Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CONCURS B.. LA DEJ . OPEN + AMATORI 14 ianurie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    din cluj cherhat dumitru-amatori
    david zoli-amatori

    Comentariu


    • #52
      CONCURS B.. LA DEJ . OPEN + AMATORI 14 ianurie 2012

      Rodica Sicoe - ma retrag din motive personale .....multumesc ptr. intelegere.

      Comentariu


      • #53
        Silviu Garduli/Open/Cluj-Napoca
        BTY-----Fx 05

        Comentariu


        • #54
          Ptr soferii clujeni. Ar fi vreun loc liber si ptr mine intr-o masina?
          Blade: Nittaku Tenaly Carbon
          Rubbers: Tibhar Grass DTecs + Tenergy 05

          Comentariu


          • #55
            Mai Gabi, pai nu ne-am inteles ca vii cu mine?
            ---------- Post added 13-Jan-2012 at 11:57 ----------
            Scuze. Am facut o confuzie. Era vorba de alt Gabi.

            Comentariu


            • #56
              Din Vatra Dornei se retrage Dascalu Denis
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • #57
                din Bistrița-Amatori
                Grecu Gheorghe
                Holonec Constantin

                Comentariu


                • #58
                  din BAIA MARE-amatori
                  catricicau adrian
                  hotea darius

                  Comentariu


                  • #59
                    Imi pare rau, dar colegii care au promis ca vin la Dej, si-au intors fata catre Timișoara ( de !... banul e ochiul dracului ).Asa ca, ma retrag si eu, caci singur nu-mi permit sa cheltui atitia bani pe motorina. Imi pare rau ! Va doresc un concurs frumos.

                    Comentariu


                    • #60
                      dl ciobanu a fost informat de catre organizatori ca nu poate participa la amatori ! daca va fi prezent la dej va juca la open !!
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #61
                        de la nasaud. amatori.
                        oltean dorel
                        oltean silviu
                        spaller tiberiu
                        ott ion
                        la open olar teodor.

                        Comentariu


                        • #62
                          Vedeti ca Regulamentul din 2012,prevede ca joaca la open cei cu media egala sau >19,sau cei pâna la pozitia 60.
                          Un turneu reusit.Cele bune.

                          Comentariu


                          • #63
                            Turneu reusit dar si cu probleme organizatorice care dezavantajeaza jucatori Amatori. Ar fii frumos daca ar respecta organozatorii unule aspecte din regulament. SA NU LASA OPENISTI SA JOACE LA SECTIUNEA AMATORI!!!!!!
                            334 Camarasiu Tiberiu Cluj Napoca CJ 82 O 10 20 7
                            Ultima editare de zolidavid; 14.ian.2012, 23:05.
                            BTY-----Fx 05

                            Comentariu


                            • #64
                              Finala. Open. Garduli Silviu ---- Nascu Serban. 1-3
                              Ultima editare de zolidavid; 14.ian.2012, 22:44.
                              BTY-----Fx 05

                              Comentariu


                              • #65
                                ZOLI SUNT CONVINS CA AI DREPTATEA TA ! INSA PANA la ora 16 nimeni dintre cei prezenti nu a avut nimic de obiectat in aceasta privinta ! oricum dl camarasiu tiberiu a fost eliminat la eliminatorii de dl hagatis andrei din vatra dornei un amator din cate stiu eu ! dupa parerea mea aceasta este valoarea dlui Camarasiu la aceasta ora cu toate ca a fost candva legitimat dupa cum am aflat a jucat o singura etapa acum vreo 7 ani la un club nu stiu in ce divizie !! va multumesc ! tuturor pt participare !
                                ---------- Post added 15-Jan-2012 at 00:13 ----------
                                eu asi mai adauga urmatorele aspecte noi ca si organizatori am dorit sa nu favorizam pe nimeni ! sau sa defavorizam intentionat pe altii eu sunt de acord ca jcatorii cu valoare de open sa joace acolo ... dar daca dupa regulament pot sa participe la amatori atunci eu ca organizator am aprobat acest lucru ..regulamentar ... dar ca bun simt acesti participanti ar fi trebuit sa joace din proprie initiativa la open !!
                                ---------- Post added 15-Jan-2012 at 00:20 ----------
                                clasament open
                                1 nascu serban
                                2garduli silviu
                                3rusu stefan
                                4gogu gabriel
                                locurile 5-6
                                rusu calin
                                nelu moldovan
                                loc 7-8
                                toth laszlo
                                plopisan liviu
                                loc 9
                                hotico ciprian
                                ---------- Post added 15-Jan-2012 at 00:27 ----------
                                Clasament amatori primii 16 !
                                1- hagatis andrei - v dornei
                                2- ciobanu gabriel -vd
                                3 moldovan nelu- cj
                                4 radu serban -cj
                                5 camarasiu tibi-cj
                                6 maxim vali- cj
                                7 marcu vasile - vd
                                8 oltean dorel- nasaud
                                9 catricicau adrian- baia mare
                                10 moldovan ovidiu sighet
                                11 ott ioan - nasaud
                                12 tara viorel - bn
                                13 moldovan liviu -sighet
                                14 mican nicolae - dej
                                15 poleac aurelian - cj
                                16 georgiu dragos - v d !
                                ---------- Post added 15-Jan-2012 at 00:32 ----------
                                Cu restul voi reveni ceva mai tarziu !! Multumesc dlui rusu stefan pt ajutorul dat pt buna desfasurare a acestui turneu !! Daca sunt greseli de nume sau de locatie va rog sa postati aici pt corectare ! Restul clasamentului va fi postat de dl florin apian pt a nu se strecura nici o gresala !! Va multumesc si va mai asteptam la dej !!
                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                Comentariu


                                • #66
                                  Am ajuns si noi acasa cu bine , dar ca organizare cam slab fiindca 90% dintre participanti care au fost prezenti la concursul din Dej nici nu au citit noul regulament pe 2012 de la A- Z.
                                  Grupele inferioare si superioare nu se fac alandala si favorizati citiva jucatori. De ex. nu bagi intr-o grupa 5 din cluj, sau 5 din alt judet samd.
                                  Va rog ca pe viitor oricare care ar fi organizatori sa se respecte regulamentul in vigoare si sa se faca grupele inferioare si superioare dupa modelul existent pe forum.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    grupele am INCERCAT sa se faca cat mai echilibrate si mai corecte ! daca au fost greseli va rog sa ne scuzati noi inca suntem la inceput de drum si inca nu ne putem descurca singuri in organizarea grupelor ! de aceea l- am rugat dl rusu stefan din cluj ! sa se ocupe dansul de grupe si eu sa pot invata cum sa fac pe viitor !! nici alte turnee din zona nu au fost tot- deauna reusite si cu jucatori vizibil defavorizati de organizatori !!
                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Grupele se fac conform clasamentului Amatur si respectand procedura stabilita iar daca nu facem asa numai este un turneu care se incadreaza in circuitul Amatur.
                                      Camarasiu Tiberiu are MA 20 ,,,,de ce a fost lasat sa joace la Amatori si pe langa asta la Categoria lui apare O=Open.
                                      Toth laszlo are dreptate !
                                      Ultima editare de zolidavid; 15.ian.2012, 11:28.
                                      BTY-----Fx 05

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Felicitari organizatorilor pt. acest prim turneu de categorie B din Dej, din acest an.
                                        Probabil ca unii dintre amatori s-au simtit dezavantajati, insa cred ca cei "incriminati" au jucat la categoria "Amatori" stiindu-si valoarea lor actuala...

                                        Totusi, in acest turneu s-a vazut pofta mare de joc a multora dintre noi, dovada fiind si numarul impresionant de jucatori interesati din acesta zona a Transilvaniei: 63 de jucatori pt. acest turneu B! Si putea fi si mai mare numarul participantilor, daca ar fi venit si bistritenii (care sunt foarte aproape de Dej!)
                                        In plus, s-a jucat pana noaptea tarziu. (eu am plecat la ora 21 si inca nu se terminase la Amatori...)

                                        Va doresc sa organizati cat mai multe turnee reusite la Dej!

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Felicitari organizatorilor pt efortul depus , cei care au organizat candva un turneu stiu cata munca e. Am avut parte de conditii de joc f bune si de o primire calduroasa ,"restul e cancan" Hagatis Andrei
                                          P.S. domnule alehandro va rog sa postati pozele de la sf daca se poate .Va multumesc
                                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                          BH : Tenergy 05Fx
                                          FH : Tenergy 05Fx

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Dezso Attila si Pop Danut a permis sa joace cei doi jucatori de Open la Amatori!!! Speram sa nu mai fim carne de tun jucatorilor de Open ,,,vorba domnului Radu Serban .
                                            Rusu Stefan nu are nici o implicare in luarea deciziilor in acest turneu toate deciziile au fost date de organizatori.
                                            Dezso Attila si Pop Danut
                                            Subiect inchis
                                            Ultima editare de zolidavid; 15.ian.2012, 12:53.
                                            BTY-----Fx 05

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              BINE DL ZOLI ai dreptate poate am gresit in luarea acesror decizii si in necunoasterea totala a regulamentului ! dar daca dvs aveati valoare treceati de cei 2 cum a trecut si acest jucator amator dl hagatis andrei !
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Corect.Ai perfecta dreptate...tot ce imi doresc sa respectam un regulamentul si sa ne vedem sanatosi la urmatoarele turnee organizate la Dej .
                                                O duminica frumoasa .
                                                BTY-----Fx 05

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  trebuie sa ne gandim ca cu toti suntem supusi greselii cu voie sau fara voie insa din aceste greseli putem invata sa facem mai bine data viitoare ! oricum va multumesc tuturor pt participare si sper sa ne vedem la dej cu urmatoarea ocazie !!! va multumesc!!
                                                  ---------- Post added 15-Jan-2012 at 13:59 ----------
                                                  ps! nu imi incarca pozele nu stiu care e treaba ! pana in urma cu cateva zile mi le incarca acum nu mai icarca !! mai incerc !!..
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    [QUOTE=Ben;107713]Felicitari organizatorilor pt efortul depus , cei care au organizat candva un turneu stiu cata munca e. Am avut parte de conditii de joc f bune si de o primire calduroasa ,"restul e cancan" Hagatis Andrei

                                                    Nu a-si fi intervenit daca nu vedeam scris" restul e cancan".
                                                    Haideti sa lamurim niste aspecte.
                                                    1-Daca se organizeaza un turneu de tenis de masă sub emblema AMATUR atunci trebuie respectat Regulamentul AMATUR (?n vigoare) si nu regulamentul pe care-l face fiecare organizator cum vrea sau cum îl interpreteaza. Ori ce nelamuriri aveti, despre TDM-AMATUR, puteti sa-l sunati pe dl.Dan Bodeanu.
                                                    2- Deocamdata este afisat Regulamentul AMATUR 2011. Cel din 2012 nu l-am gasit nicaieri. Deci in vigoare este 2011!!!
                                                    3-Conform regulamentului în vigoare dl. Ciobanu Gabriel Loc.66, MA=18 si dl. Camarasiu Tiberiu Loc.334, MA=20 nu aveau ce cauta la sectiunea AMATORI. Din aceasta cauza au fost eliminati din grupele inferioare si superioare jucatori care puteau schimba total clasamentul final.
                                                    4- în doua grupe superioare( din 7 ) nu-i admisibil sa introduci doi de locul 1(unu) din grupele inferioare! ?i mai ales unul este si cu MA=20, dl.Camarasiu Tibi, adica de Open! Ce sansa au mai avut ceilalti? Aproape=0(zero)

                                                    Dl. Hagatis. Ati c?stigat la limita cu dl. Moldovan Ioan(dl. Moldovan a avut minge de meci) si ati ajuns în finala cu mare sansa. Ati jucat în finala cu dl. Ciobanu Gabriel( care nu avea ce cauta la AMATORI, MA=1 si va convenit pentru ca ?i cunoasteti jocul pe dinafara si îl bateti în ultimul timp. Ori cum va felicit pentru locul 1.

                                                    Dar aceste aspecte nu sunt" cancan" ci încalcarea Regulamentului AMATUR.
                                                    ?tiu ca o sa sara "c?rcotasii" ca MA=19 pe 2012. P?na când regulamentul pe anul 2012 nu este afisat se respecta regulile pe 2011! Ori ce lege devine lege, doar atunci, când apare în Monitorul Oficial, ca sa ia cunostinta "tot poporul" de ea.

                                                    Am sugerat în sectiunea "Propuneri modificare regulament 2012" ca si organizatorii sa poata sa fie sanctionati, sau sa li se dea calificative, pentru încalcarea Regulamentului AMATUR. Invocarea faptului ca " suntem la început de drum, nu am stiu, data viitoare o sa facem mai bine, am invitat pe altii sa organizeze ca noi suntem la început, etc" nu disculpa organizatorii, nu ajuta cu nimic pe cei care au venit la concurs, si-au riscat viata pe un drum plin de zapada, au sacrificat ziua de sâmbata pentru a se simti bine si au plecat acasa cu un gust amar din cauza ca ORGANIZATORII nu cunosc Regulamentul AMATUR în vigoare.

                                                    Apreciez faptul ca niste oameni inimosi din Dej se implica sa faca aceste turnee, BRAVO lor, conditiile sunt excelente, gazdele sunt foarte ospitaliere, dar trebuie citit si aplicat Regulamentul AMATUR, daca se face sub emblema AMATUR.

                                                    Propun ca rezultatele de la grupa AMATORI sa nu se puncteze, iar dl.Ciobanu Gabriel si mai ales Camarasiu Tiberiu sa fie penalizati nemaiput?nd participa la turneele grupa AMATORI un anumit timp.

                                                    Departe de mine g?ndul de a supara pe cineva. Bucurati-va de acest sport minunat!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X