Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemnul lui Ma Long...PG-7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    http://www.prott.cc/shop/Detailed.aspx?d=MaLongBlade

    Ma Long Personal Blade
    Product number: MaLongBlade
    BrandHS
    Weight:$800.00g
    Market price:$1000.00
    Member Price:$550.00
    Thickness : 6.4mm, 87g.
    Brand New
    TsE

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
      Am avut un elev care a jucat in lotul national vre-o 3 ani, dupa care s-a lasat si s-a apucat de fotbal si avea urmatoarea configuratie de paleta: lemn- Primorac Carbon, iar fete- Sriver Fx! Din curiozitate i-am dat paleta mea ca sa o incerce, cu urmatoarea configuratie: lemn Yasaka Ma Lin Carbon; fete Xion Vega Pro ambele; d-lor, juca de ziceai ca este din filme!!!! Iar dupa mi-a zis: " Profule ce firma este asta Xiom, ca eu n-am auzit in viata mea de ea, iar daca am jucat numai cu Butterfly sponsorul nostru, n-am stiut cum merg si alte configuratii de palete, iar paleta asta este cea mai tare cu care am jucat pana acum!!! Sincer, am crezut ca rade de mine, dar de fiecare data cand venea la antrenamente, imi cerea paleta ca sa isi faca de cap. Am plecat cu el la faza nationala si mi-a batut 4 jucatori activi in liga si superliga, el avand o intrerupere de 2 ani. La serve fugea mingea de zicei ca-i unsa masa, iar la top n-avea adversarul cum s-o mai aseze pe masa, iar atunci mi-am zis: ce inseamna mana lucrata!!!

      ---------- Post added 08.02.2012 at 18:09 ----------

      Baza tot antrenamentul ramane, dar si configuratia paletei-lemn+fete, care trebuie sa fie intr-o perfecta armonie!!!
      Este foarte mult adevar in ceea ce spuneti. Pe deoparte, unii antrenori continua sa recomande elevilor lor, "formule clasice invechite", printre care si cea cu Primorac Carbon, desi chiar Butterfly a evoluat foarte mult de atunci (argumentul sponsorizarii nu rezista), pe de alta parte cantitatea si calitatea antrenamentului, este mai importanta, dar noi amatorii entuziasti, neavand posibilitatea (nu si vointa) de a aloca suficient timp pentru asta, incercam sa acoperim lipsa de pregatire, cautand "formule minune", care fara antrenament nu exista.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #53
        Pana la urma e PG3!...la pret de prohibitie...asta asa, ca sa nu fie pentru "muritorii" de rand...
        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

        Comentariu


        • #54
          Este foarte mult adevar in ceea ce spuneti. Pe deoparte, unii antrenori continua sa recomande elevilor lor, "formule clasice invechite", printre care si cea cu Primorac Carbon, desi chiar Butterfly a evoluat foarte mult de atunci (argumentul sponsorizarii nu rezista), pe de alta parte cantitatea si calitatea antrenamentului, este mai importanta, dar noi amatorii entuziasti, neavand posibilitatea (nu si vointa) de a aloca suficient timp pentru asta, incercam sa acoperim lipsa de pregatire, cautand "formule minune", care fara antrenament nu exista.
          Perfecta dreptate aveti D-le Onut!!!
          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
          FH - Xiom Sigma II Pro
          BH- Xiom Sigma II Pro

          Comentariu


          • #55
            Poate cineva sa scrie un rewiew oibiectiv si amanuntit despre acest lemn PG 7, bineinteles varianta comerciala nu a lui Ma Long?? !! Unii il lauda iar altii il caracterizeaza ca fiind un esec total! Care ar fi totusi caracteristicile reale ale acestui lemn?
            Lemne: DHS Hurricane Long W997
            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
            BH: DHS GoldArc 8

            Comentariu


            • #56
              Nu ma pricep la review-ri, dar zic si eu 2 cuvinte.
              Am dat putin cu el si mi-a lasat un gust amar, ma asteptam la mult mai mult, din punctul meu de vedere varianta cu care am dat ca era comerciala, provinciala, nationala (oricum nu e varianta ci doar plaselele cu care joaca Ma Long) exact simtul de carton presat l-am simtit.

              Cristi Cionoiu (grasomega) sigur a dat si el cu acest lemn, poate ne face el un mic review e mult mai bun ca mine la acest capitol

              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

              Comentariu


              • #57
                Lemn foarte rapid...nu este prea controlabil cu fete dure/hard...destul de greu, ofera un sunet de sticla sparta cu fetele rigide cu ce am probat eu...in rest daca dai cat de cat bine poti termina punctul cu el fara probleme...dealtfel un lemn bun, dar care nu poate oferii pretentii la pretul care se vinde...Numai Bine!
                BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                Comentariu


                • #58
                  pana la urma PG 7 nu este lemnul lui Ma Long .. Cine a jucat cu PG 3 cu fete tari daca poate sa.mi spuna niste pareri...multumesc mult
                  DHS Hurricane Long 5
                  FH: Tenergy 05
                  BH: Giant Dragon Talon

                  Comentariu


                  • #59
                    Am inteles ca exista si diferente mai mari de 10g intre 2 lemne de acest tip. Eu am 2 lemne PG7 la 87g. Cautati acest lemn la greutati sub 90g!
                    Am avut foarte multe lemne pana acum insa acestea 2 sunt cele mai reusite din cele pe care le-am avut. Si au fost cateva: Butterfly Viscaria Light, ALC, Timo Boll Forte, Donic Waldner Senso Carbon, Persson Power Carbon, XIOM Strato, Jazz, Stradivarius, Aria, Galaxy T2, T7, T8, T11, 896, Stiga Clipper, LKT Instinct+, DHS Magician, Champion Pro Carbon, Tulpe 703, 7007, 7008 si altele pe care nu mi le amintesc acum.
                    Revenind la vechea dilema: este sau nu lemnul cu care joaca Ma Long? Nu cred, insa este ceva asemenator. Greutatea lemnului din vestita poza de pe prott.cc e de 87g. Grosimea e 6,4 parca. La PG7 e 6,3. Lemnul din exterior pare la fel. Vestitele straturi rosii sunt si ele acolo.
                    Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                    Comentariu


                    • #60
                      Cu siguranta, plaselele lemnului cu care joaca Ma long sunt de PG 3...mai departe...speculatii...cu dungi rosii...
                      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de gabikr Vezi post
                        Cu siguranta, plaselele lemnului cu care joaca Ma long sunt de PG 3...mai departe...speculatii...cu dungi rosii...
                        Asa este, dar si Schlager joaca cu Primorac Carbon cu maner de Schlager. Wang Hao a jucat cu Hurricane Hao cu maner de Dipper.
                        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de RBlade Vezi post
                          Asa este, dar si Schlager joaca cu Primorac Carbon cu maner de Schlager. Wang Hao a jucat cu Hurricane Hao cu maner de Dipper.
                          Pana la urma, depinde de ceea ce este scris in contractul de sponsorizare al fiecarui jucator, aspecte ce sunt total necunoscute...jucatorul joaca cu ce lama prefera, dar probabil ca isi pune ce plasele i se spune de catre producator, in functie de marketing, sau, in cazul lui Schlager, plasele cu numele sau, pentru reclama...cine stie ce procent ia Schlager din vanzarea lemnelor cu numele lui pe maner...
                          Sunt contracte bilaterale cu termeni confidentiali, nu? Cred ca orice jucator ar dori sa joace cu un lemn pe care sa fie inscriptionat numele sau...dar...termenii contractului prevad altceva...
                          Totul nu e decat marketing....cate lemne nu se fac cu diferite semnaturi ale jucatorilor pe ele....sau serii intregi de Boll, Schlager, Primorac...etc, iar unele dintre aceste lemne probabil ca nu au fost folosite niciodata de cei care dau numele seriei...in concursuri, ma refer....
                          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                          Comentariu


                          • #63
                            Cel mai bine este sa jucam cu ce ne merge cel mai bine,cu cel pe care il simtim cel mai bine,lemnul cu care faci spectacol dar cu care poti inchide un meci atunci cand ai nevoie..parerea mea e ca, acel lemn e cel mai bun din lume(pentru noi)... spor la joc
                            DHS Hurricane Long 5
                            FH: Tenergy 05
                            BH: Giant Dragon Talon

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de nelu mutiu Vezi post
                              Buna ziua la toata lumea!...sunt printre cei mai "noi" de pe forum,dar un pic mai ..."vechi"...de prin '64 (asa a vrut mama).
                              Ce ziceti?Oare ,Ma Long,chiar foloseste acest lemn,sau este doar publicitate facuta lemnului respectiv?
                              Folositi careva acest lemn?... si daca da,poate sunteti amabili sa puneti ceva referinte despre acesta...
                              Multumesc.

                              ---------- Post added 17-Dec-2011 at 12:47 ----------

                              Il rog pe Ma Long sa ma scuze ,ca in postarea de mai sus l-am botezat...Ma Lo..mg..., dau un vin sau o palinca de ...prune de Maramureș..., cred ca dupa 200 de ml(sa o bea el bineinteles),poate as face ceva puncte jucand cu el...
                              ))) 200ml de palinca nu ii face nimic... ala bea sake in loc de apa daca e ca si superliga noastra ))))))
                              Lemn: Butterfly Petr Korbel
                              BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de gabikr Vezi post
                                Pana la urma, depinde de ceea ce este scris in contractul de sponsorizare al fiecarui jucator, aspecte ce sunt total necunoscute...jucatorul joaca cu ce lama prefera, dar probabil ca isi pune ce plasele i se spune de catre producator, in functie de marketing, sau, in cazul lui Schlager, plasele cu numele sau, pentru reclama...cine stie ce procent ia Schlager din vanzarea lemnelor cu numele lui pe maner...
                                Sunt contracte bilaterale cu termeni confidentiali, nu? Cred ca orice jucator ar dori sa joace cu un lemn pe care sa fie inscriptionat numele sau...dar...termenii contractului prevad altceva...
                                Totul nu e decat marketing....cate lemne nu se fac cu diferite semnaturi ale jucatorilor pe ele....sau serii intregi de Boll, Schlager, Primorac...etc, iar unele dintre aceste lemne probabil ca nu au fost folosite niciodata de cei care dau numele seriei...in concursuri, ma refer....
                                sunt si cazuri in care jucatori folosesc anumite lemna fara a avea contract cu firma respectiva!de ex zhang z.k folosea viscaria cu mult timp inainte de a avea contract cu bty!
                                tb alc t05/t05 fx

                                Comentariu


                                • #66
                                  Evident ca un jucator nesponsorizat joaca cu un lemn, ala care-i place....ca doar nu o juca cu mana goala...lui i-a placut Viscaria...dupa ce a castigat in 2011 mondialele, ma gandesc ca Butterfly nu a ratat ocazia de a-l sponsoriza....apoi a si aparut lemnul cu numele lui...
                                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Cip Vezi post
                                    Am inteles ca exista si diferente mai mari de 10g intre 2 lemne de acest tip. Eu am 2 lemne PG7 la 87g. Cautati acest lemn la greutati sub 90g!
                                    Am avut foarte multe lemne pana acum insa acestea 2 sunt cele mai reusite din cele pe care le-am avut. Si au fost cateva: Butterfly Viscaria Light, ALC, Timo Boll Forte, Donic Waldner Senso Carbon, Persson Power Carbon, XIOM Strato, Jazz, Stradivarius, Aria, Galaxy T2, T7, T8, T11, 896, Stiga Clipper, LKT Instinct+, DHS Magician, Champion Pro Carbon, Tulpe 703, 7007, 7008 si altele pe care nu mi le amintesc acum.
                                    Revenind la vechea dilema: este sau nu lemnul cu care joaca Ma Long? Nu cred, insa este ceva asemenator. Greutatea lemnului din vestita poza de pe prott.cc e de 87g. Grosimea e 6,4 parca. La PG7 e 6,3. Lemnul din exterior pare la fel. Vestitele straturi rosii sunt si ele acolo.
                                    adevarat cip ce spui dupa cite lemne am incercat si eu este un lemn uimitor de bun la pertul lui !!!!!!!
                                    Butterfly Viscaria fl
                                    Butterfly tenergy05

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Sa stiti ca nu toata lumea agreaza lemnele all-wood. Desi acest lemn este unul foarte rapid, el totusi are simtul ala de lemn fara carbon. Jocul drept si capacele nu sunt punctul lui forte. De asemenea, cei care sunt obisnuiti cu sunetul lemnelor cu carbon nu vor putea sa se adapteze la sunetul unul lemn fara carbon.
                                      - - - Actualizat - - -
                                      Si inca ceva. Din cate stiu eu controlul calitatii nu e chiar cel mai serios pentru produsele chinezesti. Oricum, DHS e una din firmele cele mai serioase din acest punct de vedere. Eu am avut noroc sa nimeresc 2 lemne bune si foarte asemanatoare ca proprietati.
                                      Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Se pare ca englezii de la www.tabletennisdaily.co.uk au alta parere legata de lemnul lui Ma Long.
                                        Au postat fotografii cu paletele marilor jucatori facute la China Open 2011: vezi http://www.tabletennisdaily.co.uk/fo...m-Bat-pictures!

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Da, si acum suntem in noiembrie 2012. Postul respectiv e din mai 2011. S-a mai schimbat putin de-atunci...

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de Kralizec Vezi post
                                            Da, si acum suntem in noiembrie 2012. Postul respectiv e din mai 2011. S-a mai schimbat putin de-atunci...
                                            Cu siguranta....Ma Long a trecut pe DHS, iar lui Liu Shiwen i s-a facut o paleta cu numele ei, care e cam la fel cu IF ZLF....( IF ZLF am, iar cu Bfy Liu Shiwen am dat...)...
                                            Jhang Jike, Guo Yue,, Ma Lin, Wan Hao, Wang Liqin, Feng Tianwei...au cam ramas cu aceleasi materiale...nu stiu Wen Jia....
                                            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              http://pingpongrevelations.blogspot....-pictures.html
                                              - - - Actualizat - - -
                                              poze cu paletele si ma long si wang liquin desi ma indoiesc ca cel din urma ar folosi o fata chinezeasca pe bh!
                                              tb alc t05/t05 fx

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de ma long Vezi post
                                                http://pingpongrevelations.blogspot....-pictures.html
                                                - - - Actualizat - - -
                                                poze cu paletele si ma long si wang liquin desi ma indoiesc ca cel din urma ar folosi o fata chinezeasca pe bh!
                                                Link-ul bun: http://pingpongrevelations.blogspot....-pictures.html
                                                Si aici discutia de pe TTD despre pozele respective: http://www.tabletennisdaily.co.uk/fo...-liqin-paddles
                                                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Setupul jucatorilor profesionisti: http://translate.google.com/translat...%2Frxng%2Fcntt
                                                  Se vede clar, Ma Long joaca cu DHS TG3 blue sponge fara serie,cred ca e o fata special facuta pentru el,cat despre lemn e clar e un PG-7 cu maner de PG-3...
                                                  Wang Liquin joaca si pe bh cu H3 dar cu burete potocaliu..
                                                  DHS Hurricane Long 5
                                                  FH: Tenergy 05
                                                  BH: Giant Dragon Talon

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de adelin27 Vezi post
                                                    Setupul jucatorilor profesionisti: http://translate.google.com/translat...%2Frxng%2Fcntt
                                                    Se vede clar, Ma Long joaca cu DHS TG3 blue sponge fara serie,cred ca e o fata special facuta pentru el,cat despre lemn e clar e un PG-7 cu maner de PG-3...
                                                    Wang Liquin joaca si pe bh cu H3 dar cu burete potocaliu..
                                                    am vazut asta dar ma indoiesc ca h3 e o fata pt bh!daca ati jucat cu aceasta fata cred ca stiti ca arunca in jos si nu se preteaza pt bh!
                                                    tb alc t05/t05 fx

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X