etc. Trag deci concuzia ca sala de la Frigo este destinata amatorilor care nu au/avut tangența cu acest sport la un nivel mai mare decât cel de simpla distracție și modalitate de a petrece cumva timpul liber.
                  Va rog sa interpretați mesajul meu așa cum este, nu țin partea nimanui - îmi țin doar mie partea, ca jucator care poate beneficia de mai multe locuri în care pot practica sportul care îmi place și pentru care o minima concurența între ofertanți nu ar strica
                  TB ZLF & T05/T05FX

                  Comentariu


                  • #59
                    Bine punctat macocco. Ma bucur sa vad ca s-a inteles ideea pe care s-a axat Sala de Tenis. Oricum, imbunatatirile nu au intarziat sa apara (si pentru asta multumim celor care au venit cu propuneri si sugestii). Pentru cei care joaca profesionist, putem intotdeauna sa rezervam o masa cu aprox. 50 mp2 la care, in niciun caz, nu o sa va incurce stalpii. In privinta luminii, am facut modificari si s-au rezolvat problemele. Vom reveni cu fotografii pe site cu noile modificari.

                    Intr-adevar este loc pe piata pentru toata lumea.

                    Cosmin
                    Sala de Tenis,
                    www.saladetenis.ro
                    Ultima editare de saladetenis; 18.dec.2011, 13:48.

                    Comentariu


                    • #60
                      Cine joaca profesionist sa arunce prima piatra
                      Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                      Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                      Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                      Comentariu


                      • #61
                        Salutare,
                        Macoco, multumesc de aprecieri, eu doar incerc sa-i ascult pe jucatori ca sa pot oferi conditii decente de joc. Si cred ca intelegeti cu totii, o activitate sportiva ca cea in discutie nu aduce beneficii financiare spectaculoase, ba din contra luni sau chiar ani trebuie sa faci eforturi serioase sa nu ramai cu datorii. Dar cred cu tarie ca, trecand cu bune, cu rele, testul timpului, acest frumos sport, cum e tenisul de masa, se va ridica si in Iași.
                        Cu bine si cu liniste de Sarbatori,
                        Vasile
                        Mr.Pong
                        www.tenisdemasa-iasi.ro

                        Comentariu


                        • #62
                          Scuzati de off.
                          Unde se poate juca tenis in perioada asta de sarbatori ? Am observat ca toate salile sunt inchise.

                          Comentariu


                          • #63
                            Va asteptam cu o masa noua: Donic Waldner Clasic 25.

                            Va asteptam cu o masa noua: Donic Waldner Clasic 25.

                            Cosmin
                            Sala de Tenis
                            www.saladetenis.ro

                            Comentariu


                            • #64
                              Cu ajutorul dumneavoastra, al jucatorilor care au apreciat aparita salii Mr.Pong in Iași, am ajuns la doi ani de activitate. Am inceput si am continuat greu, dar nu ne-am lasat. Am ajuns sa avem cinci mese in conditii bune ( ne-a ajutat Dumnezeu sa incepem azi montarea luminilor suplimentare). Asa ca, duminica 18 Martie 2012, intre orele 12,00 si 20,00 organizam:

                              ZIUA PORTILOR DESCHISE MR.PONG, editia a III-a

                              intrare libera, limitare la 1,5 ore pe masa daca sunt jucatori care asteapta
                              Vasile
                              www.tenisdemasa-iasi.ro

                              Comentariu


                              • #65
                                Noutate la Mr.Pong!

                                Incepand cu 10 Mai 2012 tariful la sala devine 6 lei/ora in conditiile urmatoare:

                                - rezervarile sa fie facute in calupuri de 2 ore
                                - de luni pana vineri intervalele pentru rezervari sa fie 18-20 sau 20-22
                                - sambata si duminica intervalele pentru rezervari sa fie 14-16, 16-18, 18-20

                                Vasile
                                www.tenisdemasa-iasi.ro

                                Comentariu


                                • #66
                                  Super
                                  Blade: Bty M. Maze
                                  FH: T. Genius 2.0
                                  BH: T. Genius 2.0

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Uitati varianta finala:
                                    Incepand cu 10 Mai 2012 efectuam urmatoarele schimbari:
                                    - rezervarile trebuie facute in calupuri de 2 ore
                                    - de luni pana vineri intervalele pentru rezervari vor fi 18-20 (7 lei/ora) sau 20-22 (5 lei/ora)
                                    - sambata si duminica intervalele pentru rezervari vor fi 14-16, 16-18, 18-20 (6 lei/ora)
                                    Vasile
                                    www.tenisdemasa-iasi.ro

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Mai exista in Iași un club de tenis de masă? Daca da, unde? Va rog mult sa ma ajutati. Multumesc anticipat!

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        mmmm, nu prea sunt.echipele din liga joaca in diverse locuri si de regula joaca doar ele...la mr. pong in zona granit e o sala!
                                        xiom magellan
                                        tibhar vari spin
                                        palio ck

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de cucubrazil Vezi post
                                          mmmm, nu prea sunt.echipele din liga joaca in diverse locuri si de regula joaca doar ele...la mr. pong in zona granit e o sala!
                                          Multumesc mult pentru raspuns. Mai exista MrPong? Unde s-a mutat de la Tesatura?
                                          Edit: As dori sa-mi inscriu copilul de 8 ani la ping pong, pentru el ma intereseaza.
                                          Ultima editare de carmenv; 11.sep.2013, 20:23.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            incrieti-l la csm, luati legatura cu gigi ciubotaru
                                            xiom magellan
                                            tibhar vari spin
                                            palio ck

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de cucubrazil Vezi post
                                              incrieti-l la csm, luati legatura cu gigi ciubotaru
                                              Multumesc mult, mult pentru raspuns. Voi incerca.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Ne vedem curand atunci, bine ca am aflat de salile astea ca daca era dupa mine foloseam holul si pentru urmatorii 5 ani.
                                                Creati un site gratuit accesand http://mfirma.ro.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  sunt catalin albu si sunt din pascani.as vrea si eu sa ma antrenez mai intens.si cred ca Iași e cel mai aproape de mine.ma puteti ajuta?

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Caut partener de antrenament de preferabil din zona Tudor Vladimirescu. Astept mp de la cei intersati.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X