Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Seria a VII-a - Transilvania Nord

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Da.............Care regulament????????????
    ---------- Post added 20.04.2012 at 22:42 ----------
    Siner ar trebui sa ne retragem toate echipele de la amatur si sa vedem valoarea voastra atunci!!!!!!!!!!!!!! sunteti ....................!!!!!!!!!!!!!

    Comentariu


    • #52
      Daca nu e buna nici una dintre variante......sa bagam toate echipele intr-o urna si sa tragem la sorti 2 grupe....si pace buna.Se califica primele 3 din fiecare grupa,apoi se joaca o alta etapa.
      Blade: Bty Primorac Carbon off+
      Bh:Tenergy 80 fx
      Fh:Tenergy 80 fx

      Comentariu


      • #53
        Ok. A-ti castigat pana maine. Felicitari Sunteti mari JUCATORI!!!!!!!!

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de mmihai Vezi post
          Da.............Care regulament????????????

          ---------- Post added 20.04.2012 at 22:42 ----------

          Siner ar trebui sa ne retragem toate echipele de la amatur si sa vedem valoarea voastra atunci!!!!!!!!!!!!!! sunteti ....................!!!!!!!!!!!!!
          Tu cred ca nu ai citit regulamentul pe echipe.
          Eu nu m-am batut cu pumnul in piept ca joc bine.Asta ramane la aprecierea celorlalti.
          Blade: Bty Primorac Carbon off+
          Bh:Tenergy 80 fx
          Fh:Tenergy 80 fx

          Comentariu


          • #55
            Lasa pt tine atunci iti facem o echipa cu Gogu Gabriel, Garduli Silviu si Ti. Sa ai bafta!!!! P.S. Echipa de amatur
            ---------- Post added 20.04.2012 at 22:51 ----------
            Nu mai are rost sa ne contram de geaba!!!

            Comentariu


            • #56
              echipa tt bistrita a inviat ca isus cristos sa le fie rusine ,pt ca sa stiut de acest concurs de o luna de zile .D-nule Apian nu cred ca ar mai trebui sa faceti asemenea compromisuri!

              Comentariu


              • #57
                Se spune ca noaptea este un sfetnic bun!
                Daca recitim Regulamentul, la cap. 6 scrie ca doar la 1 Septembrie, inainte de inceperea etapei nationale, se considera ca echipele de la categoria Amatori sunt admise doar cu UN SINGUR OPENIST!
                Deci, parerea mea este ca, echipa TDM Astra 1 poate juca in orice formula doreste in aceasta faza zonala, iar la toamna cand incepe faza nationala, daca este calificata la categoria Amatori, va trebui sa aiba doar un singur Openist. In caz contrar, va merge in locul ei o alta echipa de amatori, urmatoarea clasata... Deci, practic, va trebui sa cada in clasamentul individual unul din cei doi actuali openisti, in categoria Amatori!

                Comentariu


                • #58
                  Da Gabi.....e ceea ce si eu tot am încercat sa explic.
                  Multumesc.
                  Ar trebui ca toți sa citeasca regulamentul înainte sa scrie.
                  Blade: Bty Primorac Carbon off+
                  Bh:Tenergy 80 fx
                  Fh:Tenergy 80 fx

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                    Cum se respecta Regulamentul de organizare a acestui campionat pe echipe "Liga Amatur 2012" in cazul dlui. Takacs Csaba de la echipa Hobby (grupa 7, Transilvania Nord), daca nu are nici o participare la vre-un turneu A in anul 2012.
                    Oare acest regulament nu este aplicabil tuturor participantilor?
                    Mai jos gasiti paragraful aferent, mentionat in Regulament:
                    REGULAMENTUL
                    CAMPIONATULUI DE TENIS DE MASA
                    PE ECHIPE
                    AmaTuR
                    4. Participantii la circuit
                    Competitia se adreseaza in exclusivitate jucatorilor nelegitimati avansati si experti din Romania, asa cum au fost definiti mai jos. Pentru a fi inscris intr-una din echipe, jucatorul trebuie sa fie inregistrat in clasamentul Amatur 2012 cu minim doua turnee individuale tip A.

                    Rog clarificare din partea organizatorilor acestui concurs.
                    Multumesc.
                    Stimate domnule Gogu Gabriel, va rog daca aveti putin timp, sa-mi explicati cum de l-ati vazut numai pe Takacs Csaba ca fiind in afara regulamentului si nu l-ati vazut deloc pe Rus Mihai, aflat exact in aceeasi situatie in tabelul postat si confirmat de Florin BN exact cu un post mai sus de cel scris de d-voastra.
                    Ma gandesc ca undeva au rasarit niste frunze! Nu cred ca mai conteaza daca Rus Mihai a jucat sau nu astazi.
                    Multumesc.
                    Viscaria
                    Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #60
                      Cat despre acest turneu pot sa spun ca a fost unul dintre cele mai reusite turnee la care am participat, si ma bucur de faptul ca, pana la urma, eu cu Mircea ne-am hotarat sa fim prezenti. Eu unul am cunoscut niste oameni deosebiti, cum este de exemplu domnul Sargu. Asa ca am avut doar de castigat, chiar daca am pierdut pe linie!
                      Viscaria
                      Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de Flam Vezi post
                        Stimate domnule Gogu Gabriel, va rog daca aveti putin timp, sa-mi explicati cum de l-ati vazut numai pe Takacs Csaba ca fiind in afara regulamentului si nu l-ati vazut deloc pe Rus Mihai, aflat exact in aceeasi situatie in tabelul postat si confirmat de Florin BN exact cu un post mai sus de cel scris de d-voastra.
                        Ma gandesc ca undeva au rasarit niste frunze! Nu cred ca mai conteaza daca Rus Mihai a jucat sau nu astazi.
                        Multumesc.
                        Stimate domnule Flam (imi cer scuze, dar nu va cunosc numele real!
                        eu am fost de fapt, purtatorul de cuvant al catorva colegi, in calitate de capitan de echipa si in nume personal.
                        Pot sa va spun ca nu am avut onoarea sa il cunosc personal pe dl. Tokacs, deci nu am absolut nimic personal cu dansul!

                        Daca dvs. ati sesizat si alt caz de incalcare a Regulamentului, consider ca ar fi trebuit sa il semnalati dvs.!
                        Nici nu doresc sa ma transform intr-un inspector al Regulamentului de organizare a Turneului pe echipe Amatur!

                        Intr-adevar, dupa parerea mea si inclin sa cred si a marii majoritati a participantilor la competitiile organizate sub egida Amatur, consider ca un Regulament, asa cum a fost el conceput cu bune si mai putin bune, trebuie respectat intocmai de toti participantii.

                        Sper ca am reusit sa ma fac inteles.
                        Va doresc mult succes in continuare.

                        Comentariu


                        • #62
                          Va multumesc pentru diplomatie si va rog sa ma credeti ca si eu sunt pentru respectarea regulamentului, acelasi pentru toti participantii!
                          Viscaria
                          Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #63
                            S-a juca etapa?

                            Comentariu


                            • #64
                              Clasament:
                              1. SGSL Cluj
                              2. Speed Bistrița
                              3. Hobby Cluj
                              4. TDM Astra I
                              5. Mobistil Bistrița
                              Clasamentul complet il voi posta cand voi primi foile de concurs.
                              6. Fantastic Four
                              7. TT Bistrița
                              8-9
                              Veloplastic
                              Napoca TT
                              10-11
                              Nord Spin
                              TDM Astra II
                              Ultima editare de FlorinBN; 02.mai.2012, 21:29.
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                                Stimate domnule Flam (imi cer scuze, dar nu va cunosc numele real!
                                eu am fost de fapt, purtatorul de cuvant al catorva colegi, in calitate de capitan de echipa si in nume personal.
                                Pot sa va spun ca nu am avut onoarea sa il cunosc personal pe dl. Tokacs, deci nu am absolut nimic personal cu dansul!
                                Daca dvs. ati sesizat si alt caz de incalcare a Regulamentului, consider ca ar fi trebuit sa il semnalati dvs.!
                                Nici nu doresc sa ma transform intr-un inspector al Regulamentului de organizare a Turneului pe echipe Amatur!
                                Intr-adevar, dupa parerea mea si inclin sa cred si a marii majoritati a participantilor la competitiile organizate sub egida Amatur, consider ca un Regulament, asa cum a fost el conceput cu bune si mai putin bune, trebuie respectat intocmai de toti participantii.
                                Sper ca am reusit sa ma fac inteles.
                                Va doresc mult succes in continuare.
                                totusi se mai vad inca frunzele

                                Comentariu


                                • #66
                                  Nu pot sa cred ,,clasamentul ala mult dureaza,, avand in vedere ca DL Capota schimba jucatorii cand vrea el si domnii de la ASTRA 1 FAC CE VOR LA AMATUR care nu aveau ce cauta la amatur ,,..ROG AFISAREA CLASAMENTULUI DUPA REGULAMENT SI NU NU MAI ... multumesc

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    OK, l-am completat mai sus.
                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X