Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Care este cea mai complexa fata cu care a`ti jucat ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care este cea mai complexa fata cu care a`ti jucat ?

    Sau deschis multe subiecte despre cea mai rapida fata , cea mai spinoasa ,control...etc , as vrea sa stiu cu ce fata a`ti jucat si vi s`a parut ca le are pe toate ?
    Voi incepe eu , nu am o foarte mare experienta in domeniu dar am incercat cateva ,parerea mea pana in prezent este tibhar genius optimum+ ,o fata in ciuda spinului si vitezei mari are si un control foarte bun ,parerea mea . Astept si parerile voastre.

  • #2
    Cu siguranta peste 70% din raspunsuri vor fi "tenergy 05" , eu nu am jucat cu ea dar vad ca majoritatea userilor zic ca le are pe toate. Eu unul sunt fan baracuda, raportul calitate pret fiind foarte bun.
    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
    BH : Tenergy 05Fx
    FH : Tenergy 05Fx

    Comentariu


    • #3
      Palio Blitz cu duritate 42 grade.

      Comentariu


      • #4
        Este greu de raspuns la aceasta intrebare deoarece ca sa iti faci o parere cat de cat trebuie sa fi probat vreo 15-20 fete cel putin si pe acelasi lemn, ca altfel proprietatile fetei difera functie de lemnul pe care este lipita, ori mi-e greu sa cred ca cineva a facut treaba asta.
        Majoritatea cred ca a testat pana in 10 fete si alea pe lemne diferite.
        Oricum asa cum spunea si colegul Ben mai sus, foarte multe raspunsuri (cu argumente intemeiate sau mai putin intemeiate ) vor merge catre T05.
        BTY Michael Maze
        Tenergy 05 / Omega IV Pro

        Comentariu


        • #5
          Probabil era mai corect cea mai completa fata, raspunsul meu ar fi T05 de 1.9mm urmat aproape de Rakza 7 2.0.
          Am probat undeva in jurul a 150 de lemne dar nu am stat sa numar si fetele, poate o sa imi fac o lista la un mom dat si cu fetele probate
          Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
          FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
          BH: Tibhar Quantum X Pro Max

          Comentariu


          • #6
            sigur fete au fost mai multe...

            Comentariu


            • #7
              ...conteaza foarte mult nivelul si stilul de joc...eu, ca amator de nivel mediu cu profil mai mult defensiv prefer gambler reflectoid care mi s-a parut cea mai versatila si mai iertatoare din gama sa...am jucat si cu fete"concurente" ca donic slice,butterfly chop,xiom yanus df si friendship geospin dar nu s-au comportat asa bine ca reflectoidul...asta e parerea mea
              ...la ierburi e mai complicat fiindca se aseamana mai mult intre ele...
              ...la nivelul nostru de amatori,totusi nu cred ca tenergy ar fi cea mai cea fata...e ca si cum intrebi un taran care-i cel mai complex si mai complet mijloc de transport si el iti va raspunde racheta,dar daca-l sui in cabina nici nu stie de unde se aprinde becul...asa ca hai sa ramanem la carutele noastre desi sunt sigur ca printre forumisti sunt si cativa care mai stiu niste comenzi de racheta...pe mine viteza si spinul inca ma incurca asa ca raman la gambler reflectoid
              tibhar def plus jumulita
              gambler reflectoid 1,0
              dawei 388 D-1 ox

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Joo Vezi post
                ...conteaza foarte mult nivelul si stilul de joc...eu, ca amator de nivel mediu cu profil mai mult defensiv prefer gambler reflectoid care mi s-a parut cea mai versatila si mai iertatoare din gama sa...am jucat si cu fete"concurente" ca donic slice,butterfly chop,xiom yanus df si friendship geospin dar nu s-au comportat asa bine ca reflectoidul...asta e parerea mea
                ...la ierburi e mai complicat fiindca se aseamana mai mult intre ele...
                ...la nivelul nostru de amatori,totusi nu cred ca tenergy ar fi cea mai cea fata...e ca si cum intrebi un taran care-i cel mai complex si mai complet mijloc de transport si el iti va raspunde racheta,dar daca-l sui in cabina nici nu stie de unde se aprinde becul...asa ca hai sa ramanem la carutele noastre desi sunt sigur ca printre forumisti sunt si cativa care mai stiu niste comenzi de racheta...pe mine viteza si spinul inca ma incurca asa ca raman la gambler reflectoid
                nu te contrazic ,bine eu am nevoie si de viteza pt. ca joc undeva de la semi distanta ,fara viteza nu faci nimic , asta am observat in timpul jocului...si eu sunt un amator sa zicem de nivel mediu dar dupa cum ai spus si tu conteaza stilul de joc ,de la distanta trebuie si viteza

                Comentariu


                • #9
                  tenergy 05 urmata de xiom vega europe.
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #10
                    deci eu la anu sa iau tenergy 05... ok...sa caut si un lemn pana atunci.
                    DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                    FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                    Comentariu


                    • #11
                      Raman la Xiom Sigma pro 1 si Xiom omega 4 pro sunt 2 fete excelente!Spin adevarat,Viteza mare,control bun!
                      Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                      FH:Joola Rhyzm
                      BH:Joola Samba+ max

                      Comentariu


                      • #12
                        am testat multe, inclusiv tenergy, rakza, hexer, baracuda ect. Dar dintre toate, cea mai buna mi s-a parut Banco Ouragane . Si pe aceasta cale ii rog pe domnul "adishorul" sa nu ma uite, sa fiu primul pe lista in cazul in care mai vinde vreuna
                        We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                        Aristotle



                        Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                        Comentariu


                        • #13
                          O fata cu adevarat geniala este Butterfly Tenergy 05. Spun acest lucru deoarece de cand a aparut (sa tot fie cativa ani) este "etalonul mondial" la care se raporteaza toti marii producatori de echipament de tenis de masă si toti jucatorii de top mondial.
                          Blade: Timo Boll Spirit
                          Fh:Tibhar Genius 2.0
                          Bh:Tibhar Genius 2.0
                          materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                          Comentariu


                          • #14
                            Cum a fost uitat Bryce-ul..trist
                            Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
                            Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
                            Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

                            Comentariu


                            • #15
                              dupa cum spunea si Ben se pare ca tenergy 05 este preferata de multa lume, nu am incercat aceasta fata deci nu contrazic pe nimeni , am deschis acest subiect pt. a`mi face o idee ce voi folosi pe viitor ,pt. un joc de la semi destanta oare este buna?

                              Comentariu


                              • #16
                                mi'e i'mi pla'ce tener'gi 05 fx si challan'ger attac'k.
                                Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  Depinde pe ce lemn pui fata.Mie imi place Tenergy 64 pe Nittaku Violin.
                                  Ultima editare de Vladislav; 05.feb.2012, 22:18.
                                  Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                                  Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Paradoxal pentru unii, absolut normal pentru altii: dr. Neubauer Super Block
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Xiom Omega IV si Vega Pro, sunt fete super bune pe lemn cu carbon!!! Ai de la acestea spin cat cuprinde, viteza de invidiat si control foarte, foarte bun!!! Incercati si nu veti regreta aceasta combinatie, bineanteles pentru jucatorii cu stil ofensiv!!!
                                      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                      FH - Xiom Sigma II Pro
                                      BH- Xiom Sigma II Pro

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X