Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

As dori niste sfaturi ca sa vad ce stil de joc am

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • As dori niste sfaturi ca sa vad ce stil de joc am

    Salutari , sunt un impatimit al acestui sport minunat, am inceput de cateva luni sa il practic ceva mai intens , ca si skill pot spune ca sunt mediocru adica reusesc sa dau lovituri relativ puternice de FH, cu BH am probleme sa resping , adica nu prea imi iese . Ma bazez foarte mult pe reflexe pe care le am si pot spune ca m-au scos din multe situatii critice . Am probleme cu topspinu , cred ca din acest motiv nu este deloc preferatul meu in joc , doar uneori in serve.
    Va spun aceste lucruri pentru ca am observat ca sunt foarte multi experti pe acest forum si as dori sa imi dati niste sfaturi daca doriti despre cum sa imi imbunatatesc si sa-mi descoper stilul de joc ( eu cred ca am un stil ofensiv ) . As dori sa imi dati niste recomandari despre ce tip de lemn si fete sa folosesc , dar sa ma pot incadra in 170 - 200 ron pentru inceput .
    Nu stiu stiu daca am reusit sa ma exprim cum trebuie , dar sper ca a-ti inteles ce am vrut sa spun in legatura cu ale mele "calitati".
    Lemn : LKT Ayous-Hinoki
    FH: Xiom Omega IV Pro
    BH: Friendship/729 Focus 3 Snipe

  • #2
    Sfatul meu este sa mergi la sala ADR al dl.Dragomir P. acolo vei gasi indrumarea cea mai buna,tot acolo este o doamna care iti poate corecta miscarile gresit formate,mult succes.
    Pe langa multi baieti de treaba.

    Comentariu


    • #3
      chiar acolo joc , este singura locatie din galati care este cu adevarat dedicata tenisului de masa
      Lemn : LKT Ayous-Hinoki
      FH: Xiom Omega IV Pro
      BH: Friendship/729 Focus 3 Snipe

      Comentariu


      • #4
        Domnule George ce vreau sa va intreb daca folositi palete hobby?Daca da,nu puteti da un topspin ca la carte deoarece nu prind fetele + efect nu,viteza nu,control da...Va sugerez sa vorbiti cu domnul RBlade un utilizator al acestui forum care va poate ajuta sa aveti si dumnevoastra o paleta profesionala,chinezeasca dar buna!
        Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
        FH:Joola Rhyzm
        BH:Joola Samba+ max

        Comentariu


        • #5
          Domnule Gabriel, la sala unde joc au palete bunicele , dar aveti dreptate , pentru ca am jucat acum 3 zile cu un lemn noname si fete bty tenergy 64 si cealalta cred ca era bryce speed , si vreau sa spun ca senzatia era cu totul alta , puteam face mult mai mult , era superb , dar cu toate astea tot nu prea imi ieseam mingiile taiate din afara mesei , bine , sunt sigur ca cer prea mult de la mine in momentul de fata sa fac un slice din afara mesei , stiu ca treb mult antrenament , dar totusi am asteptari de la mine . Ideea este ca am nevoie de o paleta a mea cu care sa ma invat sa joc , pentru ca mereu treb sa ma obijnuiesc cu o alta paleta .
          Lemn : LKT Ayous-Hinoki
          FH: Xiom Omega IV Pro
          BH: Friendship/729 Focus 3 Snipe

          Comentariu


          • #6
            Pai vezi ce paleta este cat mai aproape de cerintele si nevoile tale si apoi cauti oferte-pentru taiat din afara mesei,ti-as recomanda donic slice,sau chiar iarba,ai destui ierbari pe site care sigur te vor ajuta,chiar si cu oferte de fete
            Bafta!
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de george25 Vezi post
              Pai vezi ce paleta este cat mai aproape de cerintele si nevoile tale si apoi cauti oferte-pentru taiat din afara mesei,ti-as recomanda donic slice,sau chiar iarba,ai destui ierbari pe site care sigur te vor ajuta,chiar si cu oferte de fete
              Bafta!
              multumesc de sfaturi
              ---------- Post added 06.03.2012 at 21:16 ----------
              ce parere aveti , care dintre lemnele : YASAKA Sweden Classic si Butterfly Andrzej Grubba credeti ca este mai bun .
              va multumesc
              Lemn : LKT Ayous-Hinoki
              FH: Xiom Omega IV Pro
              BH: Friendship/729 Focus 3 Snipe

              Comentariu


              • #8
                Ambele sunt lemne bune. Daca spuneti ca aveti veleitati ofensive, e mai bun Yasaka Sweeden Clasic. Topspinul se invata in timp. Acum loviti mai mult drept, mai tarziu o sa invatati sa-i "periati" si freza.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  multumesc de feedback

                  ce parere aveti despre lemnul LKT Ayous Hinoki si fetele 729 Focus III Snipe si 729 Cream Transcend
                  as dori pareri sincere pentru ca intentionez sa le cumpar.
                  Va multumesc
                  ---------- Post added 07.03.2012 at 00:08 ----------
                  vreau sa spun ca am invatat sa dau topspin cu fh , sunt mandru de mine :X
                  Lemn : LKT Ayous-Hinoki
                  FH: Xiom Omega IV Pro
                  BH: Friendship/729 Focus 3 Snipe

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X