Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Seria a VII-a - Transilvania Nord

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Echipa Mobistil Bistrița se completeaza cu un veteran al turneelor Amatur - Sargu Mihail
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #27
      Modificari de ultima ora a echipelor din Cluj si Baia Mare!
      Open
      Csaba Szakacs
      Baiu Costel
      Iusan Mircea
      Rusu Stefan
      Amatori
      Maximciuc Felix
      Vircea Muntean
      Boby Simion
      Ban Peter
      Rezerva Vlad Hurloi
      BTY-----Fx 05

      Comentariu


      • #28
        Sunt cam inutile titlurile...open si amatori deoarece nu se joaca la doua categorii separat in etapa zonala.Sunt toti la gramada impartiti in doua grupe.La sfarsitul zilei dupa disputarea meciurilor se va sti cine e la open si cine la amatori dupa stabilirea clasamentului.
        Am vazut insa o completare a lui Florin Apian mai sus.La categoria Open se vor califica primele 3 echipe iar locurile 4 si 5 din cele 6 echipe ramase vor juca la amatori in faza finala pe tara.Oare am inteles bine ?De ce aceasta modificare ?
        Blade: Bty Primorac Carbon off+
        Bh:Tenergy 80 fx
        Fh:Tenergy 80 fx

        Comentariu


        • #29
          Pentru ca se redistribuie niste locuri ramase libere din seria a II-a. Informatii mai multe - aici: http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...761#post120761
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de zolidavid Vezi post
            Modificari de ultima ora a echipelor din Cluj si Baia Mare!

            Open
            Csaba Szakacs
            Baiu Costel
            Iusan Mircea
            Rusu Stefan

            Amatori
            Maximciuc Felix
            Vircea Muntean
            Boby Simion
            Ban Peter
            Rezerva Vlad Hurloi
            Am dedus asa:
            echipa Hobby
            Csaba Szakacs
            Baiu Costel
            Iusan Mircea
            Rusu Stefan - capitan

            Echipa Nord Spin:
            Maximciuc Felix
            (M)ircea Muntean(u) - capitan
            Boby Simion
            Ban Peter
            Vlad Hurloi


            Va rog sa confirmati sau sa ...confirmati.

            Comentariu


            • #31
              Se mai inscrie echipa TT Bistrița - Pop Eugen, Antohi Horea, Patrasciuc Ovidiu, Patrasciuc Claudiu.
              Scuze pentru intarziere.
              O sa revin mai tarziu cu grupele modificate.
              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • #32
                Echipe inscrise:
                1 - Speed - Bistrița - 27.6 - Nistor Dorel , Sipos Renata , Pop Sorin
                2 - SGSL - Cluj - 26.3 - Nascu Serban , Gogu Gabriel , Garduli Silviu , Toth Laszlo
                3 - Hobby - Cluj - 22 - Rusu Stefan , Iusan Mircea , Baiu Costel , Takacs Csaba
                4 - TDM Astra I - Turda - 19.6 - Pop Cosmin , Radu Serban , Soos Dezso , Carpaci Alexandru , Fodor Adrian
                5 - Veloplastic - Nasaud - 16.6 - Olaru Teodor , Oltean Dorel , Spaller Tiberiu , Oltean Silviu , Ott Nistor Ioan
                6 - Fantastic Four - Cluj - 16.3 - Miron Mihai , Purcaru Nasta , David Zoltan , Anitei Marcel , Silveira Alexandra
                7 - Napoca TT - Cluj - 15 - Maxim Valentin , Moldovan Ioan , Poleac Aurelian , Iaru Horatiu
                8 - TT Bistrița - Bistrița - 14.3 - Antohi Horea , Pop Eugen , Patrasciuc Ovidiu , Patrasciuc Claudiu
                9 - Nord Spin - Baia Mare - 13 - Muntean Mircea , Maximciuc Felix , Simion Boby , Ban Peter , Hurloi Vlad
                10 - Mobistil - Bistrița - 13 - Tira Viorel , Capota Gugu , Dumitru Ioan , Rus Mihai, Sargu Mihail
                11 - TDM Astra II - Turda - 11.6 - Botezan Vlad , Moldovan Iulia , Opris Dora , Bukkosi Alex , Bordan Patricia
                Ultima editare de FlorinBN; 20.apr.2012, 17:39.
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #33
                  Tinand cont ca se inmultesc echipele in zona aceasta, cred ca se pune serios problema organizarii turneului "play-off" (primele 6 echipe) la o data ulterioara (asa cum a fost programata in Regulament), in data de 9 iunie. Efortul de joc pt. grupe si play-off este mare (8 meciuri de echipa, inseamna minim 16 meciuri de jucator !!!)
                  ---------- Post added 20.04.2012 at 16:48 ----------
                  Cum se respecta Regulamentul de organizare a acestui campionat pe echipe "Liga Amatur 2012" in cazul dlui. Takacs Csaba de la echipa Hobby (grupa 7, Transilvania Nord), daca nu are nici o participare la vre-un turneu A in anul 2012.
                  Oare acest regulament nu este aplicabil tuturor participantilor?
                  Mai jos gasiti paragraful aferent, mentionat in Regulament:
                  REGULAMENTUL
                  CAMPIONATULUI DE TENIS DE MASA
                  PE ECHIPE
                  AmaTuR
                  4. Participantii la circuit
                  Competitia se adreseaza in exclusivitate jucatorilor nelegitimati avansati si experti din Romania, asa cum au fost definiti mai jos. Pentru a fi inscris intr-una din echipe, jucatorul trebuie sa fie inregistrat in clasamentul Amatur 2012 cu minim doua turnee individuale tip A.

                  Rog clarificare din partea organizatorilor acestui concurs.
                  Multumesc.
                  Ultima editare de gabi.gogu; 20.apr.2012, 15:38.

                  Comentariu


                  • #34
                    Am pregatit pentru maine 3 variante de joc:
                    Varianta 1: - cea mai scurta
                    - 1 grupa de 3 la Open - se califica toate 3
                    - 2 grupe de 4 la Amatori, locurile 1 si 2 vor juca apoi între ele pentru stabilirea celor 2 echipe calificate, locurile 3-4 joaca pentru clasament;
                    Varianta 2:
                    - 1 grupa de 3 la Open - se califica toate 3
                    - 1 grupa de 8 la Amatori - se califica primele 2
                    Varianta 3: - cea mai lunga
                    - 2 grupe, de câte 6 si 5, se califica primele 3 care joaca apoi turneu cu pastrarea rezultatelor;
                    - locurile 1-3 merg mai departe la Open, iar locurile 4-5 la Amatori;
                    - probabil va fi nevoie de inca o zi pentru a se termina, dupa cum am mai spus la Bistrița nu se poate pe 9 iunie;
                    Cele 3 echipe care se vor califica oricum la Open, indiferent de varianta aleasa, se stiu deja - cred ca e clar pentru toata lumea.
                    Mai jos sint afisate grupele pentru cele 3 variante, eventual le mai modificati dimineata in functie de situatia reala (se stie ca niciodata nu s-a putut respecta intocmai socoteala de seara).
                    Varianta 1:
                    Open:
                    1.Speed
                    2.SGSL
                    3.Hobby
                    Amatori:
                    Grupa 1:
                    1.TDM ASTRA I
                    2.NAPOCA TT
                    3.TT BISTRITA
                    4.TDM ASTRA II
                    Grupa 2:
                    1.VELOPLASTIC
                    2.FANTASTIC FOUR
                    3.NORD SPIN
                    4.MOBISTIL
                    Varianta 2:
                    Open:
                    1.Speed
                    2.SGSL
                    3.Hobby
                    Amatori:
                    1.TDM Astra I
                    2.Veloplastic
                    3.Fantastic Four
                    4.Napoca TT
                    5.TT Bistrița
                    6.Nord Spin
                    7.Mobistil
                    8.TDM Astra II
                    Varianta 3:
                    Grupa 1:
                    1.SPEED
                    2.HOBBY
                    3.VELOPLASTIC
                    4.NAPOCA TT
                    5.NORD SPIN
                    6.TDM ASTRA II
                    Grupa 2:
                    1.SGSL
                    2.TDM ASTRA I
                    3.FANTASTIC FOUR
                    4.TT BISTRITA
                    5.MOBISTIL
                    Ultima editare de FlorinBN; 20.apr.2012, 18:35.
                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #35
                      echipa TDM Astra 1 ar trebui sa joace pt. Open, dupa clasamentul actualizat, deoarece are 2 jucatori cu MA peste 19. Nu cred ca valoarea lor este de Amatori...

                      Comentariu


                      • #36
                        Sunt de aceeasi parere cu Gabi. TDM Astra I e de open. 2 jucatori din 3 au MA egala sau mai mare de 19 iar Soos nu are pt ca nu prea participa la turnee.

                        Deci daca se merge pe varianta 1 ar trebui sa fie 4 echipe la Open.Dar atunci nu iese socoteala cu grupele de amatori (nr impar).

                        In opinia mea varianta 2 e cea mai buna , DAR cu 4 echipe la Open , adica cele 3 stiute +TDM Astra I.

                        In varianta 3 o grupa e mai mare si nu mi se pare in regula , toti trebuie sa aiba aceleasi sanse.
                        Hurricane III (by Nittaku)
                        Jun Mizutani ZLC
                        Nittaku Hammond Z2

                        Comentariu


                        • #37
                          Asa este si parerea mea deoarece pe langa media turneelor celor doi.POP COSMIN MA 19 si CARPACI ALEXANDRU MA 22,FODOR ADRIAN ESTE LEGITIMAT si SOOS DEZSO a fost legitimat pana acum 1(unu) AN. ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ???????. LOCUL ECHIPEI TDM. ASTRA 1 ESTE LA OPEN. sa ne vedem cu bine.

                          Comentariu


                          • #38
                            Nu sunt de acord cu ceea ce au scris baietii mai sus ...... nici pomeneala.
                            In cazul in care lumea nu este de acord ca noi sa jucam la amatori,atunci trebuie sa jucam varianta nr.3 propusa de Florin Apian.Si deabea dupa disputerea meciurilor vom vedea valoarea echipelor...cine este de amatori si cine este de open.Pana in toamna cand va fi faza finala chiar daca ne calificam la Amatori(ceea ce nu e sigur) vom avea jucatori amatori.Fodor Adrian este legitimat la copii si nu in divizie si nu a jucat niciodata in divizie.In plus copilul are 12 ani deci conform regulamentului se incadreaza la categoria amatori.Soos Dezso a participat la concursurile Open in ultima vreme si a obtinut punctaj minim astfel incat se vede clar ca are MA 18 deci este amator si respecta regulamentul.Radu Serban este amator.Deci avem echipa de Amatori oameni buni.....nu incercati sa intrati in polemica aiurea.
                            Noi am facut o echipa mixta in cazul in care ne vom califica sa putem juca la oricare dintre categorii.
                            Oricum eu sunt de acord cu oricare din variantele propuse de Florin Apian mai sus si doresc ca ceilalti sa nu mai scrie aiurea de invidie sau ciuda.Sa ne vedem cu bine ......la categoria Amatori.
                            Blade: Bty Primorac Carbon off+
                            Bh:Tenergy 80 fx
                            Fh:Tenergy 80 fx

                            Comentariu


                            • #39
                              aici ai dreptate pe uni ii roade tare

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de muntean mircea Vezi post
                                aici ai dreptate pe uni ii roade tare
                                Multumesc Mircea de sustinere.
                                Chiar nu ma gandeam ca unii amici Clujeni sa scrie asa ceva.
                                Mai sunt echipe care au in componenta lor jucatori de Open daca ne uitam pe tabloul cu MA.Veloplastic,Fantastic Four de exemplu.Si sa nu uitam ca eu sunt un jucator 100% amator care am inceput tenisul de masa extrem de tarziu...clujenii stiu asta ca mergeam la concursuri si nu reuseam sa ies din grupele inferioare la amatori (nu demult).Probabil munca...antrenamentul mi-au adus MA 19 dar inca nu am valoare de Open si consider ca jucatorii de Open sunt mult peste valoarea mea.
                                Pur si simplu noi respectam regulamentul.
                                Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                Bh:Tenergy 80 fx
                                Fh:Tenergy 80 fx

                                Comentariu


                                • #41
                                  Sunt de acord cu varianta 1.

                                  Referitor la invidie... cred ca te referi la alti clujeni!
                                  Eu am spus parera mea referitoare la catalogarea echipei TDM Astra 1, din punctul meu de vedere in ceea ce priveste interpretarea Regulamentului. Insa cred ca cel mai indicat ar fi ca un organizator sa spuna punctul de vedere oficial, pentru a elimina suspiciunile create si pentru a pune punct acestui conflict!
                                  Ultima editare de gabi.gogu; 20.apr.2012, 20:55.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Daca imi permiteti, incerc sa mi dau cu parerea in calitate de organizator a unei etape de echipe care s-a disputat deja,seria I.
                                    Ar fi bine sa terminati concursul intr-o etapa intrucat sunt concurenti care vin de la distanta mare(Orade,Baia Mare) si o a doau etapa le ar dubla costurile de deplasare(nu mai vorbim de oboseala)
                                    Diferenta de valoare intre echipele de Open si cele de Amatori este evidenta,cred ca si unii si altii ar dori sa si menajeze fortele pentru cei de valoare apropiata si cu care concureaza pe locurile calificante
                                    Pt openisti: Daca in urma analizei pe care o veti face maine dimineata se stabileste ca doar trei echipe se incadreaza in categoria Open,jucati fiecare cu fiecare,tur retur,faceti 4 meciuri faine (care o sa va ia maxim 5 ore).
                                    Pt amatori-oricare din variantele 1 si 2 propuse de Florin sunt bune,capitanii de echipa voteaza varianta dorita si ii dati drumul la treaba,pana pe la 5 -6 p.m sunteti cu sacii in caruta
                                    Daca a patra echipa(cea din Turda) are doi openisti in echipa si vrea sa joace la Amatori poate folosi alternativ cei doi openisti in asa fel incat sa nu joace amandoi in acelasi meci.Simplu si in litera regulamentului,banuiesc.
                                    Am incercat doar sa va ajut.
                                    BAFTA maine!
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Propunerea mea este sa alegeti varianta a 3-a, care este cea mai echitabila. celelalte variante creeaza o discriminare si le ia echipelor de valoare 4...11 dreptul de a incerca o calificare mare, sau, macar de a juca cu cei mai buni jucatori.
                                      In alte serii s-a ales si varianta jucarii tuturor meciurilor, intr-un singur tur. Asta ar insemna 10 meciuri in 11 etape, ceea ce este rezonabil, eventual cu cateva meciuri (cu miza scazuta) jucate intre etape.
                                      Chiar daca cea de a doua etapa nu se va putea juca pe 9 iunie la Bistrița, Nasaud, la Cluj sau la Baia Mare pot fi gazde foarte bune, sau poate fi aleasa o alta data pentru a doua etapa, tot la Bistrița.
                                      Termenul limita de finalizare a fazei zonale este 31 iulie.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Dan2 Vezi post
                                        Propunerea mea este sa alegeti varianta a 3-a, care este cea mai echitabila. celelalte variante creeaza o discriminare si le ia echipelor de valoare 4...11 dreptul de a incerca o calificare mare, sau, macar de a juca cu cei mai buni jucatori.
                                        In alte serii s-a ales si varianta jucarii tuturor meciurilor, intr-un singur tur. Asta ar insemna 10 meciuri in 11 etape, ceea ce este rezonabil, eventual cu cateva meciuri (cu miza scazuta) jucate intre etape.

                                        Chiar daca cea de a doua etapa nu se va putea juca pe 9 iunie la Bistrița, Nasaud, la Cluj sau la Baia Mare pot fi gazde foarte bune, sau poate fi aleasa o alta data pentru a doua etapa, tot la Bistrița.
                                        Termenul limita de finalizare a fazei zonale este 31 iulie.
                                        Asta ar fi cea mai buna varianta.
                                        Si varianta 1 e ok propusa de gabi gogu,insa cum a fost scrisa de Florin.Noi jucam la Amatori.
                                        Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                        Bh:Tenergy 80 fx
                                        Fh:Tenergy 80 fx

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Participarea D-lui Takacs Csaba in competitia pe echipe va fi posibila dupa ce va participa la cel putin un turneu A pana la cea de a doua etapa (daca se va disputa ulterior) sau doua turnee A pana pe 01 septembrie (in eventualitatea participarii in faza finala).
                                          Pentru etapa din 21 aprilie, D-l Takacs nu are drept de joc.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Nu e vorba de invidie, daca postul meu e vizat.
                                            Incerc sa pledez pentru o varianta cat mai echitabila pentru echipele de amatori.
                                            Orice varianta s-ar alege, trebuie sa fie echitabila.Daca se fac 2 grupe, cu acelasi nr de echipe grupate dupa media punctelor mi se pare ok. Numai ca o grupa va avea o echipa in plus pentru ca unii desconsidera regulamentul si se inscriu cu o sesara inainte. Variantele 1 si 3 mi se par cele mai inechitabile. Pledez pt 2, joaca fiecare cu fiecare, si criteriile de calificare sunt mai clare decat din 2 grupe inegale.
                                            Hurricane III (by Nittaku)
                                            Jun Mizutani ZLC
                                            Nittaku Hammond Z2

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Sugestia lui Catalin Cozma mi se pare echitabila, in sensul ca echipa TDM Astra 1 sa joace meciurile cu un singur openist (la alegere), iar pe de alta parte sa jucam separat Open si separat 2 grupe de amatori, cu calificarea primelor 2 echipe de amatori intr-un turneu de 4 echipe, din care primele doua vor merge mai departe in faza finala (deci, varianta 1).
                                              Ultima editare de gabi.gogu; 20.apr.2012, 21:28.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Vali si eu tot pentru o varianta echitabila sunt.Dar sa jucam doar noi impotriva celor mai bune 3 echipe(probabil) din Amatur,dintre care se califica 3 mi s-a parut a fi o gluma proasta.
                                                ---------- Post added 20.04.2012 at 22:32 ----------
                                                Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                                                Sugestia lui Catalin Cozma mi se pare echitabila, in sensul ca echipa TDM Astra 1 sa joace meciurile cu un singur openist (la alegere), iar pe de alta parte sa jucam separat Open si separat 2 grupe de amatori, cu calificarea primelor 2 echipe de amatori intr-un turneu de 4 echipe, din care primele doua vor merge mai departe in faza finala (deci, varianta 1).
                                                Noi respectam regulamentul chiar daca o sa joace 2 jucatori cu ma19(cel putin).Doar la faza nationala se tine cont in regulament ca la amatori sa fie doar un openist.Sa respectam regulamentul.
                                                Ultima editare de Zoki; 20.apr.2012, 21:28.
                                                Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                                Bh:Tenergy 80 fx
                                                Fh:Tenergy 80 fx

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Cosmin sa nu-mi spui ca nu aveti valoare de open????!!!! )) ma faci sa rad. Fodor Adrian ii legitimat la copii unde?????!!!!! penibil Cand esti legitimat undeva esti legitimat indiferent ca ai 12 ani acum 2 ani sau dupa 2 ani unde???? Soos, D-l Carpaci sau Tu vreti sa spuneti ca nu aveti valoare de OPEN.
                                                  P.S. Vreti sa demonstrati... ceva ???!!! .... ca aveti valoare BV de Domnul Serban Nu avem nimic cu el... Dar voi.............
                                                  Ultima editare de mmihai; 20.apr.2012, 21:40.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Eu am scris clar......sunt de acord cu oricare din cele 3 variante prezentate de Florin Apian pe pagina anterioara.Tot bateti apa in piua acuma in ultimul ceas inutil.Noi ne-am inscris de o luna de zile.A-ti vazut echipa.Respectam ragulamentul.Plus ca sunt de acord cu oricare din cele 3 variante de joc.
                                                    Mai mult ce vreti ?
                                                    Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                                    Bh:Tenergy 80 fx
                                                    Fh:Tenergy 80 fx

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X