Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemnul lui Ma Long...PG-7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de ma long Vezi post
    am vazut asta dar ma indoiesc ca h3 e o fata pt bh!daca ati jucat cu aceasta fata cred ca stiti ca arunca in jos si nu se preteaza pt bh!
    Scria cineva pe forumul strain ca ar fi topsheet de H3 cu burete de Bryce Speed.
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de ma long Vezi post
      am vazut asta dar ma indoiesc ca h3 e o fata pt bh!daca ati jucat cu aceasta fata cred ca stiti ca arunca in jos si nu se preteaza pt bh!
      Da am incercat cam toate fetele DHS,provinciale,nationale,cu blue sponge sau portocalii...domnu Marta "drukeru" pe forum joaca cu H2 pe bh,el ne poate spune cate ceva..eu cred ca merge si pe bh dar trebuie sa.ti ajustezi loviturile..
      DHS Hurricane Long 5
      FH: Tenergy 05
      BH: Giant Dragon Talon

      Comentariu


      • #78
        h 2 este o alta mancare de peste!stiu paleta cu care ghita marta!este ,,tatal chinezismelor,, ca sa zic asa!
        tb alc t05/t05 fx

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de adelin27 Vezi post
          Da am incercat cam toate fetele DHS,provinciale,nationale,cu blue sponge sau portocalii...domnu Marta "drukeru" pe forum joaca cu H2 pe bh,el ne poate spune cate ceva..eu cred ca merge si pe bh dar trebuie sa.ti ajustezi loviturile..
          Cu skyline 2 joc pe rever...Intr-adevar necesita alte miscari fata de europene...dealtfel ca si pe forhand, cand joci cu o chinezoaica, ca sa poti arunca mingea peste fileu, la un topspin in forta trebuie sa dai cu mana aproape intinsa perfect...cu europene dai cu mana mai adunata, mai retrasa spre corp...dar va spun sigur, din propria experienta de vreo 8-9 luni de cand joc cu chinezoaice, ca ce iese din ele nu iese din europene ,poate doar intr-o alta lume ...bine, asta si dupa atata timp de joc nu pot sa spun ca le stiu 100 la % nici acum...de vreo 2 luni de zile de cand am luat si lemnul Hurricane King 3, intr-adevar am crescut foarte mult in joc...
          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de adelin27 Vezi post
            Se vede clar, Ma Long joaca cu DHS TG3 blue sponge fara serie,cred ca e o fata special facuta pentru el,cat despre lemn e clar e un PG-7 cu maner de PG-3...
            Poate ca joaca cu lama de Stiga Clipper CC (http://www.tabletennis11.com/eur_eng...iga-clipper-cc ) sau Nittaku barewell cu plasele de PG 3........ca si astea au doua dungi rosii in lama...
            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

            Comentariu


            • #81
              Am mai dat link-ul asta: http://en.wikipedia.org/wiki/Ma_Long_%28table_tennis%29
              P.S. Pe mine personal nu ma prea intereseaza daca joaca sau nu cu respectivul lemn. E distractiv insa sa vezi cate controverse poate sa nasca acest subiect. De aceea il si intretin din cand in cand.
              Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

              Comentariu


              • #82
                ... lama de PG7 si maner de PG 3.....acum s-a inchis discutia...hehe, link-ul asta trebuia postat inca de pe prima pagina, ca sa nu se mai agite lumea...dar e frumos, de dragul discutiilor...
                Salutare tuturor
                Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                Comentariu


                • #83
                  Oricum, lemnul lui Ma Long nu se vinde cu tot cu mana lui Ma Long. Ar trebui sa fim mai dezamagiti de lemnul care tine paleta (aici citez pe cineva de pe forum, nu mai stiu exact cine era) si nu de lemnul paletei.
                  Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                  Comentariu


                  • #84
                    Salutari,
                    Tin sa aduc la cunostinta ca am avut lemnul acesta, varianta comerciala, inca dinainte de a aparea pe la noi si chiar a fost lemnul pe care l'am folosit cel mai mult. Sincer, m'am atasat foarte repede; imi aduc aminte, chiar mi'am zis ca nu l'as mai schimba cu nimic altceva, atat de mult mi'a placut.
                    In final, am renuntat pentru simplul motiv ca ce aveam eu in mana era o varianta comerciala.
                    Cred si s'a vazut de multe ori in competitiile unde a aparut ca Ma Long avea varianta PG7, bineinteles "retusat" oarecum de producatori.
                    ...
                    - - - Actualizat - - -
                    Si ca sa vin cu o parere personala referitor la "creanga" fiecarui jucator ... nu cred ca este de ajuns sa'ti misti creanga
                    Sa nu uitam ca fiecare vibratie a partilor ce alcatuiesc organimul uman este in primul rand dictata de un pinguin care lucreaza repede si eficient, creierul.
                    Ma Long, dupa mine, traieste intens starea de concentrare la joc, nu are doar antrenamentul ... pentru ca foarte multi jucatori in lumea asta sunt bine antrenati.
                    Cred ca oricine de aici ar fi putut fi No. 1 in lume daca ar fi fost pregatit de la 4 sau 5 ani la Scoala de Tenis de Masa din China.
                    "Odata ce ai invatat alfabetul esti liber sa folosesti limbajul dorit."
                    Ultima editare de clickofmind; 01.dec.2012, 14:33.
                    "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                    Comentariu


                    • #85
                      http://www.youtube.com/watch?v=0DSy2...22431700C82599http://www.eacheng.net/upload/361186...7e61175230.jpg
                      ...in videoclipul de mai sus puteti vedea la minutul 1:08 lemnul actual al lui Ma Long,lemnul Hurricane nu l-a prea ajutat in meciul cu Xu Xin de la trialul Chinei pt.WTTC(Hurricane King ,asa pare dupa miner))
                      Ultima editare de nelu mutiu; 03.feb.2013, 17:56.
                      FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de nelu mutiu Vezi post
                        http://www.youtube.com/watch?v=0DSy2...22431700C82599http://www.eacheng.net/upload/361186...7e61175230.jpg
                        ...in videoclipul de mai sus puteti vedea la minutul 1:08 lemnul actual al lui Ma Long,lemnul Hurricane nu l-a prea ajutat in meciul cu Xu Xin de la trialul Chinei pt.WTTC(Hurricane King ,asa pare dupa miner))
                        Dupa maner nu e king, e dhs long 1 sau long 2, probabil mai mult pt publicitate, uita-te la minutul 0:26 sa vezi lemnul ce il are in joc ca eu nu imi dau seama exact ce e
                        Lemn: Butterfly Petr Korbel
                        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                        Comentariu


                        • #87
                          Am citit pe un forum ca ar fi Long 2 cu maner de Hao. Manerul intr-adevar arata cu cel de la Hurricane Hao, dar lemnul nu este inchis la culoare ca acela.
                          Se pare ca tre sa-mi modific site-ul.
                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                          Comentariu


                          • #88
                            lemnul lui Ma Long

                            lemnul lui Ma Long
                            - - - Actualizat - - -
                            Hurricane Long 2
                            Fișiere atașate
                            Andro Rasanter 48
                            Butterfly Timo ALC
                            Andro Rasanter 48​

                            Comentariu


                            • #89
                              Long 2 insa are manerul maro: http://www.tt-guru.de/images/dhs_holz_long_2.jpg
                              Citisem pe undeva ca i-ar placea albastrul... poate pur si simplu a vrut manerul albastru asa ca i-au pus de Hao.
                              Se pare ca si Long 2 are straturile acelea rosii ca Clipper si PG7.
                              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                              Comentariu


                              • #90
                                un review in detaliuhttp://www.youtube.com/watch?v=xtbe4cxMYvU#t=230
                                tb alc t05/t05 fx

                                Comentariu


                                • #91
                                  Pentru modul in care lovesc eu mingea h3 si tg3 sunt cele mai bune pentru bh)poate si el are aceasi problema ca si mine )

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    daca nu ai nivelul de joc al lui Ma Long nu iti foloseste la nimic un lemn similar sau identic

                                    Comentariu


                                    • #93

                                      ...minutul 2,31...,nu-i mai place culoarea albastra...(la manerul lemnului Hurricane Long lll ma refer),si parca joaca si mai bine...
                                      FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Da pai cam la nivel de ce se stie Ma Long a renuntat la Hurricane Long III...a jucat ulterior cu DHS N 886(maner negru cu galben)...si acum se presupune cu joaca cu DHS N 968...
                                        Blade: Viscaria, FL
                                        fh: T05, 2,1 mm, black
                                        bh: T05, 2,1 mm, red

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          http://www.tabletennisdaily.co.uk/fo...-%28Ma-Long%29
                                          ceva site de vanzare http://item.taobao.com/item.htm?spm=...id=19930425066

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Cum e lemnul acesta DHS PG 7 ieftin? Poate cineva sa faca o descriere? Stiu ca Ma long nu joaca cu asa ceva!
                                            Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                            BH: DHS GoldArc 8

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Incerc eu pe scurt:
                                              - Viteza OFF, poate unele modele mai grele spre OFF+, dar nu este extrem
                                              - Simt destul de soft, lemnul este suficient de elastic pentru un joc de topspin, dar cumva devine mai rigid cand dai tare.
                                              - Vibratii cam neplacute, specifice lemnelor chinezesti ieftine. Probabil ca acestea se estompeaza cu o fata chinezeasca clasica pe FH. Cu fete europene are un simt de tigaie.
                                              - Controlul este destul de mic, in comparatie cu lemne similare: Stiga Clipper, Yasaka Max Wood, insa nu este chiar departe de acestea.

                                              Asta este din amintiri, ca nu am mai vazut unul de un an, insa imi aduc aminte clar ca nu mi-a placut vibratia, care imi dadea peste cap tot ce ar fi putut sa-mi placa.
                                              Blog de tenis de masă

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                multumesc frumos nici mie nu imi plac deloc lemnele care vibreaza!Credeam ca e ceva special cu lemnul acesta ca e tare laudat pe forumurile straine insa pretul mi se parea prea mic pentru a fi un lemn de calitate!
                                                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                                BH: DHS GoldArc 8

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Daca iti plac lemnele clasice cu 7 straturi Limba-Ayous-Limba, recomand Avalox P700 sau BT777, Yasaka Overdrive, Donic Persson Power 7 (mai subtire) sau Yasaka Max Wood, Stiga Clipper Wood (mai gros).
                                                  Blog de tenis de masă

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X