Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tibhar Grass D.Tecs OX

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tibhar Grass D.Tecs OX

    Rog pe toti cei ce au incercat aceasta fata, sa-si spuna parerea despre ea. M-ar interesa mai ales, pe ce lemn „se simte cel mai bine”, efectele deranjante provocate adversarilor, iar daca au renuntat la jocul cu ea, de ce au facut-o. Fara a fi rautacios...fara traduceri de aiurea cu Google translator! Multumesc.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    am jucat vreo 2 zile cu ea...neagra,cu burete de 1.2 sau 1.3 mm...pe un donic cayman...mi s-a parut greu de controlat si agresiva,chiar si cu mine...ca sa prind masa,lovitura trebuia sa fie aproape perfecta...o fata cu multa personalitate si greu de stapanit...n-am ajuns sa-i aflu punctele tari...
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de laky Vezi post
      Rog pe toti cei ce au incercat aceasta fata, sa-si spuna parerea despre ea. M-ar interesa mai ales, pe ce lemn „se simte cel mai bine”, efectele deranjante provocate adversarilor, iar daca au renuntat la jocul cu ea, de ce au facut-o. Fara a fi rautacios...fara traduceri de aiurea cu Google translator! Multumesc.
      Ati mai probat Grass D.Tecs-ul? Daca da, sunt curios ce parere aveti (eu am unul cu burete, si ma gandesc sa probez/cumpar un superblock OX).
      Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
      Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
      Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

      Comentariu


      • #4
        Este o fata deosebita care se preteaza la un joc mediu de mesa cu care trebuie sa faci un joc mai mult lift,numai cand esti departe de masa sa tai, iar cand esti aproape este recomandat blocul.
        Este mai rapida fata de ox si poti trage din apropierea mesei si semidistanta.
        Daca ai drum in Brașov treci pe la mine sa-l probezi.

        Comentariu


        • #5
          Nu am reusit sa pun mana pe el.Am auzit ca e rapid, chiar in varianta OX, deci e mai greu de folosit de langa masa.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Antal Denes Vezi post
            Este o fata deosebita care se preteaza la un joc mediu de mesa cu care trebuie sa faci un joc mai mult lift,numai cand esti departe de masa sa tai, iar cand esti aproape este recomandat blocul.
            Este mai rapida fata de ox si poti trage din apropierea mesei si semidistanta.
            Daca ai drum in Brașov treci pe la mine sa-l probezi.
            Joci curent cu el, sau l-ai trecut doar asa, prin probe ? Cum e fata de Piranha ?
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Acum folosesc varianta cu burete mai rapida ca Pirania si nici nu disturba jocul,ox-ul la probe la un coleg, care la fel in comparatie mai lenta un pic ca cel cu burete ,dar mai rapida ca Pirania

              Comentariu


              • #8
                eu joc cu levi def si cu aceata fata si se poate ataca cu priza normala
                Blade:Andro Fibercomp
                Fh:Butterfly Bryce fx
                Bh:Joola Badman Reloaded ox

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Oktaw Marius
                  Am promis ca revin după o utilizare mai îndelungată. Am renunțat la dtecs în favoarea lui Joola Badman Reloaded OX negru.
                  Mare greșeală!
                  Am dat alternativ cu ambele palete, dtecs are aruncarea foarte scurta și cu mult spin reversal, pe când badman arunca mai drept și lung, vb de block lângă masă. în schimb, Badman pare mai controlabila la chop de la 1-3 metri de masă. Parca și la atac badman este mai controlabila, însă cred că nu este necesar sa te obosești punând mingi pe masa atâta timp cât ele se și ?ntorc. Cu dtecs încurcam mai mult adversarul... cu badman punctul este mai lung și de fiecare data ?ți dă impresia ca nu este o iarbă, în adevăratul sens al cuv?ntului!

                  Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
                  Nu stiu daca acest review este tocmai elocvent atata timp cat ai facut comparatie intre Tibhar Grass Dtecs OX rosu si Joola Badman Reloaded OX negru
                  Pigmentul poate schimba proprietatile, de exemplu diferenta dintre un superblock negru si unul rosu este sesizabila instantaneu
                  Cred ca greseala a fost alegerea pigmentului
                  Ultima editare de bogdan-andrei; 06.iun.2018, 10:36.

                  Comentariu


                  • #10
                    ai spus ca a fost o greseala ca ai renuntat la grass dtecs in favoarea joola badman reloaded dar ai folosit varianta pe negru incearca si pe rosu si revino cu un review

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X