Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne hand made by dan universal si reparatii capitale

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    da multumesc sper sa va mearga cat mai bine cu acest lemn !! sa auzim de bine !
    ---------- Post added 28.01.2012 at 00:27 ----------

    ---------- Post added 28.01.2012 at 00:31 ----------
    un nou lemn all in probe deocamdata si nefinisat !! stratul exterior este din furnir de zebrano! sratul central este din balsa de 5 mm peste care am pus un strat de furnir de oak dispus transversal iar la ext e zebrano ! o sa revin cu poze dupa ce voi finisa lemnul!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #27
      Buna ziua.Lemne de aparare(defensive) construiesti?
      Astept un raspuns pe acest topic.

      Comentariu


      • #28
        buna ziua da am mi facut chiar si lemne combi acum eu joc cu un lemn def facut de mine cel cu maner pistol din imaginile de mai sus pot sa fac si cu maner normal !
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #29
          Salutari.Iti multumesc pentru raspuns si as dori sa imi lasi numarul de telefon pe topic,ca sa pot sa te contactez ca as vrea sa imi faci si mie un lemn defensiv la comanda.Va multumesc antincipat.

          Comentariu


          • #30
            tel este afisat pe prima pagina însa al voi posta înca odata si aici precum si contul bancar unde se pot depune banii pt comenzi !! tel 0748352369 si !!CONTUL ESTE !----RO 26 RZBR 0000,0600,1404,4749 LA RAIFFEISEN
            bank nume pop danut ! loc dej jud cluj!
            ---------- Post added 31.01.2012 at 20:42 ----------

            ---------- Post added 31.01.2012 at 20:45 ----------

            ---------- Post added 31.01.2012 at 20:48 ----------
            un lemn cu maner tip dotec ! are 5 straturi allwood ! centrul de balsa de 3 mm stratul 1si 5 dinn furnir de birch de 0,8 stratul 2-4 lipley de o.8 lipit cu rasini poliuretanice ! greutate 81 gr lama standard de 150 .155 maner balsa si pluta viteza medium fast all+ off-
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • #31
              salut dan , vreau si eu un lemn off- cu maner dotec , grosime lama minim 8mm ,grutate 80-85gr. lama sa fie la marime normala ,ceva in genul postat mai sus ,detaliile marunte le discutam la telefon . merci fain
              ---------- Post added 01.02.2012 at 22:45 ----------
              de fapt ajunge grosimea lamei de 8mm e bine asa

              Comentariu


              • #32
                ok se rezolva vorbim la tel pt detalii multumesc !!
                ---------- Post added 02.02.2012 at 00:07 ----------
                Am probat cu fete TSP triple spin
                EXCEPTIONAL LA CONTROL SI CONTRE DE LINGA MASA
                Pentru atac in forta cred ca necesita fete o idee mai iuti
                Lemnul este grozav, sunet si saritura mingii
                ASTAZI INCERC CU Butterfly ALLROUND SOFT
                Cu stima si multumesc
                Eugen Itu, tel 0741177643
                Postat în original de alehandro Vezi post
                ok sper sa va placa si sa bateti tot cu el !!
                ---------- Post added 26.01.2012 at 20:43 ----------
                poze culemnul dlui itu din falticeni azi a plecat lemnul spre dvs !!

                ---------- Post added 26.01.2012 at 20:45 ----------
                lemnul este nelacuit ! daca doriti al puteti lacuii dvs iar daca nu detineti lac puteti sa al dati cu fixativ de par si e ok !!

                ---------- Post added 02.02.2012 at 00:09 ----------
                am primit acest mesaj din partea dkui itu sper sa intervina si dansul sa ne expuna pareri despre acest lemn !!
                ---------- Post added 03.02.2012 at 22:37 ----------
                lemnul dlui adi chis din zalau ! lemn dan-dotec universal!
                ---------- Post added 03.02.2012 at 22:39 ----------

                ---------- Post added 03.02.2012 at 22:45 ----------
                lama este l fel cu cea a dlui itu ! din postul de mai sus e aceasi reteta doar manerul difera !! lama are dim normale 150./155 gr lama 7,8 mm greutate 74 gr este un off -
                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                Comentariu


                • #33
                  abia astept sa vina sa`l incerc

                  Comentariu


                  • #34
                    ai avut noroc trebuia sa plec in germania dar din cauza vremii am amanat plecarea si am avut timp sa ma ocup de el luni til pun la posta !!
                    ---------- Post added 04.02.2012 at 19:07 ----------
                    intre timp am mai mesterit un lemn!off
                    ---------- Post added 04.02.2012 at 22:19 ----------

                    ---------- Post added 04.02.2012 at 22:43 ----------
                    centrul e din balsa de 4 mm dispusa vertical peste care este aplicat un strat de1mm balsa standard[ ..adica mai tare ca stratul de 4mm ]dispus transversal dupa care sunt 2 straturi de furnir de palisandru dispuse vertical ! lipite cu adeziv poliuretanic de la bizon presat la rece 12 ore ! manerul este din lemn de abachi si 2 straturi de furnir !! cantul este protejat cu furnir de mahon !!
                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                    Comentariu


                    • #35
                      toate comenzile au fost trimise azi cu posta romana !! cel taziu joi ar trebui sa ajunga !! multumesc tuturor ! sper sa va placa aceste lemne !
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #36
                        am primit lemnul , a facut o treaba buna dl. dan, voi posta parerea mea despre acest lemn dupa ce`l voi incerca .multumesc

                        Comentariu


                        • #37
                          saptamana aceata am tras tare si am facut cateva lemne sper sa va placa !!
                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                          Comentariu


                          • #38
                            #217
                            cristiann

                            Data înscrierii
                            07.12.2009
                            Locație
                            Roman
                            Vârsta
                            36
                            Posturi
                            47

                            Putere Rep
                            29

                            salut
                            am jucat cu un lemn facut de dumneavoastra d-lui Paul si pot sa spun ca am fost incantat.
                            as dori si eu un lemn OFF spre OFF- nu spre OFF+, daca iese OFF e perfect cu maner flarehend , daca se poate sa nu depaseasca 80 de grame si sa nu fie de dimensiuni mari ca nu mi se mai potrivesc fetele (lemnul meu e BTY. KISSO HINOKY 7 iar fetele sunt taiate pe acest lemn ) iar dorinta cea mai mare e sa mearga bine la topspinul de la semidistanta si distanta.
                            manerul poate sa fie din pluta dar sa nu fie prea gros si lungime de 11 cm.
                            ideea este ca vreau un lemn off dar foarte soft pe cat posibil.
                            ne mai auzim maine pe forum si la telefon
                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                            Comentariu


                            • #39
                              lemnele din imaginile de mai sus sant pe stoc in afara de cele 3 lemne cu maner dotec care sau dat !!
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • #40
                                lemnul de la pozitia 3 a plecat la roman !
                                ---------- Post added 14.02.2012 at 21:50 ----------
                                lemnul dan univ dotec mahon este disponibil !!
                                ---------- Post added 14.02.2012 at 21:51 ----------
                                pozitia 9 a plecat la pitesti !!
                                ---------- Post added 15.02.2012 at 22:05 ----------
                                lemnele cu maner dotec sau dat raman cele cu maner normal pt detalii puteti sa ma sunati la tel 0748352369 !
                                ---------- Post added 16.02.2012 at 19:38 ----------
                                am primit materiale noi nu ma bune pt lemne rapide !! voi revenii cu urmatoarea serie de lemne off dan universal !! multumesc!
                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                Comentariu


                                • #41
                                  buna seara.......a sosit lemnul de pe pozitia 3 trimis la Roman.
                                  sincer in acest moment ma uit la emisiunea Romanii au Talent de pe PRO tv si cred ca daca si d-voastra ati participa la acest concurs cu aceste bijuterii de lemne cu siguranta veti prinde un loc in primii.
                                  am jucat ieri umpic si astazi cca. 2 ore si pot sa spun ca nu am mai jucat cu un lemn asemanator pana acum de cand joc eu tenis. este exceptional si sincer nu imi vine sa cred ca am in mana un lemn asa bun.
                                  este un lemn OFF cu adevarat iar topspinul din el este de vis. cu siguranta mai multi din orasul nostru va va contacta pentru achizitionarea unui lemn pentru ca merita. Va multumesc inca odata

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    multumesc sunteti prea amabil !!... sa auzim de bine !
                                    ---------- Post added 17.02.2012 at 23:30 ----------
                                    au mai ramas 2 lemne pe stoc cel off+ si cel def cu maner atipic !!
                                    ---------- Post added 19.02.2012 at 19:24 ----------
                                    toate lemnele sau dat voi face un stoc nou cat de curand !! pt roman un lemn combi si un lemn off cu vibratii usoare voi face saptamana aceasta !! multumesc !
                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      buna seara ! am avut ocazia sa vad aproape toate lemnele pe care le face DAN am si jucat cu un asemenea lemn ! am avut numai de castigat cat am jucat cu un lemn facut de alehandro cum i se spune aici doresc s spun ca am observat cresterea calitatii lemnelor lui dan de la o zi la alta !! acum joc cu un lemn donic dotec off dar ma bate gandul sa trec din nou la lemnele lui dan cu maner dotec !! am vazut ulimele lui creatii cu acest tip de maner desii fara a fi curbate ca cele originale si vreau sa spun ca sunt bestiale ca priza !! si simnt al mingii ! am probat si eu 2 dintre ele cu fete tng 05 si tachines c !

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        In prezentarea din 26.12.2011, imi place la nebunie cum arata al doilea lemn combi, are un filing profund retro, parca vine din anii 70! Pacat ca nu e pentru stilul meu de joc.
                                        In legatura cu inscriptionarea ma deranjeaza faptul ca pe lemn este inscris Weight 85+/-2g!. Acel +/-2g pare a fi toleranta de executie pentru o executiei de serie. Pentru lemnele unicat, cum sunt cele facute de alehandro si levi ar trebui sa fie inscrisa masa exacta, ceva in genul 85,012 daca a fost cantarit pe un cantar de farmacie, cu trei zecimale. In acest caz daca vrem sa fim foarte exacti, pe lemn ar trebui sa apara 85,012+/-0,001g, unde 0,1 e toleranta de cantarire.
                                        In plus inscrisul mai are o gresala, care insa e preluata automat din pliantele de prezentare ale marilor branduri, greseala ce se regaseste frecvent si la noi. Weight inseamna greutate, avand unitatea de masura in SI newtonul! Corect e sa se foloseasca Masa, avand unitatea de masura derivata, gramul.Daca in limba enleza greutatea si masa sunt denumite prin acelasi cuvant weight, atunci gresesc si sa ma corecteze cineva.Daca nu....
                                        Oricum felicitari pentru munca depusa si la mai mare!
                                        Ultima editare de laky; 21.feb.2012, 15:44.
                                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Greutatea (masa) unui lemn variaza in functie de umiditatea mediului in care se afla intr-un anumit moment. Din acest motiv, cred ca trei zecimale la cantarire sunt prea mult. Un comerciant chinez mi-a spus ca la transport, variatia poate ajunge chiar si la un gram dar eu cred, ca in conditii "normale", este exagerat. Ca exemplu, "procedeul Visco" de protejare a canturilor cu rasini epoxidice, adauga la masa lemnului, pana intr-un gram si nu cred ca lemnul poate absorbi din mediul ambiant, repet, "in conditii normale", mai mult de atat.
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de laky Vezi post
                                            In prezentarea din 26.12.2011, imi place la nebunie cum arata al doilea lemn combi, are un filing profund retro, parca vine din anii 70! Pacat ca nu e pentru stilul meu de joc.
                                            In legatura cu inscriptionarea ma deranjeaza faptul ca pe lemn este inscris Weight 85+/-2g!. Acel +/-2g pare a fi toleranta de executie pentru o executiei de serie. Pentru lemnele unicat, cum sunt cele facute de alehandro si levi ar trebui sa fie inscrisa masa exacta, ceva in genul 85,012 daca a fost cantarit pe un cantar de farmacie, cu trei zecimale. In acest caz daca vrem sa fim foarte exacti, pe lemn ar trebui sa apara 85,012+/-0,001g, unde 0,1 e toleranta de cantarire.
                                            In plus inscrisul mai are o gresala, care insa e preluata automat din pliantele de prezentare ale marilor branduri, greseala ce se regaseste frecvent si la noi. Weight inseamna greutate, avand unitatea de masura in SI newtonul! Corect e sa se foloseasca Masa, avand unitatea de masura derivata, gramul.Daca in limba enleza greutatea si masa sunt denumite prin acelasi cuvant weight, atunci gresesc si sa ma corecteze cineva.Daca nu....
                                            Oricum felicitari pentru munca depusa si la mai mare!
                                            cele +- 2grame vin de la cantarul meu care nu este asa de precis si cantarul de la posta pt plicuri ! am obs o decalare de gramaj intre cele 2 cantare si atunci am considerat ca e mai ok daca am o toleranta de cantarire plus ca asa cum spuneati si dvs am vazut ca se practica aceasta marja de eroare si la unele baranduri ! cred ca aveti dreptate ca e cam de serie si nu cred ca voi mai inscriptiona asa multumesc!
                                            ---------- Post added 22.02.2012 at 23:03 ----------
                                            am terminat azi cele 2 lemne pt roman! cel combi si cel off ! voi reveni si cu poze !! oricum maine le voi trimite !
                                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              un nou lemn off cu furnir de nuc la ext este pe stoc acum pt comenzi tel 0748352369 ! multumesc!
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Salut Danut,
                                                Vreau si eu un lemn usor din Balsa cu mahon, (sa nu fie de asta rapid) dar cu maner de pluta si sa scrie pe el un mesaj de la prietenii mei din Dej se poate?
                                                Iti trimit un cantar electronic daca ai nevoie..
                                                Laser Frate!
                                                Multumesc

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  sal dane se rezolva dar nu promit ca saptamana aceasta ca sunt f ocupat dar cat de repede pt detalii ne auzim la tel !multumesc!
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    va salut am luat si eu de la dan pt un coleg de munca un lemn balsa si nuc si am pus pe el 2 fete 729 geospin am dat cu el cam 1 ora si am ramas placut impresionat de el fetele parca totusi nu scot in evidenta lemnul la adevarata lui valoare dar asta depinde de mana zic eu lemnul cu aceste fete are un control deosebit f bun pt topsin si capace dar la distanta mare de masa ai nevoie de fete mai rapide ! oricum lemnul este o reusita din nou a colegului dan si nu spun asta doar pt ca suntem colegi ci pt ca sunt lemne cu personalitate bine finisate si de calitate facute manual si cu multa pasiune ! recomanbd pe dr dan pt aceste lemne unicat !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X